0 oy
1,171 göst.
Aile kategorisinde (12 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Evleneli 5.5 sene falan oluyor ben de okuldayken bilgi yarışmasından çeyrek altın kazanmıştım bi tane de top küpem vardı bebeklik küpesi iki yıl önce falan sordum anneme benim çeyrek vardı diye o da dedi ki düğünde ablangil taktılar onu sana. Bi ablam küpemi takmış biri de çeyreğimi ablamgilin o zaman durumu yokmuş annem de vermiş siz takın bunu diye değilse evli ablam bilmez benim çeyreğim oldugunu yoksa bile 200 lira falan borç verebilirdi annem öbür ablam da okuyor olunca parası yok diye ona da küpeyi sen tak demiş. O zaman yüzüne bişey demedim annemin ama ***** yerine koyulmuş hissediyorum kocama da demedim böyle yapmşlar diye desem çünkü küser muhtemelen. Eşim de biliyordu demiştim çeyrekle küpem var diye aklına gelir de sorarsa bilmiyormuş gibi yapıp sorarım diorum anneme çeyrek nerde diye çünkü bildiğim halde söylemediğimi duysa kızar niye söylemedin diye. Anneme de eşim sorarsa bilmez gibi davranırım diyeyim diyorum onlar için normal ama ben kandırılmış hissediyorum yoksa para da takabilirlerdi benim olanı bana takmaları enayi yerine koymak gibi bişey siz olsanız ne tepki verirdiniz 

47 Cevaplar

0 oy
(4,426 puan) tarafından
Esin hatırlayıp sorarsa annem çeyizim için borç yapmıştı bozdurup onu ödedi dersin 
(12 puan) tarafından
İnşallah hatırlamaz
-Reklam-
0 oy
(10,986 puan) tarafından
Haber verilmesi lazımdı bunda cok haklısın. Yabi deselerdi sana zaten aman benimkini taksın ablam ele gune karsı derdin zaten. Ayriyeten ablacım bakmwsinize o kadar soz hakkı vermryin. Sordu mu sana mesela cryregi kupeyi bir kere o benim daha bekardan altınlarım onun da pesine dusme diyiverin. 2 gun kus kalır gecer gider. Bir daha da diyemez. Ama bunu esine anlatırsan bil ki 2 güna kaynanan komsularıyla konusmaya baslar 
(12 puan) tarafından
Anlatmam zaten anlatayım mı diye de sormadım konuyu olmayabilir haberim olsaydı ben demezdim eşime sormadı eşim unuttu gitti sorarsa diye dedim
(10,986 puan) tarafından
Bende sorarsa boyle soyle ve asla sınırlenıp agzına koz verme dıye soyledım zaten
(12 puan) tarafından
Vermem zaten maksat fikir almak işte
0 oy
(291 puan) tarafından
Benim anlamında durumu cok iyi değildi ben kendim mahçup olmasın diye Reşat altınımı vermiştim taksın diye olabilir annen düşünmüş ne güzel evladını mahçup olmasın diye ne var ki bunda 
(12 puan) tarafından
haber verebilirdi diyorum ben de eşime demezdim
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Kendin diyosun durumu yokmuş die sana soyleselerdi iyiydi ama yani ne olcak bbir çeyrek anlamdan önemli değil kocana da söylemeye gerek yok zaten
(12 puan) tarafından
Söylemedim bilmiyordım eşime küpem çeyregim var dediğimde sonrasında öğrendim taktıklarını eşimin aklına gelir sorarsa diye diyorum
0 oy
(3,143 puan) tarafından
Eşin sorarsa ceyiz almak için bozdurmustm yeni aklıma geldi dersin ne var bunda 1 çeyrek yani sanki milyonlar mi.
(12 puan) tarafından
Öyle bi çeyiz falan yapılmadı kaçarak evlendik
(3,143 puan) tarafından
Tamam bı ihtiyacima bozdurmak durumunda kaldım dersin düğün yapılmış sonuçta ihtyaca harcandı dersin
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Esın ne alak ona kalmıs senın ewlenme den once kı paran altının vb seyler hıc hakkı yok bende aıle 2 bilezik bıraktım duruyor esımin hıc hakkı yok 
0 oy
(1,201 puan) tarafından
Üzerinden 5 sene geçmiş huzursuzluk çıkarma 
(12 puan) tarafından
Aklına gelir sorarsa diye diyorum yüz sefer de yazdım maksat tatsızlık çıkarmak değil zaten bişey demedim  haber verebilirlerdi
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Ya herkes normal karşılamış ama bn çok ayıp buldjum. Senin olan şeyleri sana takmışlar. Annende suç niye veriyor ki. Madem öyle kendi ceyreklerinden birer tane verseymis. İki anlamında durumu yokmuş madem azıcık biriktirip yerine koysalarmis bari. Yapılan ayıp bnce
0 oy
tarafından
Bişey olmaz canım. Ele güne karşı takmadılar demesinler diye yapmışdır .

