0 oy
177 göst.
Diğer kategorisinde (1,072 puan) tarafından
Yarın oğlum sünnet olacak altı bezli daha bezi sünnetten kaç saat sonra takmam gerekiyor bezle daha mı çabuk iyileşiyor takayım mı hiç mi takmayayim. Önerileriniz nelerdir sünnet hakkında tecrübelerinize açığım 

9 Cevaplar

0 oy
(9,865 puan) tarafından
Bezini direk takiyorsun ameliyattan cikinca cisle daha cabuk iyilesiyor. Ne kadarlik suan
(1,072 puan) tarafından
Evet birde benim oğlan hiç yerinde durmaz o beni tedirgin ediyor
(9,865 puan) tarafından
Doktorla konustunuzmu ne diyor yas icin. Biz 43 gunlukken ettirdik
(1,072 puan) tarafından
En güzel zamanda yaptırmissin bizde niyetlendim ama çok bilmiş kaynana ve kayınbaba istemedi bizde ***** gibi dinledik onları doktorlar yapılabilir diyor ama ben tecrübesinin o yüzden korkuyorum
(9,865 puan) tarafından
Valla canim soyle soyliyim sana cocuktan cocuga degisiyor illaki bir mizmizlik olacak. Bize doktor hic karton bardak falan demedi koymadim hic bencede gerek yok. Krem verdi 3 tane beze sur dedi pipiye zor oluyor ust uste pipiye deng gelecek yerine surdum bezin her b3z degisiminde o sekilde ustune kapattim. Hem bez acitmadi hemde kremler iyilestirdi. Fitil verdi birde bize 6 saatte bir yaptim onuda benim oglum masallah gram aglamadi canim. Anestol krem var mutlaka al doktorada soyle yazsin uyusturucu bir krem bu bizede vermisti. Insallah kolaylikla atlatirsiniz
(1,072 puan) tarafından
Anestol var canım sagolasin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Karton bardak al cnm gitmeden 10 tane falan. Onlari kes. Bardak koyup bezlersin Hemen. 
(1,072 puan) tarafından
Çişini yaptığında kötü olmazmı canı acımaz mi
tarafından
Yok cnm YouTube da izle nasıl kesilip kondugunu
0 oy
(324 puan) tarafından
Bezle alıyorlar kuzum içeri zaten aynı bezle de çıkıyor benim iki oğlum var ilkini bezden ciktiktan sonra yaptırmıştım 1 ayı buldu toplanması ama küçüğünü daha iki ay oldu bezliydi vala 10 gün içinde iyileşti pet bardağı keser tam şeyinin üstüne kapatirdim beside üstünden tutardım her alt degistirdigimde kremlerdim oh mis çok çabuk kalktı ayağa 
(1,072 puan) tarafından
Ay inşaallah çabuk iyileşir
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Ayy yarin  benim ogullarimda sunnet oluyor iyi oldu bu soru bnde bekliyorum suracikta:)
(831 puan) tarafından
aşağıya yazmıştım sizin için buraya da kopyala yapıştır yapayim görmeniz için:))

