0 oy
579 göst.
Aile kategorisinde (731 puan) tarafından
Kızlar biz 750 tl kirada oturuyorduk adam 1850 ve 2500 arası dedi şimdi ev almak istesek 8bnden aşağı taksit ödenmiyor ama kirada oturup böyle insanları da zengin etmek istemiyrm ev alacak durum var mı derseniz yok kredi ile olacak 

27 Cevaplar

+1 oy
(355 puan) tarafından
ülkeyi terk etmek
(731 puan) tarafından
Keşke yapabilsek
(5,804 puan) tarafından
Onun içinde para lazım ahshshsh :D
-Reklam-
0 oy
(7,251 puan) tarafından
Bubdevirde hersey çok pahalı ve almak imkansıza doğru gidiyor elinizde birikmiş varsa bı tık daha mantıklı ev almak üstünde kredi çekersiniz sıfırdan kredi cekmwk zorlayabilir 
(731 puan) tarafından
Hiç birikim yok canm dükkan açtm bu yıl o da şükür iyi ama hemen birikim olmuyor 1 yıl tamamen boş çalışyorsn. Sıfırdan kredi çekmek lazm
(7,251 puan) tarafından
Off cnm aşırı zorlamazmi sizi bide Dukan gideri var
(731 puan) tarafından
Öyle ama yapacak birşey yok canm 2.50 çöp olacağına gece gündüz çalışıp 5 bn daha koyar öderm ne yapaym böyle insanlarla her sene zam diye kafayı yemektense
(7,251 puan) tarafından
Orası öyle cnm allhaim hakkında hayırlısını versin ♥️
(731 puan) tarafından
Amin inşallah canm
0 oy
(770 puan) tarafından
Durumu olan alır olmayanda kirada oturur bu devirde geçinebiliyorsan şükredecek hale geldik maalesef
(731 puan) tarafından
Öyle ama artık olmayanda ev almak zorunda kalacak çünkü bu şartlar altında kiracı olmak zor
(770 puan) tarafından
Elde nakit olunca alması biraz daha kolay olur canım ama nakitde yoksa çok zorlar taksidi 0dan kredi çekmek zor bu devirde ama inşallah Rabbim hem bana hem kirada kalanlara ev sahibi olmayı nasip eder
0 oy
tarafından
Ev sahibiniz en fazla %25 zam yapabilir 
tarafından
Bak beni evden çıkarmak istiyor ama gerekçesi o kadar saçma ki 5 yıl çıkaramaz çıkmıyorum
(2,194 puan) tarafından
Kira sözleşmeniz varsa ,10 yıllık süre gecmemisse ,çıkış için size tahhatutname göndermesi lazım onu imzalamadiginiz sürece sizi evden çıkaramaz bu yılki zamda en fazla yüzde yirmibes haklarınızı söyleyin olmadı bir avukata danışın öyle söyleyin eğer sizi tadillat veya akrabam girecek diye de çıkarırsa 3 yıl kimseye kiraya veremez o sebeblerle sizi çıkarır ve kiraya da verirse 1 yıllık kira bedelini tazminat olarak alırsınız bence detaylı bir avukata danışın yüzde yirmibesten fazla zam yapamaz kontratiniz varsa otamatik yenilendiği için 10 yıldan önce siz kirayı düzenli yatiriyorsaniz fest edemiyor ev sahibi haklarınızı söyleyin canım
(731 puan) tarafından
1 yıl yapmıştık şuan 3 yıla gircez
(2,194 puan) tarafından
Siz çıkış için  tahadut namesi  imzalamadiginiz sürece otamatik yenileniyor o yaptığınız kontrat geçerli bir avukata falan sorun canım ne yapabilirsiniz daha detaylı olur
(731 puan) tarafından
Hayr canm imzalamadk bugün soracağım
0 oy
(657 puan) tarafından
Ev sahibinizi mahkemeye verebilirsiniz. Kredi cekseniz ödeme gücünüz olacak mı? Yıl sonunda konut fiyatlarında düşüş bekleniyor. Ben olsam bu yılın bitmesini beklerdim. 
(731 puan) tarafından
Her sene aynı muhabbet ve hiç bir sene de düşmeyip çıkması
(657 puan) tarafından
Ev fiyatları %300 arttı. Bunu karşılayacak bütçe kalmadı. En sonunda bir yere patlayacak ve aşağı çekmek zorunda kalacaklar. Kredi ödeme gücünüz varsa alın...
