0 oy
321 göst.
Aile kategorisinde (448 puan) tarafından
İlk  kızımı  özelde yaptım  cok güzeldi  suan da hamileyim herkes diyor pahali 1 gece kalıyorsun  devlete git , sezeryan zaten ama korkuyorum panik atak ve anksiyeti var bende biri kötü  bir sekilde konusursa direk kaygılanıyorum ... burda devlet hastahanesi ameliyat haneye göre  sıra  veriyormus yani sürekli  bir doktora da gitsem o gün  kim nöbetçi  ise o girecek ameliyata panik atak olyp devlet de dogum yapan varmı  ...?  Birde özelde  doğum  cekimi vardı  malum devlet de yok bu cocuguma haksızlık  olurmu sizce

28 Cevaplar

+1 oy
(1,697 puan) tarafından
Her hastane bir olmaya bilir ama ben devlette yaptım o kadar memnun kaldım ki dikislerimin dikiminden ilgilenmelerine kadar çok iyiydi. Panik atagim yok ama benim
(1,697 puan) tarafından
Benim gittiğim hasteneyi de kötüleyen vardı yok ilgisiz falan ama şöyle soylim catim dardı ama yinede normal olsun diye beklediler o sırada zaten sancım vardı yanıma gelip sürekli baktılar korkmamam için sakinleştirdiler ilk doğumum olduğu için bida acil sezeryana alindim sezeryandan sonra bile gelip gelip ilgilendiler emzirmeme yardımcı oldular yanimada ailemi aldılar refakatçi olarak.
(448 puan) tarafından
Benide sakinlestirmeleri lazim işte  :)
(1,697 puan) tarafından
hangi hastaneye giderseniz gidin insallah iyi bı doktora denk gelirsin. Önemli olan bence hastane değil doktorlar maalesef ki :/
(448 puan) tarafından
8nsALLAH simdien telasi sardi beni
(11,377 puan) tarafından
Yorum yapan arkadaşa katılıyorum biraz şans işi benim sezeryan değil normal ama devlette yaptım çok  memnundum özel gibiydi
-Reklam-
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Özel özel özel..... 
0 oy
(388 puan) tarafından
Devletten korkuyorum ben hep duyumlardan ama bilgim yok. 
(448 puan) tarafından
Bende korkuyorum cok bazen diyorum 1saat surmuyor sezeryan ama sonra diyorum ya kötü  gecerse
(6,441 puan) tarafından
1 sat ama 3 gün kalıosun
0 oy
(9,648 puan) tarafından
Bende bekliyim şurada ilk sezeryan özelde oldu çok yardımcı oldular bebeği emzirmede devleti düşünüyorum ikinciyi ama korkuyorum yardımcı olmazlar tanıma kimse almazlar diye
(448 puan) tarafından
Benim de korkum bu orda el bebek gül  bebek oluyor logusa serbetine kadar getiriyorlar yanina  odanı  susluyorlar isteyen  kaliyor yaninda ama devlet  oyle değil  ki
(9,648 puan) tarafından
Aynen öyle ya burda kesin 7 8 bin olmuştur sezeryan :/ napcam bilmiyorum
(448 puan) tarafından
Burda muayane 360 tl dogum 6.800 olmus
(9,648 puan) tarafından
Burda da muayene 300 orası neresi
0 oy
(341 puan) tarafından
