0 oy
915 göst.
Aile kategorisinde (14 puan) tarafından
Anneler veya anne adayları şuanda hamileyim kayınvalidem başlıyor cocugun adına para yatırcakmıs kayınpederim baslıyor bezi biberonu falan filan benden kayınvalidem birlikte bakarız diyor bide altli ustlu oturuyoruz bunlarla fikir verin Allah aşkınaaa ya benmi abartıyorummm

49 Cevaplar

0 oy
(7,349 puan) tarafından
canım neguzel yanındalar torunu onlarda bişeyler alcekler 
-Reklam-
0 oy
(1,274 puan) tarafından
İlk torun diyedir. Bizim 2taraf da cok sey aldi ogluma. Babam bakkal hala bezler benden torunuma der. Ben hic kotu bisey aklima getirmedm seviyolar oglumu
0 oy
(1,011 puan) tarafından
Altlı üstlü oturuyorum. Allah'ım hamileliğimde benim kayınvalideme öyleydi. Şunu yap bunu yap. Ben şöyle bakacam şunları yedirecem şunları alacam. Şöyle uyutacam şöyle kundak yapacam. Allah'ım bı ara agladigimi bilirim eşime bu bebeğin annesi babası kim bu kadar karisiliyor diye... Sonuç mu bebeğim doğdu evet ilk 2 3 ay karışır gibi oldular ama heveslerine veriyorum onu da ilk torunlariydi.. daha sonra 3 aylık çocuğuma dondurma vermesiyle ve o gün çocuğumun hastalanıp acillik olmamizla beynime kan sıçradı.o gün hastanede eşime bağırdım birdaha karışmasın benim çocuğuma diye. Eşim zaten canı sıkkın mi 3 aylık çocuktan kan alamıyorlar çocuk uğundu morardı (Erkek bebeğin neymiş de canı cekermis daha 3 aylık ne bilsin saçmalığa bak mudahele bile edemeden vermişti dondurmayi).. neyse eşim bunu annesine söyledi anne senden dolayı çocuk bak noldu ya karışma falan filan... Kaynanam biraz durdu bu seferde ,4 5 aylık gibiyken çocuğuma salatanın suyundan yada süt bal ver filan diyip durdu.. iyice zaten karışmaya başladığını hissettiğim için hayatımda ilk defa o gün cümle söyledim ( ben emziriyorum bu çocuğu ayrıca da herkes bebeğini nasıl büyütmek istiyorsa kendi büyütsün siz oğullarınızi öyle buyutmuşunuz bende bu şekilde büyütmek istiyorum dedim) ama daha çok olaylar olmuştu canıma tak etmişti. Ki normalde de laf diyebilen birisi asla değilim çok sessizimdir.. şuan oğlum 2.5 yaşında İnanki çok da öyle meraklısı değil sanki hamileyken herşeyi onlar yapacakmış gibi izlenim veriyorlar da sonra İnanki onlarında kafa götürmüyor sıkılıyorlar aman kendileri baksın çocuklarına diyip başlarından atıyorlar sende korkma yani :)
0 oy
(129 puan) tarafından

Torun ya.cnm ondan öyleler engel olamazsın dogumdan sonra gör sen bi de 

0 oy
(4,426 puan) tarafından
Abartmanın alası olmuş ") alsınlar tabi ne guzel iste beraber bakin bende kaynanama bana hic bir dogumumda balmadin halimi hatrimi sormadin diye kustum 
0 oy
(11,151 puan) tarafından

Sen bakarız dediklerine bakma severler anca :) 

Biraz kiskanmissin bebeğini belli canim keşke baksalar bazen o kadar ihtiyacın oluyor ki biri avutsa da ben de dinlensem ya da işime baksam diyorsun

Benim kaynana da bakarız bakarız derdi haftada bir ben oraya gidersem bakıyorlar (kucakta tutmayı bakmak saniyorlar)

0 oy
(453 puan) tarafından
Diğer yorumları okumadım ama ben esimin ailesiyle birlikte yaşıyorum hamile oldugumu öğrendiklerinde çok sevindiler ve hemn sahiplendiler ilk torunları olacaktı ve 5 sene beklenen bi cocuk olacaktı ilk zamanlar bende çok sorun ettim nie bu kadar abartılı davranıyorlar o benim bebegim die ama dogum yapınca sacmaca düşündüğümün farkına vardım kaynanam benim annem gibi davrandı sezeryan dogum yaptim ve bebegimede banada bebek gibi bakıp ilgilendi ilk bebegim olduğu için bana yol gösterdi yardım etti kayinbabam a dan z ye bütün ihtiyaçlarını fiyat düşünmeden aldi aldırdı bebeğimin hiç bir eksiği olmadi tmm suan kizim 2 yaşına girecek ve aşırı simartilmis bi cocuk ama bana çok düşkün annesi olduğumun bilincinde ve kalabalık ailede çok mutlu bi çocukluk geciriyo sende sıkma canını onlar bebeğini seviyorlar sadece bebeğinin annesi olduğun için sana sevgileri ve saygıları artacak bak gör hicbirsey düşündüğün gibi olmayacak sağlıklı gebelik geçirmeni dilerim
0 oy
(873 puan) tarafından
Sen linçlere aldırma. Seni anlıyorum ilk cocıgun olunca onu tek sen sahiplenmek istiyorsun başkalarının plan yapması batıyor ama bu hormonal ve gececek. O senın cocugun senden kımse alamaz hem bebekler annelerını bilerek doğacaklar o senın:) rahat ol 
0 oy
(73 puan) tarafından
Hamilelik psikoljisidir canım anlayabiliyorum seni istemezsin kimse bebeğine dokunsun sahiplensin baksın ama onlar iyi niyetten torun tatlıdır derler yanlış anlama yani bu tamamen hamilelik psikolojisi rahat ol

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 370 göst.
15 Şubat 2024 Aile kategorisinde Havin06 (2,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 164 göst.
16 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (1,943 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 92 göst.
16 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (1,943 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 144 göst.