0 oy
377 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bu yıl üniversitesiyi yarım birakanlar için af çıkmış. Dört yıllık güzel sanatlar fakültesini kazanmıştım üç yıl gittim ama sonra okulu bıraktım ikinci sınıftan derslerim var hiç olmazsa iki yıllık diploma için gideyim aslında bitirmek istiyorum ama kızım hiç durmaz yani onunla okulu bitirmek çok zor olacak annemlerdeyim  eşimle boşanmak üzereyiz sizce okuli bitirmeli miyim ?

23 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Kesinlikle bitirmelisin.. hem senin için hem de evladın için 
tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(288 puan) tarafından
Bitir eline imkan geçmiş diplomanın sana zararı olmaz faydası olur onu geç kuzenim aşçılık sertifikasi almıştı MEB de şimdi aşçı düşün kismet bir belgeyle ona iş kapısı açtı sana acmayacagini bilemezsin
tarafından
Güzellik uzmanlığı belgemde var
(288 puan) tarafından
Bence yine de okulu bitirmelisin
0 oy
(462 puan) tarafından
Tabiki bitir. Benim arkadaşımın 4 yaşında oğlu vardı annesine bırakıyordu hergün ankarada kırıkkaleye geliyordu. İsteyen okuyor yani
tarafından
Ya aslında bende çok isterim dört yıla tamamlamayı kızımla yapışık ikiz gibi yaşıyoruz o yüzden sadece bir ders seçip iki yıllık diplomaui almak tabi rabbim nasip etsin
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Tabikide bitirmelisin özellikle durum böyleyken daha daha önemli 
tarafından
Evet eşime dedigimde çok kızmıştı şimdi Allah imkan verdi inşallah bitirirde alırım diplomayı
0 oy
(4,960 puan) tarafından
Bencede bitirmelisin
0 oy
tarafından
Sakın tek saniye dusunme bitir
0 oy
tarafından
Sorman hata, tabi ki bitirmelisin.
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Oku tabi ki bitir soru mu bu yaaaa 
0 oy
tarafından
Canım bende önlisans 2 yıllık ağız ve diş sağlığı bölümünün birinci yılını okuyup bitirdim hiç büte felan kalmadım tek bir yilim kalmisti evlendim 4 yıl oldu evleneli kaydım silindi sanırım bende af kapsamina girer miyim kendi isteğim ile okulu bıraktım bide onlisansim diye
(3,151 puan) tarafından
Ay tıpkı ben. Ben de önlisans iki yıllık basım yayın okuyordum ilk yılı bitirdim ama finallere gitmemiştim bu yüzden büte kaldılar onlara da girmedim evlendim bırakıp okulu. 4 yıl sonra 2018de kaydını sildiler okuldan benim de giriyor mu acaba afa surda bekliyim bende :)
tarafından
Evet onlisan lisans yüksek lisans af herkes için gecerliymis arayıp okulunu bir sor canım
0 oy
tarafından
Tabiki bitirmelisin. Zor olacak ama başarırsıın emin ol. Bu yola girib başaramayan olmdı
tarafından
İnşallah çok istiyrm bitirmeyi inşallah dersim güz dönemidir bahar dönemine uzamazda önlisans diplomami alayım
0 oy
tarafından
Cevap sorunda gizli kuzum.

Esinle bosammak uzereymissin, elbette bitirmelisin, o diploma sana altin bilezik olacak. İhmal etme, bir yol bulunur, kendine yatirim yap kesinlikle.
tarafından
Evet inşallah. Aslında dört yılı bitirmeyi çok isterim ama kızımla yapışık ikiz gibiyiz bensiz kıyamet koparır o yüzden sadece tek ders verip önlisans diplomami almak
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Ne kada bı süreyi kapsıyor acaba bu detaylı bilgiyi nerden bulurum? Bende yarım bıraktım 2018 de kaydım silindi okuldan ilişkimi kestiler son 1 yılım kalmıştı zaten benim de
tarafından
Af çıkmis okulunun öğrenci işlerini arayıp sor canım hatta benide haberda et
tarafından
Canım okuluni ara af birçok kişi için gecerliymis
(3,151 puan) tarafından
Sen aradın mi ne demek gerekiyor acaba arayınca kayıt yenilemek için af geçerli mı diye mi sorcam ki
tarafından
Canım okula gidip dilekçe vereceksin kasıma kadar süresi varmış
(3,151 puan) tarafından
Oo okula gitme isim zor ya Bursa'da oturuyorum 3 küçük cocugum var okul Bilecik'te. Yine de bir arastirayim bakayım teşekkür ederim çok <3
0 oy
tarafından
Kız bide soruyormusun tabiki de imkanın varsa be yap et bitir 
tarafından
İnşallah canım Allah büyük inşallah bitiririm sabah öğrenci işlerini aradım dilekçe vereceğim
0 oy
(25 puan) tarafından
Tabikide bitir hayatını kurtar . İnşallah hedefine ulaşırsın.
tarafından
İnşallah canım amin
0 oy
(13,089 puan) tarafından
Normalde de devam et derdim ama şu an boşanma aşamasında isen kesinlikle bitir kendine yeni bir hayat kurmak için iyi bir başlangıç olur bence :)
tarafından
İnşallah canım ailem her ne kadar boşanmami istemese de buradan dönüş yok çünkü çok eziyet cektim
0 oy
tarafından
Özellikle bulunduğun durumda kesinlikle bitirmelisin
0 oy
(473 puan) tarafından
Lütfen bitirin okulunuzu lütfen , ne kadar zor olsa da bitirin.
tarafından
İnşallah canım bende çok istiyorum
0 oy
(7,719 puan) tarafından
Ben okurken evlendim ve 3.yılımız bu sene evlilik anlamında. Bu sene mezun oldum sayılır. Kesinlikle okulunu bitir. Bu af bir daha çıkmaz, seçim için yaptılar. Onun haricinde en azından daha sonra yüksek lisans, doktora yapıp okulda akademisyen olarak devam edersin. Kızın için bir düşünsene. Ne kadar da güzel bir şey olur
tarafından
İnanın benimde hayalim yüksek yapmaktı ama okulu bitirmek bile nasip olmadı ama inşallah bitireceğim
(7,719 puan) tarafından
Canım tabi ki bitirirsin. Hiç sıkıntı etme. Ben mesela şu anda staj yapıyorum düşün yani. Ben de istemezdim kızımı bırakıp da okula gideyim ama korunurken oldu kızım. Çok şükür özellikle de annem ve babam çok yardımcı oldular ve okuyorum işte. Sen de yaparsın asla pes etme. Çok zor oluyor ama ucunda güzellikler seni bekliyor olacak. Bunun umudu ile devam et hiç durma
0 oy
(3,017 puan) tarafından
Kesinlikle bitirmelisin ne kadar zor olursa olsun bu yaslarda zorlanmayacaksinda ne zaman zorlanacaksin herkes gençken zorlanır ilerde rahat eder Mezun olan hayata tutunmakta zorlaniyor olmayan ne yapsın.Evladin için yapmalısın ise girip çalışmassanda ki bence çalışmalısın örnek olmalısın 
tarafından
İnşallah benimde hayalim böyle canım iş sahibi olmak kimseye muhtaç olmadan yaşamak istiyorum artik
0 oy
(496 puan) tarafından
Bende bitirmedim bitirmek istiyorum ne yapmak lazimki
tarafından
okulunun Öğrenci işlerini ara yardımcı olurlar

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 405 göst.
15 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Angel1992 (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,124 göst.
14 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu