0 oy
250 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (49 puan) tarafından
Kizlar 25 aylik oglum hic konusmuyor bazi seyleri konussada hic anlamiyorum cok skntiya girdim konusacakmi konusmayacakmi dil terapisi faydasi varmidir

10 Cevaplar

+1 oy
(173 puan) tarafından
Var canım ama benimki de 3 yaşında konuşmuyor 
(2,871 puan) tarafından
Of of
Tek değil mişim
Benimde oğlum 4 ay sonra 3 yaş olucak
Sayılı cümlesi ve çok az kelime var
Hep hmmmm diyor
Çok tedirgin oluyorum
Eşim diyor
Bana çekmiş bende öyleydim 5 yaşında konuştum diyor

Birde hamileyim 7 aylık
Eşim terapiye izin vermez da
Evde neler yapsam diyorum
(173 puan) tarafından
Konuşacaksın onla TV telefon vermicen bezden çıkardıysan kreşe ver orda çocuklarla dili açılır son çare çocuk psikiyatristine gidecen rapor alacan özel eğitime yollayacan devletin ücretsiz rehabilitasyon merkezleri var
(49 puan) tarafından
Ayni ya babasida istemiyor dil terapisini kendi konusur anliyor diyor napacagimi sasrdim
(2,871 puan) tarafından
Ah canım çok isterdim kreşe vermeyi
Evet bezden ayrı şuanda sadece gece bağlarız
Onuda yazın ayririm
Bu konuda çok çıkmaz dayım
(6,441 puan) tarafından
Benimki de 3 oldu konuşmuyor yakınımdaki kreşte almıyor doktor sorun yok dedi eşimin tüm yeğenleri geç konuşmuş ırsi mi anlamadım
-Reklam-
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Konuşmayan çocuğun dilinin altına güvercin yumurtası süslüyor cobuk konuşsun diye ibni Sina tarifi ama uygulayan varmı bilmiyorum
(6,441 puan) tarafından
Aa komşum bakıyor güvercin bulurum bende annemin komşuları da var bir sürü nasıl sürülüyor kırıp falan mı yapan var mı ya
(49 puan) tarafından
Ya surmek bisey degilde ya bisey olursa korkusu var Allah korusun
(365 puan) tarafından
Benim kızımda konusmuyor 3 yasinda. Bunu bana eşimde söylemişti kendini güvercin bakiyor sürelim yumurta dedi ama ben adamı pek takmamistim ibni sina tarifiyse yapilabilir :)
(1,250 puan) tarafından
Denersen buraya yazarmisin merak ettim
(365 puan) tarafından
Tamam canım yumurta oldugunda deneriz
0 oy
(2,411 puan) tarafından
Benim arkadas cocugu goturmustu baya faydasini gordu. Sen esine aldirma bende oylemisim blmem ne diye. Doktor gorup normal veya degil diyene kadar durum normal degildir. Evde sunu yapabilirsin; bol sohbet, kitap okuma ve konusmaya tesvik edici akriviteler ve ekran varsa kesinlikle kesmelisin. Malesef ekran gec konusmanin en buyuk nedenlerinden.
(2,871 puan) tarafından
Doktor baktı canım
Normal dedi sadece evet biraz elinde telefonu var
Ama bağımlı değil
Sakladığım zaman diretmez unutur
0 oy
(224 puan) tarafından
Biz 3 seans oldu gotureli.oglum Ağustos ta 4 yaşına giricek.terapist ev ödevleri veriyor.almamiz gereken oyuncakları söylüyor.suanlik sürecimiz iyi gidiyo.ama terapistten çok bana verdiği bilgiler ve evde ona uyguluyor olmam daha artı katıyor.yokda terapist eğitimi 40 dk .en önemli görev anne babaya düşüyor.terapist yönlendirme konusunda faydalı oluyor.3 haftada sanırım bı 25-30 kelime öğrendik.birde terapistin ilgisinden dolayı özgüven geldi sanki 
(2,348 puan) tarafından
Benim oğlum 4 yaşına gircek 3-4 aydır uzun cümleler kurmaya başladı öncesinde kelimesi çoktu ama bir araya getirmezdi getirse de çok nadir. Şu an yeni yeni açılıyor. Kitap olarak hayvanlarla ilgili 2 yaş üstü kitap aldım hikâye gibi görselli büyük kitaplar okurken canlandırarak okuyoruz heyecanlandırarak olsun taklit ederek olsun dikkatini çok çekiyor önceden istemezdi şimdi getiriyor anne kitap oku diyor mesela ben de düşünmeye başlamıştım üzülüyordum şükür yavaştan oluyor hiç değilse çabalıyor inşaallah cümlemizin çocukları da başımızı şişirip kafamızı yoracak kadar güzel konuşur hayırlısıyla
