0 oy
538 göst.
Aile kategorisinde (2,352 puan) tarafından
Kizlar bana kızmayın , eski postlarimdan bilirsiniz bakıcı mi tutsam ne yapsam kaynanam bı aklı geliyor kışın bakarım diyor bı aklı geliyor beni çok mu aradınız bakmam diyor ..anneme gelince bakıcı bul diye ayakta sen hala bı yoluna koymasın mi diye kızmayın bana inanın okadar çok şey varki kafa yormamda .. annem bazen 4.5 saat bakıyor bazen 8 saat denk geliyor 4.5 saate bile dayanamıyor geçen hafta 3 de işe gittim gece 11de çıktım eşimde 7bucuktw geldi ben bittim öldüm diye her gün söylendi annem her gün beynimi yedi smdide gece nöbetine geldim eşimde nöbette ben gittikten 1saat sonr auyuyqcaklar bakma telaşında yok bende kızdım bugün bari soylenme diye biktiriyor artık sürekli istekleri arzuları bitmiyor .. smdi büyük kızı kreşe kucugude bakıcı in evine mi yollasam diyorum nasl guvenecem aklımda deli sorular böyle çok yıprandım ...gözünü karart ezgi diyor şeytan birini kreş birinide bakıcıya ver diyor bana nolur fikir verin .. napcam ben annemin çenesi durmuyor ben oldum bittom 4 saat deme canım çıktı kolum sakat bacağım sakat ..geçen hafta nöbette çok üzdü beni 4.4 saat bakkti ama oldum bittim fln 

19 Cevaplar

0 oy
(228 puan) tarafından
Gelirsiniz iyiyse kreş ve bakıcı 
(228 puan) tarafından
Ozman yapacak bişey yok annesine teklif edecek belli bir ücret
(775 puan) tarafından
Canım eski postlarina bak istersen TV ve tel yüzünden gelişim geriliği var çocukta en çok ilgi gösterilmesi gereken bir dönem yanlış hatırlamıyorsam arkadaş memur o yüzden cikamiyo ama bı beş yıl aldığı maaşı silmeyi göze almalı yoksa iki hayat birden mahvolacak ama ısrarla bunu anlamiyo habire annem şöyle böyle diyerek içini rahatlatmaya kendine destekçi bulmaya calisiyo
(2,352 puan) tarafından
Derya hanım pardonda bu şekilde konuşma hakkını kim veriyor sana zaten cnm skkn bu yuzsuzlugu ele almış ne demek ... Zor durumdayim ,yıllardır çalışma emeğim var tek kişi çalışmak zor ,annem ve kaynanamın bakmasını atyordum bakıcı bu devirde guvenilmiyor hele ki evine almak istiyor ,annemlerde sürekli söyleniyor ne kaynana anneler var hastada olsa bakıyorlar bizimkielrin çok söylenmesi den yakiniyorum derdikcbu olayı farklı yöne çekmeyin yok pwra vermemek için fln die hem bakıcı hem kreş parası para kolay kazanılmıyor arkdsasin sen calismiyordun galiba .. ben paradan kızdan kizlarima yaptığım şeyi ypmam ora da bende kalsın fikir vereceksiniz güzelce.kotu söz soylerek eleştirmeden bu ne böyle benim postumdan benden atıyor alla alla
(2,352 puan) tarafından
Gidicek belli bir kısmı mryss ama yapacak bsey yok bugün 1saat bile bakmicakti sabaha kadar uyurlardi onda yattılar sürekli söylenmesi og eğitim hayatını tabiki düşünüyorum
(775 puan) tarafından
Parayı da biliyorum çalışmayı da çocuk bakmanın ne kadar zor oldugunuda ama sürekli aynı postları açıyorsun kadın bakamiyor çocuğuna işte yetmiyor onun ilgisi sadece karnını doyurup uyutuyor daha fazlasını da yapamıyor yapamayacak zaten belli bir yaştan sonra kaldiramiyorlar en azından büyüğü kreşe verki kadının yükü azalsın ve çocuğumla güzelce ilgilensinler sende bunu anlamıyorsun kusura bakma pofpoflamiycam seni
