0 oy
773 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

hanımlar kaynanam da annem de birer kavanoz tarhana verdiler bana. sağolsunlar ikisi de. ama şöyle bi sorun var, kaynanam pek becerikli bi kadın değil yaptığı tarhana cıvık oldu kilo kilo un attı içine. sırf un tadı geliyor bi kere yiyim dedim yencek gibi değil :( annemin tarhanası da tam köy tarhanası olmuş muhteşem olmuş. annem kızılcahamamlı tarhana bazlama güzel yapar. 

sadede geleyim, eşim akşama tarhana yapsana dedi. ben de nasıl pişircem ay bilemedim dedim. annemi ara sor ondan al kendi tarhanası bilir tarifini dedi. ama ben annemin tarhanasını yapmak istiyorum ona da diyemedim senin ananınki böyle yapamam diye. Allah başka dert vermesin diyosunuz biliyorum ama napcam ben :D:D

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

Allah başka dert vermesin :D

İlk kaynananı ara tarif al ama yapma sonra ananı ara onun tarifini alıp yap :D

tarafından
Allah beni napmasın hiç aklıma gelmemişti böyle bi işgüzarlık sağol bacım ahahshah. malum yeni gelinim öğrenemedim daha :Ddd
tarafından
Heer türlü kumpaslık yapılır ☺️☺️☺️ zamanla öğrenirsin sende hehehehe
tarafından
inşallah ahahaha
-Reklam-
0 oy
(118,973 puan) tarafından
Allah baska dert vermesin cidden kaynanala konus onun yap dedigini yapma ananla konus onun dedigini yap 
tarafından
aynen öyle yapcam ben de napimm:)
0 oy
(1,418 puan) tarafından
Hahahha bizde de aynı sorun, biz tarhana yemeği bilmeyiz.Esimin annesi getirdi yaptı içine de sucuk koydu.Hic damak tadıma uygun değildi yiyemedim.Nasil yapıldığını da bilmediğim için eşim annemden öğren dedi sonra baktı ben beğenmiyorum onun yaptığını tamam kendi sevdiğin gibi yap ama nolur yap diyor :))
tarafından
onu bunu geçin de canım sucuk çekti kız ahahah hayatta da yemem yani tövbeee
tarafından
:)) deneyin bir farklı oluyor sucuklu bende ilk yedigimde sizin givi tepki vermiştim
tarafından
sucuğu ta başında yapılırken mi koyuyolar kaynatırken mi en son?
tarafından
valla hiç bilmiyorum kendim hic yapmadım :) hazira kondum
(1,418 puan) tarafından
Çorba yaparken doğrayıp koyuyorlar en son yani, toz halinin icine degil
0 oy
(1,422 puan) tarafından

Guzel olmamis diosun canm yap koy esinin onune bi sonraki seferde anneninkinden yap karari kendi versin :devil:

