0 oy
697 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kizlar merhabalar, 2 yillik evliyim ama esimi yeni taniyorum:( son 1 hafta icinde bir cok olay yasandi esimin ailesi ile ilgili. ilk olarak esimin kendi kendine gorumcelerin benimle ilgili bu zamana kadar kotu dusuncelerini bana aktarmasiyla basladi.gorumcelerden biri benim evime geldi ve konustuk ama cok tatsiz ve onun bagirmalariyla gecen bi konusma oldu.ama asil şok eden sey esimin evimizde yasanan ve benim ailemle esim arasinda cikan butun problemleri ailesine ablalarina anlatmis olmasi şok etti beni. resmen anasi ve ablalariyla oturup dedikodu koalisyonu kurmuslar benimle ilgili. resmen ablalariyla konusmus, oturup dedikodu yapmislar.gorumce gittikten sonra olay cok buyudu,benim evi terk etmeme kadar buyudu.dun yuzlesme oldu, elti, gorumce ve kocalar da vardi. elti bana daha onceden "ben kavgalarda kocami bosanmayla tehdit ediyorum,ama tabiki bosanmak degil niyetim, blof yapiyorum"demisti.3 gun once de ben bunu esime soylemistim.esim gidip eltinin kocasina aynen aktarmis.ve ben bunu buyuk yuzlesmede ogrendim.inkar ettim tabi.yani daha bi cok sey ve en buyuk suclu benim kocam. bu arada eltim de benim soylemedigim laflari kocasina soylemis. hadi benimki dedikodu ama o resmen uydurmus. esimin abisi soruyor sen bunlari dedin mi diye. ya şok oldum resmen. yani evet ben masumum demiyorum ama eltim de asla masum degil. kizlar souyorum size,insan ayni yastiga bas koydugu esine de guvenmeyecekse ne yapsin? gurbete gelin geldim, kimsem yok.ben esimle bazi seyleri paylasmayacagim da kiminle paylasacagim, kime guvenecegim?bu dedikoducu huyunu daha ueni ogrendim.o kadar sogudum ki,oturup enistesiyle bile benim dedikodumu yapmis gerizekali.kalbim aciyor,esimden evliligimden asiri sogudum.23 haftalik hamileyim.gunlerdir  stres yasiyorum.esimin hal ve hareketleri bana cok yapmacik geliyor.guvenim yikildi.ve hicbir seyden ailemin haberi yok:( nasil devam edecegim nasil bir yol izleyecegim bilmiyorum.esim en iyi arkadasim derdim.sirlarimi anlatan bir ******** oldugunu yeni ogrendim:(ne yapacagim boyle:(

12 Cevaplar

+4 oy
(2,610 puan) tarafından
Sende resmen onların dedikodusunu yapmışsın. Onlar seninkini yapınca mı rahatsız oldun. Demekki yapılmasını istemediğini yapmayacakmışsın. Sana güvenip anlatmış kadın eşine yetiştirmişsin ben görümcemle dertleşirim mesela o anlatır evliliğini vs asla eşime anlatmam
-Reklam-
0 oy
(273 puan) tarafından
Kadının kadına  anlatması neyse de .. erkeğin anlatması biraz tuhaf kaçmış bilemedim canım 
0 oy
tarafından

Canım asla linç olarak algılama. Ama sonuçta kadın kadına konuştuğunuz şeyi seninde eşine anlatman ne kadar doğru ?

Ve eltimin boşanmayla tehdit ediyorum dediği insan da kocanın abisi - kardeşi. 

Bunu söylemesi kadar doğal birşey yok. 

Kendimi yerine koyuyorum abimin eşi onu parmağında oynatır gibi boşanma ile tehdit edecek ben bunu bilicem ama abime söylemeyeceğim.. Yok öyle bir dünya. 

Bu konuda sen haksızsın.

Senin hakkında dedikodu yapmasına gelecek olursak , o konuda da sonsuza kadar sen haklısın.

tarafından
evet, kadin kadina olan seyler ama elti de benim anlattiklarimi kocasina aktarmis.kocasi da bana karsi kullandi.ya olaya o sekilde bakma cunku esimin bunu en azindan bana soylemesi gerekirdi. abisiyle paylastigini.evde oturup konustugumuz evde kalmali diye dusunuyorum:(
tarafından
O konuda sonsuza kadar sana hak veriyorum. Bak gerçekten. Ama ne olursa olsun seninde söylemen doğru değil. Bırak kim kiminle ne paylaşıyorsa paylaşsın. Sizinki dertlesmekten çıkmış , eltin gitmiş kocasına anlatmış , sen gelip kocana anlatmışsın. Ne anlamı kaldı sizin kadın kadına oturup konuşmanızın ?
tarafından
kimseye guvenmemek gerekiyormus bunu anladim ama en acisi da esimin benim dedikodumu yapmasi ve ona da guvenmemem gerektigini ogrenmis olmam. benden enistesine bahsederken "oya yalanlarinin ortaya cikacagindan korkuyor, oya da numara yapiyor" diye bahsettigini duydum ve direkt evi terk ettim.1 gun disarda kaldiktan sonra esimin yalvar yakarmalariyla ve aslinda ailemin 9 saat uzaklikta olmasindan dolayi geri dondum.insanin esi ta enistesine bu sekilde karisindan bahseder mi ya? isin ilginc tarafi da bana karsi hep iyi hep iyi, ama iki yuzlu oynamis
tarafından
Çok zor canım inan kendimi yerine koyunca ne kadar üzüldüğünü tahmin edebiliyorum. Ama işte hayat bu kim bilir daha neler göreceğiz.
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Eğer bu yola devam etmeyi düşünüyorsan bundan sonra hiçbişey anlatmayacaksın sırada anlatmayacaksın burnu sürsün senin ne yaptığına ne ettiğinden haberi olmasın bence belki anlar dicem de huy edindiyse zor nediyim
0 oy
tarafından
Burda suçlu sensin eltin sana görümcem dese eşine deme onlar güvenip diyor ama sen niye eşine yetiştiriyorum??? 

