0 oy
212 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
2 gün önce eşimle tartıştır mesele 7 aylık bebeginiz var ve eşim son zamanlarda yardım etmiyor evim pislik içinde bi yandan çocuğa bak ev yemek ve covidden yeni çıktım  artık tek basima dayanacak gücüm kalmadı ve bu meseleden dolayı tartıştık ve eşim dışarı cıktı gece gelmedi sabah aradım açmıyor bizim bi bebeğimiz var insan eşini bebeğini yanlız bırakır mı belki bisey oldu niye açmıyorsun telefonları neyse öğlen oldu tartışma büyük bi tartışma olduğu için eşimde eve gelmeyince 4 sene sonra ilk kez kaynanamı aradım durumu anlattım başta hak verdi şok geçirdim işte ben konuşurum gece eve gelmemek neymiş falan dedi sevindik sonra tekrar aradı beni yok kadın kismisi yemeğini yapacak evi temizleyecek çocuğa bakacak kocaya bakacak ben aradım mi o telefonları ac böyle konusuyor tabi bizimkilerde olayı öğrenmiş babam eve gelmedi diye kızınca kayinbabami aradı bu bir değil iki değil kayinbabamda işte ben aradım konuştum demiş neyse mesele şu ben öğrendim ki bunlar ailecek bizi ***** yerine koymuşlar eşim zaten gece onlarda kalmış ya ne biçim anne babasınız insan demezmi kârını çocuğunu bırakıp niye geldin eve git hadi kocam inat etse bile beni niye ***** yerine koydunuz babamı falan insan kızım bak ramazan burda bisey olursa bizi ara haberin olsun demez mi 

5 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
Hayat bktan sebepler için kavga edilmeyecek kadar kısa bunu bir anlasalar
-Reklam-
0 oy
(6,441 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Canım benimde bebeğim var aynı şekilde bende covid geçirdim ağır şekilde temizlik yapmamak yemek yapmamak biraz seninle alakalı geldi erkekler takılmıyor gibi yapsada cidden başa kalkıyor bebeğin uyudukça temizliğini yavaş yavaş yap ölüm var kalım var  eşine gelince sinirlenip çıktıysa neden peşine düşüp onları arayıp lafını dinledin ki ailen yok mu alıp bebeğini gitseydin sende bişey olmamış gibi gece kalıp teli açmasaydın yaptığı şeyler terbiyesizlik ama hata kocanın tabi ya acil bebekle alakalı bi sıkıntı olsaydı
(3,522 puan) tarafından
Canım yalnız eşi yardım eden biriymiş zaten olay korona ile alakalı değil. Ayrıca temizlik yemek bizim görevimiz değil zorunlu değiliz bunu bi anlayın artık. Hayat müşterek ev işi sadece kadına özgü bir durum değil eğer yapıyorsak bu bizim ikramımız eşlerimize .
(621 puan) tarafından
Ecem sanaa bı sürü artı
(6,441 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Ben sadece onun görevi demedim evimi pislik götürüyor dediği için dile getirdim yavaş yavaş yap dedim eşi yardım etmiş ama annesinede açık açık söylemiş bak yemek yapmıyor diye onu anlatmaya çalıştım erkekler yardım ediyor ama sonrada tek senin görevinmiş gibi başına kalkıyor başka yoldan
0 oy
(7,224 puan) tarafından
Yapma sende iş filan elinden geldiği kadar yap zorlama işine geliyorsa laf yaparsada baksın çocuğa yaparsın sende işini kaynanayada diyicek laf bulamadım zaten amaç ne yani bisver muhatab olma 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Valla canım bana kalsa onu eve almam dün nerdeysen orda kalmaya devam et yokluğun varlığın bir der kapıya koyarım eşyalarını ama şimdi burda kaynananın düşüncesinde insanlar da var o yüzden sen yap gibi bi şey diyemiyorum onlara göre kadın yemek çocuk temizlikten sorumlu kocan eve gelmezse hatta başka kadınlarla birlikte olsa bile sen suçlusun kadınlık yapamamış oluyormuşsun insan değiliz robotuz çünkü yemeye içmeye uyumaya hatta hasta olmaya bile hakkımız yok onlara göre ama kimse kusura bakmasın böyle hayatı erkek ha.yvanlarda yaşıyor zevkini alıp gidiyor çoluk çocuk nerde haber yok sorarsan ama insan evladıyız derler 
0 oy
(118 puan) tarafından
Sen ne diyorsun kardesim şimdiki devir yuva yikma devri bende dün esimin ailesinde bagimi kestim asla aramam 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 801 göst.
20 Mayıs 2019 Aile kategorisinde Esmanurrr (800 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,370 göst.
0 oy
14 cevap 436 göst.
23 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Belinay esila (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 66 göst.
23 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Belinay esila (34 puan) tarafından soruldu