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Eğer birikmiş paranız varsa olabilir bizde ev almayı düşünüyorduk 600 binlik bir eve 400 bin faiz geliyor sözde faiz oranı0.99 600 ev desen 400 faiz desen etti sana 1 trilyon ee geldi bunu öde aylik geln paranın 15 bin olması lazımdı gecinebilsn ki bu devirde hayat şartları o kdr zorki ev almak imkansız hale geldi 
(731 puan) tarafından
Birikim hiç yok
(1,486 puan) tarafından
Birikim olmadan ev asla olmz cnm faiz fiyatları çok çok yüksek bizim birikimimiz olmasına rağmen faizden dolayı vazgeçtik çünkü ornk veriyorum 600 binlik bir ev sana 1 trilyona mal olucak şehirden şehire fiyatlar farkli
0 oy
(1,726 puan) tarafından
İmkan olsa tabi ki ev almak güzel ama herkesin imkanı yok maalesef 
(731 puan) tarafından
Malaef öyle
0 oy
(12,747 puan) tarafından
Onun bir sürü şartı var düzenli maaş belli miktar peşinat bir çekip üç ödüyorsun iyi hesap yapmak lazım 
(731 puan) tarafından
Benim dükkanım olduğu için bir nebze kredi verirler diye düşünüyor
(12,747 puan) tarafından
İnşallah istediğin gibi olur :)
0 oy
(1,662 puan) tarafından
İmkanın varsa kesinlikle ev almak. Çünkü her yıl daha da zorlaşıyor. Hatta maalesef her ay
(731 puan) tarafından
Evt öyle
0 oy
(1,383 puan) tarafından
Bankalar eskisi gibi kredi vermiyor malesef bizde cekip ev almayi düşündük  ama krizden dolayi vermiyorlar  dogru duzgün kenarda birikimimiz olmasina ragmen alamadik 1 trilyon kredi cekip odeyelim dedik yok yanasmiyorlar belki hani 300 400 bin gibi veririz  diyorlar ama oda bizi istanbul gibi bir yerde kurtarmiyor evler en az 2 trilyon  artik bizde 7 bine kiralik ev bulduk mecbur
(731 puan) tarafından
Of çok zor inan ki ya biz kayserideyiz inan burada çalışmak ölüm hakkını bile vermiyor adam ev almak zor
0 oy
(28 puan) tarafından
Allah herkese kendi evinde oturmayı nasip etsin.Kira çok zor ne yazıkki. Senelik veriyorum ben . Her sene bi sinir stres o parayı biriktirmek te zor yeme içme elin evinde oturuyosun diye para biriktir ver.Her sene çıkaracak mı ne olacak ne kadar zam olacak stresiyle yaşamak kolay değil. O yüzden imkanın varsa ev al derim. 
(731 puan) tarafından
Canm imkan yok Kredi çekcez yapacak birşey yok malesef ödemeler 8bnden başlıyor 20bne kadar gidiyor
0 oy
(5,302 puan) tarafından
İnanki aynı düşüncedeyediyim ev sahiplerini zengin ediyoruz sadece çok bi ev almak isyerdim hiç birikim yok sıfır kredi oo yetiştriemeyeız karnımızı zor doyuyıyoruz eşim çalışsaydı kızımı kıreşe verseudım belki bende çalşrdim biraz birikim yapardık snra kıredi çekerdik yarı yarıya öderdik ama  eşimn borcu var seneye ancak biter hiç sanmıyorum eşim çok eli açık savuruyır bide iş kolay kolay beğenmez 
(731 puan) tarafından
Aynı benm eşim kolay kolay iş beğenmez şuan çıktı işten, ben dükkan açtm kirayı yükselttiyor adam. Bundan 2 yıl önce alalım dediğimde yok dedi şimdi alsak bi ev kirası kadar ödemem olacaktı
(5,302 puan) tarafından
Cnm sen dükkan nasıl açtın çalştınmı yoksa mesleğin falan mı var
(731 puan) tarafından
Mesleğim vardı 2014 yılından belli tezgahtarm bayan giyim perakende toptan hepsinde çalıştım kendi işimi yapmak istedim daha sonra zaten dükkanda çok iyi fiyata devir aldım 22bn 500 kaçıramazdm içi zaten giyimle doluydu
(5,302 puan) tarafından
Halen dükkanın varmı yoksa kapattınmı
(731 puan) tarafından
Var canm
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Krediyi odeyebilirsennz hiç kaçırma yin
0 oy
(8,266 puan) tarafından
Kredi ıle almakta sıkıntılı bulasmayın derim.
(731 puan) tarafından
Normalde alınmıyor
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Kensrda paraniz var mi peki canim
(731 puan) tarafından
Yok canm
(1,048 puan) tarafından
Canim belki bilmiyosan diye soyluyorum kenarda birikim ilmadan ev zaten alamazssin cunku banka evin tamaminin parasini sana vermiyor 200 binlik eve 150 bini veriyor 50 bin nakiti kendin katiyosub
0 oy
tarafından
yaa bizde dusunduk ama kredi vermiyorlar. veriyoruz diyorlar ama 200 veriyolar o da yetmiyor
0 oy
tarafından
Alacak durumunuz varsa hiç düşünmeden ev alın cnm. Sadece bu sene zorlanırsınız her ay idediginiz 8 9 binle. Paranın değeri kalmıyor ikinci sene odedigin o aylık para zorlamayacak tır sizi. 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Aylik kredi yüksek düşüyor ödeyebilirsiniz ev alin yani mantıklı olan o ara ödeme yapınca faizde düşüyor hem 
0 oy
tarafından
Kredi veriyorlarsa hiç durma ev al. En mantıklısi.
0 oy
(11,151 puan) tarafından
Imkan varsa tabiki ev almak kredi olur araba satmak olur ne olursa ama insanin kendi evi gibisi yok eski olsun benim olsun 3+1 oaz 2+1 olur 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 234 göst.
16 Eylül 2022 Aile kategorisinde mirayasel (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,360 göst.
6 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 347 göst.
7 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Rabia2 (421 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 222 göst.