0 oy
234 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar eylülde 2yasina giriyor. Tuvalet eğitimine başladım. Nezaman sürede bıraktı sizinkiler. Ve çiş VS demesini biliyor ama geldiğinde tabi söylemiyo haliyle ilk günlerimiz,

Demem o ki zamanla mesela 1 ay sonra tuvaleti geldiği zaman sizlere söylemeye başladımi.kendisi söylüyor mu.

9 Cevaplar

0 oy
(1,465 puan) tarafından
2 yaş biraz erken değil mi cnm
tarafından
Canım çiş kaka VS diyo. Tuvalete gidince hareketlerimizi yapiyo. Yani kapıyı acıyorum bu bakıyorum aynı hareketler. Pi pi Ka Ka diyo hazır gibi hissettim.
tarafından
Dimi kendim yarım saatte 1 götürüyorum yapiyo. Zamanla bunu kendi idrak edermi demek istedim. Söyler dimi zamanla geldiğinde
(1,465 puan) tarafından
Gidiyorsa iyi cnm yapabikiyorsanız yapın tabi bnm kızım yapmadı çevremde hep 2 yaşını geçikken alıştırdılar ondan dedim
(1,465 puan) tarafından
Anlıyorum cnm biz denedik hevesli değildi yapmak istemedi kendisi de hazır değildi kaç defa denedik baktık yapmıyor nir sonraki yaza kendisi istedi bizimle beraber geldi o da bize bakıp yapmak istefi o şekilde öğrendi tabi lavabomuzun kilidinin olamamasının biraz da avantajı o oldu bize fazla zorlanmadık o zaman alıştırırken ilk denemede kendini hazır hissetmediğinden diretti aslında bnde inat var isteseydim alıştırırdım fakat bnm eşimle sorunlarım oldu kendi evinde değildim kendi evinde olsaydım sağa sola kaçırsada sorun etmezdim ama başkasının olunca insan mahçup oluyor kuzenimdeydim bişey demezdi ama o bişey demezdi diye bnde gevşeyemezdim daha sonra eşimle aram düzeldi o zamana kadar ve kendi kendine kızım kendini de hazırlamış oldu bir kaç sıkıntı tabi bizde de oldu bir kać yere yaptı ama alışıyorlar öyle yada böyle
-Reklam-
0 oy
(2,719 puan) tarafından
Ben de bu ara başlamak istiyorum ama tuvalete girince çıkmak istemiyor. Sürekli sifona basıyor peçeteleri atıyor. Çıkmamak için krize giriyor. Sizde de var mı bu durum? 
tarafından
Ya bizimkide öyle suyla oynama çabasında. Bi 5 dk VS bekliyorum sonra ışıklar gitti çıkalım diyorum çıkartıyorum zorla, bazen kendiliginden cikiyo :)
0 oy
(448 puan) tarafından
Benimde bu ay 2 yaş olucak düşünüyorum  erken mi diye ...  millet diyor gec bile kaldin ama doktor da 2,5 en ideal diyor
tarafından
Canım valla ufak ufak başlıyorum
(448 puan) tarafından
B8zde lazimlik var mersk ediyor oturtuyorum ama yapmiyor
tarafından
Lazım liga hiç oturmak istemiyor buda, aldım ama hiç yapamıyor onda
(448 puan) tarafından
Ayy ya cesatet edemiyorum halilara falan yapar diye hamileyim de zor olurmu diyorum
(7,102 puan) tarafından
Erken değil canım başla bence anca öğrenir.
0 oy
tarafından
Bende burda post acmıstım 30 aylık olana kadar pelvik kasları gelısmedıgı ıcın ılerı yaslarda ıdrar kacırma sorunu oluyormus bırı doktordan ogrenmıs bu sorunu yasadıgı ıcın, ogun bıraktım yanı, sımdı kızım ne zaman isterse ne zaman soylerse o zaman bırakırız dıyorum
tarafından
Bende Bi yazıya 1.5 yaşından itibaren pelvik kasları gelişiyor diye okumuştum ama, ufaktan başlatıyorum
tarafından
Yanı kendj cocugu ıdrar kacırma problemı yasıyormus doktora gıtmısler doktor dırek bezı ne zaman bıraktıgını sormuş ve erken oldugu ıcın oldugunu soylemış
tarafından
Doğrudur canım bilemedim smdi
tarafından
Ben o yoruma soyle ınandım, benı teyzem buyuttu annemın teyzesı annem calısıyordu gunduz ondaydım cok genıs bahcelerı vardı bende 12-13 aylıkken ıkı kelımelı cımle kurmaya baslamısım cok kalabalık guzel bır evdı herkes benımle ılgılenırdı, teyzemın tuvaletı de dısardaydı 18 aylıkken kendım tuvaletı gosterıp teyze çiş kaka dıyormusum o da acmıs altımı bahcede dolasa dolaşa ogretmıs bır kere altıma yapmamısım,19 aylıkken bezı bırakmısım, ama gel gorelım kı ılerı yaslarda kacırma sorunum basladı 13-14 ysıma kadar devam ettı ozellıkle uykumda asla tutamıyordum
tarafından
Canım sana bırsey demıyorum kı :) erken ogrenmesı ıyı cocuklar yaz sıcagında pişik oluyor ama kendım bırebır yasadıgım seyı soyluyorum bu ıhtımal dahı olsa goze alamıyorum ben cok cektım cunku
0 oy
(554 puan) tarafından
20 aylık bıraktı kızım ilk gunden söyledi çiş diye ama 18 aylıktı gündüzleri beraber gidiyorduk wcye Gündüz bez takmıyordum ondan hemen söyledi bezi tamamen birakinca
tarafından
Normal çiş kaka VS diyo ama bunu tam idrak edemiyo galiba. Tuvalete götürüyorum yapiyo. Kakasınıda anca hareketlerindem anlıyorum da. Zamanla söyler mi yani bunu. Tam hissederek
(554 puan) tarafından
Benim kızım kakaya hala çiş diyor canım tabi ki hemen alışırlar başlarda çok normal
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Tam 2.yasina girdiği gün çıkardık bizde. İlk 3.gunde tutmaya başlayabilir. Ve kakasını hiç yapmadı. 1. Haftada hem çişini hem kakasını ben götürdükce yaptı. Şuan 3..haftadayiz soyleyebildigi halde çiş kaka demiyor gösteriyor gelince şükür arada ufaka kazalar yasayabiliyoruz tabi hala. Ama geceleri sorunsuz geçiyor şükür 
tarafından
Gece altını bagliyomusun
tarafından
Aynen Ben götürdükce yapiyo, zamanla idrak eder dimi
(1,072 puan) tarafından
Gece yok tamamen ciakrdim biz kafası karışmasın diye.aynen zamanla alışır annesi
0 oy
(9,008 puan) tarafından
24 aylık kendi gelince cis der çıkarır yapar...