bardak vs koymadım direk bezledim. ilk cişi yaptığında acıyor ama sonra çişle iyileşiyor o yuzden bezlemekte ve bardak koymamakta fayda var. bide üzerini sargı bezi ile kapatacaklar eve gelince onu cikarin yoksa kurur ve sünnet yerine yapışır cani yanar çıkarırken. daha sonraki kısım zaten pansuman olayı. furacin ve anestol kullandık biz bir de kantaron yağı aldık aktardan tavsiyem siz de alın iyileşmeyi çok hızlandırıyor. birde gunde 5 6 kez sünnet derisini geriye dogru iteceksiniz yapismasin diye. son olarak da 2 gün yıkamazsınız zaten erken iyileşiyor ben de çok korkuyordum ama cabuk iyilesiyor. geçmiş olsun şimdiden.
(1,251 puan) tarafından
Benimkiler klamp yontemiyle sunnet olucaklar cnm sargi bezi karton bardak faln olmicak zaten bizde
(1,072 puan) tarafından
Tam bilmiyorum ama klipsli tam sünnet sayılmıyor diye duymuştum
(1,251 puan) tarafından
Niye sayilmasin ki
(827 puan) tarafından
Onu bende duydum bence iyice arastirin
0 oy
(831 puan) tarafından
bardak vs koymadım direk bezledim. ilk cişi yaptığında acıyor ama sonra çişle iyileşiyor o yuzden bezlemekte ve bardak koymamakta fayda var. bide üzerini sargı bezi ile kapatacaklar eve gelince onu cikarin yoksa kurur ve sünnet yerine yapışır cani yanar çıkarırken. daha sonraki kısım zaten pansuman olayı. furacin ve anestol kullandık biz bir de kantaron yağı aldık aktardan tavsiyem siz de alın iyileşmeyi çok hızlandırıyor. birde gunde 5 6 kez sünnet derisini geriye dogru iteceksiniz yapismasin diye. son olarak da 2 gün yıkamazsınız zaten erken iyileşiyor ben de çok korkuyordum ama cabuk iyilesiyor. geçmiş olsun şimdiden.
(1,072 puan) tarafından
Anestol var evde canım onu kullanayim bende kartın bardak kullanma taraftarı değilim ama doktoruma soracağım
(831 puan) tarafından
yeni gördüm cevabınızı :) nasıl oldu geçmiş olsun iyi mi simdi bebeginiz sünnet yeri iyileşmeye başlamıştır
(1,072 puan) tarafından
Çok şükür iyi iyileşti bile ayaklandı oynuyor
(831 puan) tarafından
hadi çok şükür sağlıklı bir ömür dilerim:)
0 oy
tarafından
Bezini direk takiyosun canim odaya geldiginde 1 aylikken fitik ameliyati oldu sunnetide yaptirdik cabuk iyilesti ilk cisini yaparken cok agladi sonra daha hafifti 3 gune biseysi kalmadi canim çok şükür bezli cabuk iyilesiyor ben sunnet kilodu kullanmadim bardak kullandim 
(1,072 puan) tarafından
Ay inşaallah bizimde çabuk iyileşir
tarafından
Inşallah canim
0 oy
(10,636 puan) tarafından
Allah kolaylık versin ben oglanı büyük ken yaptırcam
0 oy
(378 puan) tarafından
Canim ben de oglan 2 aylikken yaptirdim, bi kalin bir sargi sarilmisti pipisine, onunla 5 gun kadar falan bezi bagladik normal hep cisiyle islandi sargisi o sekilde iyilesiyomus. Sonra banyosunu yaptirirken dikkatoice cikardim sargisini doktor bardak koyun demisti hani sargi cikinca bezi pipiye degip acitmasin diye heralde, kopuk bardak koyarak bezledim ama oyle rahat edemedi hep cisi saga sola tasti. Biraz da pipide sisme oldu. Doktorla konustum bardak kullanma direk kremini sur bezini bagla dedi o sekilde yaptim hizli iyilesti cok sukur
0 oy
(103 puan) tarafından
Valla canım cuma günü oldu sünnet 1 gun sargı bezi vardı 2. Gün sargı bezi çıktıktan sonra karton bardak koydum kremler fln surdum bügğn 3.günü dikişlerş atmaya başladı ılık su ve pamukla pıpıyı teızleyıp surmeye başlafım 5 6 gun bardak koymaya devam edicem 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 317 göst.
1 Kasım 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sev (370 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 88 göst.
4 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hellomam (4,962 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 216 göst.
8 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birkoalaannesi (496 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 356 göst.
13 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Eda06 (3,740 puan) tarafından soruldu

376,666 soru

11,273,330 cevap

34,658 kullanıcı

...