0 oy
633 göst.
Aile kategorisinde (2,355 puan) tarafından
Kizlar ya okadar msj yazdım silinmiş .. benim durumumu bilen bilir ..şimdi sizden fikir istiyorum nolur tecrübeli anneler hayatını düzene yolluna koymuş anneler bana yardımcı olun .. şimdi benim annem bebeğe bakarken çok zorlanıyor biri 2yas diğeri 3bucuk yaşta çocuğum var kız çocuğum .. annem in ısrarıyla birini kreşe yazdirdik ama orası yarım gün sabah 9bucuk öğlen 12bucuk kuran da öğretiyorlar ben temelli biyere başlamak istemiştim yeni kreş açılıyor çünkü neyse ordan alır oraya verrm olmadi , o yeni açılan kreşte sabah 9 akşam 5 e kadar orda yaşı kucukdiye kıyamıyorum saati çok uzun ablamlar o şekilde 6ya kadar vermişti ama semt uzaktı iş saatleri akşam 6bucuga kadardı .. benim mesai saatlerin ise sabah 7 öğlen 3de cikiyorum öğlen 3 akşam 11 de gidiyorum eve ..11de işe gidip sabah 7de cijiyorum şuan bu nöbetteyim .. bende diyorum bazı zaman evdeyim anneme dayan diyorum dayanamıyor bazen 5saat bazen 8saat bakicak ..bakıcı eve gelmem diyor yok khvaltisini herseyini getirin diyor yemeklerini falan 15tatil( benim yokama) paramı kestiler 1saat fazaldan bakmıştım vermediler diyor TM ozmn küçüğü size vereyim büyükte vardiyam uymazsa size gelsin diyorum hı öyle olursa demeye başladı ben şimdi güvenip bı halini görmeden nasıl bakıcıya vericem ki bakıcıyla bı hafta vakit geciricektm blmiyorum nasl olacak busekilde ya sizin fikiriniz ne kizlar nolr yardim

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
camm esin calisiyosa sen biraksan işi en azindan cocuklarin buyune kadar
(2,355 puan) tarafından
Çalışıyor cnm ana kamudayim 13 yıllık çalışıyorum
-Reklam-
0 oy
(59 puan) tarafından
Biz eşimle nöbetlerimizi ayarlıyoruz Bi gün onda Bi gün bende oluyor çocuk o şekilde yapma imkanınız yok mu
(2,355 puan) tarafından
Birinde ayarlasam birine yetişemiyorum ki bı boşluk oluyor 4 saat gibi veya 2 saat gibi onu denicem artık eşim evde yokken ben evde olmaya cakscm
0 oy
(590 puan) tarafından
bakıcı ewe gelsin ewine kamera tak ben 300 civarı almıştım
(2,355 puan) tarafından
Eve gelen birini bulursam bende alırım kamera
0 oy
(1,859 puan) tarafından
Annenize yardim etmek amaclı bakıcı eve gelsin. Gerekirse başka bakıcı bulun. Ne demek eve gelmem? Gelen birini bulun mutlaka
(2,355 puan) tarafından
İns bulurum ya herkes bı hava yok şöyle yok böyle
0 oy
tarafından
Bence senin evine gelecek bir bakıcı bulmalısın. Hem annen de olur hem çocuklar yabancılık cekmez kötü hissetmez
(2,355 puan) tarafından
Aynen bu usefer bakıcıya verince üzülürüm güvenemem eve gelecek birini bulsan kesje
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Bin tlye 5 li kamera sistemi var taktir eve telefonunda izle eve gelincede kayit olani izle ilk hatada yollarsin. 
