0 oy
295 göst.
Diğer kategorisinde (11,166 puan) tarafından

İşler bitmiyordu :) mutfagi topladım yarım yamalak çamaşırları katladim yarım yamalak bi tane 3 aylık bebem var her isim yarım yamalak sizler yetistirebiliyor musunuz evim kalkmış gidiyor resmen  :)

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Nerdeee 15 aylık ama daha birşey yapamadım dibimden ayrılmıyor
(11,166 puan) tarafından
Allah kolaylık versin bize bacim :)
-Reklam-
0 oy
(340 puan) tarafından
Yapamıyoruz cnm temizlik falan eşim askeri personel ayın yarısında evde yok arazide hiç gelmiyor diğer yarısında da 24 24 çalışıyor 20 aylık ve 6 aylık bebeğim var evi bildiğin bk götürüyordu eşim dün askeriyede bı abla varmış onu gönderdi o yaptı gitti sağolsun ayrıca fiyatlar uçmuş dip köşe yapmadığı halde 200 aldı 
(11,166 puan) tarafından
Maalesef temizlik öyle olmuş aah yardımcı olsun kuzum senin iş daha zor e tane minikle
0 oy
(388 puan) tarafından
Valla kız uyansın girişcem hemen. Eşimin annesi gelicek kızı görmeye o vakit geçirirken halletcm. Diğer türlü de kendim yapiyorum ama en cok 45 dk duruyor. O süre de ne kadar olursa.

Evin tüm dolaplarına girilecek 2 gün annemi çağırdım yarın da o işlere başlicam ne kadar olursa artık. Emekliyor çok hareketli. Yemek nasıl yapcm diye kara kara düsünüyorum hergün. 
(11,166 puan) tarafından
Maşallah gene bakan varmış kız benim kaynana anca sever sonra sen naparsan yap annem sagolsun geliverem diyor ama ben de onu istemiyorum
(388 puan) tarafından
Bazen onun geldiği güne denk geliyor. Çünkü başka bir durum olmazsa temizlik günlerim bellidir. Bugünde öyle denk geldi.
Annem sağolsun her zaman gelir. Yoksa kızla dolaplara falan girişemem yaptığım işin hayrı olmaz zaten. Annemi oyun arkadaşı sanıyor en güzel onunla duruyor.
(11,166 puan) tarafından
Maşallah ne güzel
0 oy
tarafından

Yapıyorum çok şükür canım sabah erken kalkıyoruz o yüzden bu saate işlerim kalmıyor şuan kızım uyuyor yemeğimi bile hazırladım akşam için :D

(11,166 puan) tarafından
Maşallah kız biz de erken kalkıyoruz da olmuyor bacım saat gibi çok çok 2 saat uyuyor o da yeni yeni ilk zamanlar yarım saat belki  :)
0 oy
(4,426 puan) tarafından
6 yaşında 3 yaşında ve 1 yasinda üç çocuğum var he o beraber yapıyoruz büyük kızım toplar ben süpürür silerim küçük kizim la oğlum da toz alır ") ben çamaşırı sererim kuruyunca büyük kızım toplar getirir ben katlarım küçük dolaplara yerleştirir yerde kağıt kırıntı vs olursa oğluma poşet veririm içine toplatirim mutfağı toplarken makinadan bardak tabak çanak oğlum verir ben yerine koyarım ben sudan geçiririm eline veririm o makineye koyar ") çocukları işime engel olarak görmek yerine onlarida ise dahil ederim ha yarım saatlik iş tüm günümüzü alır tabi o ayrı mesele ama bence daha eğlenceli oluyor 
(11,166 puan) tarafından
Maşallah canım Allah bağışlasın bende çok istiyorum öyle yapmak hem işimizi görürüz zaten onlar için iş değil birer oyun bu tür şeyler biz ne kadar elleme dersek daha da istekli oluyorlar
(4,426 puan) tarafından
Kesinlikle öyle kendilerine zarar gelmesinde gerisinin zerre önemi yok ") çok eğleniyorlar yaparken heveslilerde maşallah ") hele oğlum eline bezi alır aynı benim gibi söylene söylene yerleri siler ") hahahahaha annemde her gördüğümde ö.küz olacak buzağı b.kundan belli olur der ")
(11,166 puan) tarafından
Ne güzel bisi erkek evladını böyle yetistirmek
0 oy
tarafından
Bütün işleri bitirdim kızımın bakımlarını yaptım uyuttum acıktım şimdi kendime kısır yapcam 
(11,166 puan) tarafından
Maşallah ellerine sağlık afiyet bal şeker olsun
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Benim kayinvalidemler hastaneye gelmişler normalde köydeler görümcemden geçmişler nolur nolmaz bitirdim her yeri şuan toz süpürüp silme balkonlar wc banyo falan gelmeyiz dediler ama dedim nolur nolmaz :) 
(11,166 puan) tarafından
Bizde öyle yapıyoruz artık saldık bakalım  :)
tarafından
En iyisi ☺️☺️
(11,166 puan) tarafından
Kız içim gidiyor temizlik yapamadıkça :)
tarafından
Anlıyorum senı canım ama bebek küçükken vakit bırakmıyor Kı ınsaana. Annen kardeşlerin yakında oturuyorlarsa yardım etsinler sana benım gbı gurbette değilsen ☺️☺️
(11,166 puan) tarafından
Yok değilm de istemiyorum ya öyle yapmak her şeye benim annem koşup geliyor sanki mecbur gibi o kadın da yoruluyor o yüzden yok diyorum
0 oy
tarafından

