0 oy
1,165 göst.
Aile kategorisinde (12 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Evleneli 5.5 sene falan oluyor ben de okuldayken bilgi yarışmasından çeyrek altın kazanmıştım bi tane de top küpem vardı bebeklik küpesi iki yıl önce falan sordum anneme benim çeyrek vardı diye o da dedi ki düğünde ablangil taktılar onu sana. Bi ablam küpemi takmış biri de çeyreğimi ablamgilin o zaman durumu yokmuş annem de vermiş siz takın bunu diye değilse evli ablam bilmez benim çeyreğim oldugunu yoksa bile 200 lira falan borç verebilirdi annem öbür ablam da okuyor olunca parası yok diye ona da küpeyi sen tak demiş. O zaman yüzüne bişey demedim annemin ama ***** yerine koyulmuş hissediyorum kocama da demedim böyle yapmşlar diye desem çünkü küser muhtemelen. Eşim de biliyordu demiştim çeyrekle küpem var diye aklına gelir de sorarsa bilmiyormuş gibi yapıp sorarım diorum anneme çeyrek nerde diye çünkü bildiğim halde söylemediğimi duysa kızar niye söylemedin diye. Anneme de eşim sorarsa bilmez gibi davranırım diyeyim diyorum onlar için normal ama ben kandırılmış hissediyorum yoksa para da takabilirlerdi benim olanı bana takmaları enayi yerine koymak gibi bişey siz olsanız ne tepki verirdiniz 

47 Cevaplar

+11 oy
tarafından
Tepki vermem bekarken bende olan da eşimi ilgilendirmez sana kızmaya veya kimseye küsmeye hakkı yok.
(1,629 puan) tarafından
Sana artı bacım
(12 puan) tarafından
Nasıl ? Yeni evli
tarafından
Can suyuna ekmek bandigim artı
tarafından
Sagolun bacılarım hepinize benden galp❤❤❤❤☺

İllaki ama olmuş bi kere o yüzden canını sıkacak bi durum yok yine sana gelmiş sonuçta,bi başkasına gitmemiş ki
tarafından
aynen katılıyorum ayrıca senin olan ceyrak kupe evlenene ragmen neden annende kalıyor kı
-Reklam-
+2 oy
(302 puan) tarafından

Yokmuş demekki ele güle karşı böyle bi çözüm bulmuşlar yani yine senin olan sana gelmiş oldu.

Eşin niye kızacakmış hayırdır yani omu sana taktı küpeyi de çeyreği de ki sana kızsın çok saçma ona ne ki 

