0 oy
427 göst.
Aile kategorisinde (129 puan) tarafından
Hanımlar bebegim şuan 15 aylik kiz bebisimiz var .. hastalığım falan bitsin 2.yi düşünüyorum Allah nasip ederse.. zaten uykusuzluğa alisti bünyem annemde sagolsun bana bu zamana kadar yardımcı oldu manevi maddi anlamda.. diyorum ikisi bir buyusunler kardeş olsun en azından tekde ne bileyim olmuyor arkadaşlara falan gidince çocuklarla gerçekten oynuyor zaman geçiriyor evde heobyaninda ben varım.. 

Cevremdekilerde yapma gerçekten zor diyorlar bebek 4 yaşına gelsin öyle düşün 4 yaşından sonrada ne bileyim sil baştan olmuyor mu ?? 

Sizler nasıl yapıyorsunuz bebsilerin arasında 2 yas olanlar var mı??

24 Cevaplar

0 oy
(103 puan) tarafından
Canım şu anda Oglum 17 aylık ve ben 2 ci ogluma14 haftalik hamileyim istemsizce oldu dogrusu 3 yaşında olunca oglum düşünerim diyodum ancak derinden düşününce kardeş kardeş buyurler ne bileyim ard arda daha kolay der herkes belkide tesellimm
(770 puan) tarafından
Kız ayten benim oglum da 17 aylık şimdi ikinciye hamileyim 14 haftalık ksjskj aynıymışız valla bende kazaya kurban gittim oglunun dogum tarihi ne kız belki aynılardır
(103 puan) tarafından
17:02:2021 ikinci bebişin ne canım kizmi erkekmi?
(770 puan) tarafından
18.2. 2021 .yok canım daha belli degil dedi seninki erkek demi erken belli etmiş kendini
(103 puan) tarafından
A 1 gun araları varmiş. Evet canım erkek 13 haftasinda ögrendim
(770 puan) tarafından
Aynen canım .bende 12 haftalıkken gittim daha erken belli degil dedi .dogumumda bi aksilk olmassa şubatın 2 si dedi sezeryan oldugum için sancım falan olmadan alırlar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim 3 bucuk yaş var hiç zorlanmadım canım bende 4-5 düşünüyordum ama süpriz oldu iyiki olmuş küçük şuan 8 aylık çok güzel anlaşıyorlar oglum kardeşi doğalı daha mutlu sürekli oyun oynamaya çalışıyor:)
(129 puan) tarafından
Dime anlaşmaları daha iyi olur sanki 4 5 yasda çok sanki ne bileyim.. bünyede zaten alışık uykusuzluğa:))
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Bir buçuk saattir oğlumu ayağımda saliyorum uyumuyor kafayı yicem. İkinci çocuk bebeğim büyüyünce de yapmayacağım 
(213 puan) tarafından
Bnde öyle canım bı saattir salladım salladım oğlumu uyuduğu 20 dakikacik sadece geri kalktı sabahın köründe kalktı Zatn 11 aylık oldu hâlen gece uykusu yok bana
(1,156 puan) tarafından
Benim bebeğimde öyle canım ayları aynı seninkiyle. Geceyi kafayı yiyecektim artık ikinci çocuğu bünyem kaldırmaz çok zor çocuk bakmak ya gecek 1637382828 kere uyanıyor:/
(213 puan) tarafından
Yürüyor mu canım bebeğin
(1,156 puan) tarafından
Yok canım sadece yerlerde sürünüyor:/
(213 puan) tarafından
Buda öyle yaa
0 oy
(7,304 puan) tarafından
Yardım edenij varsa yap gitsin en azından bikere cekicen zorluğu kızın büyüdüğünde hoop bida başa donucen yeni bebişle büyük  oğlum 31 aylık küçüğü 1 aylık kıskançlık var şuan yardım edenim olsaydı daha önce yapmayı isterdim 
(129 puan) tarafından
Cok şükür annem yardım eder evime gelir temizlik yapar kayinvalidemde öyle onlardan yana bir sıkıntım yok bende diyorum oralarda böyle bakarken yapayim diyorum 2.yi :)))
tarafından
Bende bu fikirdeyim Fatma kaynana ölmeden çocukları boy boy dizmem lazim
(7,304 puan) tarafından
Esmoş yap kız vala bana yardım eden olsa farklı düşünürüm ama yok :/
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Ben 27 ay var aralarında ikincim sürpriz oldu ilkim baya zor büyüdü annen yanındaki yakın heralde öyle olsa zorlanmazdim ama tek zor ama bir şekilde buyuuorlar şuan mesela küçüğüm erkenden uyanıyor büyüğüm uyuyor ben uykusuz ahaha☺️
(129 puan) tarafından
Annem yakınımda ilk çocuğa bakti ilgilendi hep
(13,825 puan) tarafından
Ozaman daha kolay yani yrdim edenin varsa gün içinde gelir giderim diyorsan yap gitsin☺️
0 oy
(770 puan) tarafından
Benim oglum 17 aylık şükür çok zorlugu kalmadı 2.ye hamileyim 14 haftalık dogum yaptıktan sonra nasıl olur bilemiyorum :)) tek çocuk düşünmüyorsanız ki istiyosun da zaten arka arkaya daha mantıklı hem ikisi aynı anda büyür hemde birbirlerine arkadaş olurlar
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Benim 4bucuk yaş fark var. Çok iyi oldu güzel de anlasiyorlar. 15 aylık oğlum 6 yaşında kızım var. Çocukları böyle ard arda doganlarda ağlıyor. ayrıca şu zamanda tekrar çocuk yapılır mı bilmiyorum 
0 oy
(388 puan) tarafından

