0 oy
841 göst.
Aile kategorisinde (506 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

İyi akşamlar kizlar. Geçenlerde annemnabam bide 2 kardeşim bize geldiler oturmaya. Oglenyemek yedik falan akşam oldu ısrar ettim kalın dedim akşam yemegine. Neyse kaldılar yemek yedik evlerine gittiler. Ertesi gün kaynanam gile gittim onlarda zaten yan binamda oturuyorlar. Daha içeri girer girmez kayinbabam geldi bana diyor ki senin bu huyunu sevmiyorum noldu dedim benim oğlum çalışıyor gecesini gündüzüne katıyor seninde ailen geliyor yiyor içiyor dedi ben şok oldum tabi. Onlar benim ailem dedim gelirken elleri kolları asla boş gelmezler babam kasap her hafta bana et getirir annem eli boş gelmez. Sen git onlara onlar sana geldiğinde çay içip gitsinler diyor. Sen git orda kal eğer çok istiyorsan onları. Bende o günden sonra onlara gitmedim evdeydim annem aradı gel dedi bize buraya geldim 5 gündür burdayım kaynanam beni arıyor her gün ne zaman gelecen falan diyor kaynanam bişey demiyor gelip gitmeye ama kayınbabam gittiğimde diyecek sen bu evin yolunu bilir miydin bilmem ne bilmem ne gibi şeyler diyecek ona öyle bi cevap vermek istiyorum o lafını hatırlasın anlasın yani ne demeliyim o an zaten hafif bı tartisma oldu bende cevap verdim ama yine beni görecek bana yine laf diyecek biliyorum 

Bu arada eşime anlattım durumu karışamaz o mu çalışıyor dedi kimseyi ilgilendirmez dedi

44 Cevaplar

+3 oy
(758 puan) tarafından
Ne kadar ayıp ya sende gitme neden gelmedin dese ...

Siz çalışıyorsunuz  gelip yiyip içip gitsem üzülürsünüz de 
-Reklam-
+2 oy
(1,975 puan) tarafından
Benim oğlum çalışıyor dedikten sonra, senin oğlun çalışıyorsa benim yediğimde de gözünüz var o zaman bende gidip yemeğimi babamlarda yiyeyim artık de. Hatta sizde evinizde yiyin oğlunuzun çalıştığı boşa gitmesin,benim anam babam yemiyorsa sizde yemeyin. 
+1 oy
tarafından
Kız sanane diyeydinya, anaaa valla ben mi tuhafım sizler mi anlamiyorum ya, valla biri bana öyle diyecek hayırdır seni ne ilgilendiriyo derim, gerçi benim tavrım nettir bana kimse öyle bir cümle kuramaz 
tarafından
Ben agzımda tutmam herşeyi lap lap sölerim huyum kurusun :)
(601 puan) tarafından
Bencede biraz kurusun bacı iyi cesaret kız yanlış anlama
tarafından
:D aferin kız valla
tarafından
Teşekkür ederim kızçem :)
(660 puan) tarafından
Helal yaa bende istiyorum o huydan hahdahha çok hoşuma gitti laf
0 oy
(296 puan) tarafından
Kesinlikle tavrını köy gitme onlar kimmiş ya ay ben ortalığı yikardim tek bir ailem var 
0 oy
(952 puan) tarafından
Gitme birdaha kaynanalara kesinlikle 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Uzun okumadm ama dırek başlıktan yorum yapıyorum ona bo.k yemek düşer 
(506 puan) tarafından
Yemek yediler diye öğlen akşam oğlum onlara çalışıyor diyor
(2,705 puan) tarafından
Sana mı calısacak sızde gelıyosunz sızede calsıyo yeri gelıyo deseydın.sızın lesenıze mıllrtı karıştırmayın herkes yerini bılsın zoruna giden evlendırmeseydıde kendı yeseydı parasını para bızım kese bızım sızene der cıkarm
0 oy
tarafından
Aa ne ayıp ve. 

Oğlum çalışıyor ne demek. Pardon da onlar benim ailem kimseye karışmak düşmez der sustururdum ben. 

