0 oy
863 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar kızım 1.5 yaşında. Eltimin kızı da 5.5 yaşında. Bizim durumumuz o kadar iyi değil tek maaşla kirada geçinmeye çalışıyoruz. Ama ben kızıma heves edip ufak tefek şeyler yapmaya çalışıyorum odasını güzel susledim oyuncaklarla falan heves ettim yeri geldi letgodan aldım ayıcıklar falan süsledim imkanlar dahilinde. Toka kutusu yaptım renk renk çeşit çeşit uygun buldukça ona heves ettim. Bir de kızıma şimdiden kenara böyle eğitici kitaplar boyama kitapları kalemleri kum boyamalar oyun hamurları kinetik kum falan o tarz şeyler uyguna buldukça kenara atıyorum ilerde hemen çıkarıp veririm diye. Eltimin kızı da bize her geldiğinde odasını alt üst eder tokalarini döker saçar begendiklerini kendine alır. Özellikle aldığım o egitci şeyleri her geldiğinde birini bu bnm oldu der eve götürür. Annesi yokken hayır falan diyorum güzellikle ilgisini dağıtıp alıyorum elinden ama annesi varken hayır desem ayıp olur sesimi çıkaramıyorum. Dün yine gitti kizmin odasını karıştırdı kocaman kinetik kum paketi vardı aldı onu bu bnm oldu dedi annesi hayır fln dedi ama ağlayınca verdim yani eltim diyor nasıl olsa Eve gitmicez kendi annesine gideceklermis orda oynar eve giderken çöpe atarız. Bnm için önemli olan şey onlar için bu kadar önemsiz. Sonra odada kocaman ayıcık vardı onu da aldı kucağna götürdü ağlayarak. Ben ne imkansızlıklar içinde alıyorum ama o her geldiğinde bir şey götürüyor durumları da aşırı iyi kızlar çocuk oyuncak hastası ben bimden ordan burdan alırım onlar haftanin üç günü Toyzzshoptan alışveriş yaparlar düzenli olarak ve her gittiklerinde en az 1000 liralık oyuncak alırlar hiç abartmıyorum evde Barbie evleri bütün Barbie serileri bilip bilmediğim bütün oyuncaklar var ama hala bnm imkansizlikla aldiigm şeyleri alması çok zoruma gidiyor..

54 Cevaplar

0 oy
(598 puan) tarafından
Sen tavrını belirt kesinlikle hayır onları kızının adını söyle onun de. Ben de oğlum büyüyünce oynar diye o tarz oyuncaklar aldım ama hepsini sakladım çünkü benim oğlum şimdiden dağıtır o yüzden sakladım. Eltimin çocukları gelince eve oyuncak götürmek isterler eltim kızda hayır der çocuklar ağlar ben de hayır derim hem annesinin hayır dediği şeye evet dememek için hem de oyuncakları götürmemeleri için
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben eltimin yanındada aöyleri hayr vermem o derinin derim mesela 

Kuzu 1 kere alsa tamam alışkanlık haline getirmişler 
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Canım çocuk bu ona da kabahat bulamazsın

