0 oy
286 göst.
Aile kategorisinde (771 puan) tarafından
3 erkek kardeşim var ama hiçbirinden hayır yok en büyüğü içki sigara vs ayrı evde kaliyo çalışıyo ama paralarini napiyo belli değil aramaz sormaz asla hicbirimizi ortanca yeni bir kac aydır çalışıyo annemgile kaliyo geçen bende gitmiştim 2 hafta kaldım o ara gözlemledim hiç sanki evlatları değilmiş gibi o kadsr para aliyo eve hiçbirşey almaz getirmez annem gelirken şunu al bunu al der gelince parasını babamdan alır verir bide yapulan yemekleri begenmez ustune babam garibim arsa aldı etrafını çevirmekle ugrasiyo tek başına pazar günleri olsun gidip yardım etmiyorlar  hiçbirşeye yani bu kadsr vurdumduymazlik nedir anlamıyorum ya babamda demiş ki ben kimin için uğraşıyorum ki evlâlardan hayır yok bisey yok kimseye de bisey vermiyocem demiş anneme bende vermesin valla dedim kimse dusunmuyosa bunları babamda kimseyi düşünmesin dedim valla daha çok şey var da anlatsam roman olur kısacası Allah evladın hayırlısını versin ya

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Rabbim evladın hayırlısını versin
(771 puan) tarafından
Aminn
-Reklam-
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Allah evladın da hayırlısını versin canım. Annen baban için çok üzüldüm.
(771 puan) tarafından
Bende ya keşke çocuğum küçük olmasa ben gitsem yardım etsem annem babam bide küçük kardeşim uğraşıyorlar içim rahat etmiyo
(7,118 puan) tarafından
Haklısın canım üzülmez mi insan kimin için çabalıyorlar. Allah göstermesin yarın bir gün bir sey olsa herkesten önce gelirler miras paylarını almaya.
0 oy
tarafından
Siz ne yapıyorsunuz peki aileniz için?
(771 puan) tarafından
Ben evliyim küçük çocuğum var gidip geldikçe elimden ne geldiyse yapıyorum
tarafından
Evli olunca birşey yapılmıyor mu? Yanlış anlamayın kimse yardım etmek zorunda değil orası ayrı da. Hiçbirşey yapmayıp, diğerleri birşey yapmıyor diye eleştirmek ve lafa "3 erkek kardeşim" diye başlamak bence baya cinsiyetçi bir yaklaşım. Nasıl ki kız çocukları mirastan hariç tutulduğunda ayrımcılık yapıldığında burada çıldırıyorsak bu konuya da aynı şekilde tepki göstereceğim. Sırf erkek oldukları için yardım etmek zorunda değiller.
(771 puan) tarafından
Canım iyimisin burda sadece maddi yardımdan bahsetmiyorum ki iyice oku ayrıca eşşek kadar herif olmuşlar bi zahmet birazda ellerini taşın altına koysunlar dimi öyle yapılan şeyleri begenmemekle falan olmuyo begenmiyorsan sen daha iyisini yap o da yok yapılan yemeği beğenmez e istediğin şeyi al getir o zamn kendin yap annem gelmiş kaç yaşına babam gelmiş kaç yaşına sizin etrafınızda pervane olamazlar ki eskisi gibi içlerinde olmadigim için ne demek istediğimi anlayamazsın ayrıca cinsiyetcilikse cinsiyetçilik evet ulkemizde malesef ki erkek çocukları daha çok rağbet gördükleri için daha çok simarrildiklari için daha hayırsız oluyorlar malesef bu bir gerçek 3 erkek kardeşimde aynı ha ben demiyorum kızlar dört dörtlük onlardan da vardır aynı olanlar ama genel olarak bu şekilde yani anlatabildim umarım..
tarafından
Ahanda yine bilmis abla konuştu!
tarafından
Hanımefendi rica ediyorum. Benim postumun altına yorum yapmak zorunda değilsiniz. Tartışma çıkartmayın
0 oy
tarafından
Ah kuzum Rabbım ıslah etsin doğru yola getirsin inşallah. Allah annene babana da sabırlar versin.  Çok zor ya evlat işte atsan atılmaz satsan satılmaz. Allah yardımcıları olsun. 
(771 puan) tarafından
Öyle gerçekten inşallah bir gün akillanirlar
0 oy
tarafından
Yaaa ıste bızde dustuk zamanında o meraga kız mı erkek mı ay kızım var oglum olsun oglun var kızım olsun halbukı hayırlı evlat olsun demek lazım, bak bugun bır cocuk babasının sılahını almıs butun aıleyı oldurmus 11 yasındakı kardesı de dahıl en son kafasına sıkmış 
(771 puan) tarafından
Gercektem hayırlısını dilemek lazım once
0 oy
(15,815 puan) tarafından
Amin. Allah herşeyin hayırlısını versin. Haketmiyorlarsa vermesin valla. Kendileri yesin. Gerçekten evlat bile olsa değmiyor böyle olunca . 
(771 puan) tarafından
Gercektem çok vurdumduymazlar biraz olsun ailesini düşünmez mi insan
0 oy
(830 puan) tarafından
O kadar çalışıp erkek evlatlarina verecekse hiç çalışmasın genelde anne babaya hürmet etmeyen hep erkek evlat kızlarda araya kayniyor onalrda hayırsız evlat oluyor 
(771 puan) tarafından
Vicdan meselesi kızı erkeği değil de ne bileyim hiç mi içiniz rahatsız olmuyo
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Valla bizde de var 2.h..yar al birini vur ötekine. Biri anam babam hayattayken miras peşinde.  Bİri borç harç herkese bana bacisina bile taktı. Değişik bişey. Anam babamda evlendirdi eşyalarına altınların evlerine kadar verdi o kadar nankorler ki hasta olsalar kapıyı açmazlar o derece
(771 puan) tarafından
Benim de büyük olan üstüme kredi çekmek istedi bi ara hemen oducem siz falan diyo bode o kadar düşün yani
(1,071 puan) tarafından
Valla anne ve babam haricinde aile fertleriyle ilişkimi kesme kararı aldım 2 ay önce hepsinin numarasını engelledim ve sildim. Bir guzelde mesaj attım sizin gibi abilerim yok diye baya döşedim. Şuan kafam rahat görmüyorum sinirde olmuyorum..
(771 puan) tarafından
Bende arayıp sormasam aramazlar hatta büyüğü arasam bile acmiyo onunla tamamen kopardım bağları annemi babamin bile telefinularina bakmıyo benimkine mi bakacak ne hali varsa görsün napiyim
(1,071 puan) tarafından
Öyle canım hiç mi net duymicaksin. Onlar kız kardeşi arayıp kollamali hayatta. Herkesin bir ailesi düzeni var eyvallah ama insan görürde selam bile vermez mi. Benim babamda ah etti resmen gidip noterde imzalatic vasiyetmi bunlara benden 1 lira kalmasın diye dedi. Allah'ın belallari çok şükrediyorum bunları gördükce erkek çocuğum yok diye. Allah tabi kızında hayırlısını versin insallah
(771 puan) tarafından
Az önce arkadasin biri cinsiyetçilik yapiyosun yazmış posta ama yine diyorum cinsiyetle alakası yok tamamen vicdan meselesi ya kızı erkeği hiç farketmiyo Allah hayırlısını versin ikisininde

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 251 göst.
3 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Hilay (354 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 404 göst.
1 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaavi (2,269 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 463 göst.
+1 oy
15 cevap 255 göst.
30 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Guncelanne (49 puan) tarafından soruldu

385,014 soru

11,515,155 cevap

35,174 kullanıcı

...