Ama senin ailen hakkında olan senin dedikodunu etmesi eşin ayıp ediyor konuşun halledon niye öyle yapıyor ki
tarafından
evet sucluyum, cok da pismanim.benim anlattigimi esim aktarmis ve bu da bana karsi kullanildi. ama sunu da bilin benim soylemedigim seyleri eltim resmen uydurmus bunu da ogrendim
tarafından
Herkesle mesefeni koy konuşma o kadr esinlede konuş niye dedikodunu yapıyor kendi ailesinin dedikodusunu yapsın uyar anlamiyorsa sende tehdit et bosanmakla
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Karısıyla arasındaki mevzuları konusmalari anasına babasına ailesine anlatan adam asla düzelmiyor bacı. Babamda öyleydi hala öyle bide bir üst levelde ailesiyle bir olup seni dışlama seni kimseye karşı savunmama leveli. Annem 16 sene zor dayandı. Biz büyüyelim diye bekledi ayrıldı. Tabi başka sebeplerde vardı. Rabbim muhabbetinizi arttırsın düzeltsin inşallah eşini. Böyle koca çok zor çünkü. 
tarafından
iste yalan soyluyor, ailece yalancilar. sen boyle bisey dedin mi diye sordugumda hatirlamiyorum diyor esim veya sinirlendim soyledim diyor. ben de cok sinirlendim krizler gecirdim ama gidip aileme anlatmadim ya. adam degilmis
(3,140 puan) tarafından
Allah kolaylık versin çok zor. İçinde büyüdüğüm için seni çok iyi anlıyorum. İnsan kocasına da anlatamicaksa kime anlatıcak.
tarafından
evet ya benim zoruma giden de bu. ben bisey anlatmak istedigimde anlatamayacagim, paylasamayacagim. ailem 9 saat uzaklikta
(3,140 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım
tarafından
amiin canim tesekkurler
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Canım senin de hatan var 

Neden aynısını kendin yaparken rahatsız olmuyorsun ama sana yapılınca anormal gibi karşılıyorsun 

Kadın kadına olan şeyler eşlere anlatılmaz 
tarafından
evet hataliyim ve inan o kadar pismanim ki.. ama soyle de bi durum var eltim de benim soylemedigim laflari ben soylemism gibi soylemis. ucundan tutulacak bi tarafi yok iste. benim hic elti gorumce vs bunlarla tehlikeli konulara girmemem gerekiyordu
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Köy yeri gibi dedikodu kazanı yapmışsınız orda da en ufak şeyler hemen büyür. Bende de görümce elti gani gani ne aralarına girerim ne ağızlarına laf veririm
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Günah olarak kişinin duyduğunu söylemesi bile yeter. Eşin bile olsa anlatma sonuçta eltin ile aranızda...

Erkekler kadınlardan daha fazla dedikodu yapar. Yatak odasındaki muhabbeti bile güç gösterisi sanıp anlatır bazıları o yüzden dikkatli ol canım...
0 oy
(583 puan) tarafından
Aha bu benim kocanın türünden şuan 4 yıllık evliyim ilk 2 sene sürekli bu yüzden kavga ettik anasına herşeyi derdi ben hatta senim annenden nefret ediyorum derdim ki öyle yalan değil onuda ben yanındyken anne Sinem senden nefret ediyor dedi öyle dedi dedi bir iki bir iki derken muma çevirdim adamı elime şişi aldım da bir kovaladım evde babam kurtardı adam ol yada ananın evine dön diye 2 senenin sonunda . Şimdi oğlum var gitmem de anasının bacısının yanıma bayramdan bayrama ve önceden eşime dediklerimi artık onlara diyorum ben niye üzülcem onlar üzülsün ben sıyırdım artık sende arkasından deme git yüzüne söyle ay içine bir rahatlık gelecek bak gör
tarafından
ya seninki kaynanaya demis, benim ki gorumcelere de anlatmis. 4 kadin (annesi, 2 ablasi ve kendi) koalisyon kurup benim annemi konusmuslar. benim srfsz anlatmis anneme sinirlenip bunlarda hem benim hem annemin arkasindan atmislar. ya ne guzel gorusmeme gibi bi luksun var. benim oyle degil, eger gorusmesem esim bana rahat vermez. doguma kadar gorusmeyecegim de zaten. senin gibi yapabilir miyim bilmiyorum. hep mesafeli olursam belki siyrilirim
0 oy
(10,210 puan) tarafından
Sen niye dedikodu yaptın diye sorarlar adama
0 oy
(4,911 puan) tarafından
Sadece başlığı okudum ona göre cevap verecem en nefret ettiğim erkek tipi öyleleri gerçekten döl fazlası kusura bakma cnm
tarafından
benim de oyleydi:( ama hayatimi kurdugum adam oyle cikti

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 236 göst.
17 Kasım 2022 Diğer kategorisinde meraklianne (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
13 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde mervenk (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 452 göst.
6 Mart 2020 Aile kategorisinde Miniminnaķ (2,857 puan) tarafından soruldu