0 oy
555 göst.
Diğer kategorisinde (2,537 puan) tarafından
Hanımlar yürüme arkadaşı çok mu faydalı? Yani erken yürüyen bebekleriniz ondan mı fayda gördü? Kızım yarın yaşına girecek destekli yürüyor tutunarak ama diğer kendi tek adım dahi atmıyor ayakta da 1 dk anca kalıyor çok nadir o da. Yürüme arkadaşı almaya niyetim var keramet bu arkadaşta mı yoksa bebeğin gelişiminde mı?

43 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence her bebeğin gelişimi farklı olduğu için diye düşünüyorum canımm 
(2,537 puan) tarafından
Sanırım öyle evet :)
-Reklam-
0 oy
(6,254 puan) tarafından
Oğlum yürümeye başladıktan sonra kullandi onu:)) ben bi faydasini görmedim yani
(2,537 puan) tarafından
O zaman almaya gerek yok :)
tarafından
Hahhaa  benim ki de öyle oldu 1 aya yakın öyle 1 aya yakın yaptı kullandı oda kullandırmadim diyip içimizde kalmasın peşimden daha iyi şekilde gelsin diye verdim
(6,254 puan) tarafından
Aynn benimki de peşime depar atiyodu onla:))
0 oy
tarafından
Her bebek farklıdır cnm oğlum yaşına girdi destekli çok iyi yürüyor duvara falan tutunarak ama elini bırakıp yürüyemiyor onunla zamanı vardır bence
(2,537 puan) tarafından
Kızım  da öyle 8 aylıkken başladık kalkıp tutunarak yürümeye erken yürüyecek diye düşündük ama onunla bir ilgisi yokmuş
0 oy
(420 puan) tarafından
Oğlum 14.5 aylık yürüme arkadaşı da var onun oturup oyun oynuyor henüz yürümüyor ayakta da durmuyo destekli ben koltuğun önüne koyunca gidiyo ama kendi kalkmıyor boyu uzun dizlerinin üzerine her yere yetişiyor o yüzden kalkmaya da yeltenmiyo tamamen bebek gelişimi ile alakalı psikolojim çok bozuk yani çevre baskısı da cabası ama canı istemiyo canı isteyince kalkıp yürüyecek elbet senin kız fazla sürmez yürür ayakta durabiliyoms
(2,537 puan) tarafından
Kızım 8 aylıkken kalkıp tutuyordu koltuktan o zamandan beri kalkıp tutunarak çok güzel yürüyor ayakta en fazla 1 dk kalabiliyor ama bunu yapmak istemiyor korkuyor sanırım
(420 puan) tarafından
Yenecek zamanla zaten aniden yürüyorlar bı kere yense durmayacak
(2,537 puan) tarafından
İnşaallah en kısa zamanda yürür
(291 puan) tarafından
Benşm kızımı anlatmışsın 15 aylık tamda böyle
(420 puan) tarafından
Yürümüyo hayatım ne yaptıysam olmadı yani çocuk anca isteyince yürür emekler yapacak bişey yok bekliyorm sabırsızlıkla
0 oy
tarafından
Oğlumun tek arkadaşı koltuk kenarlarıydi kendi çabasıyla 11 aylık yürüdü. Ayakta düşmeden denge kurabilsin diye iki üç hafta kadar yürüteç kullandım. İlerlemezdi yurutecimiz ağırdı biraz içinde sabit dururdu. Dengeyi böyle kurduğunu düşünüyorum. Kaldırdım yuruteci kendi çabasıyla tutuna tutuna erkenden yürüdü 
(2,537 puan) tarafından
Yürüteç kullandık biz 5 aylıkken başlamıştık 8 ya kadar kullandı 8. Ay emeklemeyr başladı o zaman bıraktı yürüteci emekleyerek daha çok yol aldı :)
0 oy
(10,080 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Valla 10 aylik yurudu yurume arkadasi vermisti.birisi ama hic onu tutmadi bile zaten asiri hafif ona agirlik verince one duser cocuk oyuncaklariyla oynadi sadece. Allah ol dedimi hersey oluyor canim zamani var demekki :) qblamin kizi 16 aylik yurudu

