0 oy
260 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,768 puan) tarafından
Kızlar 10 aylık kızım ağlarken anlık sesi kesilir 2-3 saniye içinde geri gelirdi öyle sesi gidince hemen yan çevirirdik ama bugün yine ağlarken sesi gitti ama nefes alamadı yan çevirdim sırtına vurdum nafile kaç saniye geçti bilmiyorum mos mor çıktı öylece boş boş bakıyodu çok korktum ne yapcam şaştım kaldım o yaşadığım travmanın tarifi yok pazartesi doktoruna götürücez ama yaşayan var mı umarım yoktur ama niye olur fikriniz bilginiz var mı o an ne yapmalı

17 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bilen var mı kızlar
-Reklam-
0 oy
(420 puan) tarafından
Hiç bir fikrim Yok post yukarı çıksın çok geçmiş olsun
(7,768 puan) tarafından
Sağolasın canım
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Benim yeğenimde çok katılırdı ağlarken uğunma oluyordu doktor ileri derce kansızlık teşhisi koydu bir buçuk seneye yakın tedavi girdi suan da kalmadı o durum çok şükür 
(7,768 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım bende kansızlıktan şüpheleniyorum :( çokta korktm rabbim tekrar yaşatmasın
(4,426 puan) tarafından
Amin inşallah canım benim yaşatmaz inşallah
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Evet canım katılma ugulma nobetcı dıyolar. Bebek aglarken morarır. Daha ılerı giderse epilepsi gıbı nobet gecırır. Ellerı kafası kasılır. Yaklasık 3 saniye sonra kendıne gelır. Bayılmıs gıbı sersem kalkar. Boyle zamanlarda yan yatırıp kendıne gelmesini sırtını sıvazlayıp yuzune hafıf hafıf üflemekten baska bısey yapılmaz. Youtube dada var acil doktoru sanırım oda anlatıyordu bunu. Gecmıs olsun. 
(7,768 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun normalde yan yatırırdım hemen geçerdi ama bu defa geçmeyince kaldırdm sırtına falan vurdum kucagımda yüz üstü çevirdim falan ömrümden önür gitti :( inşallah tekrarı olmaz ama dediklerini dikkate alıcam bakalm doktor ptesi ne dicek biraz korkuyorum
(1,014 puan) tarafından
Gecıcı bısey oldugunu bılıyorum
Rabbım tekrarını gosterme sın. Doktor mutlaka bilgilendirir zaten.
(7,768 puan) tarafından
Amin canım çok sağol
0 oy
tarafından
Bizde öyle zamanda poposunu sıkıyorlar niye bilmiyorum ama kendine geliyor 
(7,768 puan) tarafından
Allahım tekrarını yaşatmasn ama aklımda bulunsn sağol canım
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Kızım üç günlükken başladı ne olduğunu anlamadım bile gittikçe arttı epilepsi nöbetine benzer oldu doktora götürdük doçente bı 6 gittik ilaç verdi üç tane ilaç değiştik epilepsi değil ama epilepsi ilaçları verdi gittikçe ağırlaştı kızım nöbetleri arttı doktoru elimden birşey gelmiyor dedi başka yere götürün dedi yoksa böyle devam ederse beynine vuru dedi.neyse birgün kayınpederim kızım gel biz bir şeyhe gidelim benim tanıdığım var dedi gittik kızım çok iyi oldu
(7,768 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım rabbim tekrarını yaşatmasın nazardan falan mı olmuş sizin
0 oy
(7,247 puan) tarafından
Oglum oluyordu doktora goturecektim sonra gecti kendiliginden 1 kac kere ayni anlattigin gibi oldu 
(7,768 puan) tarafından
Kaç aylıktı canım
(7,247 puan) tarafından
1 bucuk 2 yaslariydi suan 3 yasinda
(7,768 puan) tarafından
İnşallah tekrarlamaz
(7,247 puan) tarafından
Gecti ama insallah
0 oy
tarafından
Kızım doğduğundan beri öyle bir yerden düşse canı çok acısa öyle iki üç saniye ağlıyor hep öyle ama dediğin şekilde hiç olmadı tabi götür bence o normal değil ben sarılınca hemen duruyor kızım 
(7,768 puan) tarafından
rabbim kimseye yaşaymasn bizimde kısa süreli olurdu ama bugün çk başkaydı :(
tarafından
İnşallah bir şey yoktur göturun.yine de ben hiç kan ilacı da kullanmadım kansızlık falan da hiç çıkmadı hani demişler kansızlık olabilir diye
(7,768 puan) tarafından
Kan ilacı kullanıyorum ama yarın götürcem
0 oy
(55 puan) tarafından
Kız kardeşimin kızı olurdu bebekken.simdi geçti şükür. Rabbim şifasını versin. Hafif başladı sonraları çok çok artti.cok korkuyorduk. Şimdi birşeyi yok. 
(7,768 puan) tarafından
Oy çok şükür geçmiş sizin inşallah bizimde tekrarı olmaz
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Demir vitamini eksikliğinden kaynaklanan bir durum diye biliyorum arkadaşımın bebeğinde de böyle katılma oluyor
(7,768 puan) tarafından
Ptesi inşallah tahlil yapar diyorm ama yine ağlarken morarırsa :(((
0 oy
(231 puan) tarafından
