0 oy
488 göst.
Diğer kategorisinde (1,330 puan) tarafından

Başlığa yazdım kızlar. Mesela bazen esimle konusurken maddi durumum beni zorlamasa sakin çocuklarım olsa 3 düşünürdüm ama sakin olmazsa max 2 yaparım diyorum. Tabii daha 1. Yi doğurmaya az kaldı nasıl olacak zamanla göreceğiz:D

39 Cevaplar

+2 oy
(1,662 puan) tarafından
Ben bu dünyaya 1 çocuk getirdim büyüyüp okula gidince genç kız olunca nasıl koruyacağım diye düşünüyorum. Ve tek çocuk düşünüyoruz. Maddi olarak sıkıntı yok çok şükür ama 1 tane yeter Allah olmayana versin 
(1,662 puan) tarafından
İyi demiş annen eli öpülecek şeyler demiş bıktık yav
(1,330 puan) tarafından
Sağ ol canım. Denize gidiyorsun oradalar, pikniğe gidiyorsun oradalar nereye gitsen oradalar.
(1,662 puan) tarafından
Malesef öyle kızım için elbise baktım son postuma gelin kız alışveriş yaptınız mı o sayfadannn ahahahah
(1,883 puan) tarafından
Aynen aynen. Ne laftan anlıyorlar ne istenmediklerinden anlıyorlar. İlk Suriyeliler geldikleri zaman bekarım arkadaşımla iş çıkış saati eve dönüyorum insanlar kalabalık filan yolda giderken suriyeli sapığın teki öpücük attı bize. Sapık ters yönümüzde gidiyordu hızlı hızlı gitmeye başladı sonra sapığın peşine gittik çevirdik yolda bağırdık çağırdık sonra Türk erkekleri geldi yanımıza ne oluyor gibisine sapık düz yolumuzda giderken taciz etti filan diye sonra bir sürü insan geldi arkamıza bizi korumak için. Döv desek adamı dövücekler. Bağırdık çağırdık polis geçiyordu aldı götürdü adamı. 2 sokak ötede geri indirmiştir. Çünkü bir şey olsa bizi de alırdı ifade almak için.
(1,662 puan) tarafından
Ah canım ya bunlar böyleler işte. Senden benden daha çok bu ülkeyi hak ediyor sanki pislik adamlar ya
-Reklam-
+1 oy
(1,220 puan) tarafından

Ona sunabildigimiz hayata göre değişir uslu olması çok doguracagimiz anlamına gelmiyor bence 