(2,871 puan) tarafından
Ay ne kadar güzel darısı başımıza inşallah teşekkür ederim canım benim
(49 puan) tarafından
Bende yuksek zekanin kitabini aldim eslesme kartlari ogrendi cogu seyi gostetiyor ama soylemiyor malesrf
(2,348 puan) tarafından
İnşallah canım benim. Ben 4 yaşına kadar tam olarak kavrayamazsa yani şu ankinden ilerletemezse bı doktora goturcem yine de
(224 puan) tarafından
Yükselen zeka kitaplarinida aldm ama Osman abalinin kitabını daha çok begendik
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Baba dede mama falan da mı demiyor 
0 oy
(6,823 puan) tarafından
benimde oglum 4 yasina girecek temmuzda konusuyor ama cumle kuramiyor 
(6,441 puan) tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun bi yandan da tek değilim diye sevindim postu görünce hemen girdim doktor normal dedi eşimde başka doktora izin vermiyor bakalım
(49 puan) tarafından
Amin cok zor bisey Allah kimseyi evladiyla imtihan etmesin insallah bicir bicir konusurlarda bi sus deriz
(790 puan) tarafından
4 yaşına giren bir çocuğun konuşmamasi hiç normal değil çocuğu evde bekleyerek ona kötülük ettiğinizin farkında mısınız bu çocuk bir anda senin gibi konuşacağını mı sanıyorsun akranlarindan ne kadar geri haberin yok mu onun şuan epey konuşmasi kendinu ifade etmesi lazım evde ona sihirli bir değnek deymeyecek çok rahatsiniz gerçekten çocuğun geleceğini de mi düşünmüyorsunuz yarın öbür gün okil çağı geldiğin de almazlar bile okula çok yanliatyoldasiniz çok.....
0 oy
(297 puan) tarafından
Benimki 25 aylık büyük insan gibi konuşuyo baya yemek yerken ekran açıyorum o açığı kapatmak için hep mahalleye çıkarip sohbet ediyorum hayvanlara isim takıyoruz son 2 aydır baya baya konuşuyo mahalleli çocuklara bakkaldan bişiler alıyorum kızımla oynasınlar diye sohbet etsinler ditiye  sende böyle yap canım  baya faydası oluyo
0 oy
(2,100 puan) tarafından
Oğlum ezel eğitim alıyor faydasını görüryorum açıldı yavaş yavas 4 yaşında 3 yaşında başlamıştık erkende başla çok faydası var
(2,161 puan) tarafından
Öyle mi dersin bı komşum var oda oğlu için rapor çıkartmış şimdi ise okulda sıkıntı olmuş dedi okula almamışlar çocuğu
(2,100 puan) tarafından
Dr gerekli gören yere yönlendirecektir belki de sana çocuğunda bir sorun yok düzelecektir de diyebilir sen bence git aklında soru işareti kalmasın en azından ücretsiz çocuğun sağlık sorunlarını öğrenirsin
(2,161 puan) tarafından
Canım istiyorum ama korkuyorum senin çocuğun başladı mı
(2,100 puan) tarafından
5 ay oldu başlayalı bize iyi geldi
(2,161 puan) tarafından
Hm hayırlısı olsun canm
0 oy
(163 puan) tarafından
Merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum son postumda belirttim siz ne yaptınız acaba çocuğunuzda bir gelişme var mı cevap verirseniz çok sevinirim 
0 oy
(2,100 puan) tarafından
Var canım faydası oğlum 4 buçuk yaşında Ocak ayında 1 sene olacak özel eğitim alalı şuan gayet iyiyiz

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 192 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 137 göst.
1 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 162 göst.
0 oy
8 cevap 190 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde siddet-magduru3 (14 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...