tarafından
öyle de nispet yapar gibi olur bi de annesinin tarhanasını kötü bulmaz sen pişirememişsin der. kız analarına laf ettirirler mi hiç allasennnn
(1,422 puan) tarafından
O zmn sennkinin agzinin tadi yok cnm.hic sevmem un kokan seyleri ama o alistiysa annesinden onu ister tabi sende 1 kere onun annesinin corbasini yap 5 kere kendi annenin corbasini neden bunu yapiosn derse ay elime bu kavanoz geldi de sonrada laf karistr :p o da sormasin yesin iste canm onune ne konuosa :D
tarafından
yani bence de haklısınnn :) damak tadı pek gelişmemiş kocamın annesinin yemeklerinden dolayı ve fazlaca dışarda yaşadığı için
0 oy
tarafından
Esin annesinin tarhana sına alşmıs tr  canm  ona kötü gelmez ki :) 
tarafından
ya ona da kötü gelir sadece un kokuyo tadı hep un gibi kız valla. yerse yine yer eşim seçici değil ama ben asssla yiyemem :(
tarafından
Annenin kini yap canm anlamaz ki :)
tarafından
öyle yapcam ama annesini de ariyip tarif alcam akşam oraya uğrayıp gelir çünkü sorar annesine :) o aklı verdiler bana öyle yap diye ahaha
0 oy
(659 puan) tarafından
Allahtan kaynanam bılmez oyle tarhana konserve salca yapmasını annem bılır kaynanam hazırcı onlamı uysarcam der annem tursumu salcamı herşeyimi  yaptı  bı gelmesı kaldı ınsalah gelecek tarla ısı de bıttı beklıyoz bakalım 17 saat  suruyo yol ama ne zaman gelcek bellı degıl 
tarafından
Allah kavuştursun tez zamanda kuzum ☺️ oh ne güzel anneciğin her şeyini yapmış
(659 puan) tarafından
He valla kaynanamda konserve alıp yapsın
0 oy
tarafından
Bence kendi anneninkini yap , eşine de senin annenikini yaptım , eline sağlık çok güzel yapıyor tarhanayı annen de. Başka zaman kaynananınkini yap aradaki farkı görsün. Gerçi bazı erkekler annesinki bulaşık suyu gibi olsa bile ona alıştıkları için o güzel geliyor.
tarafından
aynen öyle. ben alışkın olduğumdan anneminkine güzel demiyorum. ben tarhana sevmem bile ona rağmen güzele güzel valla
tarafından
Benim anneminde eli pek lezzetli değildir buna rağmen erkek kardeşim çok seviyor yemeklerini , erkek evlat işte napacan :)
tarafından
erkekler işte ne versen yiyolar ahahahha
0 oy
(843 puan) tarafından

Kaynananı ara. Dediği gibi yap. Eşin beğenmezse böyle böyle de bi daha onu yapmazsın :D

tarafından
aradım açmadı zaten bi daha aramam derim annen açmadı mecbur anneminkini yaptım ahahahah
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Domates rendeleyip zencefilli pişir un tadı gelmez güzel olur. Tarhana sevmeyenler bile bu şekil seviyor hem de çok faydalı
tarafından
deneyebilirim bak bu şekilde. ya da artık allah affetsin kuşlara dökcem küçük bi kavanoz zaten
(1,292 puan) tarafından
Bi dene olmazsa öyle yaparsın onlar da nasiplenir :)
0 oy
tarafından
:) bizimde ona benzer bisey oldu bi kerelik yap ondan bir iki gun sonra kendi snneninkinden yap aradaki farki görsün canim hicbirsey deme kötü diye 
tarafından
:)) senin esinin damak tadi oturmamis ayirt edemiyor :) ama anne corbasi gibi güzel yapmissin demekki afiyet olsun canim
tarafından
kendim de içtim beğendim canım anneminkine benzemişti ☺️
tarafından
iste herkes kendi ailesinin kine alisik canim bende hala annem yapsin daha guzel geliyor :) esimde bir yildan fazla hep ananesini sayıkladi kaynanam hasta diye anane bakmis onlara. ananem soyle yapardi ananem dolma.icini boyle hazirlardi hep soylerdi :)
tarafından
ahahha tabii ki kuzum annem olduğu için de ama benim annemin evine taa nerelerden misafir gelirdi yemekleri için gidelim fatmanın evinde yeriz içeriz derdi insanlar ☺️ canım annem bak özledim yine
tarafından
ben as once geldim annemlerden :)
0 oy
(162 puan) tarafından

Aman  dusundugun seye bak 2 kasik anneninkinden 1 kasikta kaynaninkinden koy yap :D 

tarafından
aaa bak bu da güzel bi çözümmüş de anneminkine de karıştırmak istemiyom. amaaaan derdim bitti düşündüğüme bak işte :D
(162 puan) tarafından
Allah baska dert vermesin digeride ziyan olmaz hem afiyet olsun

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 131 göst.
24 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Gammmze (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 40 göst.
23 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Honeycan (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Masallinam38 (657 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 104 göst.
9 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde songulerkan35 (27 puan) tarafından soruldu

377,038 soru

11,283,637 cevap

34,685 kullanıcı

...