0 oy
89 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,465 puan) tarafından

Kurutmalık biber almıştım kizlar ama pazardan ip almayı unutmuşum kurutmalık için o yüzden dolabımda küçük olduğu için dolapta muhafaza edemedim 2 gün evin içinde dışarda kaldığı için çoğu bozuldu bnde bozulanları kesip bozuk yerlerini attım kalanları da böyle doğradım sizce bunları konservelik sos şeklinde nasıl yapabilirim bnm aklımda olan hani konserveye közlenmiş yağlı olarak yapmak var ama nasıl yapıldığı hakkında bilgim yok arkadaşım memlekete giderken birde evlerini taşıma durumu oldu bir konservesi öyleydi bana verdi çok hoşuma gitti ama nasıl yaptığını bilmiyorum çekindiğim içinde sormadım bilgisi olan varmı nasıl değerlendirilir bu biberler

image

2 Cevaplar

0 oy
(4,554 puan) tarafından
Seriyorlar canim bizde küçük kesip bide ipe dizmeyenlrr
(1,465 puan) tarafından
Kurutmayı bnde düşündüm başta cnm ama aklımda başta konservelik bişey yapmak var belki kuruturum da belli olmaz
(4,554 puan) tarafından
Oda olur canım yiyecek kadar yaz turşusu yap dondurucuya at yeterli olsun herşey yapilir
(1,465 puan) tarafından
Değerlendircem mutlaka cnm sağol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Doğrayıp buzluğa atıyorum ben canım 
(1,465 puan) tarafından
Buzluk için yapıcam sonradan cnm ama bunları konserveye közleyip veya kızartma yapıp koysam nasıl olur
(1,465 puan) tarafından
Birde bnm dolap çok küçük cnm çok gerekli şeylerden koyucam
tarafından
Konserve Menemen yapıp içine de katsan güzel olur canım lezzetli olur
(1,465 puan) tarafından
Valla tekrar elimi sürüp doğrayamam cnm ya ellerim yanıyor şuan meye dokunsam sanki ateş biberker çok acıymış

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 288 göst.
11 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 171 göst.
23 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Manas (891 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 567 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde ayse_132 (1,043 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 288 göst.

379,129 soru

11,349,166 cevap

34,814 kullanıcı

...