0 oy
236 göst.
Diğer kategorisinde (59 puan) tarafından
Oğlum hergece masal istyo bı kaç tane masal kitabı aldım ama sarmadi fazla onu bende kendinden biseyler anlatyorum mesela onun mutlu olduğu anları işte bı çocuk varmıs adı arasmis annesine yardım edermiş namaz kilarmis dua edermiş  işte arkadaşlarıyla güzel oynarmis gibi kendi uydrdugum ama bilinclerndrmek amacli şeyler anlatyorum ama bı yandanda emin olamadım doğrumu acaba yanlış bişi yapmiorumdur felan diorum kendime ama mesela masala güzel şeyler ekleyelim etkinilgi gibi bissi yapıyorum diorum ki beni uzmessen akşam masalda bu yaptığını anlaticam diorum beni dinlio bazen böyle ama bu 3 yaş sendromu birazdaha baskın cikio taby:) sizce doğrumu yapiorum

8 Cevaplar

+1 oy
(48,660 puan) tarafından
aman ben pamuk prensesi anlatmistim da sen git üvey anne gelsin diye tutturmustu cadi☺️
(59 puan) tarafından
Anaaa :))))kizz çok sasrdim doğru bişi yapiomussum anladım bu cevaptan:D
(1,139 puan) tarafından
Ahhahahahzhhshahahahayyyy ay ikbal abla gülme krizine soktu beni elaaa ajajaja ya yerimmmm
(48,660 puan) tarafından
gecen sene iste 3 yasindaydi bosta bulundum anlattım anlatmaz olaydim uyuturken falan kiziyodu git uvey anne gelsin diye üvey anne kotu sana kotu davranir diye anlattim dinlemedi. en son tesadüf tv de aysecigin filmini gördü orda üvey anneyi sevmedi de birakti. bende hata anlatsana annenin kamu spotu hikayelerinden pamuk prenseste neymis☺️☺️☺️
-Reklam-
+1 oy
(469 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bence kitap alıp küçük bir kütüphane yapın artık her çocuk odasında kitaplık var. Hayal gücünü yeteri kadar besleyemezsiniz bu sekilde. Çocuk yaşadığı şeyleri akşam dinlemekten sıkılacaktır. Ya da sırf aksam güzel anlatılmak için rol yaparcasına göz önündeyken iyi çocuk olabilir egosu fazla tatmin olan çocuk egoist bir bireye de dönüşebilir. Siz onaylanmış hikaye kitaplarından devam edin risk almayın ❤
0 oy
(144 puan) tarafından
Bende bazen sallıyorum kendim uyduruyorum hem masalda hemde şarkı söylerken. Bence mantıklı bişey sürekli aynı masalı dinleyip aynı kelime haznesi gelişeceğine farklı şeyler anlatıp, hatta gün içinde yaptığımız şeyleri anlatıp çocuğa da hatırlatmak en güzeli.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Kızım ne kitap okutur ne de dinler o yüzden bilemiyorum 
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Bence çok güzel anlatıyorsun☺️

Benimkide 3 yaş çoğunlukla o anlatır benim uykum gelir :D

0 oy
(2,097 puan) tarafından
Canım her zaman böyle anlatma bence çocuklar aşırı öğretici şeyleri sevmiyorlar çünkü kendilerini ezilmiş gibi hissediyorlar sen farkında olmasan da o annem bana bu masallarla sürekli mesaj vermeye çalışıyor mesajını alıyor. Aynı şey oyunda da geçerli mesela çocukla oyun oynarken serbest oyun oynayın diyor uzmanlar oturup çocuğa bir şeyler öğretmeye çalışmayın her seferinde.
0 oy
(613 puan) tarafından
Ben masal kitabı değilde iş bankası yayınlarının dünyayı öğreniyorum serisi var onları okuyorum çok seviyor oğlum arkadaşım doktor arkadaşım itfaiyeci falan gibi 
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Bende kızıma anlatıyorum 2 buçuk yaşında mavi rengini çok seviyor maviden üretip anlatıyorum 

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 168 göst.
16 Ocak 2022 Diğer kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,504 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 708 göst.
9 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
13 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde mervenk (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 452 göst.