Yok yok ev uçuyor gitmiyor direk uçuşta:'( Dünya işim var

(11,166 puan) tarafından
Aha buda ben daha dolap ici yok cekmece ici onlar yok bile işin içinde :D 2 makine Çamaşır serdim topladım 3. Çıkacak onu serip bi makine daha atmam onlarla akşam oldu  :D
0 oy
(8,975 puan) tarafından
Mutfağı topladım çamaşırlar kurumuş onları topladım büyük oğlumu uyutuyom şimdi o uyusun çamaşır katlayıp yerleştirip evi supurcem.sonra yetişirse küçük oğluşumu banyo yaptircam.biri beş aylık biri 27 aylık iki bebeyle düşe kalka yarım yamalak yapıyoz biseyler 
(11,166 puan) tarafından
Maşallah kuzum iki taneyle daha zordur eminim Allah kolaylık versin biz gazdan dolayı yapamadık iste daha yeni 3 ay olcaz anca keyifleniyor
0 oy
(2,387 puan) tarafından
İş yapmadan duramam gece bile yaparım bi şekilde yetişiyorum 3 çocukla 
(11,166 puan) tarafından
Maşallah ya Allah güç kuvvet kolaylıklar versin
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Yok hiç yetişmiyor cnm ya
(11,166 puan) tarafından
Demi ben de ben mi beceremiyorum diyorum
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Yapıyorum valla herseyimi süpür sil mutfak camasir toz tuvalet banyo hergun ayni isi yaparim çocuklarıma da bakarım onlar yatarken çoğu isim bitmiş olur zaten 20 aylik ve 4 aylik kızlarım var 27 yaşındayım eşimde işe 8 gider 2 3 yada en geç 4 de gelir o geldikten sonrada devam ederim çocuklara o bakar sonra iş biter çocukları aşağı indiririz uyku saatleri gelir cikariz banyo yaptiririz uyuturum sonra eşimle vakit geçiririz cay kahve sohbet tv oyle gecer gider biraz buyusunler her yeri gezcem şehir şehir spora gitcem sezeryan sonrasi gobek az kaldi kendime bakcam yani eski halime dönmek için bu şekilde akıp gidiyordu günler:)
(11,166 puan) tarafından
Maşallah ya ne güzel inşallah bizim de gelir o günler benim bebe çok gazlı gündüz uykusu hiç yok 3 ay yeni olacak işte yeni yeni biraz uyur oldu  eşim desen 9 da ancak geliyor en erken
(5,240 puan) tarafından
Senin normal kuzum gazlı bebek zor bende öyleydim ilk kizimda cok zor oluyor esinde gec geliyor anca yetisirsin saglik olsun gerisi olur
(11,166 puan) tarafından
Bende öyle diyorum artık bütün işimiz bebisler onlar iyi olsunlar da
0 oy
(997 puan) tarafından
Daha o zmnlar yarm yamalak yapabildiğini şükret bacım benm ikinci çocuk o zamnalrnda ben aç kalıyordum WC ye gidemiyorum bir gram uyuyamiyordm cunki uyumuyordu zamanla düzeliyor ama herşey yoluna oturuyor sadce sabır lazm
(11,166 puan) tarafından
İnşallah canım sağlıkla al kucağına ben bunu görünce 2. Bile gözüm yemiyor  :D
(997 puan) tarafından
Hahshah kız benmde gözüm yemiyordu korunurken hamile kalmisim supriz oldu
(11,166 puan) tarafından
Allah verdiyse vardır bi bildiği rabbim korusun onları
Benimki daha 3 aylık Allah olmayanlara versin burda okudukça valla ben bile korkuyorum :)
(997 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm kuzum saglickla gelsin rabbim aratmadan nasip etti inşallah hak eden isteyen herkese nasip eder
(11,166 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(606 puan) tarafından

