0 oy
641 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (337 puan) tarafından
İlk bebeğim şuan üç aylık sezeryanla oldu dikislerim de hala arada ağrı oluyor ama eşim de bende yine çocuk istiyoruz hemen sizce hamile kalsam bunun karnimda ki bebek ve şuan ki olan kızım için birde benim için de sorun olur mu Bir de 30 yaşındayım tavsiyelerinizi bekliyorum

20 Cevaplar

0 oy
(99 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim kızım 11 aylıkken hamile kaldım diğer kızıma öldüm dirildim diyebilirim.pespese olduğu için bagirsaklarim yapışmış,mesane düşmüş,karın kasları yapışmış.sezeryanda Dr hepsini düzeltti .ama öldüm agridan.suan benim bebeğim de 3 aylık çok fazla ağrım oluyor.benim fikrim ben önermem.yinede sen bilirsin
-Reklam-
0 oy
(310 puan) tarafından

Neden hemen istiyorsun ki ic dikislerin daha iyilesmemistir. Ben dogum yapali 5 ay olcak hâlâ iliskiye girerken canim aciyor ic dikislerden dolayi.:'(

0 oy
tarafından
Sen ard arda beş sezeryan olursun bişi olmaz ben iki sezeryan olurum peş peşe ölür giderim .. bu bünye meselesi doktorumla karar vermelisin .
0 oy
tarafından
Yani sezeryanin ustunden 3 ay gecmis bunu bize sormana gerek bile yok. Biz olur desekte doktorlar onermiyor bikere
0 oy
tarafından
Doktoruna konuşman daha iyi olur 
0 oy
tarafından
Doktorum iki yıl yasak demişti
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Bu şekilde olup ardarda sezeryan olan çok kişi var. Kimi sen gibi isteyerek kimi asla istemeyerek. Allahın takdiri. Sen istersin istersin yıllarca olmaz, diğeri hic istemez korunur ama hemen hamile kalir, yani Allah verdi mi veriyo, vermedi mi vermiyo. Çok da seapmamak lazım :)

Ben de ayni şekilde hemen ikinci düşünüyorum, Allah ne zaman nasip ederse artik :)

Dipnot : 4 aylık benim oğlum da :)

0 oy
(110 puan) tarafından
Benim fikrim ve tıbbende böyle biliyorum sağlık için Bi 3 yıl en az araya girmeli bnde sezeryan oldum ufak Bi idrar olunca bile acıyo şiştiğinde kaldı Kı hamile olmak bnce bekleyin isterseniz eşinizin anlaması için Bi doktora da danışabilirsinz 
0 oy
tarafından

Doktor 1 yıldan önce önermiyo tabi kendin bilirsinde ne gerek var biraz büyüsün bebeğiniz çünkü birisiyle ilgilenirken diğerinede ilgi vermek zorunda kalacaksın ikisi çok zor oluyo demedi deme benim iki oğlum var birisi 4 yaşında ikincisi yenidoğan yenidoganla ilkgilenmekden büyüğe zaman ayırmakda güçlük çekiyorum yinede sen bilirsin

0 oy
tarafından

Ben suan 2 aylık hamileyim canım 7 ay önce sezeryan oldum:)

0 oy
(111 puan) tarafından
Daha çok erken bence bende 2 sezeryan oldum kızım 5 yaşına geldi sonra hamile kaldım ikinci de 2 yıl sonra şimdi hamileyim küçük kızım 2 yaşında doktorlar da tavsiye etmiyor sezeryanda anca 3 sene de toparlar beden ikinci doğumum 5 yıl sonra olmasına rağmen çok acı çektim sezeryandan sonra şimdiki hamileligim kazayla oldu yoksa en az 3 sene geçmeden düşünmezdim nasip kısmet artık 
0 oy
(1,065 puan) tarafından
Bende 33 yaşındayım 2 aylık kızım var  sezeryanlıyım bende eşim hemen birtane daha istiyor ama ne yalan sölim ben şuan istemiyorum allah en iyisini bilir tabiki  verirsede basımın üstüne  benim ilk bebeğim daha 14 yıl  sonra oldu eşim bşrdaha yapalım  dio geç oldu bida olana kadar zaman gecer dio ya geçmezse hemen kalırsa  zararı olur  yeni  iyileşmeye başlıyorum ara ara hala sızlıo  bile dikişlerim
0 oy
(3 puan) tarafından
Hamileyken emziremezsin. Çocuğunun hakkına girmiş olursun... dinen önerilen 2 sene çocuğu emzirmen
0 oy
(210 puan) tarafından
Hamile kalınca emzirmen riskli olabilir ayrıca çocuk bir yaşına girseydi bi böyle araları az olunca ilk çocuk ilgisiz kalıyor
0 oy
(310 puan) tarafından
Cnm birax var valla acı ama sonra geçiyor desem yani şuanda 4.aydır dogum yapmışım ve haylada acı var 
0 oy
(777 puan) tarafından
Canım zaten rahminin de dinlenmesi lazım.doktorlar hemen gebelik önermiyor.bence kadın doğumcuna danışıp bu konuyla ilgili detaylı bilgi almalısın.
0 oy
(251 puan) tarafından
9 aylık kızım var şu an 1.5 aylık ta hamileyim bende sezeryanla oldum doktorum sorun olmayacağını söylediği için ikinciyi istedim benim sezeeyanım da agrı falan olmadı şükür. Doktoruna danış bunu yani. Emzirme konusuna gelince hem kadın doğum hem çocuk doktorum emzirmeyi kesmememi  devam edebileceğimide söylediler bakalım şimdilik bi sıkıntı yok..
0 oy
(29 puan) tarafından
Kendine güveniyosan yap herkes kendini başkasından iyi bilir canım 
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Doktorum 2 yıl gebelik yasak demişti tehlikeli olduğu için 
0 oy
(60 puan) tarafından
Canım hamileliğin ve ikinci bebeğinin sağlığıniçin en az 2 sene beklemelisin. Bu kadar erken senin sağlığın için çok zararlı olur ve bebeğine gereken özenide göstermekte zorlanabilirsin.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 97 göst.
3 Ocak 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nesecobanoglu (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 139 göst.
30 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Nzl123 (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 301 göst.
28 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 217 göst.
6 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu

379,231 soru

11,351,823 cevap

34,822 kullanıcı