0 oy
251 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ben sabah uyanıyorum oğlum aciktı diye kahvaltı hazırlıyorum ama telaşımı Bi görün 5 dakika içinde yemesi lazimmis gibi hemen mama sandalyesinden alıp altını degistiriyorum ay annem tv mi açayım oyunmu oynayalım dur seni parka götüreyim diye 20 dakika kosturduktan sonra Bi süre oturuyorum hamileyim yemek yemem lazım diye alelacele Bi kahvaltı yapıyorum yarım ekmeği 3 ısırıkta yiyorum çocuğu alıp uyutuyorum az dinleneyim diyorum öğle yemeği yok mesela çorba yap öyle Bi karistiriyorumki sağol sola saciliyor evi topluyum diyorum bulaşıkları hızlı hızlı koyuyorum dolaba hep Bi telaş niye boyleyimki

11 Cevaplar

0 oy
(558 puan) tarafından
Biraz sakin olamıyor musunn
tarafından
Kendimi dinleyince Bi dur diyorum ama farkedene kadar hep öyleyim canım
-Reklam-
0 oy
(13,853 puan) tarafından
Allah Allah neden öylesin kız cidden sakin ol nasılsa hepsi oluyor(•‿•)
tarafından
Aslında çok hareketli Bi yapım yoktur ama son bir iki aydır böyleyim yetisemiycem diye düşünüyorum galiba hepsi oluyorda nasıl oluyor :)))
(13,853 puan) tarafından
Evet. Yetismicek diye heralde boşver kalan kalsın hepten strese sokma kendini
tarafından
Ay valla Bi anda şuraya patadanak doguracam diye korkmuyo değilim saldım zaten :))))
0 oy
(4,888 puan) tarafından
Öyle hızlı hızlı okudum ki bi an gözümün önünden geçtin okuma ritmime yansıdı düşün:) derin nefes al ve sakin ol:)
tarafından
:))) şu an sakin yazıyorum çünkü yattım huzur var 1 2 3 :)
0 oy
(2,729 puan) tarafından

Sakin olur musun lütfen 

Ayhhh yoruldum ya 
tarafından
Yaniii ehh birazcık mümkün yani :)) ben tencereyi salondan çorabı mutfak dolabından alıyorum :))
(2,729 puan) tarafından
Hamilelikte başlıyor bu serüven her aşaması daha kötü daha daha kötü daha daha daha kötü böyle ilerliyor gsgs yapacak bir şey yok yapmasını beceren bakmasını da becersin bir zahmet
tarafından
Kız yapması 5 dakika bakması Bi ömür aynı değil bence adaletli ol :))
(2,729 puan) tarafından
Orası öyle zaten :))) hepimiz iyi değiliz artık.. neyse ki herkes delirmiş çok dikkat çekmiyorum
tarafından
:))) dibini siyiralım
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Yazdıklarını okurken yoruldum. Çocuk uyanır uyanmaz altını al tamam ama almazsan da bişey olmaz yarım saat geç kahvaltı yapsa açlıktan bayılmaz ev işleri bekleyebilir mükemmel olmak zorunda değilsin herşeyi yetiştirmek zorunda değilsin az yavaşla neden bu telaş sakin lütfen. Ayrıca bu telaşının aceleci oluşunun geçmişteki bi travmanla alakası olabilir mi ya da ailemde mi böyle aceleciydi hep. 
(1,246 puan) tarafından
Aynen öyle kendi annen bile bakamaz bunu hiç unutma ve yavaşla bırak 1 saat geç yesin açma aradıklarında duymadım de görmesinler sen ara müsait olunca yemek yerken ya da yeni uyandığjnda arama açma teli. Uzaktan kolay lafla çocuk büyütmek valla en benim ben yaparım diyen bile 2 saat dayanamıyo başkasının çocuğuna
tarafından
Tabiki bakamaz asla. Önceden evet abla haklısın anne diyordum ama şimdi meşgule alıyorum yada hiç açmıyorum daha hafif hissediyor insan kendini yemek yedirirken hazırlarken. Sonra acıyorum yemek yedimi diyorlar bayılmadi bak oynuyor diyorum .aynen canım 3 4 kadın Bi araya gelince o ona diyorki mamayi getirsene öbürü diyor kalk Bi çocuğa bak biri diyor şunu tutta Bi tuvalete gireyim .Bide en ifrit olduğum cümle biz o yollardan çok geçtik:)) çok teşekkür ederim ilgine çok sağol:*
(1,246 puan) tarafından
Umarım yavaşlayıp hayatın tadını çıkararak büyütebilirsin bebeğini canım rica ederim :)
tarafından
Insallah bu sabah başlıyorum bunları uygulamaya:))
(1,246 puan) tarafından
Hadi bakalım sana güveniyorum:))
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Neden acele ediyosunki sabah uyanır uyanmaz cocuk açlıktan bitap mı düştü koşturmaya ne gerek   al çocuğu da yanına ver eline açsa birsey o arada sakin bir şekilde hazırla çorba da hemen olur yemekte misal bugünde temizlik yapmayıver yemek yap çocuğa bak  zaten hamilesin bu kadar şitrese  gerek yok
tarafından
Çok çok haklısın canım yarın sakın kalmayı deniycem zaten öyle yorulup öyle strese giriyorumki yaptigiminda Bi verimi yok sagolasin :*
0 oy
(532 puan) tarafından
Yapabiliyorsan iyi ben geberiyorum çünkü kafam kalkmiyor yastıktan ve kusmaktan.. 
tarafından
Seninki kaç aylık canım benim kusmam durdu uykumda geliyor ama nasıl uyyacam iste çocuk çok küçük
(532 puan) tarafından
Benim 15 haftalık. Ama çok kötüyüm yani geçmiyor azalmıyor
tarafından
Benim 25 haftaya doğru azaldı canım bana bisey demişlerdi ya bir çay bardağı suya 1 çay kaşığı karbonat atıp içmek yada 5 mercimek tanesini geceden suda ıslatıp sabah yemek iyi geliyormuş.bide çok dondurma salatalık yiyip yudum yudum soğuk süt içtim ben Allah yardımcın olsun en erken zamanda geçer inşallah
0 oy
(657 puan) tarafından

