0 oy
262 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (50 puan) tarafından
Arkadaşlar 15+4 günlük gebeyim Bi iki gün önce doktora gittim ben ikili tarama falan yapmadım hiç folik asit vs de kulanmadim bunu doktoruma da söyledim cinsiyeti için gittik bize erkek dedi sonra dedim var mı Bi sıkıntı biraz inceledi bu bebekte hiç Bi sıkıntı yok dedi beyin böbrek ayak bacak ta hiç Bi sıkıntı yok dedi sonra bende şüphelerim ya bu böyle bilgiye sahipse yani herseyi bu kadar kolay görüyorsa millet niye ikili testi yapıyor ki dedim belki de yanlış düşünüyorum tecrübem yok ilk gebelik ama sizde guvenmelimiyim o konuda doktora yoksa degistiriyim mi yani bildigin kadın dedi beynine bile baktım sıkıntı yok 

8 Cevaplar

0 oy
(448 puan) tarafından
Ikili test  dawn sendrom ve cucelik gibi setler icin ölçüm  biyun ense ayak vs gibi direk ultrasonda bu detaylara bakmaz suyuna bakar harejetlerine ve kalp atisina plesentasina ... eger gereksiz olsa doktor lar ugrasirmi ikili test le vs parasiz birde yani oyle düşünün  bazi seyleri
(50 puan) tarafından
Bende anlam veremedim özel hastane gittiğim yer herseyden çok emin konuştu tabi buna sevindik eşimle ama Bi o kadar da suphelendik yani nasıl bu kadar anlar dedik
(448 puan) tarafından
Tabi ilk gebelik ler hep telas stres ama siz yinede  3 lü testi yaptırın en azindan birsey olsa mudehale daha cabuk oluyor  sonra doktor ihmali diyoruz  ama bizlerde bazen bazi seyleri ihmak ede biliyoruz
(50 puan) tarafından
Haklısınız o hangi haftada yapılır ya aslında benim içinde gidip gelmek zor oluyor eşim askeri personel gittiğim hastanede bize baya uzak bilmediğim Bi şehirdeyim anca eşim eve gelince gidebiliyorum hastaneye
(448 puan) tarafından
Ona onceden sira veriyoe devlet .. ozelde de yapilir ama fiyat  bilemiyorum  ..  20 ile 23 arasi diye hatirliyorum  suan bende 18  haftalik olucam 4 hafta sonra işte benim de
(50 puan) tarafından
Tam çok sagolun sağlıkla gelsin bebisler
-Reklam-
0 oy
(954 puan) tarafından
Yani genel olarak sıkıntı yok demiş öbür testler daha detaylı inceleniyor ve kan taraması yapılıyor ayrıca hiç biri yüzde yüz sağlıklı ya da sağlıksız diyemez 
(50 puan) tarafından
İşte ben ikili falan hiç yapmadım
(954 puan) tarafından
Ben de yaptırmam dediğim gibi yüzde yüz bilemez kimse testlerde bile yanılma payı var
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Yani doktorun ne ise onu söylemiş. Mesela burnu olmasa bebeğin onu ultrasonda bakarken söyler 2li test olmadan.  Onun dışında doktorun normal ultrasonla sana sadece suyunu kolunu bcagini kalbini falan söyler. Bende hiç bu testleri yaptırmadım. Yanlış bir sonuç bile çıksa o hamilelik bana zehir olurdu biliyorum o yüzden yapmadım ama gittiğim özel hastanenin ultrasonu da çok iyiydi renkli ultrason gibiydi bebeğimin herseyini gösteriyordu. Doktoruna guvenebilirsin
(50 puan) tarafından
Çok sagolun cvp için ne biliyim ilk gebelik olunca hani dedim ikili falan da yapmadım bu kadar emin konuşması normal mi ondan merak ettim
(6,047 puan) tarafından
Normal bütün doktorlar başka bir sorun görmediği zaman bu sana söylenen şeyleri söyler
0 oy
(9,247 puan) tarafından
3 lümtaramaya ve detaylı ultrasona gerek görmüyorum ben bebgei inceledim dedi doktorum sapa saglam dıgdu
0 oy
tarafından
Bir anormallik görmediyse testi istememiş bazı doktorlar zorla istiyor resmen. İki gebeligimdede yaptırmadım hiç bir testi sapasaglam dogdular Allaha şükür rabbim ne verirse razıyım çünkü hamileliğim zehir olmasın istedim ihtimali bile kafadan çıkmıyor 
(50 puan) tarafından
Çok haklısın bende dedim Allah verirse razıyım onun için hyrlisi inşallah
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Canım zaten o yaraları.cogumuz yaptırıyoruz ekstrem bişi olmadıkça sadece ayrıntılı ultrason yaptır tavsiyem çünkü tarama sonuçları genel olarak sıkıntılı çıkabiliyor ama.bebekte birşey olmada bütün gebelik boyunca moral bozuk geziyor insanlar ben iki gebeligimde de ayrıntılı ultrason dışında birşeye girmedim ve evet doktorun tecrubeliyse cihazıds iyiyse bircok şeyini inceleyebiliyor benim ki de incelerdi
(50 puan) tarafından
Hyrlisi inşallah aynen  gerçeği gittiğim doktor iyi Bi doktor tecrübeli biri baya araştırdım çünkü inşallah sadece detayliya giderim
(4,431 puan) tarafından
Öyle yaparsın canım bı zorunluluğu yok taramalarin hayırlısı Allah'tan
0 oy
(564 puan) tarafından
Her ne kadar ultrasonda organları görüp büyük ölçüde sağlıklı olduğunu bilebilse de doktorlar sonuç olarak beşeriz şaşarız. Rahmin içindekini yalnızca Allah bilir. Ayet var yani %100 herşeyi bilebilme şansları yok doktorların. Görebildikleri kadar tecrübe ve tıbbi bilgi ile tahmin ediyorlar. İkili teste gelince. O da trizomi 18- trizomi 21 yani Edwards sendromu - down sendromu hastalıklarının bazı parametreleri ölçüp birleştirerek var mı yok mu diye tespiti için yapılıyor. Ha büyük yanılma payı olabiliyor bu testte ama fikir veriyor başka test yapılması gerekli mi gereksiz mi diye
(50 puan) tarafından
Cvp için çok sagolun beklicem baklim Allahtan ne gelirse razıyım inşallah hayrlisi olur
(564 puan) tarafından
Amin inşallah sağlıkla gelsin bebeğin
0 oy
(5,804 puan) tarafından
Gebelikte bi çok şey kişinin kendi isteğine bağlı.. Benim doktorum 2li tarama yapalım diğerlerine gerek yok dedi 3lü 4lü yaptırmadık.. Detaylı ulturason çok önemli dedi araştırıp çok iyi bir doktora gitmiştim hamile iken.. Biz doktorumla konuşup şeker yüklemesi bile yaptırmadık o dönem.. Doktorumda gerek görmedi bende istemedim 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 42 göst.
0 oy
2 cevap 70 göst.
2 Eylül 2021 Aile kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 156 göst.
2 Eylül 2021 Diğer kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 179 göst.
11 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ftmh (360 puan) tarafından soruldu