0 oy
236 göst.
Diğer kategorisinde (181 puan) tarafından
kizlar ilkokul ucreti aylık olarak ne kadar ve sizce devlet okulu ile arasındaki fark nedir merak ettim 

10 Cevaplar

+1 oy
(4,089 puan) tarafından
Valla okuyan çocuk köy okulunda da okuyor okumayana ne yaparsan yap boşa o yüzden ders anlamında fark yok sosyal anlamda etkinlik gezi temizlik teknoloji gibi konularda tabiki büyük fark var ha bi de eğer iyi özel okulsa dile önem veriyorsa bu da çocuk için çok iyi bi şey neden çok başarılar dersen çünkü başta sınavla öğrenci seçme burslu kontenjanları var başarılı olanlar o çocuklar zaten onun dışında kabul edelim ki özel okula giden bi çocuk zaten maddi manevi anlamda özel ilgilenilen bi çocuktur aile ne kadar ilgiliyse o kadar başarı artar 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Vala canım temiz bir semtte temiz bir devlet okulu varda kesinlikle  tavsiye ederim.
(181 puan) tarafından
yeni tasindim buraya canim birkaç kişi iyi değil dedi o yüzden sordum
tarafından
Anladım cnm
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Valla gorumcemin kocasi mudur çocuğun zemini çok onemli okul konusunda diyor arkadaş ortamı öğretmen hepsi çok önemli biz o yüzden elit bir özel okula gonderceZ çevremizdeki okullar çok pis öğretmenler öğrencilerle ilgilenmiyor ödev yaparsa yapar yapmazsa yapmaz öğrenirse öğrenir ogrenmezse pekte umurlarinda degildi o yüzden zemin yani ilk okul birinci sınıf çok önemli 
tarafından
Şimdi kiralar bile on binden başlıyor maalesef buralarda.
(2,550 puan) tarafından
Ablamın arkadasi öğretmen olarak geldi isabet okullarına en kötü eve bile 7 bin istemişler oda evini varsak tarafından yada kepez devletin o taraftan tutacakmis çok fena oldu ortalık
tarafından
Oralar da çok uzak kalıyor, hele Varsak :(
(2,550 puan) tarafından
Kira çok düşük burda diye geliyor garibim ama bilmiyor ki yol parası kirayı geçer
tarafından
Aynen öyle ya aynı hesaba gelecek :(
0 oy
tarafından
farki guvenligi, cevresi, az ogrenci olmasi, ogretmenlere soz gecirebilmen, egitimi vs vs gecen yildan bu yana 25den asa okul yok suan 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
aylik bilmiyorum ama 2 cocuk için 100 bin  veriyorz dedi kuzenim yıllık
0 oy
(1,246 puan) tarafından
İyi bi özel okul bulursan çok fark var. Bi kere daha ilk okuldan ingilizce öğrenmeye başlıyorlar. 4e 5e geldiklerinde çocuklar şakır şakır ing konuşuyo.. sonra lise diploması tüm ülkelere denklik veren özeller var onlardan mezun olduğunda çocuğum yurt dışı istediği okula üniversite de yerleşiyo. Eğitim kalitesi özellerde çok daha üst düzey. Devlette öğretmedkleri bir sürü bilgi deney vs vs öğreniyorlar. Durumun varsa özele gönder ama okulu iyi araştır yabancı dil eğitimi diploma şartları vs vs her şeyi öğren.
tarafından
Devlette öğretemedikleri demeyin de çocuğun da öğrenmek istemediği, velinin de ilgisiz kaldığı deyin. Devlet okulunda öğretmenim ve KPSS gibi zor bir sınavı geçerek girdik o okullara. Atanamasak maalesef özelde çalışacaktık. Diğer söylediklerinize katılıyorum, özel okulların elbette imkanları çok daha fazla. Keşke Milli Eğitim destek verse de bütün devlet okullarında da imkanlar genişlese.
(1,246 puan) tarafından