Doktora mutlaka götürün elbette ama o anlarda suratına üflemek işe yarıyor diye okumuştum bir doktorun yazısında, öyle yapıyorum ben hep faydası oldu. Bir hastalıktan vs kaynaklanmıyordur inşallah endişelenmeyin, üflemek işe yarıyor. 
(7,768 puan) tarafından
Doktor o an yapılacak bişey yok temiz havaya çıkar hemen dedi kan ilacını değiştirdi sidefer kullanıyorduk ferro sanol B verdi iki şişe bitirmemiz lazım dedi tüm muaynesi şükür temiz çıktı demir eksikliğinden olurmuş ve demir eksikliği olmasa bile katılma nöbeti geçiren bebeklere - çocuklara demir takvşyesi şart dedi
(231 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim, bununla geçmiş olsun. İçin rahatlamıştır senin de inşallah
(7,768 puan) tarafından
Şükür ciddi birşey çıkmadı ya ama o an gözümün önünden gitmiyo hafızamdan silinmiyo hatırladıkça burnumun direği sızlıyor rabbim tekrarını yaşatmasın
(231 puan) tarafından
Amin Allah esirgesin inşallah, bir şey yapamamak anlık bile olsa çok çaresiz hissettiriyor Allah göstermesin.
(7,768 puan) tarafından
Evet :(
Amin sağolasın canım
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Benm çocuğum da öyle oluyo 3 yaşına gircek hala o huyu var nefesi gidiyo suratına üfluyorum ama uzun uzun degl iki üç defa suratına üfle geçmezse de poposunu cimcikle kendine geliyo ozamn ve bu sanrsam 4 yaşına kadr sürecek çünkü hafiflemeye başladı 
(7,768 puan) tarafından
Doktor o an yapılacak bişey yok temiz havaya çıkar hemen dedi kan ilacını değiştirdi sidefer kullanıyorduk ferro sanol B verdi iki şişe bitirmemiz lazım dedi tüm muaynesi şükür temiz çıktı demir eksikliğinden olurmuş ve demir eksikliği olmasa bile katılma nöbeti geçiren bebeklere - çocuklara demir takvşyesi şart dedi
(1,578 puan) tarafından
Demir ilacı bize vermediler ama
(7,768 puan) tarafından
Bi doktora daha mı görünsen canım Allah korusun kalbinde falan sorun yoksa demir kaynaklı olrmuş
(1,578 puan) tarafından
Biyernde sorun olmasinda ins demir kaynaklıdır . Nerdeyse bir aydır hiç olmado ama
(7,768 puan) tarafından
Allahım göstermesin inşallah ama olursa mutlaka git canım
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Kansızlıktan katılma nöbetleri olur diye biliyorum. Doktorda büyük ihtimalle kan değerlerine baktırır zaten, inşallah tekrar yaşamaz kuzucuk
(7,768 puan) tarafından
İnşallah canım sağolasn İlaç kullanıyoruz ama ilaca rağmen 3 ay önce falan düşüktü kanı acaba düzelmedi mi ki
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Biraz yüzüne doğru hafif hafif üflemen gerekirdi. Demir eksikliği veya kalp deliği yüzünden olabilir bu tarz şeyler. Doktora danışın 
(7,768 puan) tarafından
Daha önce bi doktor üflemenin yanlış olduğunu söylemişti o yüzden üflemedim ama artık aklımda bulundurucam
Ayrıntılıda şükür bir sorun yoktu ama demir eksikliği geliyor aklıma
(13,202 puan) tarafından
Ufak ufak zaten havasız kalmayacak şekilde suni teneffüs gibi fazla değil. Demir eksikliği için gidin bence doktora
(7,768 puan) tarafından
Yarına randevu aldım gidicem
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bılmıyorm ams ınsallah fusundugum sey degıldır :(
(7,768 puan) tarafından
Ney cankm
(2,705 puan) tarafından
Epilepsı bılıyorum öyle eşim tarafta genetık
(7,768 puan) tarafından
Çok şükür öyle bişi değildi canım bide bizde ve eşim tarafında yok
(2,705 puan) tarafından
Aman olmasın canm cok zor
0 oy
(425 puan) tarafından
Benim oğlumda öyle oluyor çok kötü kolarimda halsiz kaliyor yüzüne sula siliyorum neyseki genelde kucağıma alınca kendine geliyor bazense baygın düşüyor 2 3saniyelik çok kötü hiç Dr goturdunuzmu siz
(7,768 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım önceleri hemen geçiyordu yani 1-2 saniyelikti ama dün olan belki 20-30 saniye sürmüştür yarın götürcem sn gittin mi doktora
0 oy
(496 puan) tarafından
Geçiyor bence sonradan. Benim oğlum da çok katılır internetten araştırdım bı zararı yok diyor ama doktora götürmekte fayda var. Koskoca çocuktum hatırlıyorum katılırsın nefes alamazdım bende 
(7,768 puan) tarafından
Aa genetikte olabilir demekki
Ben hiç görmemiştim ama yarın mutlaka gidicez canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 88 göst.
11 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 164 göst.
2 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ikiipasaannesi. (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 346 göst.
9 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meleknazz (120 puan) tarafından soruldu

379,745 soru

11,368,074 cevap

34,850 kullanıcı

...