1 yaşında kızım var ama çok şükürr hiç işlerimi aksatmam çünkü kargalardan önce uyanıyoruz:D

(11,166 puan) tarafından
Maşallah  :) çok erken kalkıyorlar hakket ya ben de zorlarla uyutuyorum eşim ise gidene kadar işe başlayamıyorum ise başlayana kadar ogen oluyor  :)
(606 puan) tarafından
Karşı komsumun bebeği tv ye dalıyor o da hamur işiler mi dersin neler yapmıyo birgün deneyeyim dedim kızımın tv ye dalma süresi max 5 dakika onun işim bitiyo gidiyorum uyumuş bile diyo a
(11,166 puan) tarafından
Bosver kuzum varsın işimiz yarım olsun ekran zararlı ben istemiyorum izletmek bakalım:)
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Duzune koyunca hergun aynı şekil yaparsam hem temiz oluyor hem de dip köşe girsem bile ugrastiricu olmuyor düzenli yapıldığı için....tabii zor yorucu çocuklarla:)))
(11,166 puan) tarafından
Duzen var canım rutin temizlik aslında günlük toplama her şey yeri bellidir bende de ama bebeyle olmuyor yanından ayrılınca basıyor çığlığı  :)
0 oy
tarafından
Valla burda havalar çok sıcak hamileyim 33 haftalık evim çok dağınık ama ben bi oturuyorum bi kalkıp iş yapıyorum bu saat oldu daha hiç bi iş yapmadım canım istemiyor:))
(11,166 puan) tarafından
Hamilelikte hiç oturmazdim ben ama senin sıcaklar olunca buhran çözüyordur işleme bosver bebe olunca zaten dinlenemiyon   :)
tarafından
Zaten temizlik yapamıyorum diye deliriyorum ama sıcakta mahvediyo beni inşallah doğumdan sonra bebek engel olmaz bana
(11,166 puan) tarafından
İnşallah uslu bi bebisin olur benim bebe çok gazlı
0 oy
(2,842 puan) tarafından
22 aylık bebem var sanki yeni doğmuş gibi huysuz resmen kuyruk oldu bana 

Oğlum bi otur git oyna yok anam yoooookkk
(11,166 puan) tarafından
Abu abu Allah kolaylık versin al sen yap de o zaman  :)
(2,842 puan) tarafından
Keşke yapsa tek işi ıslak mendili alıp ayna silmek
(11,166 puan) tarafından
O kolayına geliyordur :D
0 oy
(27,339 puan) tarafından

Yetişemiyorum ama her gün bir odayı yapıyorum üstün köy iş görmeyi sevmem  geç olsun ama temiz olsun taraftariyim :)

(11,166 puan) tarafından
Benim toplu oluyor genelde ama silip supuremiyorum bebeden :)
0 oy
(12,531 puan) tarafından
Nerdeeeeee Benim de 2 aylık kızım.  Dun kaynanami kaçırdım bizim eve sız bebeği bakarken ben temizlik yaparım diye bana bırakmadı ustune iki çeşit yemek yaptı sağ olsun ♥️♥️♥️♥️
(11,166 puan) tarafından
Maşallah Allah razı olsun kaynanandan bizimkinde öyle şey yok kucak delisi yapacaklar çocuğu
(12,531 puan) tarafından
Yaptılar çoktan gece uyuyo deliksiz gündüz kucakta
(11,166 puan) tarafından
Cok kötü bisi ya ben de bugün eşime mesajda söyledim önce senin anan benim anam demeye başladı kızdım bende söylerim dedi biz zorlanıyoruz yani daha küçük canım unuttur bence gerçekten zor oluyor sürekli kucakta
(12,531 puan) tarafından
Gece eşim eve göturuyo sabah uyanınca iniyorum bebekle 2 aylık daha bakıyorlar gündüz babaanne kızı olacak aliştı ona bi yere çıkarsak da bırakıyoruz 3,4 saat idare ediyo inşallah 3,4 aylık olunca unutur kucaği
(11,166 puan) tarafından
Insallah canim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 148 göst.
24 Ekim 2021 Diğer kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 103 göst.
1 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Minnos61 (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 275 göst.
26 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Nursena324 (550 puan) tarafından soruldu