0 oy
600 göst.
Aile kategorisinde (58 puan) tarafından
Whatsapta konuşmalarını gördüm kocam annesine zarf içinde para birakmis birde yaşadığım sürece  yanınızdayım yazıyordu. Birde market alışverişlerini yapmiş whatsapta yakaladim artık yuh yani.. dün gecede bana anama 500 lira ver oradaki paradan salça yapacaklarmış köyde diyor 

46 Cevaplar

0 oy
(13,848 puan) tarafından
Durumu müsaitse bişey demem. 
(10,023 puan) tarafından
Kiz oyle deme bizim durum musait ama hep ver hep ver olmuyo insan sinirleniyo
(8,318 puan) tarafından
Durum müsaitse elbette verilir bunu sorun yapmanız kusura bakmayın ama yersiz bi durum.Ana babası yani siz eşiyseniz onların hakkı sizden daha cok gercek bu.
(10,023 puan) tarafından
Canim soyleki kaynanamla kaynim birlikte calisiyorlardi dukkanlari vardi surekli borc surekli borc ama kaptmadilar hic. Surekli borclarini odedik hala oduyoruz. Audi a4 vardi sattik onlra verdik crv vardi sattik verdik ustune milyonlarca para verdik hala borc hala borc. Dukkani kapattilar sonunda simdide kaynim calismiyor 2 tane cocuk var is begenmiyor pasam evi kira ne yiyip iciyor onada biz bakiyoruz eminim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biz eşimin ailesi ile. Görüşmüyoruz oda görüşmüyor o yüzden bu tarz sorunlar yaşanmıyor verseydi çok kızardım 
tarafından
Canım özel bir durum yok ama çok sıradışı şeyler ya bir kere daha anlattım birine ağzı açık kaldı
(2,522 puan) tarafından
Vala bana kalsa esiminde ablasıyla görüşmesini istemem ama işte o gidiyo ben girmiyorumm inan eşime tercih bile yapmasını istedim ya o ya ben dedim birakip gidiyordum babam izin vermedi gelme dedi . O pislik yüzünden neredeyse biz ayrilacaktik
tarafından
Çok iyi biliyorum canım bende bu tip erkeklerden nefret ediyorum evlendikten sonra ailen karın ve çocuklarındır kapıyı kapatınca herkes dışarda kalıyor sen evdekiyle iyi geçinmeye bakmalısın bayramda eşimin annesi gelmiş sivasa normalde antalyada yaşıyorlar gezmeye gelmiş annemle haber gönderdi bize gelmek istediğini söylemiş annemde hiç gelme demiş kadır kızar kovar hatta  hiç gelme gelmedi benım Bi laf söylememe gerek kalmadan eşim zaten istemiyor uzak tutuyor bizden sağolsun oda selam bile vermez görüşmez
(2,522 puan) tarafından
Eşimle. Bı sıkıntımız yok çok şükür ama işte banzen ailerler sebep oluyor. O zmaan yeni evliyidim istemiyordum tabi hala istemiyorum hatta adı geçince kavga çıkıyor eşim pek karşılık vermiyor bana haklı oldugmu bildiği için . Konuya da bağlı çok citti bırsey olsa oda görüşmez . Ben yine de görmesini istemiyorum:)
tarafından
İlişkilerin zedelenmesinde en büyük rol oynayan aileler zaten kuzum
0 oy
tarafından
Çok kırılırım yaaa. Yani benden gizli saklı yaptığı için kırılırım. Keşke söyleseydin yani ben kötü biri miyim bu kadar derdim heralde. Ama büyük kırardı beni.
(58 puan) tarafından
Tek sorun söylememesi mi ? Senin ve cocugunun rızkını neden annesi yesin ki haneler ayrıldı artık bu saçma gelmiyor mu sana
tarafından
İşte bana söylese bu oturup konuşulur. Orta yol bulunur. Durumları kötüyse yardım edilir gerekiyorsa. Bunlar konuşulacak şeyler. Ama evet benim için öncelikli sorun söylememesi. Evlilik birliği içinde gizli saklı hareket etmesi. Kaldı ki bence bu kadar sert çıkışma. Eşin tek çalışıyorsa, ben çalışıyorum kazanıyorum istediğim yere harcarım diyip kestirip atabilir. Bu noktada daha ılımlı yaklaşarak orta yol bulmak daha önemli bence
0 oy
tarafından
Kendi ailesini magdur etmiyorsa ve maddi durumu musaitse tabiki yasadigi surece ailesinin yaninda olabilir. 
(2,522 puan) tarafından
Aynen öyle bende öyle düşünüyorum
tarafından
Aynisini yazacaktım. Gerek kalmadi şekerim++++
tarafından
Operim :D
tarafından
Asko gel murat kekiliden soyluyom bu sefer :D
tarafından
Zushdjsksksk kafalari da salliyoz mu :D
0 oy
(2,521 puan) tarafından
Eğer durumları kötüyse eşimin de durumu çok iyiyse hiç bir sakıncası yok ailesi yardımda bulunması doğal 
0 oy
(15,955 puan) tarafından