(2,355 puan) tarafından
Doğru izlerim o mantıklı eve geoen bulsam
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Arkadaşım sen gel bırak bu işi. Senin çocuk olayın düzene girmez. Küçükler yaşları yakın. Yazık cocuklara ordan oraya. Az ye 3 5 sene çocukların. Bak
(1,072 puan) tarafından
Yada annene bakıcı ayarla çocuklara birlikte baksınlar annene yardimci olsun kreşe yollama ikisi de vede olsun
(12,558 puan) tarafından
Devlet memuru bıraksa tekrar nasıl işe girecek kolay değil iş bırakıp evde oturmak ya birini kreşe bırakacak veya bir bakıcı bulacak annesi de göz kulak olur ne anne yorulur ne o minnet etmek zorunda kalır ama
(2,355 puan) tarafından
Yemem gerekirse çocukların için yedirirm ben evde et aramam ama çocuklarına yedirirm yemiyorum bile zayıfladım işyerinde yedigimle ..ama tek maaş çok çok zor bitmiyor duzelemiyoruz devir kötü istende çıksam bütün yük bende 13yilimi vermişim kadroluyum nasl olcak
(1,072 puan) tarafından
O zaman arkadaşım en mantıklısı çocuklar annende olacak çünkü siz vardiyalı calisiyormussunuz. Annenin yanına bir yardımcı bakıcı alacaksın. Ne annen çok yorulur ne çocuklar perişan olur
(2,355 puan) tarafından
Wlla böyle çok perişan olacaklar birini kreşe bırak kiyamyrm hiçte .. eve gelecek birini bulsam
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Kizlarrrrrrrr
0 oy
(48,381 puan) tarafından
bakıcı senin evinde annenle baksin ama baska bakıci bu şimdiden guven vermiyo
(2,355 puan) tarafından
Aynen çok kivirdi yok yemeklerini getirin fln filan eve gelecek birini bulmam lazm enazindan derim annemin yannda biri var
0 oy
tarafından
Kız sen ne iş yapıyorsun Allah aşkına niye hala bir düzene girmedi senin bu bakıcı işi bacim
(2,355 puan) tarafından
Bulamıyorum bacım sağlık birimindeym vardiya sistemimiz kötü millet kabul etmyr nasl düzene koyacak vardiya göre nask ayarlicam blmiom wlla
0 oy
tarafından
Bence sen büyüğü kreşe ver sabah 8 akşam 5 annen de dinlenmiş olur. Hayatınız düzene oturur hemde sosyalleşir. 3 yaşındaki çocuk evde çok sıkılır 
(2,355 puan) tarafından
Çok sıkılıyor annemin burnundan getiriyormus dışarı çıkalım dienhakkini savunamaz diye korkuyorum ya
0 oy
tarafından
annen evdeyken bakici gelsin annen basinda durur bisi de yaomamis olur
(2,355 puan) tarafından
Öyle o bakıcı anneme çok destek olacak ama gelen yok
tarafından
bakici dedigin gelmez mi herked dr bir degisik.. baska bak  belki bulursun
(2,355 puan) tarafından
İns ya paraya ihtiyaclsri yok demkki
0 oy
(2,898 puan) tarafından
Annenin yanına bir yardımcı bul ve büyüğü de okula gönderme.
(2,898 puan) tarafından
Cok küçük daha. Ben okul oncesi öğretmeniyim devlette. Subyan okullarına güvenmiyorum açıkçası. Dini eğitim veriyorlar evet ama bunu öğretmenlikten uzak kişiler yapiyor malesef. 3 Buçuk yaş okul için çok erken özellikle uzun saatler. Eğer evde bakım imkanı varsa bu yıl da evde kalsın derim.
(2,355 puan) tarafından
4yas mi uygun dersiniz dini eğitim veriyorlar evet çok aktivite yok benimki zaten yeni yeni konuşuyor din de istiyorum ama sknti .. bide ifade edici dili az özel ders alıyoruz
(2,898 puan) tarafından
Himm o zaman yarim gün anaokuluna gondermeniz daha dogru olur bence sübyana göndermeyin. Anaokullarinin 3 yaş sınıfları oluyor.
