0 oy
154 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Oğlum 2 yaşında elhamdülillah ancak çok farklı şeyler yapmaya başladı baş edemiyorum önerileriniz varsa lütfen yardımcı olur musunuz

Sabah abdest alıyordum yanımdaydı tüm kapılar pencereler kapalıydı oyun odası var kaydiraga çıkmış ordan cami açmış sinekliği açmış balkona çıkmış balkonda çeşme var onu açmış su sesine koştum geldim 1 dk içinde böyle oldu elinden aldım diye sinirlendi yatağa çıkıp yüz üstü kendini yere attı tutamadım 

Mutfağa meyve getirmeye gittim sandalyeye çıkıp yemek manasına tırmanmış geldiğimde masanın üzerinde oturuyordu indirdim diye saçlarımı yoldu elinden zor aldım  

Gece yatağına yatırıyorum bı bakıyorum bizden önce bizim yatakta asla kendi yatağına yatiramiyorum hep bizimle uyumak istiyor ve temas bağımlısı bir şekilde elimi kolumu tutmazsa uyumuyor

Aşırı sinirli ve istediği olmazsa ya kendini yere atıyor ya bize vuruyor 

Bi defa bi çocuktan gördü bu hareketleri asla unutmuyor sürekli devam ediyor ne yapayım nolur yardımcı olun

7 Cevaplar

0 oy
(632 puan) tarafından
Bizimkiler de oyle ki canim buyuyorlar her an takip istiyor zarar nedir bilene kadar yapacak birsey yok mecbur peslerinden kosuyoruz
tarafından
Öyle de canım bir dk içinde oluyor olan ysnimda götürüyorum sonra gidiyo durmuyo peşinde koşmaktan pert oluyorum
(632 puan) tarafından
Cok iyi anliyorum emin ol su an hala evim daginik bulasigi bile toplayamadim parkta evde hep takipte pesindeyim hepimiz yorulduk ama en az4 yasa kadar falan yakin takip istiyor bence benimki 3 yasinda hala bazen o bile cok tehlikeli yerlere seylere gidebiliyor
(632 puan) tarafından
Senim bebegin kucukken daha sakinse simdi sana fazla yorucu gelmesi normal alisirzin benimki bastan boyle odlugu icin normal geliyor artik
tarafından
Haklısın canım hiçbir şey umrumda değil de kendine zarar gelmesin
-Reklam-
0 oy
(257 puan) tarafından
Benimkide 20 aylık inan bende baş edemiyorum artık herşeye ağlıyo sürekli mız mız hiç böyle değildi ne oldu bilmiyorum 
tarafından
Aynen ya bı anda bi şeyler oldu
0 oy
tarafından
Benim oğlum da öyle bize neler yapıyor eli ayağı çok hızlı her gün düzenli dışarı çıkar koşup oynarsa en az 1 saat fark ediyor gece rahat uyur ben faydasını gördüm scooter aldık ona biniyor çocuklar ile 3 saat sokakdayiz en az
tarafından
Çok sıcak burası kuzum dışarı çıkılacak gibi değil akşamları çıkarıyorum ama yine de mutlu olmuyor
0 oy
(2,719 puan) tarafından
Öncelikle pencereler ve balkon için güvenlik önlemi alın. kilit yoksa yaptırın.

Diğerleri de hepimizinki yapıyor malesef benim oğlumda masadan inmez, vurur, elindeki herşeyi fırlatır kırar vs. 
tarafından
Var kuzum var her yer kilit dolu ama onu da açmayı öğrendi
Bi defa görünce yapıyor hemen
(2,719 puan) tarafından
Rabbim korusun canım bir dk bile yalnız bırakmaya gelmiyorlar. Benimki de 2 yaşında ama kilitleri açmayı bilmiyor.
tarafından
Gerçekten öyle canım ya Rabbim korusun çok korktum ağladım baya öyle balkonda görünce
tarafından
Benimki 11 aylık
Silikon çekmece kilitlerini açma mantığını öğrendi bile, deniyor ama gücü yetmiyor şimdilik.
tarafından
Benimki koparıyor direkt ☺️☺️
0 oy
(382 puan) tarafından
Kuzum benim oglumu anlatmisin gecen bicagi goturmus haberim olmamis nasil almis anlamadim anne deye sesledi hizla bana geldi bicaaginda ucu bana donuk inan bir anda az kaldi bicaki bana soksun dusnuyordum tek benim oglum boyle yaramaz
tarafından
Erkek çocukları daha yaramaz sanırım ya çok absürt şeyler yapıyorlar canım
Kendilerine zarar vermeseler işte
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Benim oğlum 18 aylık koltuk tepelerine çıkmaya başladı hızına yetişemiyorum artık.mutfak tezgahına tırmanmaya çalışıyo biraz daha uzasa boyu tamam onu da yapcsk. Hayır ı  biliyor ama kabul etmiyor hayır dediğimde elinde ne varsa atuyo çarpıyo hiçbişe yapamazsa gelip ısırmaya çalışıyor oğlum yapma şunu diyom gidiyo kapıyı çat çat çarpıyor daha neler neler
tarafından
Aynı model sende de varmış bacım
0 oy
(4,171 puan) tarafından
Canım Allah affetsin yazdıklarını güle güle okudum bak sen şu yaramaz bıdığa diyerek sonra gözüm beş aylık oğluma takıldı içim Bi korku doldu sanırım erkek çocuk annesi olmak çok zor elbette yaramaz kızlar da var ama erkek çocukların enerjisi dur durak bilmiyor Rabbim yardımcımız olsun 4 yaşa gelene kadar huzur yok bence yaramaz çocuk olsa sonra da devam ediyor peki 
tarafından
Aynen öyle valla kuzum ya
Canları sağolsun kendilerine bi şey olmasın da tek

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 205 göst.
3 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 297 göst.
14 Haziran 2020 Diğer kategorisinde ❤ Çimen Gözlüm ❤ (7,098 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 545 göst.
16 Nisan 2024 Aile kategorisinde Papatyasever (3,163 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 501 göst.

380,914 soru

11,404,226 cevap

34,942 kullanıcı

...