Devlet kitapları ve özeldeki kitaplar içerikler müfredatlar bile farklı. Öğretmenlere bişey demiyorum ama özelde 20 kişilik sınıfta herkesle tek tek ilgileniyorlar özelde 30 40 kişilik sınıflarda harala gürele ders anlatılıyo bende devlet okulunda okudum mezun oldum övünmek gibi değil ama zeki bi öğrenciydim ama gelin görün ki işlenmemiş öğretilmemiş zeka bi işe yaramıyo üniversite sınavında hiç görmediğim konuların sorularını gördüm. Hangi devlet lisesinden mezun olup direk yurt dışına gidilebiliyor çok zor dimi. Ama güzel bi özel okula giderse direk yurt dışı liseleri için denklik veriyo. Öğretmenin de iyisi var kötüsü var devlette de özelde de ilkokul öğretmenime hakkını helal etmeyen biri olarak söylüyorum bunu. Sizde özeldeki imkanların, öğretilenlerin farkını biliyosunuzdur bi öğretmen olarak muhtemelen..
tarafından
Bütün kuzenlerim özel okulda okuyor ve her sene şahit oluyoruz ki şişirilmiş notlar alıyorlar. Çocuklar dersten yüksek alacaklarını biliyorlar (ağzıyla söyledi nasıl olsa karneme yüksek düşecek diye.) Bu farkındalık çocuğu hazıra alıştırıyor. Bunun yanısıra ilkokulu, ortaokul ve liseyi devlet okulunda okudum fakat o kadar iyi bir eğitim aldım ki öğretmenlerimi hep özel okullardan çağırıyorlardı. Yalnızca benim okuduğum okullar değil ilçedeki bütün okullar öyleydi. Bunun yaşadığınız yerle de ilgisi var.
(1,246 puan) tarafından
İstanbul'da demek ki o kadar gelişememiş devletler.. özelin de iyisi lazım çok para verilen her yer de iyi olmuyor ben özel bi okulda çalıştım ve ordaki öğrencilerin sabahlara kadar çalışmasına imkanlarına yaptıklarına ders kitaplarına herşeyine şahit oldum ve sizin düşünceniz bu olabilir saygı duyuyorum ama asla katılmıyorum iyi bi kolej çocuğun tüm geleceğini değiştirir.. devlette çocuğun ekstra çabalaması lazım ki bi şeyler başarablsin ortalama bi çocuğun çok zor bu eğitim ve imkanlarla çok iyi yerlere gelmesi. Daha fazla uzatmicam ikimizde yazdıl görüşlerimizi iyi akşamlar diliyorum...
0 oy
tarafından
Devlet okulunda kpss kazanmis daha donanimli bilgili hocalar var.  Çoğu özelde nerede kpss kazanamamis üniversite mezunu hatta bazen kendi bölüm dışındaki derslere giren mezunlar oluyor. 
0 oy
(611 puan) tarafından
Okulu degistiricez araştırıyorum okullar kapanmadan sınavları oluyor burs için o zaman istemedi bende zorlanmadım taşınmayı düşünüyordukm şimdi planlar değişti 40 bin sadece okul parası artı yemek servis kitap kıyafet ücretleri olucak 
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Mutlaka fark vardır  ama özel okula giden cocuklad şımarık oluyor sanki. Paramiz olsa da göndersek :D

0 oy
tarafından
Özel okullarda atanamayan öğretmenler var cnm. Devlet okulunda atanmış oluyor genelde. Ayrıca özelde öğretmenleri aşırı çalıştırıp her an işten atma kaygısıyla çocuklara aşırı alttan alıcı davrnadiriyorlar. Çocukların hiç bir kötü özelliği görülmüyor doğal olarak duzeltilmeye calisilmiyor. En ufak yaptığı güzel bı davranış ise aşırı pohpohlaniyor. Çocuk yanlış bı tavırla büyütülüyor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 383 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ecenin annesiii (1,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 253 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Baldananne (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 243 göst.
3 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Guncelanne (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 157 göst.

374,664 soru

11,206,683 cevap

34,509 kullanıcı

...