0 oy
112 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,506 puan) tarafından
Kızlar dolmalık biberleri kışa taze dolma yapmak için buzluğa atmak istiyorum tüm atınca bazen kırılıyor birisinde duydum hafif haşlayıp atıyormuş deneyen var mı acep içiniz de 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Annem hep öyle atiyor canım hiç görmedim kırıldığını buzdolabı poşetlerine koyup atıyor 
(1,506 puan) tarafından
Ya üstüne başka eşya koyunca sıkışıyor
tarafından
Koymamaya çalış sende kız hepsini ayrı bir köşeye sıkıştır
(1,506 puan) tarafından
Kız bir sürü kışlık koyuyoruz nasıl koymayayim çekmeceli zaten anca sığıyor hersey
-Reklam-
0 oy
tarafından

Haşlamak mı :angel:

Her sene içini temizler öylece atarız hiç kırılmaz 

(1,506 puan) tarafından
Ya benim eşim de eşya koyuyor bazen buzluğa nasıl oluyorsa kırıyor bende anlamadım
0 oy
(3,007 puan) tarafından
Kurutulmuş dolmalık biberi ben koyuyorum da yeşil bütün dolmalık hiç koymadım.
(1,506 puan) tarafından
Yok bizim bura nemli kurumuyor güzel olmuyie onu annemden yiyeceğim kadar getiriyorum da yaş seviyorum ben
(3,007 puan) tarafından
Annemler memlekette kurutup getiriyor yoksa bende İstanbul'dayım kurumadan çürüyor burda :))
(1,506 puan) tarafından
Aynen bende.oyle yapıyorum antepliyim zaten orda.kurutuyorlar
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Yoo normal içini temizleyip atıyorum hiçbir şey olmadı hiç 
(1,506 puan) tarafından
Canım anladım sizinkilere birşey olmuyor bende diyorum ki bizimki kırılıyor ön haşlama yapsam olur mu
(13,824 puan) tarafından
Denemedim hiç öyle
0 oy
tarafından
Ben kurutmaligini daha çok seviyorum dolapta ki tadı çok değişik oluyor 
0 oy
(1,288 puan) tarafından
Direk temizleyip atiyorum sadece pisircegin zaman buzluktan cikarir cikarmaz doldur icini. Buzunu koyverdimi doldurmak zor
0 oy
(276 puan) tarafından
Buzlukta dolmalık biber hiç sevemedim yaa .yaz gibi olmuyor tadı kaçıyor varsın kış mevsiminde dolmalık biber de yemeyiveriyim diyorum ..lahana sararız.. kurutulmuş biber patlıcan da çok lezzetli oluyor ...bence boşa yer kaplıyor buzlukta 
(1,506 puan) tarafından
Canımız çekiyor canım bunun hamileliği var emzirmesi var
(276 puan) tarafından
Ne deyim ki şimdi can çekiyorsa yapacak bişey yok ...

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 62 göst.
15 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Zeynepin annisi (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 173 göst.
29 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,825 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 179 göst.
8 Eylül 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 219 göst.
5 Mayıs 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Buket masal (2,356 puan) tarafından soruldu

379,181 soru

11,350,438 cevap

34,818 kullanıcı

...