-Reklam-
0 oy
(916 puan) tarafından
Valla Ezgi uy o şeytana bu çileyi yaşamaktan bin kat daha iyi arkadaş
(2,352 puan) tarafından
Sizin eve gelemem sabah nask gitce uykum boluunr sizde uyuyun karı koca nöbetten çıkacaksınız dedi tmm dedm artık üzülüyorum çocuklarıma daha yeni yeni acikiyolar bakıcı fln vardiyalı isteniyor hiç etrafmda yokta kreş ve bakıcı parası baya ağır olacak bana çile gerçekten 1 saat bakacak bugün gece boyunca uyurlar söyleniyor
0 oy
tarafından
Alırım krese veririm yuzunu de gostermem madem boyle bastan kesın dille bakamam deseymıs hem bakıp hem bunca laf neyin nesi buna resmen

"Yaptın bir hayır tut kıçından ayır " derler
(48,090 puan) tarafından
isi guzel olduğu icin katlanmaya calisiyo kadrolu bildigim kadariyla
tarafından
Ben ısı bıraksın demıyorum kı kuzu bakıcı tutacağını soyleyıp testı ceksın yada bakıcıya verecegı parayı annesıne teklıf edecek kabul ederse agzını acamayacak cunku karsılıgınu alacak bu kadar basıt smdı hatıra baktıgı ıcın herseyı soylemek hakkını buluyor kendınde
(2,352 puan) tarafından
Wlla kaynanam yan cizinxe anneme kaldı annemde alıştı sessizliğe komşularıyla gezmeye bide fıtık ve yırtık var kol bacakta gelemiyor Tahammul olmuyor bugün ver ikisinide kreşe veya bakıcıya dedi önceden kiyamiyordu bende üzülüyorum kimse bakmak istemiyor kizlsrima die
(2,352 puan) tarafından
Wlla el birligiyle delirtecekler ilk defa eşime de acıdı blyormsun o orda perişan sen burda beni de persan ediyn fln diyor bana bide itici itici konuşuyor bugün soynemesine ne gerek var di güya biz bonetten çıkınca uyuyun die kendi evinde baktı dizdi boğazımq sürekli yoruldu balcı kreş dio bakıcı buldun da yokmu dedim dedim anneme ...
(2,352 puan) tarafından
Aynen iş bı yandan sen biyandan bebeler biyandan susmuyorsun sus dedim bıktırdı sürekli yoruldum die herkesin kiskirtmasina geliosun dedim komşuları akrablar AA sana yazık o kızın neden bakıcı tutmuyor fln die annemde etkilenip kat kat laf söylüyor wlla teklif etsem güç kalmadı bende diyor kabul etmek ister ama güç yok der bakıcı acil de millette yan çiziyor yok vardiyalisiniz yok şu yok bu  bana diyorki senin bebene bakıyorum bide laf mı isitcem.sen beni çekmek zorundasın diyor deli mi ne yani çocuğuma baktığı için laf tavır yapamazmisiim
0 oy
(280 puan) tarafından
Cnm annen haklı bakmak zorunda değil onamı güvendiniz yaparken siz para kazanıcaksınız diye kadın niye kendini yorsun onada günah
(2,352 puan) tarafından
Zaten diyor siz para kazanacaksınız diye canım gidiyor benim diyor iyi deglm diyor ben güvendim annemler bakar etraf kötü dedim bakcii hiç aklmda yoktu