Universite hastanesinsde iyi bir hocanin parali takibine gir hem uygun oluyo.hwmde ozelden kat be kat iyi hizmet alırsın 
(341 puan) tarafından
Universitelerin kendi hastanesi yok mu yada her şehirde farkli mi isliy9r bilmiyorm
Bizim memleiette hocalar sınırlı sayida hasta aliyo parali oluyo muayene ucreti pahali biraz ama ozele gore yine ucuz oluyo cunku her turlu tetkik tahlil ucretsiz oldugu icin ekstra para odenmiyor
Hoca olmayan doktorlar biraz tecrubesizlee onlar ucreteiz muayebe yapıyorlar normal sira ile bizim burda sistem boyle calisiyor
(448 puan) tarafından
Bunu bir sorucam kuzenime oda doktor du burda ama gittu iste ilk kez duydum umarim vardir burda
(341 puan) tarafından
Ins vardir cnm  cok güzel avantaj valla
(285 puan) tarafından
Urfdamsn canm sen
(341 puan) tarafından
Sivas cnm
0 oy
(364 puan) tarafından
Bilinç altımizds devlet hastaneleri doğum konusunda kötü diye kalmış küçükken yanımızda saçma sapan şeyler anlatırlardi sanırım ondan şuan devlet hastaneleri de özel gibi olmuş ama yine de sen bilirsin ben özelde yaptım o yeni doğum yaptığım zamanlar psikolojim kötü olduğu için pek memnun kalmamıştım ama şuan düşünüyorum memnun kaldım diyebilirim 
(448 puan) tarafından
Ya bur yandan 7 bin tl burda gittigim hastahane o para bende kalsin bebege harcarim bir yandan diyorum daha da doğurmam ya devlet de kötü  olurlarsa ikilemdeyim
(364 puan) tarafından
İmkanın varsa git özelde yap kafan rahat olsun mis gibi yapar gelirsin çocuğa mecbur zaruri olan hersey yapılıyor öyle ya da böyle yine sen bilirsin artilariyla eksikleriyle düşün derim
(448 puan) tarafından
Yani var o zamanlar bana annem para veriyor zatenbbenim cebimden bile çıkmıyor  diyr bilirim
0 oy
tarafından
Bı kez daha özel dedim geçen gün doktora gittim sadece baktı filan bişey yok araştırmaya git dedi elime kağıt yazdı yolladı kendi doktorum olsaydı herşeyi anlatır söylerdi devlet hiç bişey demiyor
(448 puan) tarafından
Evet işte  kimisi oyle  yapiyor gidiyorsun suratına  bakan yok
0 oy
(1,405 puan) tarafından
acil Bi durum olacak devlete gitmek zorunda kalacak diye ödüm kopuyor 10 bin de olsa yemem içmem yinede özele giderim en azından insan muamelesi görürüm 
(448 puan) tarafından
Ayy gercekten mi özel  diyorsun yaji benimde orda icim daha rahat eder gibi
(1,405 puan) tarafından
yani Bi devlette kontrole gidiyroum Bi özele devlette gittiğim gün morelim bozuk sürekli Bi azarlama Bi tersleme. özel öyle dheil..   hatta ilk sezeryanimda sürekli serum istedim ağrım olmasın diye. hep de verdiler herseyi ebeler hemşireler yaptı dev olsa 2 serum verip. gönderiyor ilgilenen bile yok
(448 puan) tarafından
Devlet  pskoloji ve konforu düşünmüyor  zaten
0 oy
tarafından

