0 oy
606 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (875 puan) tarafından
Ya kızlar benim oğlum her dediğimi anlıyor yapma, hayır, getir,ver oraya gidelim, buraya gidelim falan her dediğimi anlıyor merhaba yapıyor elimi öp diyorum öpüyorum yanağımı öp diyorum öpüyor yani söylediklerimi anlıyor yapıyor da arabayı biberonu hepsini biliyor hangisini istesem onu getiriyor ama alkış ve bay bay yapmıyor ne yapsam da yapmak istemiyor annem kız kardeşime demiş ki bence hamzayı bir rehabilitasyon merkezine götürsünler algısı kapalı falan ya Allah için 15 aylık çocuk ya sizce algısı kapalı olan bir her dediğimi anlayıp uygular mı delirecem ya neymiş yengemin kızına ne gösterseler hemen yapıyormuş ya banane onun çocuğundan ya ne olur söyleyin Artık anne baba demeyecem fena kalp kıracam ya haksız mıyım Allah için ya bir bırakın çocuğu ya yapsa dert yapmasa dert ya

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bence sen çocuğuna laf soyleyenleri rehabilitasyon merkezine götür onların algilarinda sorun var 15 aylık bebekten 15 yaşında davranmasini bekleyemezler
(875 puan) tarafından
Bende onu anlamıyorum ne bekliyorlar oğlumdan üstün zekalı olmasını mı ne 15 ayına yeni girdi ya yeni
tarafından
Kiz bırak takma kafana maşallahı var bebeğinin,milleti böyle kafana takarsan belli bi süre sonra oğlunu sende eksik görmeye başlarsın bu da hem senin hemde bebeğin için sorun haline gelir kimseyi takma.Benim arkadaşımın kızı 2 yaşında konuşmuyor diye doktora goturucem diyip duruyordu dedik götürme gayet akilli bir bebek diye yok götüreceğim dedi,götürdü de doktor demiş çok çok iyi hiç bir problem yok demiş bir sürü paralarını aldı sonra tekrar çağırdı bi daha kontrol edeyim diye maksat para almak.Ve kızı 2 3 aya kalmadı herseyi söylemeye başladı masallah
(875 puan) tarafından
Anlamıyorlar ki diyorum ya onları yapamıyor ne yapsam onları yapmak istemiyor ne yapayım çocuğa illa niye eksik aranıyor bir bebekte
tarafından
Kendilerinin her şeyi  tam ya mübarek üstün zekalılar sanki ama bilmiyorlar ki gerizekalilar,küçücük bebekten herseyi bekleyemezsin endişelerini de anlamaya çalışıyorum ama onu takip eden bi annesi var zaten ondan iyi kimse bilemez
-Reklam-
0 oy
(909 puan) tarafından
Canım bir anormallik yok çocuğunda. Sana ve oğluna laf edenlere güzel bir cvp ver çenelerini kapatsınlar. Çocuk gayet iyi algısı açık
(875 puan) tarafından
O kadar sinirliyim ve üzgünüm ki bir türlü anlamıyorlar
(909 puan) tarafından
Anlamasınlar canım her çocuğun gelişimi farklı önüne gelen psikolog olmuş. Benim oğlum o aylarda bay bay yapmazdı ne var yani bay bay yapmamış. Ve bunun algı ile hiç alakası yok. Çocuk kesin negatif enerji almıştır ondan yapmıyordur:)
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Benim annem de 8 aylık bebeğimin ağzın nerede burnun nerede dediğimizde göstermesini bekliyor. Tabi öyle bir şey yapamadığı için biraz geriden geliyor filan diyor ben de gülüyorum evet manti açması gerekiyor ama daha açamadı diye. Hep birlikte gülüp geçiyoruz. Annendir yani kötülüğünü düşünmez sen şakaya vur nolcak 
(2,529 puan) tarafından
Benim kaynanam da kızım 2 aylıkken adını söyleyince bakmıyor mu diyodu sjsjssj
(2,132 puan) tarafından
Efendim babaanneciğim diyecek az kaldı deseydin :) ben bu tarz konuları hiç ciddiye alma taraftarı değilim ya şakaya vurmak en iyisi
(875 puan) tarafından
Canım bir değil iki değil her seferinde böyle yapması hem üzüyor hem sinirlendiriyor
(2,303 puan) tarafından
Oha:))))))))))))
0 oy
(4,923 puan) tarafından
15 aylık bebekten nasıl bir performans bekliyor ki çok küçük daha saçmalıyorlar iyice bosver duymamazlıktan gel sen
(875 puan) tarafından
Bende anlamadım gerçekten ama üstün bir performans bekliyorlar belli
0 oy
(448 puan) tarafından
Her çocuğun  gelişimi  farklidir ... yapısı  algilaması hem daha küçük  takla mı atsın  bu çocuk  ... 
(875 puan) tarafından
Aynen öyle banane onların çocuklarından beni kendi çocuğumun gelişimiyle ilgileniyorum
(448 puan) tarafından
Cahillik cok zor birsey inan tek sen ugrasmiyorsun bunlar ile
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Benim kaynanam da kızım 2 aylıkken adını söyleyince bakmıyor mu diyodu sjsjssj hepsi cins bunların takma kafana 
(875 puan) tarafından
Ayy Allahım ya keşke bir rahat bıraksalar çocukları
0 oy
(2,303 puan) tarafından

Ben de okurken 2 yaşını geçik diyeceksiniz zannettim. Gayet iyi durumda bence. Alkışı baybayı sık yapmamışsınızdır ondandır. Ayna karşısında yapın sık sık.