(280 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Rabbim bile bir yaştan sonra kadınlardan doğurma özelliğini alıp menopoza sokuyor çocuk bakamaz diye sizin yaptığınız çok yanlış bu kadın daha ne kadar bakacak çoluk çocuğa ki bakma gibi zorunluluğu da asla yok başka annelerle kısyaslamayın herkesin gücü başka kadın zorlanıyor daha fazla bu konuda konuşup onuda üzmeyin, zaten ne kadar ilgilenecek yemeğini verecek TV başına oturtturacak iki üç kuruş para kazanmak için çocukların böyle bir hayat sürmesini nasıl göze alabiliyorsunuz büyük kul hakkı
(2,014 puan) tarafından
Açık açık söylüyosun bide ben güvendim diye. Anneye güvenip çocuk doğurunca böyle olur canım. Bende çalışıyorum hamileykende çalışıyodum anneme dedim ben kimseye güvenerek yapmadım bu çocuğu güvenilir bi bakıcı bulucam bırakıcam işe gidicem. Annem asla bırakmam ben bakıcıya güvenemem ben kendim bakarım dedi. Ben istemedim zorla ikna etti beni. Çünkü benim çocuğuma bakmak zorunda değil zaten gelmiş kaç yaşına tam kafasını dinleyeceği yaşta. Benim annem torunlarını çok sevdiği için bakmak istedi ama herkesinki öyle değil. Ve 1 tanede çocukta değil 2 çocuk bırakıyosun sanırım. Yeri gelyo bizim sabrımız dermanımız kalmıyo. Bu kadar annene kızacağına daha hoşnut tutmaya çalışsan belki farklı olur.
0 oy
(48,090 puan) tarafından
ikisinide krese versen
(2,352 puan) tarafından
Bide öyle de düşünüyorum küçük kızım 23 aylık kabul etmezlerse die iki kardeş aynı yerde baksalar kreşte belki dururlar
(48,090 puan) tarafından
sanki indirimde yaparlar bir konusta gece yine mecbur annen bakacak yada 4-12 de aksamlari idare edecek
(2,352 puan) tarafından
Akşam vardiyasina geldimde oo görmen lazım her gün atar yemek yiyemedim taş olan çatlar işyerine getirdim 2 gün bı birini bı birini 5 gün böyleydi sonra izinlydin smdidie gece vardiya işte oda dio gece bari dinlenmiş olrm bakacksam dio
0 oy
(117 puan) tarafından
Bence ise ara ver onlara sen bak kreş ve bakıcı parası zaten tüm maaşın onalra gdiyor biraz buyup kreşte durcak yaşlara gelme kadr bak kreşlerde guven olmuyor hiç disrdan göründüğü gibi değil  kreşte calstigim icn biliyorum en son yaptıklarına dayanıp biraktim 
(13,962 puan) tarafından
Neler oluyor bahseder misin? Bende oğluma bezi biraktirinca göndermek istiyordum
(402 puan) tarafından
Valla bende düşünüyorum yani neler oluyor kreşte söylersen çok sevaba girersin Allah rızası için bize söyle lütfen
(2,352 puan) tarafından
Neler oluyor gerçekten cnm ..wlla kendilerini ifade etsinler öyle istemiştim ama annem durmuyor mecbur
(6,675 puan) tarafından
Azeriyim benim kuzenimde kreşde çalişiyor bana gelecekde çocuğum olursa işi birakirim ama asla çocuğumu kreşe gondermem diyo..oncelikle eski yemekler yediriliyo çocuklara,dövüyorlar,hakaret ediyorlar,korkutuyorlar tehdid ediyolar çocuklari..
Yani diyo her şey gorunduyu gibi değil asla
(147 puan) tarafından
Kresleri böyle duymanız cok enterasan gerçekten parasına kiyarsaniz hem bol aktiviteli hem yabancı dil öğreten hemde 7 24 kamera sistemi ile izleyeceğiniz kresler var.
Çocuğu eğitmek sosyalleşmesine destek olmak için vermek gerekiyor.
3 arkadaşım da kreste çalışıyor kendi çocukları da kreste.