Annelik akıl almaz bir delilik. Ama 2. Cocuk tam bir çılgınlık. Rabbim hayırlı bebiş nasip etsin insallah <3

0 oy
tarafından
Kız o zaman daha zorlanirsin bence, sonra büyük okula başlayacak onun dersleriydi küçüğün bakimiydi falan o zaman daha da zorlanirsin 
0 oy
(404 puan) tarafından
İlla kaşınıyosan hemen yap ikisi bir büyüsün .
(129 puan) tarafından
O nasıl bir itap öyle ? Adam gibi cevaplucaksan cevapla zorla sana cevap yaz diyen olmadı ayıp...
0 oy
(2,468 puan) tarafından

Yani bu konuda pek bilgim yok yaşamadım ama.. Orta yaşlı kimi duysam, 2 çocuk arka arkaya olmuş mesela çok zorlanmış küçüklerden, ama keşke 3. yü de hemen yapsaydım büyürdü şimdi diyorlar. Bikaç kişiden öyle duydum. Demekki bakarken zor ama büyüyünce iyi oluyor :D mesela bakımı zordur ama en azından oyun oynamaktan kurtulursun. Ne bileyim Allah hayırlı vakitte versin inşallah 

0 oy
(2,540 puan) tarafından
Bence bebeğin daha küçük ama sen bilirsin tabi ki bende hep derdim büyüsün öyle ama rabbim nasip etti oğlum 2 buçuk yaşında suan 7 aylık kızıma hamileyim tabiki zorlukları vardır ama çevrem de herkes iyi oldu birlikte büyüyecekler ileride rahat edeceksin diyor 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sabah 6 da kalktı benim kız normal bebekten farklı benimki.doktor doktor geziyoruz. İkicisi bana agır gelir
0 oy
tarafından
Valla canm benim kızım da 15 aylık . Bazen diyorum yanlışlıkla olursa beraber büyürler iyi olur . Çünkü kızım çok sıkılıyor akşama kadar günümüz bitmiyor . Bazen de diyorum ki bununla zor uğraşıyorum ikinciye nasıl bakacam . Yanında gelip kalan kız kardeşin falan varsa bakmaya yardımcı biri . Sen bilirsin canm . Zor olacak ama beraber aradan çıkar . Bı kereden kurtulursun . 
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Cokk zorr  evet
0 oy
(11,306 puan) tarafından
Bende daha yeni 1 tane var ama 4 yaş arası olması zor kuzum ablamdan biliyorum biri okula başladı öbürü ilgi istiyor birinin dersleri oluyor kuşak farki olacak o diyecek senin ne işin var benim arkadaşlarımın yanında bilmiyorum benim ablamla 4 yaş var aramızda hep bi çatışma halindeydik
0 oy
(415 puan) tarafından
Valla insan rahata alıştı mı daha zor gelir bende zor karar verdım kızım 2 yaş 2 ayını doldurdu hamile kaldım doğum yapana kadar 3 yaş olucak aralarında yani tam istediğim gibi oldu şükürler olsun:) senin de hakkında hayırlısı olsun hazır hissediyorsan kendini yap çevreye bakma 
0 oy
(1,648 puan) tarafından
Ben 5 yaşindayken hamile kaldım ama oğluma bakınca evde yanliz olduğu için keşke diyorum araksinfan hemen yapsaydım öyle de zor böyle de zor bence 15 ay çok bile beklemişsin:))
0 oy
(375 puan) tarafından
Birazda bebekten bebeğe fark eder sakın bir bebek olursa zorlanmazsin. Diğer türlü de Allah kolaylığını veriyor. Bir düzen kurduktan sonra rahat oluyor
0 oy
(1,371 puan) tarafından
4 yaş iyi 3 e kadar zor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 292 göst.
4 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Rabisko (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 287 göst.
0 oy
10 cevap 101 göst.
29 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 3cocuklumutluevli (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 486 göst.
22 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,374 puan) tarafından soruldu

380,270 soru

11,385,380 cevap

34,885 kullanıcı

...