Yengenin kızı kalabalık ortamda mı büyüyor? Yani konu komşu kuzen falan çok görüyorsa çok şey kapar onlardan. Yoksa paçalarından zeka aktığı için değil büyük ihtimal yani:D Farklı bişey yapsa annene çok geliyordur. Yoksa sizinki de baya baya iyi.

(875 puan) tarafından
Evet baya kalabalık bir evde yaşıyorlar biz ise sadece ben ve oğlum eşimde geç geliyor akşamları elimden geldiğinde öğretmeye çalışıyorum her şeyi ana oğlum sevmiyor onları yapmayı biri bay bay yapınca gidecek diye korkuyor büyük ihtimalle ondan ama bu rehabilitasyon merkezine götürmekle ne alaka
(2,303 puan) tarafından
En iyi öğretici kalabalık ortam. İnsan insandan öğreniyor. Çocuklar için en garantisi akran öğrenmesi. Eskilere desen inanmazlar ama. Yapıya bağlarlar yok ona çekmiş buna çekmiş doğuştan zeka küpü falan. Yok öyle bişey.
Parka çıkarın sık sık. İmkanınız varsa oyun grubuna götürün. O bebeği geçmek için değil. Bebeğiniz de mutlu olur hem.
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Çocukları birbirleriyle kıyaslıyorlar ya deli oluyorum. Acaba senin çocuğunun yapabildiği herşeyi onun çocuğu da yapabiliyo mu 
(875 puan) tarafından
Evet ya yapamıyor ama yok
0 oy
(396 puan) tarafından
Kız takma boşver bnm oğlum da 7 aylık yürümesi lazım diyolar hee de geç  
(875 puan) tarafından
Ne istiyorlar bu çocuklardan
0 oy
tarafından
Ayni laflari kaynanan deseydi agzina s.cardin git annengilede yap ;) 

Ayrica cocuğun gayet normal maşallah,insan torunu böyle bir yakiştirma yapar mi hiç seviyesiz
(875 puan) tarafından
Malesef seviyen öyle düşük değil sadece rahatsız olduğum şeyleri söyler geçerim anlamazlarsa görüşmem ağzına sıç falan biraz terbiyesizce oluyor kaynanam da aynısını söyledi emin ol annem kadar tepki vermedim
0 oy
tarafından
Görümcemin kızı 17 aylık dediklerini hemen hemen yapıyor fazlası yok eksiği var belki ne takiyon milleti
(875 puan) tarafından
Ya takmaktan ziyade hep oğluma bir şey takma peşindeler bütün sülale öyle
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Kafana takdigina  değmez ya 
(875 puan) tarafından
Ya kayağa takmak değil de üzülüyorum
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Ya her cocuk bir değildir ve sen herseyi yapıyor diyosn ne saçmalık rehabilitasyon tövbe yarabbim bunları söyleyen önce ni doktora görünsün bosver takma duymazdan gel kuzum 
(875 puan) tarafından
Ya vallahi yazdığım her şeyi yapıyor bende anlamıyorum rehabilitasyon ne alaka ya
0 oy
tarafından
Laf söylenen çocuğum oldumu ne anne tanırım ne kaynana nede koca. Kırar geçerim. O anneannesi olarak nasıl böyle birşey söyleye biliyor anlamıyorum. Allah sabır versin. Bir süre görüşme sevdirme çocuğunu herşeyi yapan kimse onu sevsinler
(875 puan) tarafından
Ya 15 ayına yeni girdi bir de oğlum sadece bay bay veya alkış yapmadı diye mi rehabilitasyon merkezine götüreyim
tarafından
Yapmaz yapar kime ne ay çok sinir oluyorum çocuğunu şöyle kıyaslayanlara. Eltiminde down sendromlu meleği var benimde 17 aylık kızım ilk defa bir araya geldik çocukları kıyaslıyorlar kaynanamda kaynımda her çocuk kendine özel kıyaslamayın rahat bırakın dedim hepsini susturdum
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Benimki 15 aylık bay bay alkış yapıyor ama senin saydıklarını yapmıyor ne yapayım yani kanepe den dönüp inemiyor bende takıyorum ama belli etmiyorum 
(875 puan) tarafından
Ya ben önceden takıyordum ama artık takmıyorum illa yapacaklar yani sende takma kafana
(1,327 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Göz teması varsa insanlara ilgisi varsa. Sizi taklit ediyorsa. Takıntılı davranışları yoksa dert etmeyin. Her çocuk bir değildir. Hele ki kız çocukları bu konuda daha farklı olabilir 
(875 puan) tarafından
Bayılıyor kalabalığa hele çocukları görünce mutluluktan uçuyor resmen gayet normal her şeyi yani sırf bay bay veya alkış yapmıyor diye niye rehabilitasyon merkezine götüreyim
0 oy
(2,804 puan) tarafından

Bu çocukları kıyaslayanları çuvala koyup oradan oraya vurasım var, oğln baybay yapmadı ya sende deki sevmediğine yapmıyor ısınmadı demkki size de :D:D

(875 puan) tarafından
Yok illa o ikisini yapmalıymış ee o kadar yaptığı şeyi kimse görmüyor
(2,804 puan) tarafından
Bnm kaynanmda bu konuşmuyor diyor ama halbuki herşeyi diyor daha ne diyecek ne bekyorsun diyince susuyor Bi ortamda yine başlıyor aa konuşmuyor demeye artık tınlamıyorm
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Benim kizim 7 aylik kaynanam bay bay yapmasini bekliyor cocuk daha yeni oturmaya basladi her yerde var bunlarda sen onlari götür bence 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 202 göst.
4 Eylül 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
+1 oy
28 cevap 619 göst.
9 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Kubraa011 (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 871 göst.
19 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 510 göst.