0 oy
859 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar kızım 1.5 yaşında. Eltimin kızı da 5.5 yaşında. Bizim durumumuz o kadar iyi değil tek maaşla kirada geçinmeye çalışıyoruz. Ama ben kızıma heves edip ufak tefek şeyler yapmaya çalışıyorum odasını güzel susledim oyuncaklarla falan heves ettim yeri geldi letgodan aldım ayıcıklar falan süsledim imkanlar dahilinde. Toka kutusu yaptım renk renk çeşit çeşit uygun buldukça ona heves ettim. Bir de kızıma şimdiden kenara böyle eğitici kitaplar boyama kitapları kalemleri kum boyamalar oyun hamurları kinetik kum falan o tarz şeyler uyguna buldukça kenara atıyorum ilerde hemen çıkarıp veririm diye. Eltimin kızı da bize her geldiğinde odasını alt üst eder tokalarini döker saçar begendiklerini kendine alır. Özellikle aldığım o egitci şeyleri her geldiğinde birini bu bnm oldu der eve götürür. Annesi yokken hayır falan diyorum güzellikle ilgisini dağıtıp alıyorum elinden ama annesi varken hayır desem ayıp olur sesimi çıkaramıyorum. Dün yine gitti kizmin odasını karıştırdı kocaman kinetik kum paketi vardı aldı onu bu bnm oldu dedi annesi hayır fln dedi ama ağlayınca verdim yani eltim diyor nasıl olsa Eve gitmicez kendi annesine gideceklermis orda oynar eve giderken çöpe atarız. Bnm için önemli olan şey onlar için bu kadar önemsiz. Sonra odada kocaman ayıcık vardı onu da aldı kucağna götürdü ağlayarak. Ben ne imkansızlıklar içinde alıyorum ama o her geldiğinde bir şey götürüyor durumları da aşırı iyi kızlar çocuk oyuncak hastası ben bimden ordan burdan alırım onlar haftanin üç günü Toyzzshoptan alışveriş yaparlar düzenli olarak ve her gittiklerinde en az 1000 liralık oyuncak alırlar hiç abartmıyorum evde Barbie evleri bütün Barbie serileri bilip bilmediğim bütün oyuncaklar var ama hala bnm imkansizlikla aldiigm şeyleri alması çok zoruma gidiyor..

54 Cevaplar

+7 oy
(388 puan) tarafından
Kusura bakma da senden gidiyor biraz. Hadi eltin düşüncesizin teki ama bir dur diyemiyor musun? Ben olsam on kere tavrımı koyarım. Bir değil iki değil yani kimse kusura bakmasın 
-Reklam-
+2 oy
tarafından
kanka sen sesini çıkarmazsan tabii yapar. annesiyle konuş. geldiklerinde de o odayı kilitle salona 2 oyuncak çıkar onla oynasınalr
+2 oy
(606 puan) tarafından
Kimse çocuğundan üstün değil birak ağlasin zırlasın benimde vardı eşimin arkadaşının çocuğu gelirdi bunu götürücem gotürürdü baktım olmuyo hayır o bizim sen gelince oynayabilirsin dedim ağladı evet ama umursamadım benim çocuğumdan ne fazlalığı var sanki şimdi geldiklerinde kapıyı kilitlerim anahtarı kayboldu derim.anneside alınacaksa alınsın eğitim vermeyen ana bunlarada katlansın
+1 oy
(1,919 puan) tarafından
Niye susuyorsunuz onu anlamıyorum. Sonuçta 5.5 yasında. Hayır demeyi anlaşın. Kesinlikle vermeyin hatta kızınızın oyuncaklarını geleceği zaman saklayın. Eltinize de söyleyin. Millet ayıplayacak, laf edecek diye aldığınız oyuncakları vermeyin. Ağlarsa ağlasun. Zaten ağlayarak yaptırmaya alismis
(1,919 puan) tarafından
Ya oyuncakları saklayın ya odayı kilitleyin. Belki odağı kilitleyince bu sefer kapıda ağlar sızlar bence en iyisi oyuncak saklamak
+1 oy
tarafından
Suç senin valla. Annesinin yanında veremiycegini söylemelisin.