Muayene lerin çoğunda devlete gittim ama iyi ki eşimin aklına uyup özel de doğum yapmışım her şeyi çok konforluydu. 

(448 puan) tarafından
Özel  konforlu evet  birde devlet de odalar da iki kisilik diyorlar korkuyorum ya
tarafından
Ben devlette gece okuluna gittim övdüler falan sonra acile gittim gruptan birisinin doğumu başlamıştı sordum nasıl diye anlatılan hiç bir şey olmadı çok kötüydü falan dedi. Tabi benim doğum yakındı iyice korktum ama eşime özele gideceğim demedim. Eşim dedi özele gidelim gittik bir altın bozdurdum hiç pişman değilim valla. O an ki psikoloji ile insan gibi muamele görmek istiyoruz onun için özel en iyisi canim
(448 puan) tarafından
Evet hem korku hem heyecan oluyor ister istemez insan telaslniyor
0 oy
(4,997 puan) tarafından
İlk bebeğim ozeldeydi arada devlette muayene ye gidiyorum om mcide özel ve devlet arası gidip geliyorum devlette adam bni muayene ederken misafiryle konuşuyordu. İki kelime edip tmm dyr ama özel adam bnimke bayağı ilgileniyor   sorular soruyo . Herşeyiyle ilgileniyor..  o yüzden özel diyorum 
(448 puan) tarafından
Devlet de bekleme süresi  de uzun iste tahliller vs önünde  bekle dur 2 de olan randevuma 5 de girmistim  ...
(4,997 puan) tarafından
Ya kimilerine blkide iyi düşüyor bnim payıma hep kötüleri geldi misal bnm sigortam yoktu bazı sebeplerden dolayı fiş almak için 3 ay bekledim biliyor musun kalktım kendime özel olarak fiyatini karşılıyorum öyle sigortamı yaptım gttm eğer sigortam olmasa hala bak fos bekliyorum gtmek için talep olusturmusum ha gelecek ha gelecek
0 oy
(1,977 puan) tarafından
Panik atağım yok canım. İlk doğumu 4 buçuk yıl önce  özelde yaptım herşey gayet iyiydi. İkinci hamileliğim de kontrollerin hepsine özele gittim hiç bir yenilik değişiklik yoktu. 7 bin tl dediler normal doğuma ,ki zaten son aylarda muayene fiyatı da artıp durdu . (üzgünüm param olsada vermem) Doğumdan önce bir iki kez araştırma hastanesinin aciline gittim ,faaliyete geceli bi kaç sene olmuş. Özel hastaneden daha tecrübeli ebeler, daha donanımlı cihazlar vardı. Doğumu da 2 hafta önce şehir hastanesinde yaptım. Çok memnun kaldım, doktor o gün acilde kim varsa oydu, ebeler gayet iyiydi. Biraz sertler ama hay.van gibi de davranmadılar. Saatte bir kontrole geldiler ,temizliği yemeği çok iyiydi. Odalar 2 kişilikti, yan yatak boş kalınca özel odası gibi olmuştu. Banyosu tuvaleti vardı içinde (yok sanıyordum özelde ki gibi)  . Maddi açıdan bakarsak bide istedikleri doğum parasına çocuklarıma oda yapacağım. 
(448 puan) tarafından
Bende iste kenara mi atsam o parayi diyorum kararsizim
0 oy
tarafından
Eltim pazartesi devlette sezeryan yaptı.nobetci doktor kimse o girmiş ama çok ilgiliymis,2 gün yattı hastanede.valla çok memnun kaldı o 
0 oy
(1,681 puan) tarafından
Hastane ve doktorlara göre değişiyor. Bende oğlumu özelde yapmıştım çok memnun kaldım. Devlette yapan arkadaşım da memnun ama ben o hastaneden memnun değildim. Nöbette kim varsa şansına iyi insansa memnun kalırsın. Ama yüzde 90 olarak özelde riske girmiyorsun. İyi mi kötü mü davranacaklar diye
(448 puan) tarafından
Evet belirsizlik var devletde
0 oy
(119,461 puan) tarafından
Butce oldukca özel diyorum
(448 puan) tarafından
Var ama iste su zor zamanda hastaliga sagliga kenaraki atsam diyorum
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben devlette doğum yaptım pişman ettiler hemde kızımı kimseye bırakamam bende o yüzden özel düşünüyorum bakalım olmazsada annem yanımda kalsın görümceme dicem sen bak sıkılırsa dışarı parka çıkar falan kaynanam tek idare edemez diye
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Bacim sen devleti aklindan.bile gecirme mis gibi.git ozelde yap dogumunu ben bugune kadar hic iyi devlete gelmedim cunku devlette kimsenin umrunda degilsin dogumunu caylaklara yaptiriyorlar ogrensinler diye devlette esin kalamiyor emzirmen icin.gelip ilgilenen yok odan sana ait banyon tuvaletin devlette odalar kim bilir kac kisilik kimelrle beraber kalacaksin bosver sen devleti 
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Seni zorlamicaksa özel kesinlikle..
0 oy
tarafından
Sezeryan olacaksan korkma canım gününü al sezeryan ol çık ben devlette sezeryan oldum sezeryan olma kısmında sorun yoktu rahattım 
0 oy
tarafından
Ozel iyi tabiki ama şehir hastanesi varsa ordada olabilir. Segir hastaneleri özel hastane gibi
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Bana 18 inde randevu verdi doktorum doktorum girmiycek mi ameliyata ay kız korkuttun bni :(
(448 puan) tarafından
Nobetci kimse o gün  o giriyormus ya bend eonu anlamadkm devlet böyle  dedi
(1,392 puan) tarafından
11 inde gidicem doktora sorcam şuan çok korktum ya ama doktor kendisi verdi kendine göre vermedi mi acaba şuan varya çok üzüldüm o doktorun girmesini istiyorum çünkü

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 153 göst.
16 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 184 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 236 göst.
27 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 59 göst.

381,010 soru

11,406,689 cevap

34,944 kullanıcı

...