0 oy
487 göst.
Diğer kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Herkese iyi geceler kızlar şimdi bi Instagram sayfasında denk geldim anneleri maddi açıdan destek olan insanlar yazıyordu biraz kıskanmadım değil doğrusu.. Çünkü ben anneme ne zaman saklaması için biriktirdiğim paradan versem illaki içinden alır harcar ve bana sonradan söyler vericem der ama vermez. En son yine 200 lira paramı almış üstelik kendine çeyrek almak için ! 200 lira eksiği varmış benim paramla tamamlamış sana veririm dedi ama aylar geçti hala ses seda yok. Annem fedakardir her zaman destek olur bana mesela güzel birşey görse alır yada kendine kışlık tutsa bana da tutmaya çalışır ama hepsinin hakkını mutlaka veririm bişey alsa ücreti neyse hemen veririm çünkü şu hayatta en sevmediğim şeylerden biridir minnet etmek. Her kim olursa olsun vefa duygusunu sevmem yani dolayısıyla yaptıklarını öderim bende parası hakkı falan kalmaz. Ama bakıyorum kendi alıp alıp vermiyorum . Yani bugün o kadar zor durumda kaldık ki eşimin maaş almasına 1 hafta var ay sonu diye elde avuçta sıfır evde doğru düzgün malzeme kalmamış bu şartlarda anca günlük yemek malzemesi alıp o günü kurtarmaya çalışıyoruz maaş gününe kadar böyle idare edelim dedik annemler aradı pat diye size kahvaltıya geliyoruz erkek kardeşim başladı sipariş vermeye kızartma yap şunu yap bunu yap. Bakıyorum dolapta misafirlik hiç birşey yok yumurta bitmiş peynir bitmiş hemen eşime soyledim kalk markete git acil birşeyler al annemler geliyor diye o da söylendi biraz bende yok Nerden bulayım falan dedi oturup çaresizlikten ağladım resmen gelip evimi bu halde görseler çok zoruma gidecekti çünkü. Neyse ordan burdan aradı borç aldı eksikleri hallettik ama ben bu zor zamanları yaşarken annemin sırf kenara altın koymak için benim paramı habersiz alıp sonradan veririm demesine aşırı **** oluyorum napicam bilmiyorum söylemekte istemiyorum hemen en kötüyü düşünüp tavrını değiştiriyor napicam bilmiyorum. Bir daha asla emanet para vermem o ayrı da.

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Anneme bütün param feda olsun ❤️
(48,681 puan) tarafından
kolay degil tabi bak bizim burda doğum.yapinca.hatta yapmadn once.kizin annesi gelir yardım eder kalir bakar yemek yapar inanir misin bebek gormeye gelenlerin getirdiği kurabiyle duruyodum ela hep kucakta gazli bebekti sabahliyoduk gunduz bebek gormeye geliyorlardi esim isten gelecekte yemek hazirlicak annemde iki sokak otede halam deyince çarşınin ortasindalar alsınlar diyomus hazir.ekmek.arasi.yenmiyo ki hep. aramiz duzeldi gel yemek yapmaya dedim iki uc kez yapti sen yaparsin artik dedi elayi.yikamaya geliyodu.sen.yikarsin artik dedi
en son.geldiginde elanin.yaninda.durda dus alayim dedim temizlik.yapmistim cok terliyorum burayada gelmeye gelmiyo dedi girmedim duşa falan
tarafından
Allah vıcdan merhanet versın hepsine ne desek bos degısmez ler bu saatten snra
ıyı geceler kızlar ben kaçar :)
tarafından
İkbal sen kac yaşındaydin bi kizin mi var
(48,681 puan) tarafından
doğumda kizma sebebide su ben dogumdan ciktim.karnim hep acıdı acisini hissettim hep dogrulamiyodum yataktan kalkamiyodum bende tekli.koltukta oturdum esime dedim sen yat yataga bos neden yatti uyudu diye kizdi annem ☺️
(48,681 puan) tarafından
iyi geceler sevgosum ♥️ 35 yasindayim yasemin bir kizim var 4 yasinda ♥️
-Reklam-
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Bi kere olmuş ikinciyi niye verdin ki emanet diye 
(1,787 puan) tarafından
2 3 kere aldıktan sonra vermeyi bıraktım en son eşimi dışarı birşey almaya gönderdim o tek halledemez diye anneminde onunla gitmesini istedim çünkü hemen üst sokagindaydi gideceği yer neyse alacağı şeyi aldı 200 lira para üstü kaldı ve annem bunu alıp çeyrek parasını tamamladi banada aldım veririm sana dedi ses yok hala
(1,750 puan) tarafından
Dahada gelmez gibi ama gelir inşallah
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Kendin biriktir bu devrde kmseye guvenmiceksin sen skntidayken birikim yapmasi ayip 
(1,787 puan) tarafından
Artık öyle yapıyorum ben istemsizce harcadığım için anneme verirdim ama artık son yani
0 oy
tarafından
En sonda dedıgın gıbı annene para verme nıye verdın onu da anlamıs degılım boyle pat dıye gelmesini vs de istemiyorsan azcık durumunu bellı edeceksin hanı yok yok yok deme tabı ama maasa az kaldı alısverıse cıkılacakta vs duyur yanı kı boyle seyler yaparken dusunsunler bır
tarafından
Yaaa mutlu oldum :)  genelde ıcımden geldıgı gıbı yazıyorum dırek dusunmeden o yuzden engel yıyorum habıre :D yenı kalktı engelim 4 gundur yoktum
(1,787 puan) tarafından
Geldiklerinde söyledim zaten maaş almadık evde eksik çok dedim birkaç şey daha söyledim ama anlarlar mi bilemem
(1,750 puan) tarafından
Doğru soyleyeni dokuz koyden kovarlar hesabı oyle olmuşsun yağmur
(48,681 puan) tarafından
neden engel yedin sevgos☺️ eski sen degilsin oysaki daha dikkatlisin
tarafından
valla aynen oyle onlar kovmaktan ben kovulmaktan  bıkmadım :)
ıkbalım sövdüm valla duramadım sonrası malum :D ama haketmıstı