Benimki alır vermez :D

0 oy
tarafından
Yeni evlendigimiz dönemde 5 + 5 bin vermiş sonradan öğrendim hiç birşey yapmadım afadersin ama essk gibi yardım edecek. Benim annemin babamın erkek evlatları yok 3 kız kardeşiz mecbur bakacaz. Bizimde evlatlarımız var ilerde ihtiyacımız olsa verseler eşleri burun kivirsa zorunuza gider. Sen annene babana bakmakda hükümlüsen oda hükümlü. 
(58 puan) tarafından
Yok efendim hükümlü filan değil haneler farklı..  2 aylik bebesi varken annesine niye para versin annesinin emekli maaşları var
tarafından
Olabilir ozaman sende annene babana yardım etme birşeyler alıp götürme. Miras zamanida bekle mirası o,aman. Benimde 1 yaşında bebem var bizide zorda bırakmıyor borç içinde olsada ruhum duymaz hissettirmek ama kimseyi de zorda bırakmaz.
0 oy
(12,985 puan) tarafından
Normal şartlarda sorun etmem ama bizim ilişkimizde söyle bir durum var evlenirken her şeyimizi ben yaptım ki hala da yapıyorum eşimde sürekli parasızlıktan yakınır borçlar yüzünden ev masrafına faturalara her şeye yardım bekler buna rağmen yaparsa kavga çıkartırım çünkü zorda kaldığımız zamanlarda dahil hiç bir şekilde elimizden tutup destek olduklarını görmedim 
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Eşimin amcası battı onun bile kredilerini ödedik çünkü amcası da bizim için herseyi yapar 

Ailesinede yapar ailesi zorda kalmasa asla istemezler zaten asla zoruma gitmez çünkü benim ailemede yapar 

Cok şükür imkanda var yaptığında bizide zor durumda birakmaz
0 oy
(7,719 puan) tarafından
Bizim durumumuz iyi çok şükür esim annesine kız kardeşine hatta evli erkek kardeşine bile veriyor annesini kız kardeşini geçtim evli olan erkek kardeşine ne diye veriyor anlamıyorum o çalışıp birikim yapsın benimki de kazanıp ona versin yigenlerine bile veriyor ki onların da durumları çok iyi
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Eğer bizi mağdur etmiyorsa verebilir, ama bize bişey aldırmayıp o parayı ailesine veriyosa olmaz
0 oy
(91 puan) tarafından
Ben hayatım boyunca gizli saklı işleri sevmem he vermesine tabi ki karşı çıkarım vermez zaten herkes kendine zor geçiniyor ben evden biseylerimden kısıp ailesine verdirmem 
0 oy
(286 puan) tarafından
Benim esim  de veriyo ben hic karismam baba ogul arasına cunku basimiz sıkıssa ilk olarak onlarin kapisina gideriz beni mihtac etmedikden sonra sıkıntı yok 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Ben mutlu olurum. Annesinin babasının tabiki yanında olacak ki eşim öyle bisey yaptıgıda bana  söyler böyle bişey düşündüm der. Bende iyi düşünmüssün derim.çünkü biliyorum benim başım dara düşşse kapısını çalmadan bana el uzatacak kişi onlardır. Ben onlara ne yapsam haklarını ödeyemem.tabiki Sizin aile ilişkilerinizi bilmem aranız iyimi kötümü ben kendime göre yorumluyorum ama  durumunuz iyi ise bence üstelrme canım 
0 oy
tarafından
Benim kocamda verir kardeşinin okul masrafları harçlıkları verir yurt parasını verir ayriyeten her hafta kaynanama kayınpederime para verir kaldığımız ev kayınpederimin be evin kirasınıda veriyoruz sen düşün 
0 oy
(328 puan) tarafından
Demekki senin böyle sorun çıkartacağini bildiğinden gizlemiş. Anne babasına para vermesi kötü bir şey değil ki. Siz de aç açıkta değilseniz insan anne babasına verilen parayı onlar yiyor ediyor diye dillendirir mi hiç ayıp. Kendi annen baban zorda kalsa sen de elinde olanı bölüşmek vermek istersin. Anormallik senin düşünce yapında bence.
0 oy
tarafından
Verecek durumunuz varsa ve aılesı zor durumdaysa el altından vermesıne kızarım bana da soyleyebılır suc degıl bu
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Eğer eşimin durumu iyiyse annesi babası muhtacsa küçük rakamlarla yardım etmesine bir şey demem ama karşı tarafın durumu benden iyiyse ve rahatsa vermesine razı olmam 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Durumumuz müsait olduktan sonra elbette istediğini verip alabilir ailesine,eşim öyle bise yapsa mutlaka bana haber verir cünkü ses etmiyicegimi bilir,hatta çoğu zaman ben eşime söylerim ailene para gönder diye 
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Sen annene yada babana destek oluyomusun
(58 puan) tarafından
Hayır evimin rizkindan saga sola dağıtmam zaten onların emekli maaşı var
(1,634 puan) tarafından
Eğer eşin annesine babasına destek oluyorsa ve sen destek olmasını istemiyorsan ama esin yinede destek oluyorsa sende ailene ver bence ailesinin maasi vs yokmu
(58 puan) tarafından
Bir tek babasının emekli maaşı var evde kendilerinin kira odemiyorlar biz kredi ödüyoruz
(1,634 puan) tarafından
Eşinden başka çocukları yokmu

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 363 göst.
28 Ekim 2020 Aile kategorisinde Lelsie baya (702 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 573 göst.

379,454 soru

11,359,179 cevap

34,835 kullanıcı

...