(12 puan) tarafından
Yüz göz olmak istemem işte eşimle ben de bu yüzden diyorum
+1 oy
(3,230 puan) tarafından
Haklısın bence     
(3,738 puan) tarafından
Valla gözüm bu yorumu arıyordu. Eşinin abisi ablası bişey takmasa düğünde hepimiz bozuluruz ama kendi ailemize gelince de bişey olmaz nolcak diyoruz. Bence de haklısın sonuçta onlar senin ve annene emanet etmişsin annen senden habersiz sana gelecek olsa bile başkasına veremez vermemeli çok yanlış bi davranış dalga geçer gibi de ele güne gösteriş yapmak için benim malımı kimse bana getiremez. Eşimin ailesi için de benim ailem içinde böyle olması gerekir.
(12 puan) tarafından
Haberim olsa olurdu olmayınca tuhaf hissettim zaten sabah beri bunu anlatıyorum anlayan nadir insanlar var
(3,738 puan) tarafından
Bence haberin olunca da garip bi durum karşıyım böyle şeylere yapabilecek gücü varsa yapsın yoksa yapmasın benim malımla bana gösteriş yapması çok saçma.
+1 oy
(6,047 puan) tarafından
Abartmiyormusun? Ablamın durumu yok diyorsun. Takisiz gelseydi daha ayıp olurdu. Ayrıca bu durumu eşine anlatmak zorunda da değilsin onu ilgilendirmez de
(6,047 puan) tarafından
Ayrıca annemde 5 ceyregim de olsa 5ini de ablam alıp bana takabilir. Hiç takilmam öyle birşeye.
(661 puan) tarafından
Aynn öyle katılıyorum
(12 puan) tarafından
Eşime anlatmak gibi bi niyetim yok zaten abartmadım ayrica olmayabilir insanlık hali takı takmasa da niye takmadın diye kavga edecek hesap soracak değilim eşime söylemiştim hatırlayıp da sorarsa dedim zaten
(6,047 puan) tarafından
Eşin senin çeyreğinin sana takıldığını duyduğunda kusecek dediğin eşin. Düğününde de ablan sana takı takmasa lafını edebilecek biridir demekki. O yüzden annen zaten en mantıklı olanını yapmış. Hee ayrıca ben kendim evlenmeden önce çalışıyordum 26 tane çeyrek 4 5 tane de tam altın yapmıştım. Sonra onları bilezik yapıp düğünde kendime taktırdım. Ekstra masrafa sokmadim annemleri. Durumumuzda çok şükür vardı. Takilmamali insan böyle şeylere zatenn gelmiş geçmiş zaman. Yine bana geldi mi geldi tamam bitmiştir
0 oy
(661 puan) tarafından
Bilemedim canım abartmissin nolcak sanki yokmuş mahcup olmamak için takmislar
(12 puan) tarafından
Olmayabilir bişey demiyorum sadece söylenebilirdi
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Hic bisey yapmazdım durumu yokmuş sana söyleyip yapsalar daha iyi olurmuş tabi
(12 puan) tarafından
Aynen öyle olsa daha iyi olurdu takmasa da niye takmadın demezdim insanlık hali olabilir
(5,240 puan) tarafından
Aynen oyle sadece sana dememeleri cok büyük hata izin vermen lazimdi
(12 puan) tarafından
Ben de onu diyorum olmayabilir bi altınla zengin olacak değilm ama haberim olabilirdi
(5,240 puan) tarafından
Aynen cnm ama eşinin bisey demeye hakkı yok eşin varken kazandigin bisey degil
0 oy
tarafından
Ay ihtiyaçın yoksa hiç peşine düşme  canları sağolsun insanin kardeşi şu hayatta bulunmayacak nimet o zaman oyle olmasi gerekmiş valla bende ablama verdim enistem gram almistidugunde bana benimde ailemde yarim altinim vardi ablama verdim bana tak enistem onu taksin dedim 
(12 puan) tarafından
Haberim olsa farklı olurdu illaki suan tutup da bişey dediğim ortalıgı karıştırdıgımdan değil sadece eşim hatırlayıp sorarsa
tarafından
Eşini ilgilendirmez ki onun parası degil ona bu yüzü verme bugun buna karışsayarın ailenin cebindeki paraya karışma hakkı görür
(8,343 puan) tarafından
Eşin sorarsa annemın ihtiyacı olmus sormustu bana kullan dedim dersin önemli bişey değilmiş gibi
0 oy
tarafından
Keşke annen verirken sana deseymiş hani herkesin içinde ablan sonuçta çeyrek taksın senin çeyreği vereyim deseymiş .sana sorulmadan yapılması hoş olmamış ve eşini bu durum ilgilendirmez ki bence hiç öyle muhabbete girme bile eşinin sormaya d a hakkı uok 
(12 puan) tarafından
Aynen demiş olsaydı bi yön daha olurdu habersiz yapması Eşime ilk evlendiğimiz aralarda söylemiştim zaten unutmuş gitmiştir ben bişey demem hatırlatmam zaten onun aklına gelmezse de gelirse de ne diyecegimi bilmiyorum
0 oy
(143 puan) tarafından
Bozdurmustuk de konusu olursa,ablangilin taktığını deme. Bugüne kadar dememissin bundan sonrada laf verme ağzına. 
(12 puan) tarafından
Eşim bişey demedi zaten ilk zamanlar söylemiştim unuttu gitti gün gelir de aklıma gelirse sen altın var demiştin diye bozdurduk diyemem evlendiğimiz zaman dedim çünkü neye bozdurduk derse
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Bişey demezdim ben sonuçta düşünmüşler dert edinmişler kendilerine ve öyle bi yol bulmuşlar. Bizim düğünümüzde eşimin abisi boş boş gezdi hiç bişey takmadı hiç bi destekte bulunmadı. Eşim herşeyi kendi yaptı. Şereffsiz bide düğün sonunda kavga çıkardı 
0 oy
(537 puan) tarafından
