0 oy
398 göst.
Diğer kategorisinde (94 puan) tarafından
Kızlar düşük sebebiyle gebeliğim sonlandırıldı. Bende ufak tefek böyle zıbın, ağız mendilleri falan biseyler almıştım. Hediye battaniye falan örenler de oldu. Şimdi bana bunları evde tutmanın iyi olmadığını ihtiyacı olan birilerine vermem gerektiğini söylüyorlar. Sizce ne yapmalıyım?

25 Cevaplar

+1 oy
(7,376 puan) tarafından
Valla canım bu devirde herşey çok pahalı dahada pahalaniyor yani niye vereceksin ki sonraki çocuğa kullanırsın sonra alamaya gücün yetmez belki 
(897 puan) tarafından
Katılıyorum ++++
-Reklam-
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Neden iyi değilmiş ki?. Nasipse diger bebeğine kullanirsin
(94 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ilk hamileliğimdi ve böyle oldu çok hevesle aldım hepsini. Ne bileyim sebep söyleyen yok sadece iyi değil diyen var anlamadım gitti. Ablam bir sürü şey almıştı o aldıklarını vermiş ihtiyacı olanlara birdaha hamile kalınca yenisini alcam herşeyin diyo.
tarafından
Ablan hakli sende öyle yap kız
0 oy
tarafından
İçinden ne geliyorsa onu yap canım Rabbım sana sabır versin belki gözünün önünden kaldırmak seni biraz ferahlatır
(94 puan) tarafından
Amin canım sağol. Gözümün önünde değil aslında. Vakumladim valize koydum kaldırdım. İçimden vermek gelmiyor ama böyle söylemeleri de içime kuşku düşürüyor zaten patik atağım.
tarafından
Yani günümüzde böyle bir batıl inanç var ama bu doğmamış bebekte çok geçerli olmasa gerek bence. Hiç seni kuşkuya düşürmesin sadece ileride kullanmak seni üzebilir. Vermen iyi olabilir
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Öyle bişi yokta üzülürsün bakıp bakıp diye demişlerdir canım 
(94 puan) tarafından
Anladım canım o da olabilir o açıdan düşünmemiştim teşekkür ederim cevabın için
(4,430 puan) tarafından
Rica ederim canım öyledir büyük ihtimal rabbim sabirlar versin umarım tez zamanda rabbim tekrar nasip eder❤️
(94 puan) tarafından
Amin canım  rabbim isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın .
(4,430 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Hox öyle değil canim sandigin varsa icine koy yada bazanin altina koy. Hersey cok pahali belli tekrar hamile kalcaksin
0 oy
(52 puan) tarafından
Kuzum diğer bebeğine kullanırsın kaldır bir yere koy
0 oy
(13,110 puan) tarafından
Ben bunu doğru bulmuyorum bilemiyorum hayır için bir şeyler yapabilirsin ama Allahtan ümidi kesmediğimize göre tekrardan bebek sahibi olduğunda kullanırsın bence 
0 oy
tarafından
Ne alakası var bebeğin hiç kullanmadi ha sadece kıyafetlerinden bir tanesini hayrat et ama gerisini kaldır benim gorumcemin kızınin doğuma bir hafta kala bebeği karnında oldu herşeyi hazırdı valla hepsini toplayıp paketleyip kaldirdilar çünkü onlar yine lazım olacak bu pahalilikta  almak zaten çok zor 

0 oy
(2,610 puan) tarafından
Her söylenilene inanmayın ya ne alakası var iyi olmazla 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Niye iyi değilmiş bi daha hamile kalirsin bebise kalsin
0 oy
tarafından
Kız saçmalama deli misin verilir mi eşyalar, bi zıbın bile ne kadar haberin yok sanırım, elleme dursun kaldır, B daha nasip olur inşallah ona kullanırsın.

Çevre de bol keseden atiyo sanki paralarını onlar ödeyecek 
0 oy
tarafından
Yok be ne alakası var. Saçma sapan eski adetler. Kesinlikle verme kimseye. Yine bebeğin olur inşallah ona kullanirsin
0 oy
(3,694 puan) tarafından
Onu söyleyen onları ona vermeni planlayan kişidir. Yapma. 
0 oy
(736 puan) tarafından
Hiçte verme belli olmz tekrarAllah sana çocuk nasip eder. Bu sefer almaya çalışsan çok pahalılar. Kaldır şimdilik illaki lazm olacağı zmn gelir
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sacmalamıslar canım 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Sen bakıp üzülmiyeceksen kalsın derim üzülüp o bebeğini hatırlayacaksan ver gitsin 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Iyi degil diye bisey yok çok saçma ama eğer ki sen gormeye dayananmam dersen orası başka ver ihtiyaç sahiplerine gitsin yada annene ver o saklasın ikinci bebeğine kullanırsın 
0 oy
tarafından
Bunu en iyi sen bilirsin canım veredebilirsin kullanırken aklına gelir belki bo ihtiyaç sahibine vermem senide rahatlatabilir 
0 oy
tarafından

Koy hurclara kaldır bazanın altına ilerde lazım olur yine bebegin olunca 

Bebek Eşyaları çok çok pahalı ilerde almaya gücün olmayabilir 
0 oy
(986 puan) tarafından
Hayır canım topla kaldır.tabiki de lazım olacak.

Hiç kulanmamissin.Allah daha hayırlısını nasip eder kullanırsın inşallah..

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 176 göst.
0 oy
28 cevap 660 göst.
10 Temmuz 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 382 göst.
15 Mart 2020 Diğer kategorisinde FatmaÇokAnne (189 puan) tarafından soruldu

380,110 soru

11,379,246 cevap

34,864 kullanıcı