0 oy
861 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar kızım 1.5 yaşında. Eltimin kızı da 5.5 yaşında. Bizim durumumuz o kadar iyi değil tek maaşla kirada geçinmeye çalışıyoruz. Ama ben kızıma heves edip ufak tefek şeyler yapmaya çalışıyorum odasını güzel susledim oyuncaklarla falan heves ettim yeri geldi letgodan aldım ayıcıklar falan süsledim imkanlar dahilinde. Toka kutusu yaptım renk renk çeşit çeşit uygun buldukça ona heves ettim. Bir de kızıma şimdiden kenara böyle eğitici kitaplar boyama kitapları kalemleri kum boyamalar oyun hamurları kinetik kum falan o tarz şeyler uyguna buldukça kenara atıyorum ilerde hemen çıkarıp veririm diye. Eltimin kızı da bize her geldiğinde odasını alt üst eder tokalarini döker saçar begendiklerini kendine alır. Özellikle aldığım o egitci şeyleri her geldiğinde birini bu bnm oldu der eve götürür. Annesi yokken hayır falan diyorum güzellikle ilgisini dağıtıp alıyorum elinden ama annesi varken hayır desem ayıp olur sesimi çıkaramıyorum. Dün yine gitti kizmin odasını karıştırdı kocaman kinetik kum paketi vardı aldı onu bu bnm oldu dedi annesi hayır fln dedi ama ağlayınca verdim yani eltim diyor nasıl olsa Eve gitmicez kendi annesine gideceklermis orda oynar eve giderken çöpe atarız. Bnm için önemli olan şey onlar için bu kadar önemsiz. Sonra odada kocaman ayıcık vardı onu da aldı kucağna götürdü ağlayarak. Ben ne imkansızlıklar içinde alıyorum ama o her geldiğinde bir şey götürüyor durumları da aşırı iyi kızlar çocuk oyuncak hastası ben bimden ordan burdan alırım onlar haftanin üç günü Toyzzshoptan alışveriş yaparlar düzenli olarak ve her gittiklerinde en az 1000 liralık oyuncak alırlar hiç abartmıyorum evde Barbie evleri bütün Barbie serileri bilip bilmediğim bütün oyuncaklar var ama hala bnm imkansizlikla aldiigm şeyleri alması çok zoruma gidiyor..

54 Cevaplar

0 oy
(3,052 puan) tarafından
Odayı kilitleye bilirsin. İşte sırf bu eltinin yerinde olmamak için oğluma gittiğimiz yerden eline bişey verirlerse kabul etmiyorum. Alışmasın o zaman her gittiğimiz yerden bişey almak ister diyorum. Kardeşimde bi oyuncağı çok sevdi oynadı kardeşim götürün çocuk sevdi oynar dedi. Kabul etmedim. Şimdi o rıza ederek verir yarın bigun birisi kalkar ayıp olmasın diye isteksiz verir. Yani bunun sonu yok. Bence sende eltine örnek ol. Kızın ordan bişey almak isterse hayır de eltin verse de kabul etme. Alışmasın her gittiği yerden bişey almaya de. 
-Reklam-
0 oy
(3,490 puan) tarafından
Bi daha geldiğinde odanın kapısının kilitle anası anlar anlayacağını 
0 oy
tarafından
Odanın kapısını kilitlemek zor değil yada izin verme odaya girmesine
(1,271 puan) tarafından
Odanın kapısını kitlesem ayıp olur arkamdan konuşurlar biliyorum odayı esirgedi diye zaten kitlesem de actirir yani bir ağlamaya bakar yatak odasına kaldıracam artık esyalari
tarafından
Kim ne derse desin benim de eltimin kızı benim odama girip dolapları karıştırıyordu rujlarimi kullanıyordu bende onlar gelince odamı kilitliyorum kim ne derse desin banane
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Valla canım ben saklıyorum alirsada vermiyorum benim gorumcemin çocukları da öyle vermem ağlarsa ağlasın susar nasıl alistirirsin öyle gider bir daha hep aynı devam eder tavrını koy eltine de veremem yani sen tavrını koymazsam hepsini alır gider 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Valla sesini cikarmadigin surece gider tabi ben asla vermezdim en sevdgi oyuncak kusura bakma demeyi bikmiyomusun 
0 oy
(658 puan) tarafından
Küçük değilmiş bence özellikle annesinin yanında söyle hayır bu kızımın veremem de eltinde çok dusuncesizmis ne olursa olsun ne diye çöpe atiyo gelip tekrar sana verebilir. Yada kızını uyarabilir. Bence bı daha asla müsaade etme
0 oy
(450 puan) tarafından
canim bn olsam gotur oyna sonra bize getirirsin derim eltime yada burda oyna goturme derim yada o gelince bazi seyleri sakla gerekirse odayi kitle bunun ayibi yok eger onlar anlamiyorsa anladiklari dilden hareket et
0 oy
tarafından
O zaman üç seçeneğin var. Birincisi eşyaları kaldiracaksin saklayacak son. Bn eltim geldiğinde herşeyi kaldırıyorum. Sudoku kitapları almak istedi vermedim diye karalamisti ondan sonra ders oldu bana. İkinci seçenek odanın kapısını kilitleyeceksin. Oda dağınık yavrum diceksin açmayacak son. Annesi bişey olmaz derse deyok abla bn rahat edemem dağınık sonuçta topladıktan sonra bakar . Ağladıkça da abla valla dikkatini dagit . Baya kötü durumda halıları filan kaldırdım diceksin. Üçüncü seçeneğin ise. Oyuncakları aldığında abla valla çok zor alıyorum hiç param kalmadı. Bn sana nerden aldığımı soyleyim sen ordan al diyip dikkatini dağıtıp elinden alacaksın. Sonra kapıyı kilitleyip . Oyuncak görüp ağlamasın kıyamam ona diceksin. Kapıyı zorlarsa da aaaa açılmıyor kapı tüh anahtar nerdeymis falan diceksin. 