image

image

(2,537 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim bilgi için zamanını bekleyeceğiz o zaman ♥️
(10,080 puan) tarafından
Yurutec kullandinmi canim hic
(2,537 puan) tarafından
Evet 5 aylıkken başlamıştık 8 ya kadar kullandı 8 de emeklemeye başlayınca yürüteci bıraktık emeklemek daha çok hoşuna gitti
(10,080 puan) tarafından
Anladim canim bizde 5de basladik yuruyunce birakti 9.5 aya kadar falan kullandik ama zamani gelince yuriycek inanki. Esimin dayisinin kizi var hep yasini karsiliycak bu dediler tam d.gununde yurudu :) eltiminkide ayni d.gunune 1 gun vardi yurudu. Dayisinin buyugu oglan mesela o ne emekledi ne surundu 18 aylikken birden kalkti yurudu :)) bebeler belli olmuyor valla
(2,537 puan) tarafından
Evet öyle gerçekten onlara bırakmak gerekiyor ama annelik zor zanaat :)
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Benim oğlum doğdunda teyzesi aldı 13 aylık emekledi 14 aylık yürüdü. Keramet falan yok canım çocuktan çocuğa değişiyor :))) cesaret olarak bir karşıya babaso oturdu bir karşıya ben öyle şarkı söyle söyleye cesaretledik :)) 
(2,537 puan) tarafından
Teşekkür ederim o zaman almaya gerek yok :)
(2,545 puan) tarafından
Yok kuzu birde o yürüme arkadaşını burda okumustum çocuk dengesini kaybedince bebek düşmüş sakatlamıs birinin arkadaşının başına gelmiş. Alcaksan bile hep gözünün önünde olcak.
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Ne yürüme arkadaşı kullandım ne de yürüteç ne de ben ellerinden tutup yürütmeye çalıştım kendi kendine kalktı sonra yavaş yavaş yürüdü 11 aylıktı 
(2,537 puan) tarafından
Maşaallah
0 oy
(739 puan) tarafından
Anca canım geç değil ki benimki de desteksiz yaşından sonra yürüdü 
(2,537 puan) tarafından
Kimseyi takmam bu konuda zaten sadece annelik güdüsü var yürüyüşünü görme sabırsızlığı var
0 oy
(11,391 puan) tarafından

Cesaret edemiyordur tek yürümeye yürüme arkadaşı bu yönden iyi olabilir :)

(2,537 puan) tarafından
İlk arabam var ama hafif diye vermiyorum dokunduğun an hareket ediyor düşer diye veremiyorum kızıma yürüme arkadaşı da hafif mi
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Benimde oğlum ayni o şekilde korkuyor ellerimden tutup bıraktığım zaman ayakta duruyo ama sonra kendimi yavaş yavaş yere bırakıyor 11 aylik dün gece rüyamda bile gördüm yürüyordu hemen yürüsün istiyorum bende 
(2,537 puan) tarafından
Ben d kaç defa gördüm rüyamda bambaşka bir duygu ama geç kaldı vs düşüncem yok benim sadece o anı görmek istiyorum annelik güdüsü büyüğünü görmek istiyorum sanırım
(1,486 puan) tarafından
Tabiki 18 aya kdr norml zatn canm bende hemen yürüsün istiyrm çöl sabırsızlanıyorum
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Destekli yürüyor madem ne gerek var bazı bebekler erken yürür bazıları geç ki sizin bebeğiniz henüz geç kalmış deil benm oğlum yaşına gelmeden yürüdü yiğenim 1.5 yaşındaydı bence gereksiz almayın boşuna. 
(2,537 puan) tarafından
Annem de öyle diyor eve kalabalıktan başka bir şey değil yürüyecek olsa hiçbir şey dinlemez diyor
(1,389 puan) tarafından
Valla aynen öyle cnm aldıklarımızı koyacak yer arıyoruz sonra boşa masraf hem. Bebeğin destekli yürüyormuş ztn. Hem acele etme yürüdüğünde bi otur artk diyeceksin :)
(2,537 puan) tarafından
Annelik işte büyüdüğünü görmek istiyorum sanırım. Ama almayacağım iyi ki sordum buraya
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Alakası yok canm evet destek verıyodur ama yürüyemeyen bı cocuk alıpta onu kullanamıyo malesef genelde yürüdükten sonra kullanıyolar.bence acele etme vaktı vardır teşvık et elbette yardmcı ol ama bana göre gerek yok yürüyecek cocuk hersekılde yürür bızımkıde 11aylık koltuga kalkıp dıkılıyo tutunarak gidiyo elıno bırakıp bı adım atıp kendını kucagıma atıyo cesareti yok babasıyla el ele tutuşup onu aramıza alıyoruz bı babasına bı bana gidiyo o bırz fayda ettı guvenıyo düştüğünde tutacak bırılerı oldunu gördükçe cesaretlenir
(2,537 puan) tarafından
Evet bu ara biz de öyle yapıyoruz anneannem Rabbimin iznini bekliyor annesi O izin verince bi an da yürür diyor
(2,705 puan) tarafından
Aynen daha emir gelmemiştir annesı bende oyle düşünüyorum
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Benim kızım kendi başına 9 aylıkken yürüdü. He sadece bi pastadan destek aldık diyebilirim :)) tabakta pastayı görünce yürüdü 
(2,537 puan) tarafından
Kızım da yemek yemeyi sever mammam mer diye ayağına ister :)
(2,387 puan) tarafından
Bide ayağına istiyo kaldırsın minnak totişini :))
0 oy
(2,211 puan) tarafından