(2,355 puan) tarafından
Sıbyan derken neden kötü mu davraniyolsr anaokuluna mi versem direk orda durum nedirki saatleri
(2,898 puan) tarafından
Sibyan mekteplerinde genellikle eğitimle ilgisi olmayan ilahiyat mezunu kişiler çalışıyor. Bunlar da bilmedikleri için yanlış uygulamalar yapabiliyor. Kötü davranmak olarak değil de bilmeden uyguladıkları şeyler çocuklarda yanlış davranışlara ve okul korkusuna sebep olabiliyor. Devletw bağlı anaokullari yarim gün 5 saat sürüyor sabahçı yada öğlenci olabilir. Tam gün de sabah 8 akşam 5 oluyor genelde.
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Bı fikir işin içinden çıkamıyorum 
0 oy
(12,881 puan) tarafından
Allah için getir bize ben bakayım yakınız zaten kızımla büyürler nedir bu mevzu ya bı cozemedinz 
(2,355 puan) tarafından
Sende mi Ankara cnm nasl cozecez cozulse cozecez de
(12,881 puan) tarafından
Ankara Altındağ canım
0 oy
(3,448 puan) tarafından
Memurların 1 sene ücretsiz izne ayrılma hakkı var bunu kullanabiliyor musun ? Çocuklar biraz daha büyümüş olur 
(2,355 puan) tarafından
Ben kullandım zaten ise baslayali 8ay oldu kışın 45 gün aksammi diyorum
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Bence 9-5 cok uzun bi zaman değil büyüğünü kreşe ver. Diğerine de annenle beraber dönüşümlü bakın. Zaten çoğu zaman evdesin galiba,evde olduğunda büyüğü kreşe göndermezsin
(2,355 puan) tarafından
Evdeyim 3de ise gidicegim zaman yien öğlene kadar evdeyim gececi olsam 11e qkdwr evdeyim
0 oy
(94 puan) tarafından
Benimde 2 oğlum var biri 1,5 yaşında biri 3. Evime bakıcı geliyor eşimde gece çalıştığı için gündüz evde oluyor. Çok şükür rahatım. Sende öyle yapsan en azından rahat edersin. Evine gelecek ii birini bulmaya çalış canım 
(2,355 puan) tarafından
Ya keşke bulabilsem keşke şimdi annemin tribünden kurtulmak için wlla vericem eşim gececiyken bunalirsak eşimi snneme yollarım yada bahçeye bakıcı durur blmiyorum benimde eşim gecei nasıl olacak blmym sen vardiyalı değilsin herld bı yoluna koysak ya çok uuzluyorum yaş araları aynı bikiyormusun çok zor bu şekilde
0 oy
(143 puan) tarafından
Senin postlara çoğu zaman denk geldim. Kız annen bakamiyor besbelli isteksiz de. Sen eve bakıcı tutsan ya en iyisi yada yok mu şöyle becerikli bir akraban ona de ver parasinida. Annenin üstünden de al çocukları, bu kadar sorun haline gelmişken neye dayansın kadin
(2,355 puan) tarafından
Evet çok istejsiz  ya mutsuz sinirli söyleniyor sürekli ..wla bajcii die basının etini yedi durdu zaten böyle olmayacak yetisilmiyor mecbur yutlacakta eev le gelen yok .. yok ya akrabalar yılan daha iddia ederler ay çok aciyoruz ezgiye derler gülerler arkadan da anneme gaz verrler .. dayanamıyor zaten sadece siz gececiyken bakayım az diyor onda da bir ayda 2 3 kez olacak kaynanamda kaçtı bakmıyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Allah rızası için adresini ver gelip bakıcam çocuklarına :D yada seni el birliği ile işten mi kovdursak kız
(2,355 puan) tarafından
Hahaha müdür fena wlla kovdurun müdüre desen mi isimi donduramazmisiniz die :))

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 548 göst.
31 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,355 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 209 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Akile (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 112 göst.
24 Ağustos 2023 Aile kategorisinde 232323 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 98 göst.