Bnce annesi bilerek yapıyor. Bak o yokken elinden alabiliyormussun. Git ordan al diyor olabilir ya da uğraşmıyor bırakması icin
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Kizma ama kabaha4in buyugu sende kizima ne zorluklarla alicam oda alip gidicek ha yok ya birak aglamayi isterse kendini parcalasin umrumda degil once kendi evladim gelir bidahakine odayi kitlersin bir arkadas demis oynamasi icin bir iki oyuncak cikarirsin diye ama onu bile cikarma cok istiyosa gelirken kendi oyuncaklarini getirsin kapiyi kitle bidahakine mutlaka bu davranisindan oturu de eltin senle ister.konussun oster konusmasin h8c umursama 
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Vermem bırak o kızının adı neyse işte benim ki Zeynep mesela çocuklar bize geldiğinde alıyorlar hayır o Zeynebim annen sana alsın diyorum ağlarsa ağlasın bir iki verdiğim oldu ama aşırıya kaçıncı benim tavrim bu oluyor bazen yüzsüz gibi anneleri de istiyor onlarada hayır diyorum veremem Zeynep seviyor Zeynep bu oyuncaktan sonra onu yapacak fiyatları arttı diyorum
0 oy
(7,627 puan) tarafından
Valla kitle odayı ne anlarlarsa anlasınlar onlar utanmıyor senmi utanacaksın.
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Eltinin bunu düşünüp almaması gerekir hele çöpe atarız ne demek ya hadi aldı götürdü yerine yenisini alması lazım oyuncak dükkanı değil sonuçta eviniz geldiğinde odayı kilitle istersen en net çözüm bu geldi 
0 oy
tarafından
Burda sadece kendin ezilmiyosun çocuğunda o çocuk karşısında ezilmiş oluyo hadi kendine saygın yok onu geçtim çocuğuna saygı duy ve sırf onun hatrına bile tepkini koy 1 liralık çöp bile olsa o benimbebeğiminse kimse alıp gidip çöpe atamaz hayır veremeyiz herkes kendi oyuncağıyla oynıcak diceksin annesinin yanında eltine de açık açık söyle 
0 oy
(376 puan) tarafından
Az önce diğer postlarına baktım canım eltinin kızı hakkında baya eski bi post var ben hayatımda böyle terbiyesiz ahlaksız çocuk duymadım anne babası terbiye vermemiş burdan bile gpzimin önüne geldi yanı kızıma tavana baktiriip anlından itti demissin şu  yaştaki çocuktaki zekaya bak çocuğun ileriye doğru vücudunu ağırlığını verip ittoryor daha iyi düşsün diye 1000 tllik oyuncak ve sürekli birşeyler alıyorlar demissin emin ol o çok görmüş diye bunları yapıor her istendiği alinmiş yok denmemis sanıyorki her isteği onun olcak ve bu hiç iyi değil böyle egitmeye devam ederlerde yarın okulda sınıf ark lise ark kıskanır hata evlinve ben şu kocadan bu heriften istiyorum der 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 126 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,732 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 1,082 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nehirr1562 (7,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 869 göst.
2 Kasım 2022 Aile kategorisinde Melek_83 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 205 göst.