0 oy
209 göst.
Aile kategorisinde (2,097 puan) tarafından
Daha önce de bu konuda post açmıştım büyük kızıma bol bol ilgi göstererek, anlayışlı davranarak birçok şeyi aştık sorunları çözdük çok şükür ama hala çözülmeyen bir problemimiz var. Evde değil ama topluluk içine girince birdenbire bebeksi davranışlara bürünüyor. Kalabalık bir ortamda hemen nazlı nazlı davranışlar bebeksi konuşmalar sanki ailenin bebeği hala benimi başkalarına da göstermeye çalışıyor bu tür durumlarda nasıl davranmalıyım sizce? Kızım 4 yaşında bu arada. 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Başka bi bebeğiniz varmı aralarında kaç yaş var o yüzdende olabilir canım
(2,097 puan) tarafından
Evet kardeş kıskançlığı dedim ya :) bir de 8 aylık bebeğimiz var sebebi o zaten
tarafından
Ya kuzum ilk bebeğe çok ilgi verdiğiniz için bi anda azalma mı oldu ondan mı böyle yapıyor yada kardeşi gibi davranınca tüm ilginin ona vereceğini mi düşünüyor
-Reklam-
0 oy
(504 puan) tarafından
Kızınız zaten bir bebekmiş tabiki öyle davranacak 
(2,097 puan) tarafından
4 yaş bebek değil. Bu yorumunuz bana biraz yargılayıcı geldi biz onu abla gibi görmüyoruz çocuk olduğunun hala farkındayız bahsettiğim yaşının gereği gibi davranmaması
0 oy
tarafından
Profilimde kardeş kıskançlığı ile ilgili bir post var. Fikir edinmek için ona bi göz atabilirsiniz :)
(2,097 puan) tarafından
Aa çok güzelmiş teşekkürler:) Bu hataları başlarda çok yaptım gerçekten şimdi düzeltmeye çalışsam da hala ağzımdan kaçtığı oluyor
tarafından
Hangimiz yapmıyoruz ki. Dediğiniz gibi bilsek bile dil alışkanlığını yenmek çok zor. Çocuklarımız ile birlikte biz de gelişiyoruz işte :))
0 oy
(2,531 puan) tarafından
Bence anlayışlı davran o nasıl davranıyorsa suyuna git geçici dönem diye düşün asla kızma 
0 oy
tarafından
Çok normal büyüdükçe geçecektir. Benimki de kıskançlıktan kardeşine vuruyor surekli
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Canim cok normal cunku kalabalik ortamdaki insanlar bebekle ilgilendiği icin oda bebek gibi davraniyordur ilgiyi cekmek icin 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 233 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Prens&PrensesAnnesi (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 83 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Bosveraldirma (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
3 Şubat 2024 Aile kategorisinde Dilek6616 (5,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 177 göst.
3 Şubat 2024 Aile kategorisinde Dilek6616 (5,134 puan) tarafından soruldu

379,904 soru

11,372,637 cevap

34,855 kullanıcı