Arada söylemediği zaman da ben götürüyorum varsa yapalım dene bakalım diye oyuna dilinca unutuyor götürünce yapıyor daha 3 hafta falan oldu bize 
0 oy
(7,102 puan) tarafından
10 günde öğrendi canım ilk zamanlar tabi ki söylemiyordu ama bir ay sonra artık kendileri söylüyor. 
(7,102 puan) tarafından
Kendi söylüyor canım 24 aylıkken başladık şuan 27 aylık.
tarafından
Eşim bu küçük söyleyemez diyo da, 24aylik olcaz. İnşallah bende biraktiririm. Söyleyemez diye tereddüt etmistim
(7,102 puan) tarafından
Yok canım sürekli anlat sen emin ol çocuklar çok zeki anlar ve zamanla kendi söyler.
tarafından
İnşallah çok sağol canım
(7,102 puan) tarafından
Rica ederim canım ne demek.
0 oy
(3,419 puan) tarafından
22.5 aylık canm 10 günü geçti bizimde konuşmayı bilmiyor ama başladım 3 gündür ishal ne bark kalmadı desem :)) nerde gelirse çıt çıt salıyor ben giturursem tvalete yapiyor
tarafından
Allah yardımcın olsun kız çok zordur eminim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 167 göst.
3 Kasım 2021 Aile kategorisinde Elif esra (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 127 göst.
25 Aralık 2023 Aile kategorisinde sweetlady (632 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.
+1 oy