0 oy
(736 puan) tarafından
Asgari ücretle çalışıyorsan maasin bakıcıyla krese gidicek zaten o zaman işten çık kendin bak evde derim ama maasin yüksekse bilemem o zaman ver bencede
(2,352 puan) tarafından
Maaşım 7 8 arası belki zam gelirse 9 olur mecbur susmuyor kadın mecbur vericem anamı aglstiyor derler ya
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Bakıcıya vereceğin parayı annene ver bak sesi çıkıyo mu bi daha 
(2,352 puan) tarafından
Belki dayanır ama blmyiroum belki de zorlar kolu bacağı tutmuyor belki yine dayanamaz blmiyorm ya
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Önceki postlarını bilmiyorum ama madem çalıştığın ful kreşe gitcek çık işten kendin bak çocuklarına zamanı gelip büyüyünce yine girersin işe. Hatta evden bile çalışabilirsin bu süreçte.(çoğu çağrı merkezi evden çalışmayı kabul ediyo artık) 
(1,246 puan) tarafından
Önce bi iş yerinle konuş sonrasında kreşe ver bırakma veya dondurma şansın yoksa işini. Umarım bi yol bulursun canım çok zor durumun
(2,352 puan) tarafından
Öyle cnm bide hastayım ayakta durmaya çalışıyorum annemde etkilenip sürekli yakinmasa daha güçlü olurum ama bu bebeler öldürdü yetisilmiyor deyip duruyor kizlariminda psikojsini bozacak iyice etkilenip deli gibi davranmaya başladı isyerime dicem sürekli sabah olcm ya yeterse yeter servislede alsınlar bunları hiç kiamayacam ama napym bakamam hastaym diolar napym annem kızardı eşime bana siz boylesiniz die jendisinin tahammülü yok baksana
(1,246 puan) tarafından
Gerçekten hastaya bişey diyemem benimde annem hasta o yüzden ben işe girmedim kpssye bile girmedim çıkarsa çalışamam diye 2 çocuk zor yaşlılar bide canım baksalar da emin ol anne gibi olmuyo sussunlar diye telefon vs veriyolar kreşte en azndan 2 bişey öğrenir çocuklar. Bu şekilde çocuklara da yazık psikolojileri bozulur sevilmediklerini istenmediklerini düşünürler. İş yerini ayarla ayda yılda bir gece yazsalar da geneli gündüz yazsınlar sende zor durumda kalma kreşe gönder en temizi o olur. Yatılı bakıcı tutsan eve astarı yüzünü geçer diye tahmin ediyorum.
(2,352 puan) tarafından
Yaşları küçük biri 2 diğeri 3.5 yaş .. öyle cnm bu işe hemen el atmam lazım ikisinide kreşe versek küçük 2yasinda ins kabul ederler ya küçüğe bakıcı tutsam hem kreş hem bakıcı blmiyorum neolacak iki ortam görsün istiyorum evde de uzuluyolar skliyolar annem diyorki babanne size bakmıyor demiş büyük kızıma içli içli nasıl ağlamış gözyaşları süzülmüş biz küçüğüz bakmıyor demiş anne yuh dedim ya denir mi öyle bilmiyordum öyle icerleyecegini diyor .. bak yanında söylenip osikoj lerni bozma dedim ..ablamın çocuklarına baktığında daha iyiydi annem 6sene baktı dile kolay benmm saatim az hasta bile olsa dayansın istiyorum bazen 4.5saat bazen 8saat böyle deyince de ben suçlu oluyorum baskı yaoiyor aşırı laf hiç susmuyor her bıraktığında laf yada bana gekdginde önceden böyle değildi .. dolduruşa da geliyor .. wlla kabul etmezler gece nöbetini çocukların az buyuyene kadar en azından eşim evde olmadığı zaman ben evde olayım diyorum
(1,246 puan) tarafından
Umarım çözersin valla zor. Artık annende sıkılmış bence çocuk bakmaktan ondan byle yapıyo torun aslında doyulur mu doyulmaz ama işte. Kıyamam ya nasıl üzülmüştür kızın konuşsaydın sonrasında travma kalmasın kızda. Bizi sevmiyolar sevmicekler diye kalır psikolojisinde.  Eve tutabilirsen eve tut o gezdirir de sende gezdirirsin evde olduğu da yoksa küçük yasta kabul eden kreşler oluyo oraya ver canım küçükmüş ikisi de ya
0 oy
(2,352 puan) tarafından
Bide okadar hastayım ki bu halimle bile uzuyolar 
0 oy
(85 puan) tarafından
Ablam çalışıyorken annem bakmıştı yeğenime. Ablam her anneme maaş ödedi , bakıcıya vereceği parayı annem aldı. Ysbi annem almak istemedi kesinlikle Ablam zorla veriyordu. Bunu teklif etseniz annenize eğer kabul ederse. 