Benimde aylık devletten küçük bir miktar gelirim vardı. Annem biriktirdi küpe aldı. Doğum günümde annem aldı diye bildi herkes
0 oy
tarafından
Durumları yokmuski öyle yapmışlar. Hiç birşey takmasalardi asıl o zaman mahcup olurdun es ailesine. Annen iyi düşünmüş bence
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Kız ne olacak milletin içinde mahçup olmamak için yapmışlar boş ver eşini ilgilendirmez sorarsa bozdurup çeyiz aldım dersin 
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Senn kendine ait olanı sana niye taktrmş canm azpara olsaydı para taksaymş önemli olan yannda olmaları
0 oy
(388 puan) tarafından
Fi tarihinde olan altından kocana ne? 
0 oy
tarafından
Sevgi görünen birşey olsaydı herkesin kalbi bomboş olurdu 
0 oy
(48 puan) tarafından
Valla bacım benim annenim ya da ablamın parası olmasa bende aynısını yaparım, alırım veririm takın diye sırf mahcup olunmasin diye.. 
(12 puan) tarafından
İmkan olsa ben de yaparım her şey para altın değil söyleyebilirdi biz de zorlukla evlendik olmayınc a niye takmadın diyecek halim yok insanlık hali
0 oy
(236 puan) tarafından
Benim bir kardeşim var 2016 yılında 15binliralık çeyizi için para harcadım cebimden. Kızı oldu yarım altın taktım bakım setlerinden tulum picama takımlarından montundan ayakkabılarından ozaman rahat 5bin harcamısımdır. Sürekli doğal özlü pekmez kan yapıcı vitaminli şeyler alıp taşıyordum yesin diye . Herkes yiğenime 1 2 tane çukulata götürür ben bimden kutuyla alıyordum arka raflardan açılmamıs bir kutu çikolata yada süpriz yunurta içinede 12 tane fln var.. her bayram 100 den 200 den aşağı harçlık imkansız vermem eşininde işi yoktu bir ara defalarca onun elinede harçlık vermişimdir. daha saymadığım birsürü şey .. ben evlendim 1 tane yarım altınım vardı dedim milletin içinde ayıp olmasın anne kardeşim bunu bana takmış olsun eşimde öyle bilsin . Kendinden taraf hiçbirşey takmadı evime hiçbir eşya hediye almadı bebeğim oldu getirdiği 300 tl sadece. Başka hiçbirşey görmedim. Benim cocuguma 300 tl verdiğinde bile eşim aşağıda yiğenime 100 tl harçlık vermiş. Yinede kırgın değilim olsun canı saolsun. Benden önce evlendiği için bana takılacak olan altınların hepsinide almış oldu normalde hak benimdi. Yinede helal olsun 
(12 puan) tarafından
Haberli olmak başka olmamak başka anlasanız
(236 puan) tarafından
Yani haber vermeleri gerekirdi kesinlikle belki banasa habersiz yapılsa ***** yerine konulduğumu hissederdim
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Gerçekten bunu problem ettiğine inanamıyorum. Kendin diyorsun durumları yokmuş annem böyle bir çözüm bulmuş diye. Ele güne karşı kurtarmış annen seni daha neyin peşine düşmüşsün. Kıyamam ben asla aileme. Hiç takmasalar gocunmam. Maddiyat asla gözümde yoktur çok şükür. Onların varlıkları yeter ❤️
(12 puan) tarafından
Ya ben mi anlatamıyorum millet mi anlamıyor yoksa takmasalar bişey demezdim benim olanı da söyleyebilir lerdi ben de eşime demezdim diyorum ben de paracıl bi insan değilim halden anlarım
0 oy
(680 puan) tarafından
Ben olsam çok takmam kafaya benim ablam hicbirsey takmadı annemede çeyrek verdim taktı geri verdim düğünden sonra 
(12 puan) tarafından
Benim haberim yoktu deselerdi ben de eşime demezdim imkan meselesi
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Iyıde durumu yokmş diyosun ne olcakkı madem benım malım diyosun rvlenırken alıp gtseydin sana takıldı dıye sorun edıyosun sen bekarlen ona taktın mı borcu varmı sana
(12 puan) tarafından
Ya ben illa takı taksın mı diyorım lafı nerenizle anlıyorsunuz anlamıyorum yoksa takmasın söylesin bişey demem zaten Allah Allah
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Demekki o an yokmuş takamamış sana soyleselerdi iyi olurmuş ama söylememişler eşinin kızmaya hakkı yok çunku o zaten seninmiş madem sana takmışlar muhtemelen sende olması lazım bozdurduysan bilemem tabiki 
(12 puan) tarafından
Böyle anlasalar ne var diyebilirlerdi demediler

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 524 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nermn58 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 170 göst.
30 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Naciyeeee (724 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 960 göst.
0 oy