0 oy
92 göst.
Diğer kategorisinde (520 puan) tarafından
Kızlar bebegim de inek sütü alerjisi var, rota ilk doz yaptırdım bugun başka bir doktora gittim 2.doz ne zaman yaptirayim diye sorduğumda inek sütü alerjisi olan bebeklere kesinlikle yaptırılmaz 1.yi neden nasik yaptirdin dedi, 

icim rahat etmedi ordan başka bir doktora geçtim oda asıl alerjik bebeklere yaptırılır dedi, şaştım kaldım.. 

İnek sütü alerjisi olan bebek anneleri siz ne yaptınız?

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yaptırdık iki dozunu da çok şükür bir sorun yaşamadık. 
(520 puan) tarafından
Teşekkür ederim ♡
tarafından
Rica ederim
-Reklam-
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Valla benim bebegim alfamino killaniyor nestlenin dogdugundan beri cok iyi geliyor inek autu alerjisi icin ama soylede bir durum var ilk zamanlar iyi geliyordu suan 9 bucuk aylik ama peynir yogurt veriyorum hic birsey olmuyor kakasini da iyi yapiyor hergun rota asisinin 2 sinide yaptırdık asi gibi degil zaten agizdan damla veriyorlar 
(520 puan) tarafından
Teşekkür ederim ♡
0 oy
(5,773 puan) tarafından
Yaptırmamak gerekiyor. Benim oğlumun da vardı süt ve yumurta alerjisi prof. Gittik 11 çeşit alerjen içeriyor o yüzden tetikleyebilir kesinlikle yaptırmayın dedi. Yeğenim öyle oldu rota aşısından önce sadece mukuslu kaka vardı rota aşısından sonra yüzü egzama doldu ve kanlı kaka yapmaya başladı çok kötü tetikledi. 
(520 puan) tarafından
Teşekkür ederim ♡
0 oy
(23 puan) tarafından
Bizim de alerji doktorumuz önermedi o nedenle yaptırmadık. Ama kesinlikle yaptırmayın da denemişti. Icerigindeki maddenin alerjiyi tetikleyebileceğini bu yüzden kendisinin de oğluna yaptırmadığını belirtmişti. 
(520 puan) tarafından
Teşekkür ederim ♡
0 oy
(137 puan) tarafından
Senin bebegin alerjik bir bebekse araştırma hastanesindeki çocuk alerji bölümüne gidip onun yaptırması lazim biz hep öyle yapmıştık kuzenime çünkü o aşıların içinde onun alerjisi olan bir madde olabilir sonuçta gözlem altında aşı olması gerekir.
(520 puan) tarafından
Teşekkür ederim ♡
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Rota bebekken yapılıyor ...yanlısmı bılıyorum eger bebekken yapılıyorsa ınek sutumu verdın de alerjısı oldugunu anladın
(564 puan) tarafından
İnek sütü alerjisi anne sütü alan bebeklerde de gelişiyor canım. Annenin tükettiği süt peynir yoğurttan dolayı oluyor
(9,247 puan) tarafından
Ben direkt inek sütü verdi anladım...
0 oy
(162 puan) tarafından
Benim kizimda da çoklu besin alerjisi vardı inek sutu ve türevi. Yumurta. Tavuk ve turevi. Fındık ve fistik ve turevi. Bu saydiklarimin hepsine alerjisi vardi. 5 ay bu besinlerin kirintisini bile tuketmedim ileri derecedeydi alerjisi cunku. 5 ayin sonunda 10 günluk periyotlar sekilde 5 ay boyunca açarak gittik. Alerjisini ögrendigimizde 3.5 4 aylikti. Ben iki dozunuda yaptirdim. Hic bir problem yasamadim. Ama her bebek farklidir kuzum. Birde alerji uzmanina danis istersen. Alerjinin ne boyutta oldugunu bilmiyoruz. Onlar daha dogru cevabi verirler. Insallah en kısa sürede geçer alerjisi cok zor bir sürec.
0 oy
(1,048 puan) tarafından
ben yaptirmadim  1 yas asisi bile mahvetti Allah korusun rota bagirsaklarini mahfedebilir 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 191 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mnguuu (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 194 göst.
16 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Varsindunyadursun (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 106 göst.
6 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde S.Evrenn (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 104 göst.
4 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Grlk (82 puan) tarafından soruldu

376,986 soru

11,282,438 cevap

34,686 kullanıcı

...