0 oy
297 göst.
Diğer kategorisinde (1,143 puan) tarafından
Normal konusuyordu . Son zamanlarda kekelemeye başladı bir kelimeyi defalarca söylüyor cümelsini tamamlamakta zorlanıyor . Bir anda kekelemeye başladı geçici midir acaba başına gelen var mı?

14 Cevaplar

0 oy
(1,627 puan) tarafından
Benim oğluma da 2 yaşında başladı ama ben görmezden geldim ve geçti gecmeseydi bi önlem alırdım tabiki sadece onu sabırla dinledim kelimelerini tamamlamadım ins sizinki de gecicidir
(1,143 puan) tarafından
Ne kadar sürdü acaba
(1,627 puan) tarafından
1 seneye yakın olabilir tam hatırlamıyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Nazar falan mı oldu acaba canım bol bol oku düzelir inşallah.
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canim sakın üstune düşme zamanla unutabikir biri varsa etrafindan onu takkit de ediyor olabilir 
0 oy
(13,803 puan) tarafından
Canim korkma geçici bir durum. Benim kizimda da oldu aynisi. Senin yapman gereken şey sabirla cümlesini tamamlamasini beklemek. Ben kizimin cümlelerini tamamlamaya çalişinca çok sinirleniyordu kafasina vuruyordu. Hiç konuşmadan onun cümlesini tamamlamasini bekledim hep. 1 ay kadar sürdü bu durum. Sonra normal şekilde konuşmaya devam etti. 
(4,285 puan) tarafından
Senin kızda da konuşurken ııhh diye  cümle arasında duraksiyor muydu
(13,803 puan) tarafından
Evet canim aynen. Sanki bişeyi unutmuş gibi yarida kesip ihhh diye bi duraksiyordu. Sanirim konuşurken başka bişey düşündüğü için böyle oluyordu.
(4,285 puan) tarafından
Ay aynı duru suan herkes bana da yüklenmeye başladı kekeme mi oldu falan bende diyorum yetişkin insanlar bile konusurken bazen duraksar beya iiiiii ııı diyip uzatirlar hatta rahmetli Mehmet Ali birand vardi kanal d de haber sunucu komedi skeçlerde bile konu olmus bir insan yani herkesin konuşma tarzı farklıdır diyorum ben geçici olduğunu düşünüyorum çünkü genelde çok heyecanlı olduğunu düşündüğü şeyi hemen anlatmak istersen yapiyor bunu sakın bir ortam da yapmıyor duru
(13,803 puan) tarafından
Ay ne alakaymiş hemen bi sorun bulup yakiştiriyorlar çocuklara. Ben kendim bile konuşurken bazen yapiyorum bunu. Bence çocuklarin beyni başka bişeylerle meşgul olduğu için yapiyorlar. Konuşmasina müdahele etmezsek normale dönüyor. Bizim binanin bahçesinden benim kizimdan daha büyük bi çocuk var o gelip bişeyler anlatiyor bana sürekli. Ben kendi çocuğuma yaptiğim gibi sabirla dinliyorum. Annesi dediki bu çocuk sana bişey anlatırken kekelemiyor. Normalde hep kekeliyor dedi. Annesi bile dinlemek yerine sabirsiz davranip cümlesini tamamlamiş. Şimdi kiz bayaği normal konuşuyor. Bazi eleştirilere kulak tikamak lazim. Herkes bi teşhis koyma derdine düşüyor.
(4,285 puan) tarafından
Aynen oyle kuzum benimle konuşurken yapmiyor sakince dinliyorum yorum yapiyorum gozlerinin içine bakiyorum daha akıcı konuşuyor yabancı birine karşı ve dediğim gibi onun için çok heyecanlı olan bi olayi anlatırken hemen anlatmak istiyor isterken de doğal olarak duraksiyor falan ben bile yapıyorum dilim karisiveriyor hızlı hızlı konuşcam diye ama insanlar kendileri kusurusuz gördükleri içinn cocuk yetişkin farketmeksizin olumsuz eleştir yapmaktan hic cekinmiyorlar masallah
0 oy
tarafından
Zamanla düzelir uzun sürerse doktora gösterin 
0 oy
(340 puan) tarafından
Cnm genelde korkan çocukta bir anda çıkıyor veya nöbet geçiren çocuklarda s
0 oy
(425 puan) tarafından
Sana önerim lütfen bir Dr götür 3yasindan çoğu çocukta oluyor benim kizimdada 3yasinda başladı önemsemedim herkes geçer dedi 3yasinda oluyor dedi şimdi kızım 9yasimda şimdi hala geçmedi çok pişmanım goturmediyime
0 oy
(7 puan) tarafından
Benim kızım 10 yaşında şuan aynı durumdayım kekeleme var bi konu anlatırken özellikle 
0 oy
tarafından
Nerdeyse butun cocuklarda oluyor artık o kadar cok bilgi yukleniyorki beyinlerine telefon televizyon cevre o yuzden karistiriyorlar sabırla dinleyin asla kelimelerini tamamlamayın ne istedigini anladiginizda şunu mu istiyorsun deyip konuşmasini kesmeyin umarım erkenden gecer
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Canım çocuklarda oluyor bu düşünce hızları konuşma hizlarından daha önde olduğu için, ismi de kekeleme değil konuşmada takılma. Benim kızımda da 3 yaşında oldu bazen geçer bazen düzelirdi 4 yaşında tamamen düzeldi şu an 4,5 yaşında ufak ufak aralarda yine oluyor heyecanlaninca. 5 yaştan sonra tamamen düzeliyor diyorlar bakalım. Sen konuşmasını düzeltme sabırla bekle çevreden de o öyle konuşurken kimsenin tepki vermemesini sağla.
0 oy
(471 puan) tarafından
Benim kizimda 2.5 yasinda ayni sekilde 1 haftadir kekeliyor ne yapacagimi bende bilemiyorum okuyoruz bol bol... ama benimki sünnet dugunune katildiktan sonra oldu kizimi konusturdular orda sevdiler eve geldik kekelemeye basladi nazar oldu 
0 oy
(7,358 puan) tarafından
benım yenım hala kekeler bi götür doktora gec olmadsn
0 oy
(598 puan) tarafından
Travma yaşadı mı kazaya veya kavgaya şahit oldu mu korktu mu düştü mü bunların hepsi sebep olabilir. 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 21 göst.
15 Aralık 2023 Aile kategorisinde Hrklts (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 132 göst.
9 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Biryenianne (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 180 göst.
31 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Elif2021 (1,381 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 106 göst.