0 oy
287 göst.
Diğer kategorisinde (475 puan) tarafından
Elimde şu ince uzun biberlerden var cok fazla.. kış için nasil degerlendirmeliyim 

15 Cevaplar

+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben kızartıyodum 1 gece süzgeçte bekletiyorum dolapta yağı iyice süzülüyo sonra poşetleyip buzluga atıyodum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Küçük küçük dogra dondurma kutularına köy yemeklerde kullanirsin
0 oy
(558 puan) tarafından
Turşu kurabilirsiniz 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
İkiye böl tencerede maydanoz sarımsak yağ sirke kavur sonra biberi biraz pişir şişelere doldur muhteşem turşu oluyo
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Birazini tursu kur birazinida kes buzluğa at ben kisin kullanıyorum öyle iyi oluyor ama bu sene alamadik biberin kilosu 15 lira olunca sadece yemelik alabildik :)) 
(475 puan) tarafından
Benim bahcem var ama elimde cok fazla var kucuk kcuk dograyip donduruya atsam cikarip yemeklerde kullansam sulanma olmaz demi
tarafından
Herkes nasıl yapıo bilmiyorum ama ben geçen sene ziyan olmasın diye doğradım buzluğa attım çıkarınca çürük gibi olmua böyle sulu sulu ben beğenmedim yani en iyisi turşu kur derim sağlam olsun bizim yörelerde zeytinyağlı kurarlar enfes olur.
(2,224 puan) tarafından
Ben çiğden atıyorum hicbir problem olmuyor yemeğe menemene kullanıyorum. Ben de kabak atmıştım o sulanmisti yiyemistik ama biberde sıkıntı yaşamadım
0 oy
tarafından
Balkonun varsa ipe diz as balkona kurusun sonra rondodan gecir al sana pul biber☺❤
(475 puan) tarafından
Biberler aci degil ama yinede olur mu
tarafından
Olur canim içine istersen küçük bir paket de acı biber karıştırırsin yaptıktan sonra☺Yada çorbalar falan tereyağı yaparken içine katarsın renk verir☺Kuru fasulyeye rondodan geçirmeden atabilirsin 1 2 biber1☺
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Yağlı biber turşusu olur
0 oy
tarafından
Doğra buzdolabı poşetine koy buzluğa at 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Turşu yap yağlı turşu çok güzel oluyo 
0 oy
tarafından
Turşusunu kur
0 oy
(12 puan) tarafından
Doğra buzluğa at turşu yap.. domates soslu bol biberli turşu yap her yemekte gidiyor bunlar
0 oy
(48,615 puan) tarafından
dogra at buzluğa kızartma yapacak oldugunda cikar tavada buzu gidene kadar iki uc çevir suyunn çekince yag koy kızart
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Kizartip yada cigden buzluga atabilirsin. Tursu yapabilirsin. Ipe dizip kurutabilirsin kuru fasulyeye falan guzel oluyor:D yani bi cok sey yapabilirsin canim
0 oy
(291 puan) tarafından
İpe dizip kurut
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Bilmiyorum da ben turşu yaptım ondan dün 2 saate yenilebilir.

Tarif idi. Turşu olur kızartma olur başka bunlar tek aklıma geldi

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 89 göst.
5 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 171 göst.
23 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Manas (891 puan) tarafından soruldu

378,968 soru

11,343,742 cevap

34,809 kullanıcı

...