+1 oy
708 göst.
Diğer kategorisinde (216 puan) tarafından
Annem iyi bişey mi kötü bişey mi yaptı bilmiyom ama bu tuvalet eğitimi beni çıldırttı kendimi sinirden vurdum ya 1 aydır doğum yaptım annem memlekete gitmeden 2 buçuk yaşındaki kizimi öğretti tuvaletini çişini yapıyo ama kakasını etrafa yapıyo ya altına yada bez bagliyom öyle yapiyo tuvalette yapmaya korkuyo içinde tutuyo resmen kakasını ya kaka kaka diye etrafda geziyo bağıriyo cagiriyo beni deli etti bezine yapmış gitmiş açmış bana getiriyo bezini bacakları filan bokkk. İçinde kızlar delirdim napcam akıl fikir verin bana bı yandan oğlum bir yandan kızım anne olmak ne zormuş ya:((

12 Cevaplar

0 oy
(3,951 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sadece sabr canim inan tek yapqbilecegimz şey  bu

4 ay once 3. Oglum doğdu ve ben çıldırmak üzereyim tabi hergun ayni olmuyor ama çoğu zaman delircem artik ben diye bagiriyorum... Rabbim yardimcimiz olsun 
(216 puan) tarafından
Ay Allah yardımcın olsun cnm bana da sana da rabbim sabır versin senin halini dusunemiyom ben 2 çocuklu sen 3 çocuklu Allah'ım yardımcimiz olsn bacim
(3,951 puan) tarafından
Amin canım inşallah.  Inan evi temizlemek için eşimi uafkliga bakmasini söylüyorum.  Bide benim eşim  24 saat evde olmuyor mesela bugün yok onun icin cocuklara yemek hazirlamak cok zor oluyor. Ufak biraz büyüse belki daha rahat oluyorum şuan surekli kucakta durmak istiyor
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Gayet normal bunun için sinir krizi geçirmeye gerek yok bütün çocuklar kakasını geç öğrenir korkar alışması zaman alır 
(216 puan) tarafından
Ama doğduğundan belli bu sorunu yaşıyorz bezi bagliykende yapmada zorlanıyordu hep korkuyo yapmaya kabızlık sorunu oluyodu arada bir eczaneden ilaç aldım düzelsin diye ama yine aynı napcam kafayı yicem duzelmiyo
+1 oy
(1,326 puan) tarafından
Canım oturtur bay bay yazicaz k.aka ya diye anlat ben öyle anlattım yapıp sifonlu çekince bu bu k.ka diyor artık bizimkide yapıyordu eve heryere 
(216 puan) tarafından
Klozette mi alıştı cnm benim banyo da var klozet ama onu kullanmadık için arızalı. Normal tuvalet kullaniyoz oraya götürüyorm kziimi ondan mı yapmıyor acaba
(1,326 puan) tarafından
Yok canım klozete alıştı normal tuvalete yapmıyor bizimkide
(216 puan) tarafından
Ay napcam ben ya klozeti kullanamiyom nasıl aliscak acaba
(1,326 puan) tarafından
Valla bilemedim ki canım benimkide normal tuvalete yapmıyor bir aya anneme gidicem orda klozet yok bende kara kara düşünüyorum valla
0 oy
(1,286 puan) tarafından
Yeni başlarken büyük tuvalet hep sıkıntılı oluyor . Tutuyorlar yapmak istemiyorlar .lazımlık deneseniZ daha rahat olabilir.
(216 puan) tarafından
Ay denemedim mi 1.2 sefer yaptı lazimliga daha oturup yapmadı lazimliga gitmiş banyoya yapiyordu 1.2 sefer banyaya yapmış baktım lazimliga oturup yapmaya da korkuyo bacım lazimligi kaldırdım artık tuvalete gidecen dedim
0 oy
(3,496 puan) tarafından
Anneniz ne güzel öğretmiş işte keşke vurmasaydınız biz de öyle öğrendik sonuçta hiç bilmediği birşye alışmaya çalışıyor. Siz böyle yapınca daha korkar hiç alışmazsa daha da zorlaşır işiniz 
(216 puan) tarafından
Kendimi gittim vurdum kızımı değil cnm çok zorlanıyorum gerçekten bir yandan yeni doğan bebeğim bir yandan kızım çok zOrlaniyom tuvalet eğitimini önceden verecektim çok geç kaldım şimdide çekiyom
(3,496 puan) tarafından
Zordur elbette ama çocukta kalıcı travma olmasın canım biraz sakin olmayı dene
0 oy
(873 puan) tarafından
Çocuk kakayı vücudundan bir psrça sanıp onu bırakmaya korkuyormuş. Kakalar balıktır denıze gidecek diye bay bay yapın şarkı söyleyerek
(10,676 puan) tarafından
Ay benimkş de kaka şıpır şıpır yüzüyo diyo hiç de öyle bişey demedim :D
0 oy
tarafından
Böyle sinir krizi geçirirsen hem çocuğunda travma oluşturursun hem de asla öğrenemez. Sakin ve sabirli olman lazım. Tabiki de en zor egitimlerden biri wc eğitimi. Kolay mi sandin ?
(216 puan) tarafından
Tabiki de kolay sanmadm cnm bazen anneme kziiyom başıma iş açtı gitti .ben hamileyken baş edemedim pes etmiştim tekrar bez bağladım ama şimdi bezi bağlasam da kendi cikariyo artık bezine yapmak istemiyo .daha sabırlı Olcam insalla cnm doğru diyorsun
0 oy
(14,491 puan) tarafından
İnan bizim kaka serüveni tam 1 ay sürdü 
(216 puan) tarafından
Valla mi inan çok sabirliymissin helal olsun sana bacım ben 1 ayda  çıldırdım ne bekliyorsam bir günde öğrenemez ki senin ki 3 bcuuk halen öyle yapıyorsa benimki çok normal eşim diyordu da inanmıyordum çok erken tuvalete diyordu o daha bilmiyo hemen öğrenemez zorlaniyo diyordu çok haklıymis sabırlı olmam valla sen öyle diyince kendimden utandım boşa sinirleniyorm hirpaliyom kendimi :))
(14,491 puan) tarafından
32 aylıkken denedik 5. Gün cinnet geldi bana.
Eşim kızdı dedi kendini deli mi etcen ertele dedi.
İnan ki yapıştırdım götüne bezi 4 ay daha bezli gezdi fkdkdj
(216 puan) tarafından
Hahahahaha aynı ben :))) bende hamileyken baş edemedim bezi tekrar bağlamıştım şimdide annem doğum yapcan hangi birine bez yetistircen dedi bir günde alistirdi eğitimi çekti gitti eşimde aynısı diyo bağla bezini çocuk küçük daha bilmez yapmayı bezi bagliyom sanki poposunda duruyo bez :)) bezli duramio ki her çişi geldiğinde gider tuvalete ama beni bekliyo goturmemi
(14,491 puan) tarafından
Ne kadarlık yavrum inan ki harap edersin kendini.
Bnm oğlan 27 aylıkken kizm doğdu.
Kız 9 aylıktı abisi bezden ayrıldığında djdjdjjd

