0 oy
407 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Merhaba hanimlar 38+3 hamileyim benim kan grubum brh+ eşiminde öyle saniyorduk resmi nikah için sağlık ocağına gidince de öyle demistik aile hekimi sorun olmaz dedi fakat dün eşimin yeni ehliyet cüzdanı geldi orda brh- mis şok olduk bu sorun yatar mi şimdi bana iğne filan olmak mı gerekiyordu hamileyken 

18 Cevaplar

0 oy
(55 puan) tarafından
Canım benim kanım negatif eşimin pozitif kan uyuşmazlığı için 28. Hafta da kalçadan iğne yapıyorlardı. Kendi kan grubun eşinin kan grubunun (ehliyet varsa onun üzerinde ki de olur) fotokopisinj çekip doktora git sor sonra bebeğin 1 hafta hastanede yatırırlar. Kan uyuşmazlığı için. Dikkat edin 
-Reklam-
0 oy
(822 puan) tarafından
Canım eğer sorun olsaydı kanaman filan olabilirdi bizde de vardı 28. Haftada iğne oldum bide doğum sonrası yaptılar bana ben negatif babası ve kızım pozitifler ama kan uyuşmazlığında bebekte sarılık riski artarmış biz sarılık olduk 20 günde ancak toparladık geçmiş olsun mutlaka doktorunla görüş
0 oy
(1,419 puan) tarafından
Ben kadın negatif erkek pozitif olursa kan uyuşmazlığı olur diye biliyorum
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Evlenirken kan testi yapmadılar mi size? Evlenirken sağlık raporu alıyorsun çünkü yoksa belgeler eksik diye evlendirmiyorlardı.. hamilelik için de kan uyuşmazlığı varsa bi iğne yapıyorlar diye biliyorum 
0 oy
tarafından
Bebeğimiz sarilik olabjir. Uzun süre gecmeyen yani benim bildiğim annem ve banam uyusmazlik var igne yapmış doktor demiş eger iğne olmasaydi bebekleriniz sakag olurdu
0 oy
tarafından
Canim senin negatif babanın pozitif olması gerek kan uyuşmazlıgı olması için
tarafından
Yaa öyle mi çok korktum benim pozitif eşiminki negatif hafta sonu olunca aile hekimiyle de görüşemedim tedirginim
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Kan uyuşmazlığı bayanın negatif olmasıyla olur erkeğin değil. 
tarafından
Ya öyle mi eminsiniz demi teşekkür ederim içim rahatladı valla
(1,064 puan) tarafından
Tabi ki öyle siz negatif değilseniz bi sıkıntı olmaz ki zaten bu haftaya kadar da olmamış ki şimdi niye böyle bir şey çıkarmışlar anlamdm
0 oy
(46 puan) tarafından
Doğumdan sonra hemen 3 gun icinde vurulabiliyorsun cnm 
0 oy
tarafından
yani sağlık ocağındaki sorumsuzlar siz kan grubumuz bu dediniz diye kan alıp teyit etmediler mi? aptllar ya 
tarafından
Evet kan aldılar diye hatırlıyorum ama hangi grup olduğuna bakılmadi bize soruldu
tarafından
saçmalamışlar yani kan almanın amacı kan uyuşmazlığına bakmak öncelikli olarak :/
0 oy
(40 puan) tarafından
Kan uyuşmazlığı kadının kan grubu negatif erkeğin pozitif olunca olusan bir sıkıntı sizin böyle bir durumunuz yok
0 oy
(725 puan) tarafından
Doğumdan sonra da yapılıyor.. Ben doğumdan öncede sonra da oldum 
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Kan uyuşmazlığı için kadının negatif olması gerekiyo erkek kadın pozitif olduktan sonra sorun yok
0 oy
tarafından
Canım bizde de kan uyuşmazlığı vardı ilk haftada dr söyledim ama bi işlem yapmadı doğumdan sonra kan uyuşmazlığı iğnesi yapıldı 
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Senin negatif olsaydı sorun olurdu canım ama senin pozitif olduğu için birşey olmaz diye biliyorum. Ve nikahtan önce sağlık raporu muhakkak istiyorlar siz nasıl yaptırmadınız ki. Ama pazartesi ilk işin doktora gitmek olsun canım. Çünkü 28.haftada iğne yapıyorlar. Bizde de uyuşmazlık vardı benim negatif eşimin pozitifti ve haftası geçince iğne yapmıyorlar bir de doğumdan hemen sonra yapıyorlar 
0 oy
(158 puan) tarafından
Senin kan grubun negatif olursa uyusmazlik olur diye biliyorum cnm benim eşimde negatif ben pozitifim sikinti olmadi sukur
0 oy
(772 puan) tarafından
Benim kan grubum a+ eşimin b+ kan uyuşmazlığı yok değil mi
0 oy
(9 puan) tarafından
Kadin negatif eşi pozitif olursa kan uyusmazligi olur. Siz pozitifseniz koan uyusmazlogi olmaz
0 oy
tarafından
Kadının negatif olursa kan uyuşmazlığı oluyo diye biliyorum 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 396 göst.
5 Ekim 2019 Diğer kategorisinde ❤oğluşum❤ (2,849 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 80 göst.
6 Ekim 2021 Diğer kategorisinde ipekipek (1,995 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 341 göst.
22 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Zumranurzulkarneyn (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 535 göst.

377,278 soru

11,290,458 cevap

34,704 kullanıcı

...