ahsenben ıyı yapmıssın bunu hep yap kı anlasınlar bazı ınsanlar dürtmeden harekete gecmıyor malesef
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Neden paranı annene veriyorsun o zaman.
(1,787 puan) tarafından
Ya şöyle önceden biriktirmek için anneme verirdim baktım sürekli harcıyor vermeyi bıraktım en son eşimi dışarı birşey almaya gönderdim o tek halledemez diye anneminde onunla gitmesini istedim çünkü hemen üst sokagindaydi gideceği yer neyse alacağı şeyi aldı 200 lira para üstü kaldı ve annem bunu alıp çeyrek parasını tamamladi
(1,311 puan) tarafından
Para üstü kiminde onda kalır. Ekonomik ilişkinizi anlamadım doğrusu. Madem kendin de kıt kanaat geçiniyorsun sıkı sıkıya sahip çık Parana. Annenin yaptığı doğru değil tabi
(1,787 puan) tarafından
Ekonomik durumumuz iyi çok şükür ama şu bir kaç aydır alım gücü çok kötü olduğundan çok zorlanıyoruz anca günü kurtarmaya çalışıyoruz işte
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Her insan anne olamiyo bence..

Annende gider ayak senin parana çöküyo durumunuzu bilmenize rağmen bunu yapmasi âsıri tuhafima gitti şahsen benim annem 1 tl me tenezzül etmez şu yazdiklarini okuyunca annemle bi kez daha gurur duydum kardesinde patavatsizlik yapmiş bence bi konusmalisin ailenle hiç normal davranişlar degil
(1,787 puan) tarafından
Maalesef öyle.
0 oy
(48,681 puan) tarafından
en sonda yazdigini yazacaktım verme diye bende müsait degiliz evde yokuz deseydin keşke 
0 oy
(1,334 puan) tarafından
En başından vermeseydin keşke kendi evinde kendin saklasaydin 
(1,787 puan) tarafından
Öyle ister istemez harcıyorum biriktirmek istemiştim
0 oy
(198 puan) tarafından
Şimdi kizicaksin bana belki ama kızma bide şu açıdan bak.Her anne yapabilir niye yapmasın hepimiz insanız o an gerekmiş ve kızı olduğundan harcamış yani 7 kat yabancının parası değil hoş olmamış o ayrı ama.Demissiniz ya ne alsa veririm öderim vs diye anneniz biseyler maddi olarak düşünerek yaptığını sanmiyorm sonuçta anne sizde vermezseniz olur minnet dediğiniz duyguyu annenize karşıda hissetmiceksek ne diyeyim sonuçta annen herkesin herkese isi duser bazi şeylerin bedeli ödenmez mesela hayatta...Ayrıca kışlık vs yapar demişsiniz ya keşke herşey parayla çözülse bedenende yoruluyor insan onun bedelide ödenmez biz bu dünyada gelişi güzel buyumedik öyle.... hoşunuza gitmiyorsa vermiceksiniz paranızı emanet
0 oy
(2,525 puan) tarafından

Tüm param onun olsun isterse umrumda olmaz,bitanecik annem benim canım feda olsun<3

0 oy
tarafından
Benim annem bizden para almaz o verr  kurban olduğum  27 yaşındayım halndaha annemin parasını yerim istemem zorla verr ❤️

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 753 göst.
10 Kasım 2020 Aile kategorisinde Aslıs (13,202 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 869 göst.
29 Ağustos 2020 Aile kategorisinde leman novruzova (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 220 göst.
26 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Miniktirtil (1,260 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 353 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Biriiste (412 puan) tarafından soruldu

379,890 soru

11,372,255 cevap

34,855 kullanıcı

...