Yatiriyodum ikisini yatağa bir ona bez bir ona bez :D
(216 puan) tarafından
Oğlum 35 günlük daha kızım da 2 buçuk yaşında canım . Valla iyi sabirliymissin helal olsun yine diyorum sana
0 oy
(446 puan) tarafından
Tuvalet eğitimde olan ben bir köşede ağlayayım :(( Valla çok zor bu tuvalet eğitimi benım kızımda yapmıyo kakasından korkuyo cısını uapıyo sadece bende zorlamıyprum bana dıyo anne kaka kaka dıye ama goturuyprum yapmıyo aynı durumdayız ama daha etrafa yapmadı ama sabırlı olun bu gunlerde gececek halılarını yıkamaya verırsın  bır yapar ıkı yapar ucuncude ılla öğrenecekler. Fısher prıce ın kucuk tuvaletı var cok ıyı dıyor gorumcemın ogluda boyle anlattıgınız gıbıydı onu getırır getırmez yapmaya basladı ama ıste onu da ayrıca cıkarıp yıkamak lazım oda zametlı gıbı gelıyo bana ama sanırım bende ondan alıcam cunku klozetten korkuyo sanırım. Sizi cok ıyı anlıyorum ama halıları falan kaldırın bu surecte ıstersenız zaten yaz gunu koltuklarada yapacagı zamanlarda oturtmamaya calısın umarım hemen alısırlar 
(216 puan) tarafından
Yok canım öyle halılara filan yapmiyo da banyoya yapmışdi 1.2 kere ayakta duruyo öyle yapıyor oturmuyo
(216 puan) tarafından
Lazimligi denedim 1.2 kere kakasını yaptı ama daha yapmiyo oturmuyo kaldırdım onu sıkıntı oda her dakka onu temizlemek lazkm birde tuvalete alışması lazım lazimlik iyi değil
0 oy
tarafından
Kız dur çocuğu azarlama sakin korkar yapmaz bi de
(216 puan) tarafından
Yok bişey yapmadım odaya gittim sinirim geçti öyle gittim  yanına
0 oy
(571 puan) tarafından
Bence dogal cnm sen boyke sinirlenince o dah cok korkar baski olur cocukta sakin bir sekilde anlatmaya calis cocuk bu hemen olacak diye birsey yok sizin cok sakin olmaniz gerek
(216 puan) tarafından
Evet cnm çok haklısın lohusalık filan derken strese girdim daha sakin olmaya çalışacağım artik
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Çok normal bişey yani tuvalete kaka yapmak çiş gibi kolay değil onlar için. 
(216 puan) tarafından
Evet doğru diyon cnm eşim diyordu da inanmiyodum çocuk küçük alışamaz hemen biz bile bazen zorlaniyoz kabız olunca onlar nasıl yapsın diyodu

İlgili sorular

0 oy
69 cevap 1,918 göst.
19 Nisan 2022 Aile kategorisinde ilayda4646 (854 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 495 göst.
8 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 505 göst.
23 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 403 göst.
30 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Aselin annesii ❤❤ (1,082 puan) tarafından soruldu

397,178 soru

11,879,289 cevap

35,995 kullanıcı

...