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Önceki postlardan da hatırlıyorum, bence kimse bakmak zorunda değil çocuğuna bu benim kendi fikrim. Zaten bir çocuğa en güzel annesi bakar. Eşin ne iş yapiyo bilmiyorum ama senin yerinde olsam asla parayı düşünüp o çocuklara bunları yaşatmam. Bende öğretmenim ama çocuğum 3 yaşına gelene kadar yapmayacağım öğretmenlik çocuğuma kendim bakmam en doğrusu dedim ve çalışmıyorum. Eğer sen illaaaaa çalışcam diyosan da bakıcı gelsin sizin evde baksın, annen sadece yanlarında olsun yatsın dinlensin ama bakıcı ve çocuk baş başa kalmasın en azından güven oluşana kadar.
0 oy
(2,352 puan) tarafından
Nöbetten çıkışta anneme gttik çocukları almak için yedik içtik sürekli benle kvga halinde ters konuşma halinde bunalmış olabilirse bı anne kızına bu şekilde mi davranir wlla pes dedirtiyor şeytan diyor çok işten bakıcı bul ozmn diyor bana sanki ben bunalmiyorum canım ciniyor bide laf söz bunun baskısı yaptıklarına rağmen değer biliyormusun la ağzına ediyorsun ne değeri bana bı güzel dvranda ben yine anneme karşı yine iyi sabirliyim konuştum kresle de yarın 9da gelin dedi
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Kadının o kadar hastalığı varmış hala ondan medet umuyorsunuz ya kadın bakamicam diyor işte onu da anlamak lazım biz gençken iki çocuğu kaldıramıyoruz cesaret edemiyoruz o kadın nasıl dayansın kolundan bacağından rahatsizmis o ne yapsın madem bakıcıya guvenmiyorsun bakıcı tut annen de yanında kalsın ya da çık işten kendin büyüt çocuklarını o çocuklara da yazık günah ya paradan vazgeçeceksin çocuklarını kendin buyuteceksin ya da bakıcı tutacaksın o kadına da yazık sen o kadının yaşına geldiğinde bakalım dayanabilecek mısın 
0 oy
(2,771 puan) tarafından
Ne işte çalışıyosun
0 oy
(3,257 puan) tarafından
İkisine bir bakıcı tut daha uyguna gelir yok durumum iyi dersen de aynı dediğin gibi yap birini bakıcı birini kreş. Eğer yaşı uygunsa ikisini de kreşe verebilirsin
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Kız artık gelip ben bakacam senin çocukları yaa
0 oy
(2,936 puan) tarafından
Küçüğü kaç yaşında memursan ücretsiz ine ayrıl bir süre birini bulsan sonra devam etsen işe olmaz mı bakıcı da güvenilşr bulmak zor tamm annen bakmıyor olabilir ama baştan istemeseydi bakmayı 
0 oy
(2,366 puan) tarafından
E sana ne kalicam hem kreş hem bakıcı esin 8 bin alsa sen 6 bin alsan kreş bakıcı 5 bin isticem toplam sen bin TL için mi hadi iki bin olsun iki bin içini calisicam bence sen çalışma çocuklarına bak tüm para gidicek üstüne çocuklarına eli insanı bakicam doğruyu yanlışı ogreticek çoğu zamna orda oluvaklar

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 621 göst.
5 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 206 göst.
9 Mart 2024 Aile kategorisinde 3erkek annesi (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 597 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 210 göst.