Gerçekten sinir oldum suan. Hem canım senin ailen eli dolu gelse ne boş gelse ne. İsterse hiç bir şey getirmesinler kimseyi alakadar etmez. Ben olsam o kaynatanin suratına bakmam bir daha terbiyesizzz adam
0 oy
tarafından
O ne demek be öyle onun oğlu işte calisiyosa sende evde calisiyodu akşam olup eve gelince o dinleniyo gündüz evin işi yemek yanaşır bulaşık ütü süpürge çocuk bi taraftan gece çocuk durmasa başını bekleyen sen eşin calisiyosa senin yemeğini yediği için eli kolu tutuyo calisiyo senin yikadigin kıyafetleri giyip gidiyo da calisiyo hayırdır eşimden çok senin hakkın var kazancinda ayrıca ne varmış ailen geldiyse gelemezler mi illa eli kolu dolu da gelmek zorunda değil bi ana baba valla kusura bakmasın seni yedirip icirim hasta olduğunda başında bekleyen o yaşa getirip eşine karı olarak veren ailesinde eşinin kazancinda hakkı var aynı şekilde eşinin ailesi için de geçerli bu eşini büyümüşler bu yasa getirmişler sana koca diye vermişler eşinin ker kurusunda onlarında hakkı var tabiki gelip yiyip içip gidecekler ama paranızın hesabını yapmaya da hakları yok kimsenin eşin izin verdikten sonra da istediğin yerde kalırsın valla benim annem babam çok gelmez çalışıyorlar ama kardeşim geldimi 1 hafta kalır yeri gelirse ben gider kalırım eşim izin verir kaynanam kayinbabam da karışamaz bizimkiler benim gittiğim yere karışırlar bi toplantıları olur mesela düğün bayram ben gitcem derim gitme diyenler ama bi sürü bahane uydururlar yok çocuk küçük nazar değer virüs var bu sürü insan var şu bu geçende bu düğünde böyle dediler evde eşim napcaz dedi gitmicem heves bırakmadılar dedim eşimde bi kaç gün geçti ben o gün evdeyim birlikte gideriz dedi bende yok banane gitmicem heves meves kalmadı dedim sırf hatalarını anlasınlar diye eşim sonra beni gezmeye çıkardı başka bi yere
0 oy
(4,971 puan) tarafından
İster ailen eli boş ister eli dolu gelsin hicccccc farketmez kimseyi de ilglendrmyr ailenin gelmesi. Esin herşeyi bilerek evlenmiş . Ona ne ki sacma sapan insanlar ya
0 oy
(388 puan) tarafından
Terbiyesiz.  İnsanlar gerçekten haddini hududunu bilmiyor.  Ona mı kalmış yenilenin içilenin hesabını tutmak.  Bana denk gelmez şöylesi. Zamanında gidip isterler canım dünür cicim dünür sonra böyle insanlık dışı haraketler. 
0 oy
tarafından

Ayyy yuhhh yaaa vallaha ne sinir bozucuuu oğlun çalışıp bize de bakıyor bizim yediğimizde de mi gözün var bana de :happy:

0 oy
(692 puan) tarafından
Onlar kim k.o.p.e.kmis  acaba
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Edepsiz adam.... Ay döverim onu ben
0 oy
tarafından
Senin ailen eli boş gelse dahi kızının gelin olduğu eve girip çıkmak en büyük hakkı. Bunun hesabını kayınbaban soramaz. Eşim bana karışmıyor baba bence sende kafanı yorma bana de veya kapımız yolumuz ayrı bizim hanemizde olanlar kimseyi ilgilendirmez de. Açık sözlü olmazsan tepene çıkar haberin olsun.
0 oy
(1,405 puan) tarafından
oha ya.  ne hadsiz.  
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Oo an sanane sana giren çıkan ne dicektim bir daha onunla mıhattab olma
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Senin oğlun çalışıyosa bende onun evini koruyup kolluyorum çocuklara bakıyorum de  hiçbir zaman bi ev tek başına dönmüyor canım ben asla laf ettirmem böyle şeylerde
0 oy
tarafından
Eşin arkanda duruyorsa kayınpederine laf düşmez 
0 oy
(7,025 puan) tarafından
Sen niye susuyorsun ağzının payını versene.
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Eşin desteği vermiş zaten sana salla gitsin bu kadar takma ağzının payını ver otursunlar hâlâ böyle cahil cahil konuşanlar var 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 254 göst.
30 Nisan 2022 Aile kategorisinde zynp. (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 49 göst.
1 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elifylmz0660 (1,195 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 508 göst.
8 Eylül 2022 Aile kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 268 göst.
8 Şubat 2022 Aile kategorisinde Kayrmm (683 puan) tarafından soruldu

380,017 soru

11,375,623 cevap

34,862 kullanıcı

...