0 oy
318 göst.
Diğer kategorisinde (373 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kizlar bebegim  17 aylik benim 2 yasina girsin Rabbim nasip ederse ikinciyi  dusunuyorum. 

Kizlar yorumlarinizi okudum allah razi olsjn vaktinizi ayirip yazmjsiniz

48 Cevaplar

0 oy
tarafından

2. Düşünmüyorum. Düşünemiyorum. Rabbim bir tane tattırdı. Aratmasın acısını göstermesin başka birşey istemem. 

Kucağını boş bırakmasın kimsenin nerede isteyen varsa nasip etsin inşallah..

(373 puan) tarafından
Amin amin canim. Cok mu yordu zorladimi seni
tarafından
Bebeğimle ilgili böyle kelimeler hiç kullanmadim o yüzden yordu gibi şeyler söylemek istemiyorum sadece bu zamana ikinci çocuğu getirebilecek gibi hissetmiyorum kuzum yani ileride tabi ne olur bilmiyorum ama zor yani yinede Rabbim bilir ♥️
-Reklam-
0 oy
(3,853 puan) tarafından
2 yas var benimkiler arasinda 
(373 puan) tarafından
Nasil zor oldumu
(3,853 puan) tarafından
Evet biraz zor oldu suan iyiyiz  biri 4 biri 2 yasinda
0 oy
(637 puan) tarafından
Oğlumla kızım arasında 5 buçuk yas var kızımla oğlum arasında 22 ay olacak.
(373 puan) tarafından
Allah bagislasjn canim 5 yas isteyerekmi bekledjnjz.
(637 puan) tarafından
Evet isteyerek bekledik.3 numaramda Rabbim in suprizi oldu
0 oy
(887 puan) tarafından
13 yaş var :)
(373 puan) tarafından
Hay masallahh
(887 puan) tarafından
Yapmayı düşünmüyordum oğlum kuzenleri hep kardeşleri var çok yalvardı kardeşim olsun diye bizde kırmadık :) bebek kokusunuda özlediğimizi fark edince olsun dedik çok şükür rabbim nasip etti
(457 puan) tarafından
Bence daha güzel hem yardımcıda oluyordur
0 oy
(7,304 puan) tarafından
İki buçuk yaş tam biri bir aylık diğeri iki buçuk yaşında 
(373 puan) tarafından
Zor oldumu sizin icin
(7,304 puan) tarafından
Büyük oğlumun kıskançlıkları olmasa kolay alıştım uykusuzluga hata daha enerjik oluyorum uyumadım zaman :D sadece kıskançlık zorluyor okadar oda olacak ya adepte olmaya çalışıyorlar
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Bende 3 4 ten sonra düşünüyorum Allah nasip ederse İnşallah 
(373 puan) tarafından
Bende en az 3 diye dusunuyodum da bu aralar bi cesaret geldi bi istek geldi blmyorm
(7,376 puan) tarafından
Valla canım dogumum çok zor geçti valla bende korkuyorum bu yüzden şuan sıcak bakmıyorum ama dudunuyorsan yap tabi Allah yardım eder bakmaya sabır verir
0 oy
(736 puan) tarafından
Bnn oğlum daha 18 aylık. Can sağlığı versn 4 yaşına gelsn o zmn bakarız 
(373 puan) tarafından
Allahim bagislasjn. 3 4 en mantiklisi bencede . Bi deli ruzgar esti bana
(736 puan) tarafından
Amin hepimizinkini. Kiz biraz büyüsün kendine zaman ayir bnce. Çocuk yine yaparsn ( ◜‿◝ )♡
0 oy
tarafından
Büyük oğlum 8 yaşında küçüğüm 15 aylık 
tarafından
Çok şükür Allah bütün çocuklara uzun ömür sağlık versin
tarafından
Öncelikle + yönü oğlumun aklının ermesi ve bir çok ihtiyacını kendi karşılayabilmesi kardeşiyle ilgilenmesi onunla oynaması yani abisi sayesinde kelime sayısı Gayet iyi takliti iyi benim büyük oğlum benim elim ayağım o kardeşiyle ilgileniyor Bende işimi yapıyorum eksi yönü oğlum ilkokula giderken doğdu kardeşi dersleri vardı bebeğime bakmaktan biraz oğlumu ihmal ettim sanırım ama ideal bence 1. Çocuk ana sınıfındayken 2. Yapılmalı 4-5 yaşlarında 2. Yapmak daha iyi :)
(14,033 puan) tarafından
Yaa çok sevindimm böyle olmasına benimde bir oğlum var planlarımıza göre en az 4 sene sonra düşünüyoruz yani oğlum ilk okula başlamadan hemen önce çünkü 1.sinifin çok zor olduğunu gözlerimle gördüm :D çok teşekkür ederim
tarafından
Evet 1. Tam çocukların alışmada zorlandığı dönem ve gerçekten 1. Sınıf şimdiki eğitime göre çok ağır benim oğlum 3. Sınıfa geçti bakalım bu sene bizi neler bekliyor
(14,033 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah
0 oy
tarafından