(1,330 puan) tarafından
Tabii ki öyle, altta da belirttim. Uslu ve sakin olsalar maddi durumum da el verse daha fazla düşünürdüm diye. Maddi ya da manevi yönden eksiklik olursa tabii ki ne biz yapabiliriz ne çocuklar sağlıklı ortamda büyürler
(1,220 puan) tarafından
Sizin için demedim bunu genel söyledim zaten:) ❤️
0 oy
(510 puan) tarafından
Çocul zorlamasa bile sorumlulukları gerektiren bişey 1 kız 1 erkek yeterli bence :)
(1,330 puan) tarafından
Rabbim herkesin gönlüne göre versin canım, en güzeli ❤️
0 oy
(277 puan) tarafından
Bir kız bir erkek yeter bence 
(1,330 puan) tarafından
Rabbim hayırlısını nasip etsin inşallah ❤️
(9,935 puan) tarafından
İki kız olmaz mı :)
0 oy
(1,884 puan) tarafından
İlk kızım sakin bir bebekti şuanda 5 yaşında çok şükür öyle yaramaz bir çocuk değil şimdi de 4 aylık olacak kızım var ama üçüncüyü düşünmüyorum ikinci de öyle sakin ama kendim için istemiyorum işte :D
(1,884 puan) tarafından
Vallahi ben de ondan dolayı tedirgin oluyorum aslında şöyle ki hamileyken de çok hareketli bir bebekti şimdi de öyle hiç durmuyor ablası hiç öyle değildi zaten küçükler büyüklere nazaran daha yaramaz ve hareketli oluyorlar büyük ihtimalle biraz büyüdüğünde o da bana kök söktürecek.:Dd
(1,884 puan) tarafından
Ya aslında benim biraz da istememe sebebim şu anki zamandan dolayı yani çocuklar okula gidecek falan filan gelecekten korkuyorum
(1,330 puan) tarafından
Haklısın tabii ki canım. Okulu var, kursu. Eğitimi, evliliği vs vs eski devir yok artık maneviyat kadar maddiyatta çok çok önemli artık. Bir de ortam bozulmuş insan komşusuna güvenemiyor Allah korusun
(1,884 puan) tarafından
Ya maddiyat çok şükür hani bir sıkıntımız yok tabi ilerisini bilemeyiz ama yani dediğin gibi komşuya bile güvenilmiyor benim korkularım da o yüzden neler neler duyuyoruz Allah korusun :/
(1,330 puan) tarafından
Amin canım. Neler okuyoruz. Duyuyoruz Rabbim korusun
0 oy
(4,357 puan) tarafından
Kızım 9 yasında bebekligi cok yordu. İlk 1 yıl cok cektım. Sonra sakin oldu hıc yormadi beni. Oglum var 3,5 yasında bebekligi hamılelıgı dogumu çok  rahat geçti çok sakin bı cocuk masallah gittigimiz yerde varlıklari belli  olmaz uyumlular abla kardeş. Esım de 3. İstiyor bana kalsa yeter. Araları çok açılsında istemiyorum. Maddi durumumuz iyi cok sukur. Bakalım ne zmn olursa henüz hazır hissetmiyorum kendimi 
(4,357 puan) tarafından
Yaa esın yaramazsa yandın diyormusum genelde babaya benziyorlar.. Ben de esımde sakinmisiz. Esım cok usluymus oglumu benzetiyorlar sımdı
(4,357 puan) tarafından
Allah razı olsun cümlemizin inşallah ☺️
(1,330 puan) tarafından
Eşim evin ilk cocuguymus bir de 4 seneden sonra olunca düz duvara tırmanan bir çocuk olmus. Şimdi de tam tersi ağır abi. Erkek yeğenleri hep babasına çekmiş kesin benimki de babasına çekecek. Allah im sen uslu hayırlı evlatlar nasip et :D
(4,357 puan) tarafından
Aboww yandın desene Allah yardım etsin sımdıden:) dua et bol bol:D. Allah hayırlısını versin sağlıkla ınsaallah cnm. Hamilelik te cok etkiliyor diye dusunuyorum. Anne sakin geçiriyor ise bebekte oyle oluyor. Hayırlısı ile kucağına almak nasip olur inşallah canimm
(1,330 puan) tarafından
Ya ben gurbete geldim. Meğersem geldiğimde hamileymisim burada öğrendim. Ailemden ayrıldım diye ilk aylar çok ağladım ama onun dışında şükür sorun yaşamadım. İnşallah her şey daha güzel olur ❤️
0 oy
(3,122 puan) tarafından
İki tane yeterlş oda ben tek büyüdüm yanlız kalmasın bi yoldaşı olsun istedim bir kız bir oğlum var
(1,330 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım inşallah ❤️
0 oy
(208 puan) tarafından
Benim iki erkek çocuğum var daha düşünmüyorum 
(1,330 puan) tarafından
2 ablam da öyle. 2 sinin de 2 oğlu var büyüttüler şimdi rahatlar artık
0 oy
(79 puan) tarafından
Sağlığım el verseydi 2 çocuk istiyordum ama sağlığım bir çocuğu bile zor kaldırdı 
(1,330 puan) tarafından
Allah ikinize de saglik, hayırlı ömürler versin canım ❤️
0 oy
(1,596 puan) tarafından