Banada hemen hemen aynisi yaptılar Abim kardeşlerden en büyüğü evli değil aramızda çok çok iyidir en azından bana bir altın takar dedim ayriyyetten ondan sonra annemde 4 çeyregi sahte bi zincire koyup taktılar düğünde abim kusagima çeyrek tatkti bnde abim altın taktı diye sevinirken meğerse annemin taktıklarıdan çıkarıp takmış öyle yani gerçekten içime yediremedim haklısın insan enayi yerine koyuluyor soyleyincede  demediklerini bırakmıyorlar 
(12 puan) tarafından
Ben bişey demedim anneme zaten sadece eşime söylemiştim maddi olarak sıkıntıdayız aklına gelir de sorarsa ne diyecegim onu bilmiyorum küsmesi asla hoşuma gitmez
0 oy
(14 puan) tarafından
Ne alakası var canjm seni ailen onlar durumlari yok Bn olsam kendim yapardım ailem  için 
(12 puan) tarafından
Bizim de maddiyatımız yoktu o zaman olsa da yapsak keşke onu herkes yapar ben sadece haberim olsun isterdim eşime ona göre demezdim hiç bişey
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bekarken bana ait olan hiç bir şeyi eşim sorgulamaz, sorgulayamaz.  Bence konusunu bile açma. Eşini ilgilendiren bir durum yok. 
(12 puan) tarafından
Konuyu açtıgım için değil zaten öncesinde söyledim hatırlar sorarsaa diuorum
(7,118 puan) tarafından
Sormasın :D
0 oy
(13,717 puan) tarafından
Tepki vermem ya yoksa ne yapacak ablam bacım sonucta
(12 puan) tarafından
Vermedim zaten tepki ben eşim hatırlar sorarsaa ne tepki veririm nasıl davranalım onu bilemiyorum
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Hersey eşe soylenmez.. ben olsam anne iyi yapmıssın uyandırma ıssın oda ortaya cıkıp takmıs derdim maddiyata takılma bukadar
(12 puan) tarafından
Demedim eşime zateeenn taktıklarını öğrenmeden demiştim altın var diye demem de sadece kendisinin aklına gelir sorarsa
(9,247 puan) tarafından
Onu bile söylemen hata
(12 puan) tarafından
İş işten geçti diyeceğim bişey yok
0 oy
(873 puan) tarafından
Aman olmuş bitmiş sende ona göre davranırsın  eskiyi açmanın anlamı yok
(12 puan) tarafından
Açmıyorum kiii
0 oy
(13,272 puan) tarafından
Kardeşime üstüme taksın diye para verip eşimin ailesine mahcup etmeyen eşime para gönderip bilezik aldırıp benim akrabalara mahcup olmasın diye onu eşim almış gibi nisanda eşimin nişan hediyesi diye kendime taktiran ben ya çok iyi niyetliyim veya çok zengin s.lak da olabilirim bilemedim :))
(12 puan) tarafından
Olsa da ben de öyle yapsaydım bişey dediğim den değil herkes yapıyor çeyizini altınıni bi şekilde haberli olması daha farklı olurdu en azından ben eşime küpem çeyregim var demezdim ha o sormuyor zaten unuttu gitti ama hatırlarda sorarsa diye diyorum
(13,272 puan) tarafından
Tabi canım böyle şeyler söylenmiş olmalıydı veya olup bittikten sonra denmeliydi
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Ya ne bar ki bunda ablaların onlar senin durumlarında yokmuş annen vermiş takmışlar bunun lafı mı olur tüm çeyizimi kendim yaptım annemlerin taktıkları bileziğe kadar parasını verdim ayda bin lira kardeşlerime gönderirim eşimi bu durum asla ilgilendirmez bekarken ki paramdan altınımdan ona ne bi çeyrek bi küpe için kardeşle anneyle kötü mü olunur 
(12 puan) tarafından
Ayy yıldım yeminle bişey demedim zaten alındım biraz haber verebilirlerdi olsaydı ben de yapardım çeyizimi altınımı kimseden beklentim yok zaten sadece eşim hatırlayıp sorarsa diye diyorum haberim olsaydı demezdim çeyrek ve küpe var diye
(4,089 puan) tarafından
Sorarsa dümdüz düğünde ellerinde olmadığı için takmışlar deyip konuyu kapatacaksın bu konuda hesap sorma hakkı yok zaten izin vermeyeceksin ne demek eşim küser konuşmaz sen yazmışsın öyle
0 oy
(594 puan) tarafından
Bizim burda takılan takı erkek tarafının yani kayınbabann oluyor ayrıca benim olsa bile hiç ses etmezdim annemlerin de durumu yoktu ben evlenirken kınada elime koyulan altını anneme verdim o geri bana taktı ne olacak sanki
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bari sana söyleselerdi kardeşim alamıyoruz böyle yapcaz diye resmen alaak yerrine koymuşlar seni iyi anlıyorum tek derdin haberin olmasıydı ben olsam yüzlerine vururdum bnm malımla bana hava atarken haber vermek aklınıza gelmedi mi diye
(12 puan) tarafından
Söyleselerdi tabiki ben de eşime demezdim altın var diye ama korkuyorum şimdi sen var demiştin deyip hatırlarsa ne diyecem bilmez numarası yapacam ya da güzel bişey uydurcam
(7,768 puan) tarafından
Hayır orda haksızsın eşini ilgilendiren durum yok doğruyu söyle böyle böyle olmuş diye eşinin tavır almaya hakkı yok tek kızacağı konu kandırılmak olur
(7,768 puan) tarafından
Doğruyu söylemelisin yoksa eşin yrn birgün ablanın biri bize çeyrek biri küpe taktı bizde onlara takalım der

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 513 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nermn58 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 169 göst.
30 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Naciyeeee (724 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 959 göst.
0 oy
13 cevap 367 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu