0 oy
169 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Kızlar sütüm var sürekli emziriyorum sabah akşam olmak üzere iki kere ek gida olarak çorba veriyorum ara öğünlerde kraker salatalık vs veriyorum yeterli mi sizce. Anne sütü 3 saat falan tok tutuyor

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bilmiyorum bende bkliyim
-Reklam-
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Doktor kızım 9 aylıkken bana 3 ana öğün 1 ya da 2 ara öğün yemeli demişti
0 oy
tarafından
Bence yetmez porsiyon azaltarak 3 kere verebilirsin
0 oy
tarafından
Ben 9 aylıkken 3 ana 1 ara öğün veriyordum
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Günde 3 öğün şeklinde vermen lazım sabah kahvaltı öğle çorba flan akşam yediğiniz bir yemekten verebilirsin ekmek veriyorsan o tok tutuyordur ama gereksiz karbonhidrat alımı yapıyor sadece ekmek 

Aralarda meyve ve yoğurt şeklinde 2 öğün olarak verebilirsin alerjisi yoksa mevsim meyvelerinden verebilirsin 

Et  ve tavuk verebilirsin akşam yemeklerinde belli de sebzeler hariç hepsinden yedirebilirsin 

Büyümüş çünkü tek çorbayla olmaz 

Tavsiyem herşeyden ver yesin hatta kendi yiyeceği şeyleri önüne koy kendi yesin kızıma öyle yaptım ben şimdi yemek ayırmaz herşeyi yer 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Yetmez demişler ama bebekten bebege degısır doktorunuza sorun benimki 11 aylık asla yemek sevmez 
0 oy
(4,236 puan) tarafından
Kahvalti vermiyo musunuz

Kahvalti 

Oglen corba ( ben sebze corbalarini kati yemek seklinde yapiyorum )

Aksam yogurt,muhallebi,yulafli yogurt 

Arada meyve 

Benim de sutum var kilo alimi iyi, ama 3 saate dayanamiyo verince yiyo acikmis bi sekilde 
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Bizim şuan 7 aylık 2 ana 1 ara öğün dedi doktorumuz yaz sıcakları çok yedirip bunaltma Eylül ayında 3 ana 2 ara öğün yaparsın dedi.. Yani 9. Ayında
0 oy
(5,343 puan) tarafından
3 öğün veriyorum ben. Bazen yemiyor ama ben düzenli olarak vermeye çalışıyorum 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 236 göst.
0 oy
8 cevap 145 göst.
0 oy
2 cevap 112 göst.
0 oy
4 cevap 119 göst.