3 kızım var büyük ve küçük kızım sakinlerdir amaa ortancam biraz cadı ama artık büyüdüler ve şuan erkek bebek bekliyorum ki hep hayalimdi 2 kız 2 erkek Allah'ım 3 kız bir erkek nasip etti çok şükür <3

(1,330 puan) tarafından
Rabbim bağışlasın canım inşallah. Sağlıkla gelsin oğlun da ❤️
(1,596 puan) tarafından
Allah razı olsun cümlemizin inşallah
0 oy
(802 puan) tarafından
Akıllı ve sakin olsa bile 2 den fazla getirmem diye düşünüyorum sadece buna bakmıyorum çünkü biri ikisiyle ilgilenmek nerde 3 -4 le ilgilenmek nerde sorumluluk gerektiren bişey ya bu devirde hele zor 
(1,330 puan) tarafından
Gerçekten öyle. Bekarken hep 3 derdim, evlendim yine maddi manevi yetecekswm 3 derdim. Ama hamileliğim 34. Haftadayim anladım ki bekara karı boşamak kolay. 1 aydır uyuyamıyorum bile ki çocuklu oldu mu çok daha farklı herhalde sakinde olsa yaramaz da max 2 düşünürüm ben ❤️
0 oy
(576 puan) tarafından

Benim ilkim çok zordu kardeşi olsun fedim yoksa imkansızdı.Hamileyken 2 yetet diyordum.İkincim doğru 20 aylık maşallah pamuk gibi.Şu aralar 3. Çoçuk fikri var aklımda biraz büyütüp sonra tabi.İkincim gibi olsa 10 tane bakılır.Ama insan korkmuyor değil, ya üçünçü zor olursa.Risk almaya değer mi !