Okurken nefesim kesildi :) hızına yetisecegim diye kalbim küt küt attı. Yazık sana arkamızdan kimse kovalamiyor. Çocuk da yorulur böyle. Anda kalıp anın keyfini yaşamak lazım. Bu zaman bir daha geri gelmeyecek diye düşünüyorum ve sakin kalıyorum.

tarafından
Yanımda olsan nolacaktı acaba :)) canım ya ahanda şimdi çocuk uyudu oturuyorum kendimi bağladım koltuğa :)) ama beyin diyorki kalk asacam dur inşallah  :))
(657 puan) tarafından
Sana bunları diyen ben de çok farklı degilim. Teoride iyiyim ama pratikte epey kötüyüm. Ama sen benden daha vahim durumdasin anladığını göre. :D
tarafından
Zaten surda birbirimize verdigimiz aklı kendimiz kullanabilsek hiç sorun kalmaz valla :)) benimki biraz ileri evet Rabbım yardımcımız olsun :))
0 oy
tarafından
Bnde ayneyim en iyisi bu bence 
tarafından
Yarın çöküp kalırsak nolacak sedos:))
tarafından
Cokmeyz çalışan demir pas tutmaz kız:))
tarafından
Hee iyiki bu atasözleride var :)) ayağım yorgandan taşıyor sedaaa :))
tarafından
Aynn puahahah:))☺️☺️
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Canım şimdi hamilesin ama normalde biraz daha planlı davranırsan böyle telaşlanmazsın. Senin de çocuğun da yatma kalkma saatleriniz belli olsun. Erkenden uyan kahvaltıdan sonra ilk yemeğini koy o pişerken diğer işleri yaparsın. Biraz da yapın telaşlı herhalde kimseye bir şey yetiştirmeye çalışmıyorsun kendi evinin işini yapıyorsun rahat olmaya çalış.
tarafından
Zaten sakinleşmek lazım yarın öbürude geldimi hiç içinden çıkamam çok haklısın canım Bi periyotta düzen oturtmam lazım Allah yardımcımız olsun tek çocuk bakanın

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 267 göst.
25 Nisan 2023 Aile kategorisinde Yaprak mert (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 131 göst.
7 saat önce Diğer kategorisinde Cemrenin-Annesi (2,029 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 483 göst.
0 oy
13 cevap 304 göst.
25 Nisan 2024 Aile kategorisinde Beyyzaa992 (303 puan) tarafından soruldu