0 oy
183 göst.
Aile kategorisinde (648 puan) tarafından
Kızım 23 aylık cevremdeker şimdi ikinci için çok iyi bı zaman diyolar bende istiyorum zaten ikinciyi. Bebek dogama kadar kızım üç yaşına nerdyse girmiş olacak arada iki buçuk, üç yaş olacak. sizce en ideali nedir.

19 Cevaplar

0 oy
(341 puan) tarafından
Sencesi onemli kimsenin görüşü onemli degil boyle konularda 

Sen kendini psikolojik olarak hazır hissediyorsan

Maddi.manevi yeterli görüyorsan zamani demektir 

Bunlardan birinde eksiklik varsa zamani degildir demektir 
(648 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm. Ben kendimi hazır hissediyorum ama tecrübeli anneleride dinlemek isterim iki çocukla cokmu zor oluyo diye.
(341 puan) tarafından
O zaman hayirli sekilde hayirli zamamda hayirli evlat nasip etsin Rabbim
(648 puan) tarafından
Amin isteyen herkese inşaallah cnm saol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tek çocuk yeterli bana göre 22 aylik kizim var 
(648 puan) tarafından
Bende başta tek yeter diyodum ama sanki kızım çok yanlızlik cekiyo gibi hissettigimden ikinciyi yapmak istiyorum. Hem ona ömürlük arkadaş olur.ama psikolojik ve maddi açıdan bakamayacak olsam bende tekle yetinirdim sanirsam
0 oy
tarafından
Tuvalet eğitimi olmalı çocuğun hamile hslinle yada doğduğunda büyükle uğraşmazsın.bazı ihtiyaçlarını kendi halletmeli.benimkiler arasında 5 yaş var ben rahatım şu an
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bnm bebisle aynı aydalar. Ben düşünmüyorum hiç cnm çok yaramaz bı minnak var evde yetiyor artıyor bile. Sen hazır hissediyorsan denemeye başla derim 
(648 puan) tarafından
Bende geçen ay yok yeter diyodum bu ay ne olduysa ikinciye taktim. Bayada hazır hissediyorum
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Bence hiç sjsjsj bir tane yeter
0 oy
tarafından
En ideail çocuk yapmamak yaptıktan sonra ideal diye bir kavram yok çünkü elin b.oktan çıkmıyor en iyisi bir daha yapayım tek seferde büyür diyorsun bu kez beze sıç.mak yerine ağzıma siciyorlar 
0 oy
tarafından
15yas canim tam rahata ermisken boku yemek istiyosan tabi haa bide 35yasinda olman gerek fjfjjf

Sey bu bana birini hatirlatti ahhah
(1,029 puan) tarafından
Bendensin canım :)))
tarafından
Pis mikroppp kimi hatırlattı laaa
tarafından
Kendimi hatirlatti bbe anca kendimden ornek verebilirim bu durumda  kanka jdjdjd
15sene arayla ikinci bebe suan gotum basim dogrulmuyo hemide dogmadan dogunca siz dusunun bobrekte genisleme fmf ataklari erken dogumriski falan filan  ee bide 35yasindayim ☺️☺️
tarafından
12 sene sonra doğurmuş biri olarak herşey mikemmel kanka korkma sjsjsjsjs
tarafından
Bana tek iyi sey soyleyen sensin la mikrop bide aslım iyiki varsiniz ☺️☺️❤️❤️
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Başlığa göre en ideali 4 yaş . Bn öyle yaptım 
0 oy
(461 puan) tarafından
Kızım 24 aylıkken hamile kaldığımı öğrendim ve çok ilgi isteyen bı çocuk sürekli anne oyun oynayalım falan der hamileliğimin son zamanları biraz ağrılı geçti. Bebek doğunca da çok zorluk yaşamadık yeni 3 yaşına girdi bebeğim 3 aylık olacak güzel güzel seviyor ama tabiki beni her boş gördüğünde anne oyun oynayalım diyor ve tabiki biraz gürültülü bir çocuk pek kendi kendine oynamaz çok konuşkan arada zorlanıyorum tabiki kardeşi kucağımda olunca sürekli kucağıma gelmek istiyorum taşımakta zorlanıyorum ama ikinci bebeğim kazara oldu yoksa ben daha erken istiyordum ama eşim istemediği için yapmadık eşime kalsa belki daha yapmazdı ama ben çok yaş farklı olmasını istemem benim kardeşlerime 2.5 yaş var çok yakınınız eşimle kardeşi arasında 9 yaş var eşim annesine ne zaman guderse o zaman görüyor kaynimda sessiz sakin biraz öyle yani bende çocukları büyütüp okula gönderirsem çalışırım belki diye düşünüyorum 
(648 puan) tarafından
Bende aynı duşuncedeyim. Benim eşimde erken diyodu ikna ettim onu.benim ablamla kardeşimle de aramızda iki üç yaş farkı var bizde birbirimizle en yakın arkadaş olduk hep.
0 oy
(748 puan) tarafından
Ben henüz yeni anne oldum yani hayatımdaki en iyi deneyimin anne olmaktı.  Bende bir anne ve baba ilk çocuğa ne kadar destek olabilir o çocuk ne kadar sevgiden yana doyarsa ikinci o zaman yapılmalı ben mesela en az 3 veya 4 yaş düşünüyorum.  Hem kizim bezden ayrılmış olur hem herşeye yetecek güçte olur hem bize bana yardımcı olacak güçte olir beni anlayacak hemde doğan kardeşini sahiplenecek yaşta.  

