0 oy
195 göst.
Aile kategorisinde (1,629 puan) tarafından
tarafından kapalı

@eşimin tarafından halası babasına oglum ıcın bak buyuk baban dıyor oyle sey olurmu sız dedirtiyor musunuz 

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

11 Cevaplar

+1 oy
(6,680 puan) tarafından
Valalhi abartıyorsnz
(6,680 puan) tarafından
Ya az önce teki diyor kayinbabam babam diye sevmiş öldün mü yedi mi çocuğunu hmn babası mı oldu zkusagj gelinleri işte
(873 puan) tarafından
Benimde herkes çocugumu seviyor annem balım diye napayım. Kendı babam da annem diye seviyor içgüdüsel galiba hahajaj
(6,680 puan) tarafından
Bnm de öyle daha hoşuma gidiyor ne güzel evladım seviliyor diye
(1,629 puan) tarafından
Kusura bakma hayırı olmayan insanlar denilmez bu bir bos konusma tamm mı
(6,680 puan) tarafından
Bildiğini oku o zmn
-Reklam-
0 oy
(9,625 puan) tarafından
Bizde de babamın babasına büyükbaba denir hep öyle derdik bazı yerlerde de iki tarafa da dede denir mesela
0 oy
(13,264 puan) tarafından

Güneş tepeye gelmeden ikincı soru aynı konuda 

Desın canım nolacak baba dedırtmemiş ki ne var bunda
0 oy
(5,956 puan) tarafından
Büyükbaba büyükanne denir bizdede normal 
0 oy
tarafından
Ya desin he de geç 
0 oy
(4,093 puan) tarafından
Ee ne olacak ben anlamadım yani dede büyük baba ne fark eder ki ne demesi gerekiyor sana göre 
0 oy
(14,045 puan) tarafından
Sorunlarınızı duzeltebildinizmi
0 oy
(1,352 puan) tarafından

Bahsettikleri kişi benim. :D dedesi babam diyor diye post açtım. Küfür bile eden oldu malsin diye. Evet babası diyen oldu. Kimse haddini bilmiyor. Olan bize oluyor. Dede dededir ya. Baba ne karıştırılır bilemedim valla. Bunun böyle olmasıni istemenin de nesi tuhaf bende anlayamadım.

0 oy
tarafından
Eşinin dedesi oluyor galiba büyükbaba denilen kişi.ne diyecek ki anlamadım ha dede demiş ha büyükbaba 
(1,629 puan) tarafından
Hayır kuzum kayınpedırım
0 oy
(415 puan) tarafından
Bi ara da biri kaynanam çocuğumu annem diye seviyor demişti ya ben anlam veremiyorum gerçekten hiç mi kendi geleceklerini düşünmüyorlar bir gün kaynana olacaklarını ... kendi anneleri babaları öyle sevse sıkıntı yok hoşlarına gider ama kaynana kayınpeder öyle dese kıyamet kopar gelinlerin hepsi kötü oluyor böyleleri yüzünden 
0 oy
(448 puan) tarafından
E zaten grandpa  büyük  babadir biz dede diyoruz

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 379 göst.
15 Mart 2021 Diğer kategorisinde havinim (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,490 göst.
0 oy
1 cevap 85 göst.
20 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 69 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hayatbosturloo&04 (1,068 puan) tarafından soruldu

396,473 soru

11,859,592 cevap

35,956 kullanıcı

...