Yürüme arkadaşı ne hiç bilmiyorum:) örümcek gibi birşey mi? Benim oğlum 10 aylık yürüdü ama arkadaşı yada örümceği yoktu:) her bebek farklı diyorlar ya ondan herhalde :) acelesi vardı bizimkinin :) ekimde 3 e girecek şimdide yürümeyim hep kucağınıza alın diyor:)

(2,537 puan) tarafından
Annem de şimdi iyi günlerin yürüyünve gör sen diyor hep :) maşaallah baya acelesi varmış :)
(2,211 puan) tarafından
Yürümeye başladı hevesini aldı :) şimdi bizi kullanıyor. Bebek arabasına da binmiyor:) ben bebek miyim diyor:) 3 adım atıyor yoruldum kucağına hop diyor:)
(2,537 puan) tarafından
Eşim de çok erinir kızım da ona çekti sanırım vay halimize sizin gibi 3 adım atar yoruldum kucağına hop der kesin :)
0 oy
tarafından
Çocuklarımın arası tam 13 ay. Kızım 10 aylıkken adimlamaya başladı 11 aylıkken tutamiyorduk.  Oğlum şu an tam 1 yaşında tık yok :))yürüme arkadaslari da var 
(2,537 puan) tarafından
Erkekler biraz daha tembel oluyor sanırım kızlara göre :)
0 oy
(736 puan) tarafından
Bana göre bebekten bebeğe değişiyor kimi yaşına girmeden yürüyor kimi yaşından bir kaç ay snra benim oğlum erken emekleri ama çok geç yürüdü. 13 aylıktı yeni yeni adım atmaya başladı 1 ay snra tam yürüdü şuan 18 aylık. Yani endişe etme
(2,537 puan) tarafından
Maşaallah annesi :)
0 oy
(985 puan) tarafından
Oğlum 3 gün sonra yaşına girecek.  Aynı seninki gibi destekli burdan İstanbula gider . Lakin elini bıraktığım gibi yavaştan poposunu yere bırakıyor.  Yurume arkadaşı kullanmıyorum ama Oğlum bisikletini önünden tutup ite ite gidiyor sehpayı iterek yürüyor.  Onlarda aynı şey.  Yapmamız gereken tek şey sabırla beklemek . 
(2,537 puan) tarafından
Evet öyleymiş iyi ki sordum buraya almayacağım ben de
(985 puan) tarafından
Aynen bencede öyle yap.
0 oy
(448 puan) tarafından
Biz de de vardi kızım  in isi olmadı  hic alakasi yok bence yürüdükçe  oynadi onunla
(2,537 puan) tarafından
Zaten hafif olacağını düşünüyorum yürümeyi beceremeyen bebek onunla destek alamaz bence
(448 puan) tarafından
Evet benim kızım  istemedi hic yürüdükden sonra oynadı  oda 1 ay surmedi kenarda duruyor
0 oy
tarafından
Ben yurutecın yararı oldugunu dusunuyorum e tabı genetık faktor de var, kızım 8. Ayda emekledı 1 ay emekledı 9. Ay kalkıp tutunmaya absladı, 11.ayda da desteksız adım atmaya basladı, yasına gırdıgınde kosuyordu artık
(2,537 puan) tarafından
Kızım 8 aylıkken kendi tutunup kalkıyordu erken yürür sandık ama öyle olmadı :)
tarafından
Bıraz cesarerlendırmek lazım ben sevdıgı seylerı koyardım uzaga elınden tutup yuruturdum
(2,537 puan) tarafından
Evet bir kaç gündür yapıyorum bunu ama canı çok kıymetli yavaşça yere oturuyor :)
tarafından
Benımkı de oyleydı suan bıle ufacık eşik olsa kırk yere tutunur oyle gecer :D ama odulle cok heveslenıyorlar

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 183 göst.
30 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Cnsuuu (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 57 göst.
2 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ...... (655 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 137 göst.
29 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Cigdemasya (444 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 148 göst.
26 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Ahsen (2,020 puan) tarafından soruldu

381,164 soru

11,410,736 cevap

34,951 kullanıcı

...