0 oy
368 göst.
Diğer kategorisinde (961 puan) tarafından
Kızlar dünde paylaştım teyzemgile gittik diye eniştemin tavrını. Şuan ki sıkıntım kendi ailem bizim bebekler küvezde kaldılar 3 ay prematüre 7 aylık olmaları gerekirken 5 bucuk aylık gibiler suan çok hassaslar. Eşim 37 yasınsa baba oldu çok hassas bebeklerine çok düşkün. Eşim ve ailesi çok hassas davranıyotken öpmüyorlarken kendi ailem şap şup öpüyor. Eşim sigara içip gelince asla öpmez annem sigara içip biberondaki mamaya bakıyor. Dün teyzemgilde eniştemin tavrına ekstra canımız sıkıldı üstüne birde şap şup öpmeler bebekleri, eniştem bebeğin ağzına elini veriyor sinir krizine girdik çıkınca. Annem çayla kek veriyor. Oysa doktorumuz geçen perşembe daha püreye devam çok erken pütürülü için diyor anneme diyince noldu birşey oldu mu sizede veriyordum diyor. Çok sıkıldım arada kalmaktan annemgil hep kendilerine göre davranmak istiyorlar hiç eşimin hassasiyeyine uygun davranmıyorlar. Napıcagımı sasırdım. Biraz aileme mesafe koymalımıyım emin değilim 

11 Cevaplar

0 oy
(6,672 puan) tarafından
E uyar eş tarafı olunca kıyamet kopariyorsnz 
(961 puan) tarafından
Uyarıyorum abarttıgımı düşünüyor
(6,672 puan) tarafından
Görüşme bunu yapan başkası olsa resti cekersnz
(961 puan) tarafından
E ben işte kendi ailwm eşimin ailesi diye ayırt etmem eşittir derim hep anneme kızıyorum onlar hu kadar hassasken sen niye böyle yapıyorsun diye. Ama artık biraz mesafe koymayı düşünüyorum
(6,672 puan) tarafından
Evlatlarının sağlığı için mecbur dinlemiyor Muş çünkü
-Reklam-
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Anlamazlaar benim kayınvalidem vermediğimi bildiği halde bardakta kalan çayının içine bisküvi koymuş ezmiş kızıma veriyordu bide marifetmiş gibi söylüyordu onun için ne dersen de an la maz lar
(961 puan) tarafından
Cidden anlatamıyorum damadın hassas, kıl bir adam ona göre davran diyorum tamam diyor bi sonraki görüşmede yine aynı
(2,387 puan) tarafından
İşte sen kalıyorsun arada ben artık bişey yiyip içerken çocukları kimseye vermiyorum
0 oy
tarafından
Mesafe koyacaksın olmadı mı ben şey yapıyordum benim çocuğum alerjik çok öpünce yüzü kizariyordu hemen yanlarında bolca krem suruyordum opmuyorlardi 
(961 puan) tarafından
Çok mantıklı kullanırım bunu
0 oy
(42 puan) tarafından
Canim ben bu ve dahasını 15 sene çektim. Konuştuk anlattık yok sonuç değişmedi. Cok ileri gittiler ve sonuç benim psikolojim bozuldu. Aslinda sakın birisiyim ama artık herseye sınır oluyorum. Şuan da kendime gelmeye çalışıyorum. Cok zor bir durum ama çocuklarına eşini düşünüyorsan mesafe koy. Bende öyle yaptım ama benimkiler orada karşı geldiler bir adım daha atim ve tamamen bitirdim görüsmüyorum. Böyle kafamiz daha rahat. 
(42 puan) tarafından
Aynen insan çok bunalıyorum. Bacim mesafenin koy ve her defasında sizin aksine yaparsa o ** kalk git evine bide böyle davranışlarınla göstermeye çalış. Belki ozaman olur.
(961 puan) tarafından
Sen mesela ne sıklıkla görüşüyorsun
(42 puan) tarafından
3 senedir hiç görüşemiyoruz artık. Benim ki sırf çocuk değildi konu hersey sorun. Ben eşim ne yaparsak yapalım ne karar verirsek herhangi konu olsa olsun hep yanlış onlar hep  doğru. Ve şuan hiçbirşey kabul etmiyorlar. O yüzden de görüşmeyi düşünmüyorum. Benim babam bi gizli narsist ve annem de onu seçti diyelim...
(961 puan) tarafından
Of her ailede var böyle sorunlar demek ki çok yoruluyorum artık
(42 puan) tarafından
Evet canım maalesef var. Ama hersey senin elinde. Sende bitiyor.
0 oy
(328 puan) tarafından
Premature bebek normal bebek kivaminda gelişen bir durumda olsaydı öyle bir kelime, ayrım olmazdı. Birinin cidden bir şey demesine gerek var mı normalde hiç anlamıyorum. Küçücük bir bebek var. Madem dedirtiyorlar o zaman bebeklerin için daha net ve sert demelisin ki herkes eline ayağına sahip çıksın. Hassas olmaları gerekirken cidden bir de üste çıkma çabaları. Ben bile sinirlendim. Eşin de valla sabırlı biri olmasa çok sıkıntı çıkarırdı dünden beri. Sağ olsun yani 
(961 puan) tarafından
Yani bebek neden şapşup öpülür ki ben nile anneleriyim bazen öpüyorum dikkatli davranıyorum. Eşimi çok fazla ailemle oturtmak istemiyorum artık
(328 puan) tarafından
İlle o kıvama gelecek o zaman al kokla ye yani. Ama şimdi herkes hassas olmalı ki sağ salim büyüyüp serpilsinler. Bence de görüştürmemek bir süre icin doğru bir karar olur. Yoksa Allah korusun birkaç görüşme sonrası eşinin sabri biter eder adamın içinden ejderha çıkar sorun büyür :)
0 oy
(802 puan) tarafından
O zamanki devirle şimdiki devir bir değil hasta olunca doktora gitmesin ilac icmesin eskiden yoktu nasilsa. Birde kucuk dogmuslar daha hassas olmalari lazim hastaliklar cogaldi biraz dusunceli olsunlar
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Valla canım haklısın benimde kızımda reflü vardı ve zaten hassas bı cock şimdi bile çok küçük görünüyor annem bana soramadan vermezdi birşey çünkü o çocgu sen biliyorsun güzelce soyle 
0 oy
(13,303 puan) tarafından
Herkes kendi bildigi gibi kendi çocuğunu büyütüyor sana müdahale etmelerine izin verme annen bir şey dediğinde senin çocukların prematüre miydi de eşim hassas davraniyordan ziyade kendi hassasiyetinmiş gibi yansıt sürekli uyar biraz mesafe her zaman iyidir ve bir çocuk için en iyisine kendi annesi karar verir 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Bence ciddi uyar anlamiyolarsa gene uyar emin ol esinin ailesi yapinca daha fazla sinirlenirdin kendi ailen diye pek bisi yapamiyosun sanirim
0 oy
tarafından
Açıkça şöyle. Her çocuk bir değil Dr bu şekilde söylüyor ona gore davranacağız. Sigara içince ellemessinler zaten çok zararlı ya. 5.5 aylık bebeğe kek verilir ,çay mi içirilir hiç. Tepkini uygun dille anlat. Hele ağzına parmağını sokmuş midem bulandı ya oğlum 1 yaşında ağzına yutamayacahi bir şey atmadığı sürece kesinlikle müdahale etmem.
0 oy
tarafından
Bu yüzden aileyle araya mesafe koyulmaz bence net Bi şekilde uyarabilirsin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 368 göst.
20 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 944 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 546 göst.