2 yaş 8 aylık fıstığım ikinci de hayırlısıyla en geç 10-15 güne gelicek inşallah 
(373 puan) tarafından
Memeden kestinizmi . Tuvalet egitimi uyku surecinden sonra daha rahat olurmus. Ilk cocugu nasil idare edyosun. Anliyomu kardesi olcagini
tarafından
20 aylıkken memeden kestim 24 aylıkken tuvalet eğitimine başladım şu an 32 aylık uykusu yemesi içmesi kendi yapıyor geceleri de uyanıp tuvalete kendi gidiyor
Kardeşi olucağını biliyor birlikte kıyafetleri yıkadık ütüledik kardeşim çabuk gelsin diyor
Kiskanicak kesinlikle biliyorum ama idare edicem artık
0 oy
(4,661 puan) tarafından
1. 2. Arası 2 yaş 7 ay var 2. 3. Arası 3 yaş 2 ay var en küçüğü kızım çok nazlı oğlanlar yormadi beni 
(373 puan) tarafından
Benim oglanda asiri hareketli  belki kiz olur sakin olur dyodum hep.  Yas araligi iyi gibi geldi bana.
0 oy
(2,119 puan) tarafından
2 yaş 1 ay var aralarında 
(373 puan) tarafından
Nasil anlasabiliyolarmi kiskanclik oluyomu
(2,119 puan) tarafından
Arada sırada oluyor ama genel olarak iyiler
(2,119 puan) tarafından
Biri 3 biri 1 yaşında daha bu arada ;dd oynamaya başladılar yeni yeni
0 oy
(1,371 puan) tarafından
40 ay var tam sana tavsiyem 4 du bekle. 3 yaş çok zor
(373 puan) tarafından
Bekliycem galiba 1 sene daha  sadece istek var bnde korkuyo gozum aslinda
(1,371 puan) tarafından
Çocuklar 3 yaşında çok huy değiştiriyor ben bilseydim değişeceğini kesinlikle beklerdim benim oğlum 3 yaşına kadar çok sakindi sonra içinden canavar çıktı
0 oy
(12,668 puan) tarafından
Benşm kız 2 bucuk aylık bi oğlum daha olsun fabrikayı oyle kapatayım istiyorum korunmuyorum hayırlısı inşallah 
(373 puan) tarafından
2.5 ayljk cok kucuk annesi korun aman olur felanda
(12,668 puan) tarafından
Olsun Olsun onu istiyorum zaten
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Oğlum şuan 30 aylık benım böyle küçük bebek görünce kanım kaynıyor için kıpır kıpır oluyor 2.yi istiyorum  sonra da vazgeçiyorum yani ruh halim çok karısık ama sanırım uzun bir süre daha cesaret edemiycem rabbim isteyen olmayan herkese nasip etsin inşallah 
(373 puan) tarafından
Bnde normalde 3 4 yasina kadar bekleme taraftariyim ama anlamadim bu aralar aklim karisyor.
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Bende 2.ye hamileyim 13 haftalik. Bu dogunca aralari tam 2.5 yas olacak. 29 aylik olacak yani
(373 puan) tarafından
Suanki bebis kac aylik yani
(10,047 puan) tarafından
Bu ayin 27sinde 2 yasini bitirecek canim. Bende 15 haftalik hamile olacagim o zaman
0 oy
(1,555 puan) tarafından
Ilk iki arasin da 2.5 yas var. 3.yu dogurdum. Ilkiyle 10 ikincisiyle 7.5 yas var. Hersey sil bastan oldu ama iyi ki dogurmusum. Cok tatli bisey:)
0 oy
tarafından
12 aylık oğlum var ben 2. Yi düşünemiyorum düşünmek istemiyorum ama eşimi de ikna edemiyorum 2. Yi istiyor oğlum çok zor bir bebek kolikti hala aynı 2. Ye bakamam oğlum çocuklara sevmek için dokunuyor ama bilmeden zarar veriyor yani bitane yeterde artar bence
0 oy
(143 puan) tarafından
16 aylık büyük kızım digeride 3 aylık oda kız 
0 oy
(3,354 puan) tarafından
İnşallah 3.5 yaş olacak ☺️ 1 ay kaldı doğuma 
0 oy
(7,685 puan) tarafından
3.5 yaşında oğlum Allah izin verirse 5 yaş filan düşünüyorum çünkü şimdi tekken bile zor yani 3 yaşından sonra daha zorlaşıyor çocuk bakmak

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 306 göst.
6 Ocak 2024 Aile kategorisinde Gulcanunsal1 (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 288 göst.
15 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ervaaa (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 274 göst.
13 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Prensesannesi0806 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 329 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (478 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...