0 oy
284 göst.
Aile kategorisinde (241 puan) tarafından
Yeni 2 yaşına girmiş kızım var bir tane daha istiyorum Allah nasip ederse fakat cesaret edemiyorum en uygun yaş sizce hangisi tecrübeli anneleri yoruma bekliyorum 

22 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canım şuan ikincime hamileyim 32 haftaya girecegim ilkim 36 aylık 37olcak bence 3.4 olmalı tuvalet eğitimi bilmeli yemek yemeli uyumalı 
tarafından
Uyku eline sağlık saatlerce uyutmaya çalışıyorum tuvalette idare ediyoruz birinde gidiyorsa 10 altına yapıyor başlama ayı 28halen kavramış değil bence bekle
(241 puan) tarafından
Senin isteyerek mi hamilelik oldu canım
tarafından
Evet canım ama farklı sebeplerden dolayı doktor kardesi olsun dedi bize
(241 puan) tarafından
Anladım canım Allah yardımcın olsun
tarafından
Saolaisn canım
-Reklam-
+1 oy
(4,192 puan) tarafından
Benim bebegim de 25 aylik. Tebrik ediyorum oncelikle 2.yi dusunenleri. Benim bebegim mi cok zor ben mi tembelim bilmiyorum. 25 aydir dogru duzgun uyumuyoruz. Psikolojim 2.bi bebegi daha kaldiramaz en basa donmek istemem.

Bence en az 4 yas olmali, buyugu kendi ozbakim becerisini yapabilmeli ,yemek yiyebilsin,tuvalete gidebilsin,anaokuluna gitme yasi gelsin. Daha oncesinde bence henuz bebekler ve anneye cok baglilar.
(241 puan) tarafından
Canım biz de aynıyız ne uyku var ne tuvaletini algılayabilme ama kreşe verirsem bebekle nasıl gidip gelirim diye 4 5 yaş düşünmedim o yüzden olsun kardeşi diye düşünmüyor değilim psikolojik olarak biraz yıpranıgim ama ikincide daha rahat olurum diye düşünüyorum ilkinde çok herseyi kafama taktım bugünlere zor geldik
(1,089 puan) tarafından
Benim gibi düşünen biri. Biriyle uğraşırken vallahi kendimden geciyorum. Bı çocuk daha düşünen insanlarin karşısında saygıyla egiliyorim . Valla ben mi tembelim acaba :D
(4,192 puan) tarafından
Ne guzel bu sartlar altinda yine de 2.dusunceniz var. Bence 1-2 yasinda ki bebekle buyugu krese goturmek daha zor olur. Tabi siz daha iyi bilirsiniz. Ama ben olsam ya babasiyla yollar ya da servise verirdim. Tabi ki imkan varsa.
@siyahmezarinsahibi hele bi de hasta olunca saftim kaydi, 1 haftadir hastayiz kendimden gectim. Ne zormus annelik.
+1 oy
(7,444 puan) tarafından
29 aylık ve 11 aylık iki oğlum var peşpeşe istedik beraber büyüsünler istedik uyku rutinimiz vardı büyük oğlumda miniğiminde var düzenli ve planlı ilerleyince sorun olmuyor :)
(241 puan) tarafından
Maşallah canım uyku rutinini dişler etkilemedi mi yoksa erken mi çıktı dişleri 25 aylık kopek dişleri bile yok
(7,444 puan) tarafından
13 aylıktı İlk diş geldiğinde üstten gelmişti
+1 oy
tarafından
Suanlik tek çocukta kalmayı istiyorum şahsen cesaret edemiyorum ikinciye
0 oy
(1,385 puan) tarafından
10 yas iyi bence  eskiden 5 6 derdimde yok 10 iyi
(241 puan) tarafından
Ahahahaha canım çok güldürdün beni 40 yaşımda doğururum o zaman :)
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Bence 3 yada 4 şuan kızım 3 yaşında bizde düşünüyoruz nasip ne zaman olursa eğer olursa zaten doğana kadar kızım 4 olacak bide kızım fazla yaramaz bir çocuk değil bu yüzden fazla zorlanacagimida düşünmüyorum 
(241 puan) tarafından
Evet canım 3 bana da ideal gibi geliyor oyun arkadaşı da olur kızım tek başına çok sıkılıyor sutekli beni istiyor yanında
(1,529 puan) tarafından
Bizimki odasından çıkmıyor ya yüzünü gören cenettlik hanfendi bütün gün odasında oynuyor
0 oy
(12,531 puan) tarafından
O annenin hazır his etmesi ve ilk çocuğa bağlı. 1 bucuk yaşında kızım bugünlerde doğum var inşallah oğlum geliyor nasipse. Kızım uslu uysal yormuyan bebektı odasında kendi kendine uyuyor bi bezi var o da kakasını tuvalete yapıyor bi yaşından beri çişi denemedim oyle kaldı 
(241 puan) tarafından
Maşallah tebrik ederim sizi odaları bile ayirmissiniz her gece kalkan bir kızım var dişleri bile tamamlanmadı :D
(12,531 puan) tarafından
Canım benim kızın da azılar çıkamıyor yaklaşık bir aydır. Obur dişleri hep çikinca gördüm hiç huysuzluğu iştahsızlıği olmadı bu sefer iştahı gitti yavaş yavaş dönüyor şükür
Bir yaşında ayırdım odasını sütten kesince
0 oy
(15,025 puan) tarafından
Bence 3 4 yaş ideal. Daha az da olabilirdi. Ama 2 yaşına kadar emsin diye düşündüm. Benim çocuklarımın arasında tam 3 yaş var. 
(241 puan) tarafından
Nasıl canım zor mu
(15,025 puan) tarafından
Zorluğu var tabi. Herşey X2 oluyo. Ama birlikte büyümelerini istedim. Oyun oynasınlar. Eglensinler . Yaş farkı fazla olduğu zaman bunları yapamazlar bence. Kızım 5.5 aylık. Oğlumla bazen yerde yuvarlaniyolar. Çok hoşuma gidiyor
(241 puan) tarafından
Evet canım benim kızımda hep beni istiyor oyun oynarken o yüzden istiyorum
0 oy
(2,861 puan) tarafından
2 yaş ve 6 aylık olmak üzere iki bebiş var zor mu çooook zor ama en fazla 1 yıl ondan sonra bı nebze rahatlık olacak diye düşünüyorum. Hangi yaş olursa olsun zor ha şimdi ha sonra tekrar başa sarmak zor hazır bünye alışmışken ikisini bir arada çıkar gitsin 
(241 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum nasıl olsa uykusuzluğa alistim
(2,861 puan) tarafından
Yorumu güncelliyorum yok yapma bacı saatler saldığım çocuğu abisi uyandırdı, abisinide kardeşi uyandırıyo ne bel kaldı ne kol yeminle canıma tak etti artık öyle zor ki eee ee demekten boğazım ağrıyo yemek yapılacak bulaşık duruyo ooof ooof bu da gerçekler
(241 puan) tarafından
Ahahahah canım ya çok güldüm:D
0 oy
(3,247 puan) tarafından
Kesinlikle biri kreşe ya da okula gitmeli. Biri 3.5 yaş biri 3 aylık. Çooook zor. Büyüğün eğitimi ihmal ediliyor ister istemez. Yardım eden varsa bi ihtimal ama çok zor. 
(241 puan) tarafından
Evet malesef
0 oy
(214 puan) tarafından
Cesaret değilde canım eşin sana destek oluyor mu kendini nasıl hissediyorsun eşin sana nasıl davranıyor çocuğuna ilgili mi bunları göz önünde al benim eşim bir daha çocuk yapmamama yemin ettirdi beni sen anladın böyle bir eşe verilmez 
(241 puan) tarafından
Eh işte olur arada destek sürekli değil
(214 puan) tarafından
Yapma o zmn derdin ne
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Benim oğlum 3 yaşında tuvalet eğitimi var yemeğini güzel yer ama bu aralar uyku düzenimiz çok bozuldu geceleri sabahlıyoruz resmen hiç gözüm almıyor eşim çok istiyor ama ben kaldıramam gibi geliyor 
(241 puan) tarafından
Tam zamani canım doğana kadar 4 olur eşler zaten hep istiyor nedense karıların harap olmasını seviyorlar sanırım:)
0 oy
(2,303 puan) tarafından
Bn ikinciyi hamileyim ilkim 2, 5 yaşında buda olasıya 3 yaşını 3 4 ay gececek
(241 puan) tarafından
İsteyerek mi oldu canım
(2,303 puan) tarafından
Bn istmyr dum eşim istedi oldu :)
0 oy
(12,775 puan) tarafından
Benimde iki yaşına girdi oğlum 3 3.5 olsun istiyorum ben kendi fikrimce 
(241 puan) tarafından
Sanırım ben de canım
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Maddi manevi olarak ne zaman hazir hissedersen o zamandir cnm
(241 puan) tarafından
Evet haklısın canim
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Ayy bence tuvalet eğitimini ver herşeyi kendi yapsın sonra insan çocuk için neden kendini mahvetsinki benim eltimin gelini şuan doğum yapmış oğlu bı yaşına girmemiş ben görünce üzülüyorum nasıl bakicak bazen hastalaniyoruz misal o iki çocuğa kim bakicak benimki dört yaşında şuan anasınıfı na gitsin sonra düşünüyorum
(241 puan) tarafından
Ne zaman vermeyi dusunuyorsun canım şimdi 4 olunca hemen veriyorlar
(1,086 puan) tarafından
Valla artık bu sene alırlar mı 2020 doğumlu
(241 puan) tarafından
Alan bazı yerler var canım
0 oy
(838 puan) tarafından
Bence 4 olmalı zaten kendisi kardeş istiyor