Mesela benim cevremde hemen çocuk olsun pes peşe büyüsün diyenler oldu buna uyanlar oldu benim burda gördüğüm yani herkes için geçerli olmasa da ilk doğan ikinciye nazaran ilgisiz kalıyor hem bedenen hem ruhen çöküş yaşıyor kendisi daha alışamamışken aileye bir başkası dahil oluyor ve sevgi odak bi anda ona geciyo. Buda bebekte kıskançlık öfke anormal davranışlara beden yetersizlik onun kilo kaybına ve içine kapanmasına yol açıyor o yüzden benm fikrim birinci bize doysunki ikinci gelince illaki kıskançlık olur belki ama ileri düzeyde olmaz hepsine yeterim. 
0 oy
(13,824 puan) tarafından

27 ay var aralarında tam toparlandık derken sil bastan:Ddaha da geçse demek daha da zor olckti blmyrm yani Teksen zorlukları var tbi ama zaman da geciyor

0 oy
(420 puan) tarafından
İlk okul yada ana okuluna başlamadan düşünmüyorum orda kardeşi olan bir çok arkadaşını görecek bu fikre alışmasına yardımcı olur hem aklı da eriyor olacak daha erken düşünmüyorm
0 oy
(143 puan) tarafından
İlk kızım 20.04.2021 doğumlu ikinci kızım 20.04.2022 doğumlu :)))
0 oy
tarafından
Aralarında üç buçuk yaş var hiç zorlanmadım diyebilirim ufak tefek kıskanmalar illaki oluyor çocuk. Büyük oglum çok uysal. Kuzenimin mesela 5 yaş var cok zor diyo çünkü onunda küçük olan hiç rahat vermiyor canım. Önemli olan senin hazır olman
0 oy
(7,249 puan) tarafından

Şu an ki aklım olsa yapmazdım ikinciyi ha allha şükür varlıklarına binlerce şükür ama kıskançlık başa bela bnm oğlan kiskanmaz kardeşini seviyor diyen ben agliyarak buraya post açıyorum oğluma bölüyor diye :Dama tarif edilemez bı guzelik orası ayrı 

0 oy
(1,629 puan) tarafından
Benım oglum la bır bucuk yas Olcak hem istiyordum hem kaza kurbanı oldu ıyıkı de olmus ben kendime guwenmıyorım ve bakıp yete bılcem en fazla 2 3 yıl yıpranıcam sonra allahın ızınıyle buyuyecek 2 cocuk ıstyırdım yanı bana dedıler yok sen kendine nıye yaptın yok boyle yok soyle bı suru bos laf bende size guwenme dım kendim bakarım dedim herkes sustu
0 oy
tarafından
15  20 yaş bence ama benimkilerin aralarında 4 sene var 
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Diğeri kreşe başlamadan ben doğru bulmuyorum. 3 yaşındaki çocuk oyun zamanında olduğu için bol bol oyun isteyecek ama diğeri çok küçük olduğu için onunla ilgilenmek zorundasınız bu da büyük olanı ihmal etmeye ve annem kardeşimi daha çok seviyor demesine sebep olacak. Ama okula giderse gün içinde enerjisini okulda atacak siz de akşam diğer bebeği yaptırınca büyük olanla daha güzel ilgileneceksiniz. Benim naçizane fikrim bu yönde.

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 485 göst.
0 oy
27 cevap 327 göst.
0 oy
19 cevap 338 göst.
17 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Zisan (1,143 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 185 göst.
27 Şubat 2022 Aile kategorisinde Cansu. Murat (301 puan) tarafından soruldu

377,941 soru