Hem senin bebeğin için hem o çocuk için vermemelisin. Eğer sen böyle alıştırırsan o çocuk her gittiği yerde yaşı kaç olursa olsun almaya devam eder. Yeri gelir gizlice bile alır yani çünkü artık o bir alışkanlık haline gelmiş olacak. 

Zorluklarla aldığını belirt veremem de olsun bitsin.
+1 oy
(350 puan) tarafından
Sende onların evine git onun oyuncaklarini al siz zaten haftanin 3 günü oyuncak alıyorsunuz yine alırsınız de 
0 oy
(280 puan) tarafından
Kuzum vallahi kusura bakma Senin hatan onların geldiği zaman senin saklaman gerekiyor benim 7,5 aylık oğlum var görümcemin çocukları gelecekleri zaman alabilecekleri her şeyi saklıyorum Hatta onlara Gideceğimiz zaman çocuğumun oyuncağını yanına almıyorum ki görüp istemesinler diye Çünkü görürlerse Ben de senin gibi yaparım ayıp olmasın diye mecbur vermek zorunda kalırım
(1,271 puan) tarafından
Canm o aldığım kitapları falan odasında saklıyorum ama buluyor artık kitaplarını falan yatak odasında saklcm. Ama odasındaki dekor oyuncakları falan da saklayamam ki her defasında:(
(280 puan) tarafından
Cnm benim oğlumunda odası senin anlattığin gibi ben her defasında da saklıyorum çunkü eve gelir gelmez görümcem oğluna hadi bebeğin odasına git diyor ilk geldikleri zaman odaya göndermez diye düşünmüstüm herşeyi bırakmıştım gelir gelmez oraya gönderince 3 yaşındaki oğlunu butun oyuncakları dağıtmışti sonra ders oldu bana topluyorum çocuk gelmeden önce kazık kadar cocuklar bile girip oynamıştı ilk gün 12 yasindaki bir kız bebek oyuncağıyla neden oynar
tarafından
Kilitleyin odasini
(280 puan) tarafından
Kuzum anahtarı yok zaten olsada kitleyemezdim ayıp olurdu ama akıllandım saklıyorum herşeyi
0 oy
tarafından
Canım odasını kitlerdim ben olsam ilacladim falan de biseyler uydur giremesin odaya 1 olur 2 olur yaşı da büyük alışmasın öyle 
(1,271 puan) tarafından
Odasını kitleyemem cnm kitlesem bile ilk girdiği yer odası olduğu için ağlayarak actirir zaten..
tarafından
Ağlarsa ağlasın kuzum mecbur değilsin ki o ağlıyor diye onun dediğini yapmaya durumlarında iyiymiş alışmasın öyle onun alıp goturcegi şeyleri başka yerlere sakla ama bir şey gördüğün de yine bunu götüreyim diyecek ben olsam eltinle konuşurum ya da bişey istediğinde burda oynayabilirsin eve goturemezsin o benim kızımın dersin aglarsa da annesine şöyle onu yeni aldım veremem diye
tarafından
Ağlasın, anahtarı kayboldu deyip geçin.
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Sizde onlara gidince kızına oyuncak kaldır 

