0 oy
486 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (606 puan) tarafından
Şehir fark etmez arkadaşkar görümcemin oğlu 7 yaşında otizimli bildiğiniz doktor ve eğitim yeri var mı ama en iyisi olrak

9 Cevaplar

0 oy
(4,700 puan) tarafından
Rama gotursunler canım orda yönlendirmezler mi 
(606 puan) tarafından
Valla canım sırf onlae istedi diye sordum bu zamana kadae durmuşlar yeni gelmiş akıllarına eğitim bende gelişim mezunuyum rama gidin dedim amann bu zamana kadar bişey olmadı inattcıiii bilerek yapıyoo konuşmuyo falan dedi
(4,700 puan) tarafından
Eğer otizmse ona göre rapor falan cikarttirsinlar ona göre bir yol çizerler en iyi yer o yani başka rehabilitasyonlar hep kendini övmek için en iyi yer olarak gösterecekler kendi ailemden rehabilitasyon sahibi olanı var biliyorum abim özel eğitim öğretmeniligi son sınıf en iyisi ram der hep
(606 puan) tarafından
Söyleyeyim canmda pek oralıklı olmazlar
-Reklam-
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Rabbim yardımcınız olsun ama 7 yaşa kadar hiç belirtisi yokmuydu merakımdan sordum Dr hakkında hiç bir fikrim yok hayırlı geceler 
(5,411 puan) tarafından
26 aylıkken benim oğlumda konuşmazdı 3 yaşını doldurdu şimdi konuşuyor artık. Tv kesin ilgilenin arkadaslarla oynamasını sağlayın yavaş yavaş konusacaktır
(1,165 puan) tarafından
26 eğer biseylerden şüpheniz varsa geç kalmayın sakın. Konuşma gecikmesi olsa bile ciddiye alın. Ne kadar erken müdahale o kadar hızlı yok alırsınız. İlla otizm olacak değil eğer fazla TV telefon varsa hemen kesip bol bol oyun. Oynayın
(5,411 puan) tarafından
Bu tv düşman gerçekten. Biz kesince oğlum normal bir çocuğa dönüştü. Öncesi robot gibiydi
(863 puan) tarafından
Yok TV hiç izletmiyorum bi ara izledi ondan sonra kestim kelime çıkarmaya başladı. Doktora gittik oyun odası gibi bi odada izledi bi problem görmedi sadece kalabalığa hiç girmediği için ona bağladı yasitlariyla bi araya girmemi söyledi 3 yasta konusmazsa yonlendiriririm konusma terapisine dedi. Giriyorum ama halen o kadar açılmadı
(606 puan) tarafından
1 buçuk yaşında dış çikarıp 3 yaşında yüremekten bahsediyorum
0 oy
(1,026 puan) tarafından
Canım ilk olarak çocuk psikiyatrisi ne randevu alacak konudan bahsdecek orası denver testi istiyor sonra kontrole çağırıyor 15_20gun sonra daha sonra sağlık kurulundan randevu aliyosun cözger den heyete çıkıyor çocuk süreç uzun ve yıpratıcı ram en son olay canım açıkçası ,ve genel olarak otizimli çocuklarda içe kapanıklık ve yaşıtlarına göre çok geri gelme vardır dış ,yürüme ,konuşma başında gelir ,bı de devletteki rehabilitasyon lar özelde ki kadar çeşitlilik yok oyun odalarında canım ama rapor çıktıktan sonra özel bı kurumada verilebilir , yarısını devlet karşılıyor ücretin .tabii başta kabullenme süreci olduğu için çocuk aglayabilir sabretmeyi sakinlemeyi ogrenecek 7yas maalesef zor biraz umarım iyi olur
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Benim ikiz kardeşimin oğlu da otizim tabiki bı çocuk. Şuan 3 yaşında . Amerika'da yaşamalarına rağmen Ankara'da Manolya Klinik merkezindeki Uzman bı doktordan psikiyatri desteği alıyor. Yılda iki defa da Ankara'ya getiriyor . Geri kalan tedavilerini görüntülü şekilde hallediyorlar. Biraz geç kalınmış 7 yaş ama yine de önlenebilir. 
0 oy
(337 puan) tarafından
Yedi yaş mı inanamıyorum ya çok sinirlendim görümcen oğlunu kaybetmis canım çok acı bir gerçek ama ne yazacağımı bilemiyorum nasıl anlamaz insan ya nasıl aklım almıyor içim parçalandı çocuğa ya 
(606 puan) tarafından
3 yaşınsa teşhis konulmuş ama cahillik mi desem vurdum duymazlık mı anlayamadım yeni aklına gelmiş
0 oy
(337 puan) tarafından
Bunu sadece o çocuk için yazıyorum doktor serge Özdemir İstanbul'da kavaklida muhakkak götürsün muhakkak
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Başakşehir cam ve sakura hasan Önal var çocuk metabolizma doktoru önce orda çocuk doktoruna gidip sonra hasan beye yonlendiriliyo. Ya da Cerrahpaşa Ertuğrul kiykim. Mutlaka metabolizma doktoruna gitsin. Psikiyatristler bişey yapmiyo. Parası varsa nöroloji uzmanı barış Ekici. Sıradan bir rehabilitasyonlar hiç ise yaramiyo. Floortime eğitim ve hareket eğitimi öneririm. Tabi diyet falan yapılması gerek. Instagram'dan https://instagram.com/otizmgelisim?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Yukarıdaki sayfayı inceleyin. İstanbul ve İzmir'de yerleri var 

https://instagram.com/otizm.egitim.kavacik?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Bu sayfanın da hareket eğitimi güzel.
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Aile bu durumu kabul edip çare aramazsa siz ne yaparsanız yapın olmaz. Sorumluluk almaları gerekiyor. Rama da hastaneler yönlendiriyor 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Otizim teşhisi konulduysa rama gidip rapor çıkarsınlar bulundukları şehirde kurum arasınlar   eğittim için başka şehirde olsa sürekli gidecek nasil götürüp getireceklerki zor olur yani bir iki günlük birsey değil bu eğitim sonuçta hem 7 yaş biraz geç degilmi belkide otigzimli değildir çünkü bu yasa kadar anılardınız canim
(606 puan) tarafından
Teşhis 3 yaşında konulmuş canm ben evlendiğimde 5 yaşındaydı kaç kere dedim eğitim şart evet abam sartta ne bilelim ne verelim diyordu şimdi 7 yaşına girdi hâlâ zorlanayla bişeyler yapıyolar

İlgili sorular

+2 oy
7 cevap 481 göst.
17 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 95 göst.
14 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde eylul_ (1,370 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 164 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Havva4545 (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 141 göst.