Benim iki kızım  var  birisi iki birisi 4 yasinda 

Yeni kardes istiyor   bazen ağlıyor kardeş diye  
(241 puan) tarafından
Ahahahah düşünüyor musunuz peki :)
(838 puan) tarafından
Asla  Allah korusun 25 yaşındayım  iki çocuk yeter  
 tek çocuklu hayatın tadını çıkart. İki tane zor oluyor .
4 yas ideal
(241 puan) tarafından
Ben de 26 yaşındayım yeni yılda 27 olacağım yaş çok da geçmesin zor olur :D
0 oy
(856 puan) tarafından
Benım oğlum 21 aylık bızde ıstıyoruz 10aydır korumuyoruz olmadı daha kısmet demekkı vaktı varmiş daha
(241 puan) tarafından
Olur canım Allah ne zaman nasip ederse
0 oy
(388 puan) tarafından
Kızım 2009 doğumlu oğlum 2021 doğumlu çok ideal :) 
(241 puan) tarafından
Ahahaha canım ya çok güldürdün beni :D
(388 puan) tarafından
Gerçekten mükemmel evde oyuncak kavgası vs hiç bir şey yok mis gibi biri uyuyup biri uyandı derdim de yok :))
0 oy
(2,340 puan) tarafından
Bnmkilerinin arası 4 yaş
(241 puan) tarafından
Nasıl canım iyi mi
(2,340 puan) tarafından
Daha doğmadı 1 ay var :)

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 342 göst.
5 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Filiz.aras1213 (46 puan) tarafından soruldu
0 oy