0 oy
327 göst.
Aile kategorisinde (265 puan) tarafından
  • Herkese merhaba dün kızım 1 haftalık oldu ve sorum şu mesela emziriyorum göğsümde uyuyo yatirinca uyaniyo ve zor uyutuyorum kokuma alışıyor olabilirmi yada daha erkenmi bide bazen gazını çıkarıyorum bazende cikmadan uyuyakaliyo bisey olurmu bude kesintisiz 1 saat emziruyodum diyelim birakinca meme ariyo sutum yetersizmi geliyo acaba bu arada ilk çocuğum 

13 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
Büyük ihtimalle domuyordur tatlım emzirirken çenesini tutarak emzir hemşirelerini öğrettiği gibi, uyusa bile gazını mutlaka çıkar ve yan yatır
(265 puan) tarafından
Teşekkürler yorumunuz için
(14,428 puan) tarafından
Rica ederim,görevimiz :)))
-Reklam-
0 oy
tarafından

Şuan tek isteği anne karnında olduğu güven hissi. Zamanla düzene girecek bırak şuan nasıl huzurlu ise öyle uyusun canım 

(265 puan) tarafından
Teşekkürler yorumunuz için
0 oy
tarafından
Şuan çok küçük senin kokunu arıyor kucagında uyumak istemesi normal, gazınıda her emzirdiğinde cıkar birikince daha kötü olur canım gaz sancısı çeker ilk başlarda
(265 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorumunuz için
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Emzirirken yorulduğu için uyuyor soymadan sonra yatirinca uyanıyor
(265 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Memede uyuyorsa yatağına bırakınca uyanıyorsa sen emzik yapmaya çalışıyor olabilir buna izin verme sakın ola memede uymasına izin verme uyuduğu anda memeden çek yatağına koy isterse bin kere ağlasın bin kere bunu yap o memenin sadece doymak için işe yaradığını anlayacak böylece tabii yeni doğmuş kokunu içime istiyor anne karnındaki o güvenin ortamı istiyor ama sen bol bol kucağına al ancak Memede uyutma
(265 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
1 haftalık bebek hep emmek ister anne kucagı ister kokusu ister. Sen bol bol emzir sarıl sev okşa kokunu varlığını hissettir. Buna ihtiyacı var 
(265 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(2,728 puan) tarafından
Her ağladığında memeyi tık ağzına dakika arayla acıkıyor bebekler .. çok minik yudumları var 
(265 puan) tarafından
Teşekkürler yorumunuz icin
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım birincisi bebekler annelerin kokularına karnındayken alışır zaten 1 saat emzirmiyorsundur canım 1 saat duruyordum bebek yavaş yavaş çeker çenesi yorulunca durur sonra tekrar çeker o yüzden çekince arıyorsa doymamamistir uyuyo olsa bile gazını çıkart canım yan yatır sırtından destek ver illa çıkaracaktır zaten 
(265 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım ☺️
(7,376 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
Canım tecrübem yok bilgim var araştırmalarım sonucunda bebegin hayata adapte olmaya çalışıyor 9 ay karnindaydi kendini düşün hep sen evinden başka yerde evinde kadar rahat olabilirmisin hayır bebeğinde bu hayata alışmaya çalışıyor silingler var koy kalbinin ustune sar silinge bütun işini rahatlıkla yaparsın 
0 oy
(1,506 puan) tarafından

Çenesi yoruluyordur doymuyordur belki canım bu arada kızım 18 aylık hep koynumda yatırdım senden ayrılmaz tek yatmaz kokuna alışır dediler yok valla 4 aydır kendi yatiyor ben yanına yatınca uyanıp başka yere gidiyor :D

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Doymuyor ve gaz oluyor uyanıyor
0 oy
tarafından

Yaaa süt kokulu bebiş:)

Alışma fln değil annesi bebekler ilk 3 ay anne ve kendi bedenini tek vücut saniyormus. Doğdu ama hala senin parçan ,  kalbinin sesini duyunca huzur buluyor sadce sana gelince kendini güvende hissediyormus tanıdığı tek kişi sensin çünkü.o yüzden senden ayrılmak istemiyor hemen ağlıyor :)  Emzirirken gazını çıkar , bez sayısı yeterliyse duyuyordur. Oglum 6 aylık olana kadar sürekli kusardi doğduğunu bilmiyormuş meğer , sonra doyunca reddetmeye başladı. Bol bol sarıl , emzir , onunla birlikte uyu dinlen bugünlerin tadını çıkar zmaan çok çabuk geçiyor. Hayırlı sağlıklı evlat olsun , Allah uzun ömürler versin ins.

0 oy
(1,552 puan) tarafından

Bebekler ilk üç ay alışkanlık kazanmaz diyordu bi doktor ama doğru mu bilmiyorum.. Hareketleri bilinçli olmadığı için alışkanlık kazanmıyorlarmış

Emerken, emme hareketiyle birlikte mideye gaz da doluyormuş.. Hemen çıkarılmayan gaz da bağırsaklara iniyormuş ve çıkarılması daha zor bi hal alıyormuş.. O yüzden emzirme biter bitmez gazını çıkarmak daha iyi.. Hatta bi göğüsten diğerine geçerken çıkarırsan daha iyi olur.. Daha rahat emer ve midede hava boşluğu olmaz, orası da sütle dolar
Aranıp ağlıyorsa yetmiyor olabilir ama bir saat emmesi de fazla.. Uzun süre memede durduklarında daha çok gazlanıyorlarmış, gazlandıkça da emmek istiyorlar ve kısır döngüye giriyorlar 

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 333 göst.
0 oy
9 cevap 304 göst.
15 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Cansu. Murat (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 722 göst.
10 Eylül 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,723 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 344 göst.

381,234 soru

11,413,267 cevap

34,957 kullanıcı

...