Bir de onlar geleceği zaman oyuncakları sakla bir kaç tane kalsın yeter herşeyi gormesin
(1,271 puan) tarafından
Saklıyorum ama odasında buluyor artık yatak odasına kaldıracam cnm saklayabilxegim şeyleri bnm kızım daha küçük şuan pek anlamıyor oyuncak falan
(1,726 puan) tarafından
Oyuncakları görmeyeceği yere koyarsan alıp sahiplenemez
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Kuzu ben vermem hadi bir verirsinde. Bu da senin çocugunun hakkına geçiliyor. Hayır o senin bebeğin adı ney mesela elif diyelim. Elifin oyuncağı burda oynayabilirsin ama eve götüremezsin. Söyle annesinin yanında da ne olcak kendi el atamıyor sen atcan. 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Annesinden suc cocuklari her yerden biseyler almasina izin verirse yarin o çocuk ne hale gelir kim bilir. 5 bucuk ve 3 bucuk yasinda oglum var hic bi yerden bisey almalarina izin vermem. Sende bi yerde denk gelirsen çocuğuma alistirmicam bi yerdn bisey almasina falan de annesi anlasin. Yada acik açık de yani yada cocgun odasindakileri onlar gelecegi zaman kaldır 
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Sende niye kaldirmiyorsun ki oyuncaklari kapisini kilitlesen cocuktur ac diye aglicak yine ayni seyler olucak ama oyuncaklarıni kaldir ortaliktan nerde filan diye sorarsa bilmem evinize bak ordadir belki de 
(1,271 puan) tarafından
Cnm zaten saklıyorum kitapları falan ama buluyor yatak odasına kaldıracam artık dekorları falan hepsi i de kaldıramam ya :(
(7,249 puan) tarafından
Valla ben kaldiririm yatak odasina koy kilitle kapisini
0 oy
(655 puan) tarafından
Canım bence bundan sonra evine gelecekleri zaman önceden kızının oyuncak odasıni kilitle ve hiçbir şekilde kimsenin oraya girmesine izin vermiyoruz de bu kadar basit aslında tavrını koy yazık günahtır sana da.
(1,271 puan) tarafından
Kitlemem ayıp olur cnm zaten kitlesem bile ağlayarak actirir. yatak odasına kaldıracam saklayabilxegim şeyleri artik
0 oy
(800 puan) tarafından
Her şey sende biter cnm 

Vur kilidi niye uğrayıyorsun

Elin düyünmediği anlayış göstermediği şeye sen niye anlayış gösteriyorsun.

Gerçekten ben yapamam nasıl bu kadar sessiz kalabiliyorsunuz

İ
(1,271 puan) tarafından
Kilit vuramam cnm ayıp olur gerçekten ama kilitlesem bile zaten ilk işi ağlayarak açtırmak olur.. artık bütün önemsediğim şeyleri yatak odasında saklcm. Odasından isterse de hayır olmaz dicem napayım götür götür bir şey kalmadı zaten
0 oy
(2,402 puan) tarafından

Benim kız 2 yaşında. Hadi 1-2 aldı gitti kıskanmış gibi olmamak için verdik diyelim ama başlarım böyle işe. Odada müdahale ederim olmadı kapıdan çıkarken çeker alırım elinden ağlarsa ağlasın. Anası da ne düşünürse düşünsün. Tekrar alacak kadar çok paramız yok derim.

Kazık kadar çocuk, 0-2 yaş değil bilmeden yapsın.
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Sesini çıkarmıyorsan alma diyemiyorsa. Saklicaksin oyuncak birakmicaksin etrafta. Zaten bebeğin kumla hamurla kitapla oynayacak yaşta değil. Oynayacağı zaman çıkarır verirsin. Oynadığı oyuncakları dahil poşete koy odana sakla gidince çıkarırsın.
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Çocuğunun odasını kitle gelince açmanı isterse açma .Eltin de bi tuhaf dönüşte çöpe atarız nedir ya .Kızının aldıklarının yenisini alsın versin madem durumları bu kadar iyiyse .Yada çocuğuna kendisine ait olmayan birşeyi alıp götüremeyeceğini öğretsin.Oğlum 3 yaşında asla başkasının evinden birşey aldırtmıyorum , hatta bana tepki gösteriyorlar alsın o daha bebek diyorlar , nasıl başlarsa öyle devam eder siz anlayışlı davranırsınız ama başkası anlayış göstermez diyorum asla almasına izin vermiyorum
0 oy
tarafından
Ben olsam açıkça canım götürmesin ben kızım için aldım hepsini derdim 
0 oy
tarafından
Hiç zoruna gitmesin suç senin,dert yanana kadar koysana tavrını,hayır onlar kızımın desene ,hey Allah'ım ya gerçekten bi tuhafsiniz ha 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Suç senin. Vermeyeceksin. Anası bozulursa bozulsun. Hayır o oyuncak kızımın, onun Yaşına uygun de. Annesine de belirt burda baksın ama giderken götürmesin diye 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 124 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,698 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 1,081 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nehirr1562 (7,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 865 göst.
2 Kasım 2022 Aile kategorisinde Melek_83 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 204 göst.