O yaşta seninki de isteyecek gördüğü şeyi

Aldıgı şeyi yerine bıraktırmak annesinin ve senin görevin. İçine bu kadar yara oluyorsa söyle de fıstıgım o oyuncağı çok seviyor bizimki veremeyiz de. Bir kere dediğin zaman annesi eşşek değil ya anlar çocugunun hareketinden rahatsız oldugunu. O müdahale eder. Odanın anahtarı yok mu kilitle kapısını ya da 
0 oy
tarafından
Kapıyıkitle kızı koyma odayaasla tavizverme aslaa acık net kimse Allah razi olsun demiyo arkandan ee oda vermesin diyecek
0 oy
tarafından
Bu oda dedıgımız seylerın bır kapısı o kapının bir kilidi oluyor belkı ısıne yarar
(1,271 puan) tarafından
Sence o kadar basit olsa yapmaz miyim herkese anlatırlar kapıyı kapatiyo odayi kiskaniyo diye
tarafından
çokta umrumda ydı :D anlatsın banane ben takmazdım
0 oy
(5,908 puan) tarafından
Valla bacım ben vermem. Bizde aynı şekilde senin gibi indirim buldukça alıyoruz oğluma çocuklar geliyor eve diye hepsini paketliyorum dolap üstüne kaldırıyorum çocuklar görmüyor bile ki geçen bi çocuk öyle yaptı oğlumun çok sevdiği konuşan ayıcığı tuttu benim olsun diye annesi yok demiyor aldım elinden olmaz buraya gelince oynayabilirsin ama başkalarının eşyalarını götüremezsin dedim koydum oyuncağı yatak odasına kapıyı kilitledim 300 TL o ayıcık versem bidaha alamam ve oğlum çok oynuyor onunla şarkı söyleyince sarılıyor ona gülüyor. Çocuk ağladı etti hiç ağlama bile demedim annesi şimdi gidip babanla alırız sana diyerek çıktı.. 
(7,210 puan) tarafından
Ohhh en iyisini yapmissin
(5,908 puan) tarafından
Hayır bazı kadınlarında işine geliyor alsın götürsün demek bunun eltiside öyle kadın oğlum saçmalama diyip elinden alıp bana vermedi. Sinirim bozuldu
0 oy
tarafından
İzin verme kız Ağlasin zırlasın susar  
0 oy
tarafından
Çocukta bi sıkıntı mı var acaba ailesi de fark etmiyo hoş annesi de sıkıntılı ki 
(1,271 puan) tarafından
Sıkıntı yok da kıskanç ve doyumsuz sürekli oyuncak alınıyor ona en pahalısindan tahmin bile edemicegin miktarlar veriliyor bız şok oluyoruz ona rağmen doymuyor alıp alıp atıyorlar çöpe yoksa eve sığmasi imkamsiz
tarafından
Her istediğini aldıkları için mutsuz bi çocuk oyuncakciya gittiğinde her istediği onun olduğunu biliyo ama sizin evdekiler onun değil bunu biliyo o yüzden onları istiyo sizdekini alınca mutlu oluyo o yüzden ailesinin suçu bu her istediği olmaz bi cocugun haftada 3 gün oyuncak almak ne
0 oy
(1,758 puan) tarafından
Canım en iyisi odayı kitle ben öyle yapıyorum ağlasın dursun kimse benim evladımdan önemli degil tavrını koy anlasana açma kapıyı aldıklarına saysın eltinde alınmış galiba bir iki olmaz diyip almasına müsade ediyor
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Yaa kıyamam sana kız niye bakiyosun sen çocuğa odayı kilitle özellikle kilitle yaani kayboldu kilidi de hatta çocuk ağlasın istesin hiç duymazdan gel en fazla çizgi film aç ona ay bu ne ya eltinde acaip ayıp etmiş yazık ya emin ol senin zorluklarla bu yaptıklarının farkında ama umurunda değil baksana o zaman onun kizida senin umurunda olmasın İnan bana bir defa o çocuğa hayır desen senden kötüsü olmayacak bu yüzden ayıp olur diye kendini çok kasma SONUÇTA SANA DA AYİP OLUYO AMA KİMİN UMURUNDA...
0 oy
tarafından
Alismislar. Suc annesinde. İzin vermemeli. Tamam oynadık ama bize ait degil diyip biraktirmali. Sen izin verme. Kizim cok seviyor veremeyiz de. 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Odayı kilitleyin bize anlattıklarınızın aynısı eltinizede anlatın letgodan aldım imkanları zorlayarak aldım deyin 
0 oy
(13,361 puan) tarafından
Onlar Ayşenin  Fatmanın kızının adı her neyse onun diyeceksin hayır diyeceksin vermeyeceksin bu kadar basit yavaş yavaş kendine ait olan ve olmayan şeyleri algılamaya başlasın kusura bakma da bu ayıp olur diye demedim tavrınıza çok kızıyorum eltin annemlerde götürür oynarız sonra da dönerken çöpe atarız derken sana ayıp olmadı mı sence ?
(1,271 puan) tarafından
Oldu valla. Kum dökülüyor ya o yüzden evine goturmucekmis orda oynarmis ordan çöpe.
0 oy
(1,681 puan) tarafından
Ama kocaman kadınsın ne diye susuyorsun. O yuzsuzce umursamıyor sende ezilip susuyorsun. Aldın ama kızımın oyuncağını bir sonra ki gelişinde geri istiyoruz ablası yada yengesi diye belirt. Yada kızımın oyuncağını aldıysan aynı şekilde bir hediye istiyoruz diye söyle. Senin çocuğun yada çocuğunun eşyası onlar dan değerli mi. Ne kendini ne çocuğunu ezdirme. Çocuğun büyüdüğünde de aynısını yaparlar üzülen çocuğun olur
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Kapını pilitle cnm dağıtıyor yenge toplayamiyirun çocukla de yada mesafe koy annesi kızım onlar kardeşim biz başka alıriz desin yani 
0 oy
(583 puan) tarafından
Niye susuyorsun. Ben kendi yiğenime vermiyorum kaldıki eltimin çocuğa vericem yiğenim de bilir sadece bize gelince oynar giderken ağlamaz alıştı kuralıma azcık sert ol kolay alınmıyor dediğin gibi asla verme asla lütfen bu konuda tek yapacağın hayır de  elinden al ve arkanı dön annesi anlar zaten 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Canım benim teyzemin kızıda 4 yaşında yan tarafta oturur sürekli gelirdi kızım 2 yaşında daha öyle pek oynamıo oyuncak bebekle o alır üzerini çıkarır saçını açar en son bi kızdım hayır diyincede saçını yoluo bebeğin üzerindeki kıyafeti yırtarak çıkartıo en son teyzemin yanında tersledim kusura bakmasın bi bebek olmuş 50lira heveslenip alıyoruz maf ediyorlar kendide biz gidince odanın kapısını kapatır oynatmaz sende hayır demeyi bil benim oldu ne demek ayrıca hayır senin olamaz de sende kaşlarını kaldır kız biraz 
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Onlar hep aldığı için önemi yok sen sesini edeceksin benim kızım geldiğinde de almasim senin kızın geldigindede oyjnasim ama almadım ileride farklı şeylere yönelir de ben öyle yapıyorum onlar veriyor ben almıyorum oğlum ağlıyor zorla elinden çıkarıyorum verme alismasin diyorum hem onlar mutlu hem ben benimkide alıştı istemiyor ben böyle yaptığım için onlarda anneleri izin vermiyor
0 oy
(644 puan) tarafından
Çocuklarıma gittigimz yerde.oyyncsk verirse dahil kabul etmem alışkanlık edinir siz bize gelirken getirin derim.benm eltimin ogluda öyleydi hep bize geldiğinde zarar verirdi.onlar geleceği Zman eşim sakla ben bişey diyemiyorum sen sakla zarar vermesin diyordu.ve benm eltimin oğlu hep dağıtıp zarar verirdi.ama kendi evinde  tek bir oyuncak vermezdi.saklayin geleceği için aldığı oyyncaklari kaldırın gormesin
0 oy
tarafından
Kapiyi kitle bence kilidi yoksa degistir kitle

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 127 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,734 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 1,083 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nehirr1562 (7,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 869 göst.