(1,330 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin canım. İnşallah olursa da sakin ve uslu olur ❤️
0 oy
(3,933 puan) tarafından
Kızım ilk doğduğunda biraz zorladı kolikti vs şuan 4 yaş olacak sakin uslu bir çocuk arada illa inadı tutuyor oda geçiyor maddi durumumda var elhamdülillah ama yinede 1 çocuk 
(1,330 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım. Kendim muhtemelen 2 yaparım max. Ama araya 5 sene filan koyarım çünkü artık gurbette ve tekim. Biz 6 kardeşiz eşim daha da fazla hep kalabalıkta büyüdük o yüzden 2 istiyorum canım ❤️
0 oy
(13,858 puan) tarafından
İki. Dünyanın en akıllı bebeği de olsa ki Allah'a şükürler olsun oğlum akıllı da iki tane çocuk yeter hamileliği emzirmesi peşinden koşması bir ömür onları düşünmesi Allah korusun eşime bir şey olsa hayatıma yalnız başına devam edip  çocuk büyütmesi benim enerjim sevgim sabrım iki çocuktan fazlasına yetmez. Bu dünyaya bir kere geliyorum az olsun öz olsun iyi yetişsin iyi imkanları olsun. 
(1,330 puan) tarafından
En iyisini düşünüyorsun canım. Allah bağışlasın inşallah evlatlarımızı ❤️
(13,858 puan) tarafından
Amin canım seninkide sağlıkla gelsin
(1,330 puan) tarafından
Amin amin ❤️
0 oy
(2,271 puan) tarafından
Ben art arda 3 çocuk yapsam da zorluğu bit anda çıksa sonrasında rahat etsem diye düşünüyordum içimden geçen buydu ama aşırı zor bir çocuğum olmamasina rağmen 2.yi yapmak bile çok zor geliyor şu an. Ama eğer arayı açarsam da 3.ye yaşım ilerlemiş olur istemem diye düşünüyorum. 2 kardeş olmak güzel ama ne kadar çok olursa o kadar güzel olurmuş gibi geliyor çocuklar için 
(1,330 puan) tarafından
Biz 6 kardeşiz 4 umuz kız hepimiz farklı şehir ve ülkelerdeyiz her gün minimum 2 saat görüntülü konuşuruz. Ama eski devir maalesef yok artık. Çünkü devir değişti. Komsulugu geçtim insanlık yok artık. Maddi olarakta zaten zorluğu cok. Rabbim olana sağlık versin inşallah ❤️
0 oy
(479 puan) tarafından
Benim çocuğumda uslu sayılır daha 7 aylık. Ben hep iki olsun istiyordum pes peşe büyüsünler diye bir tane daha düşünmeye karar verdik bu ay. İns pisman olmayız 
(1,330 puan) tarafından
Rabbim hayırlısını ve sagliklisini nasip etsin inşallah. Ben ikinci için 4 5 sene ara vermek istiyorum. Eşim benden 7 yaş büyük ben 26 yaşındayım eşim de yaşım bayağı geçer ama diyor. O da bir yandan hakli ama gurbetteyim tekim. Mecbur ara vereceğim ❤️
(479 puan) tarafından
Bende gurbete gitmeden ailem yanımdayken Bi tane daha olsun istiyorum tayinciyiz. Bidaha tek çok zor olur bakalım hayırlısı
0 oy
(7,798 puan) tarafından
Bende öyle diyodum doğumdan sora bi daha yok dedim 2 sene oldu düşünmüyorum şöyle oğlum çok yormadi beni çok şükür ama yokya en uslu cocukda olsa illaki sıkıntılı zamanları oluyo hadi onu geç ben bakamayacdgim cougu dogurmam hem maddi hem manevi olarak güzel bi gelecek hazirlayamadiktan sonra bi sürü doğurup saldiktan sonra 5 tane de dogururdum 10 tanede ama yok ya bi tabe olsun adam gibi yetistireyim 
(1,330 puan) tarafından
Bu bir doğsun diğeri için 4 5 sene beklerim diyorum. Çünkü hamilelik bile zor gerçekten. Uykundan tut hareketine kadar kısıtlanıyor. Rabbim olana sağlık sıhhat versin inşallah ❤️
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Max 3 bende şuan 2 yetiyorda artıyor Allah büyük işte bakalım :)
(1,330 puan) tarafından
Kader, kısmet. Rabbim gönlüne göre versin canım benim ❤️
(1,253 puan) tarafından
Ahaha aynen canım hayırlısı
0 oy
(990 puan) tarafından
Kesinlikle sakın olsaydı oğlum 3 çocuk isterdim ben hep derdim 3 -4 çocuğum olsun isterim ama malasallahi var oğlumun beni bitirdi tek çocukla 
(1,330 puan) tarafından
Ay canım inşallah dogunca sakin olur. Vallahi gurbetteyim kocamla tekiz. Sadece arkadaşım burada 1 tane onunla gidip geliyoruz o kadar
(990 puan) tarafından
Senin yine arkadaşın varmış benim kimsem yok 40 mi bile tek çıkardım sezeryanla evde tektim hastaneden eve geldim yemek yaptım ertesi gün ev temizledim düşün
(1,330 puan) tarafından
Zor canım. Benim de 6.5 ay tektim evde market bile uzak. 1.5 ay önce taşindilar şükür. Biz başka ulkedeyiz. Yengemin kardeşi oluyor kendisi. Allah ondan razı olsun. Oğlu bizde cok durmuyor diye gelemiyor sık sık ben de ağırlaştım şansa Allah yardım ediyor ya inşallah sorun olmaz ❤️
(990 puan) tarafından
Rabbim yardım eder bak şimdi diyorum iyi ki tektim herşeyi yaşayarak deneyemledim Allah sizede hayırlı doğumlar nasip etsin sağlıcakla alın kucağınıza
(1,330 puan) tarafından
Amin canım benim inşallah ❤️
0 oy
(1,306 puan) tarafından
6 aylık bebeğim var bu aralar biraz huysuz olsa da genel olarak sakın bir bebektir. 7 haftalık hamileyim. 3 tane düşünüyorum. 
(1,330 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım benim inşallah ❤️

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 390 göst.
11 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 239 göst.
27 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 335 göst.
26 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,204 puan) tarafından soruldu